Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harc a környezetszennyezés ellen fórum

Harc a környezetszennyezés ellen (beszélgetős fórum)


2008. máj. 10. 22:38

Én voltam egy évig légiutas-kísérő. Abbahagytam. El nem tudjátok képzelni mennyi szemét gyűlik össze egy járaton, csak azért, hogy a kedves utasok, akár csak egy 50perces úton is, ehessenek, ihassanak kedvükre (minek?? ennyit sem bírunk ki??). A mai napig ha felnézek az égre arra gondolok hány millió tonna kerozin kerül a lgtérbe, csak azért, hogy "kiruccanjunk" valahová nyaralni, vagy ebédelni egy londoni haverral (igen, ilyen is van!).

Ezenkívül azzal is egyetértek, hogy bár kell, de nagyon nehéz első fecskének lenni, amíg csak a pénz és a jólét körül forog minden, mi pedig a homokba dugjuk a fejünket... A városban moccani nem lehet a dugó miatt, senki sem ül biciklire pl.

Egyrészt meg is fulladna, másrészt meg nem is akaródzik, mert nem dívik, még a végén megizzadunk nemdebár.. Én is kivagyok attól, hogy minden egyes szalámi és cukorka be van csomagolva és akkor még nem beszéltünk olyan nagyvárosokról (pl Las Vegas stb), ahol olyan elmebaj és pazarlás folyik, hogy bele sem merek gondolni inkább!

Hogy mit teszek? Sajnos nem túl sokat! Igyekszem bkv-val járni, néha akár biciklivel, lekapcsolom a villanyokat - munkahelyen is, kevés vegyszert próbálok használni, nem veszek meg atomonként becsomagolt termékeket, illatozó wc papírokat, wc illatosítókat... ilyesmi...

Nézzétek meg A Föld című filmet! Most adják!

27. Lili13 (válaszként erre: 26. - 84034aa627)
2008. márc. 24. 23:39

Egyetertek. En Kanadaban elek es a sok jo dolog ellenere az itteniek egy fore juto energiafogyasztasa tobb, mint az USA-ban eloke. Sok minden mukodik viszont kicsiben: divatba jottek a nagy bevasarlotaskak, hogy ne nejlonszatyrokat adjanak, illetve ha valaki azt ker, fizetnie kell erte. Amit jonak tartok az az, hogy itt a tizen es huszoneves generacio mar elegge mindennapos dolognak tartja a kornyezetkimelest, szelektiv hulladekgyujtest, Az is igaz, hogy jobban elerheto mar a kisebb telepuleseken is. En mostanaban az energiafogyasztasra probalok odafigyelni: aram, viz, autokazas (sajnos nagyok a tavolsagok, de probalunk kevesebbet autozni..). A kornyezetkimelo tisztito- es mososzerek sajnos dragabbak is, szoval hogyan is van ez? Es sajna hiaba teszunk meg mindent a folyoinkert, ha egy gyar csak ugy beleereszti a szennyezett vizet...

Esetleg meg egy otletet tudok adni, de ez sem egyszeru mindekinek: nezd meg mit veszel, mennyi csomagoloanyagot fogsz kidobni (kaja, es tulkepp akarmilyen csomagolas). Peldaul kis joghurtok/tejfol helyett meg lehet venni a nagyobb kiszerelest, talan ezert is olcsobb:)) Persze nem akar mindenki hatalmas adagokat venni, ezt is megertem.

2007. dec. 9. 19:46

Igen, USA és Kína még mindig nem hajlandó csökkenteni a káros gázok kibocsátásának mennyiségét...erről ennyit. Mi gyűjthetjük szelektíven a hulladékot (reménykedjünk, hogy nem a közösben köt ki végül), meg használhatunk takarékos izzókat stb., ha nálunk nagyobb hatalmak csesznek arra a dologra, amit úgy hívunk, hogy környezetvédelem.


A másik dolog meg az, hogy amíg egyes emberek pusztán azért küzdenek, hogy a napi betevőjük meglegyen (és ezért vágják ki a fákat, hogy termőföldhöz jussanak), addig a legkisebb gondjuk is a környezetvédelem lesz....nehéz ügy ez.

2007. aug. 15. 20:39
Én próbálkozom a lehetetlennel, és szelektíven gyűjtöm a hulladékot. A srácok olyan szinten nem szemetelnek, hogy a 3 éves fiam sír, ha szemetet lát az utcán, és elkezdi felszedni, kukába dobni. Próbáűlok minimális vegyszerrel taklarítani, pedig kicsik a gyerekek. A gyógyszereket mindig visszaviszem a gyógyszertárba, és a vízzel is próbálok takarékoskodni. Nem folyó vízben mosogatok, bár utálom így, de vmit vmiért. A kertben nem égetek, hanem komposztálok. Tehetek még vmit? Mit gondoltok?
2007. aug. 15. 19:16
Sajnos, ahol én élek, nincs mód a szelektív hulladékgyűjtésre, de próbálok, próbálunk ügyelni, hogy megóvjuk a környezetünket. Tisztító-, tisztálkodószerekből környezetbarát termékeket használunk, nagyon régóta nem használok pl. hajtógázas termékeket, ha valamerre elmegyek a barátaimmal kirándulni, mindig ügyelünk, hogy ne szemeteljünk és már arra is volt példa, hogy össze szedtük más szemetét. Szóval... Azért igyekszem.
2007. jún. 3. 22:22

Eszembe jutott erről a témáról még valami.

A túlzott tisztaság mánia,hogy a padlóról ehessünk,ez sem múlik el nyomtalanul.Egy ember a nyári időszakban háromszor tusfürdőzi magát egy nap.ezek a szerek is mind a vízbe kerülnek.De mi is hibásak vagyunk.A lakásainkat csupa új,modern anyagokkal rendezzük be(persze,mert ugye ezeket lehet kapni).Amíg a régi dolgokat sima tisztítószeres vízzel letörölte az ember,most minden anyaghoz külön vegyszart tart,mert a másik nem jó mondjuk az inoxra.

Ezek a modern anyagoknak egy közös nevezőjük van,hogy baromi nehéz tisztántartani őket,és bizony nyelik a külömböző szereket.

Mai ésszel,sokmindent másképp csinálnék.Maradna az igazi fapadló,nem tükrös gress lap,Csempe sem a plafonig stb.

Szóval,szerintem,ha maradnánk a hagyományos,természetes anyagoknál,sokkal kevesebb vegyszer folyna bele a vizeinkbe!

22. a1a3db480a (válaszként erre: 20. - Venes)
2007. jún. 3. 22:16
Szia! Ismered a "Jonathán" sirály meséjét? Tanulságos... nagyon rég hallottam, de arról szól, hogy volt egy sirály, aki úgy gondolta, hogy ő többre képes, mint a többiek, és csalta őket, hogy minél magasabbra szálljanak. Senki nem tartott vele. Ő ettől független kipróbálta, és egyre feljebb és feljebb szállt. Mindenki elítélte, furcsán néztek rá, és nem értették, miért akar Jonathán bármin is változtatni??? Aztán sok idő elteltével egyszer csak követői akadtak, akik felvállalták az 'újat', és egyre többen lettek! :) na mind1 a végét elfelejtettem, de nem horror, úgy hogy Jonathánék jól döntöttek, ez a lényeg:) kell, hogy beszéljünk róla...
21. a1a3db480a (válaszként erre: 19. - Erikpipi)
2007. jún. 3. 21:57
Erre csak azt tudom mondani, hogy jogos és igazad van. Ha komolyan venné az állam, akkor a Rábát sem hagyták volna hónapokig 'habozni'... :( és még mindig csak szeptember a köv.dátum, amikor majd 'tárgyalgatnak... Igen, én szerintem is az a nagyobbik baj, hogy a 'nagyok' nem veszik igazán komolyan. Ettől még azért nem felesleges, hogy a pusztába kiabálgatunk... hátha eljön az idő, hogy azok is felelősségteljes gondolkoznak majd a környezetünk megóvásán, akik már meggazdagodtak belőle, és ezért veszik fel a fizetésüket :(
20. Venes (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 3. 21:56

De ha mindenki így gondolja, akkor itt az eremény.

El kell kezdeni. Lehet hogy csak egy madárka van az égen, de már legalább ő fent van és ez a fontos.

2007. jún. 3. 21:50

Persze!

Épp mostanában álmodozok egy passzív házról. Egy darab könyvet sikerült vásárolnom a témával kapcsolatban. Amikor azt mondtam egy másik fórumon, hogy a wc tartályba vissza lehetne forgatni azt a vizet amivel kezetmosunk csak röhögtek, hogy micsoda marhaság. Pedig a japánoknál van ilyen. Ausztráliában olyan nagy a vízhiány, hogy (a rádióban hallottam) már nem is mosogatnak egyes helyeken, mert egyszerűen nem engedhetik meg maguknak.Csak ugye, az államnak sem érdeke a környezet megóvása. Akkor miből élne. Pl. miért nem tiltatja be a műanyag palackot, vagy miért nem lehet visszaváltani, esetleg nagyobb hangsúlyt kaphatna a palack préselő gépezet ami kb. 10 ezer forint. Azt pl visszaváltják, préselt állapotba, a kupakot is visszaveszi egy cég, sőt a fém dobozos üdutőket is beváltják valahol.

VAgy pl. betiltatnám a neylon szatyrokat, és kötelezném a cégeket az újrahasznosított papírtasakra. Amerikában működik a kuponrendszer, ott még a tejfölös dobozokért is adnak a közértbe pár centet. Persze ha valaki azt hiszi, hogy ott minden fenékig tejfel, rosszul gondolja. Annyi a szemét, hogy nincs hol elásni ezért összezsugorítják és nemes egyszerűséggel kiviszik a nyílt óceánba...

Senkinek nem érdeke hogy szebb és tisztább jövőnk legyen. Hatalmas a korrupció a lobbiérdek.Mindenki a mának él. Sajnos!

18. a1a3db480a (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 3. 21:37
Szia! Igen, értem mire gondolsz... Én gyárilag optimista vagyok, és úgy gondolom, minél többet beszélünk róla, annál nagyobb az esély, hogy apró lépésekkel talán mi "picik" is tudunk kisebb változást (jó értelemben) elérni. Pl.: a lejárt gyógyszereket nem kidobom, hanem a gyógyszertárba visszaviszem a gyűjtődobozba (sajnos ez sincs mindenhol), az elemeket összegyűjtöm, a gyerekeimnek a suliban szokott lenni gyűjtési akció, oda beküldöm (sajnos ez sincs mindenhol)... vagy pl. én dohányzom, de nem 'bunkón', tehát tiszteletben tartom, ha olyan társaságban vagyok, akik nem dohányoznak, és nem dobigálom el a csikket mindenfele... sok apró pici figyelmesség, amit ha egyre többen gyakorlunk, talán a következő nemzedék is figyelmesebb lesz... első fecskéknek is kell lenni, nem :) ha jó ötleteket vagy jó tanácsot hallok, azt el tudom fogadni, és szerintem ez is kulcsszó, hogy nyitottak legyünk...
17. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 16. - A1a3db480a)
2007. jún. 2. 17:39
Attol meg, hogy elerheto aron vannak, az a baj, h egy fecske nem csinal nyarat!remelem erted, h mire gondolok!sajnos nem azt mondom,h kilatastalan a helyzete a kornyezetnek, de nagyon afele megy a helyzet!
16. a1a3db480a (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 18:54
Nem hiszem, hogy nevetséges a helyzet, remélem nem ez jött le a hozzászólásomból! Igen is úgy gondolom, hogy komolyan kell venni a környezetvédelmet! Utána fogok nézni az általad említett dolgoknak, csak tartok tőle, hogy nem mindenhol lehet hozzájutni, illetve, gondolom drágább is. Persze itt az új kérdés, ár-érték fogalom. Ha elérhető áron lehet kapni, ki fogom próbálni!
15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 17:47
Nagyon kiváncsi leszek.
14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - 0c97fbb607)
2007. máj. 24. 02:54
Nem mosodioval mosok, de szeretnem beszerezni. Ugy tudom valamivel gyengebb, mint a boltban kaphato mososzerek, de mosogatashoz is jo (gepbe gondolom nem). Ha hozzajutok, leirom milyen.
2007. máj. 24. 02:08
Neked van mosódiód?És tényleg minden mosószer nélkül tiszta lesz a ruha?
12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 8. - A1a3db480a)
2007. máj. 24. 01:40

Vannak olyan szappanok, samponok, amik nem tartalmaznak sem az emberre, sem a kornyezetre nezve karos anyagokat. De ha idaig csak az ecetet ismerted, akkor mostantol legalabb ezt is tudod.

En speciel jobban toleralom a lakasomban az ecetszagot, mint a hyposzagot. Pedig nem szeretem jobban nalad, elhiheted, csak nekem meger ennyit, pedig nincs is 3 gyerekem, mint Neked. Mellesleg letezik olyan ceg a vilagon, ami karosanyag mentes tisztitoszereket is forgalmaz, egy ideje mar Magyarorszagon is van. Meg ebben sem kotelezo az ecetet szagolgatnod.

Mosni is lehet kornyezetkimeloen. Hallottal mar a mosodiorol? Ez is van mar Magyarorszagon. Egy fa termese.

Inkabb otleteket adjatok, mit hogyan lehet kornyezetkimeloen csinalni! 20 ev mulva nem lesz ez ennyire nevetseges elhiheted.

11. a1a3db480a (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2007. máj. 24. 00:32
Ez a kínos, erre mondtam, hogy minimum tíz év kell, hogy kialakuljon egy olyan lehetőség, hogy mi 'icipicik' is tehessünk érdemben, és ne csak aggódjunk... Valóban ki vagy 'szolgáltatva' ilyen szempontból, mert hiába akarsz tenni, ha közben a 'nagyok' nem teszik lehetővé... tehát úgy gondolom, marad az utcán nem szemetelés, folyóba nem pisilés :))) és már ez is valami!
10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - A1a3db480a)
2007. máj. 24. 00:06
Én egy csöpp falucskában lakom,hát itt bizony nincs gyűjtő sem.A szemetes is csak kéthetente jár!
9. a1a3db480a (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. máj. 23. 23:59
Ja! És a szelektívséggel kapcsolatban, én úgy oldom +, hogy a műa.flakonokat egyből külön pakolom, 3-4 darabbal már megyek, és viszem a "gyűjtőbe". Az a gáz, hogy ez sem mindenhol van, ha van is, leginkább kevés, és baromi messze... viszont, ez már határozott fejlődés szerintem az elmúlt évekhez képest. Szerintem kb. tíz év kell, optimista vagyok :) hogy agyilag is felzárkózzunk a problémához...
8. a1a3db480a (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. máj. 23. 23:55
Igen, lehet hogy elkényeztetett világban nőttünk fel, de ha már, akkor inkább hypo szag, mint ecetszag terjengjen a lakásomban. Viszont ANTEA véleményére visszakanyarodva /nincs 1ébként vele bajság, csak kérdezem/ akkor mivel fürödjünk, mert az ecet azért neccces... :)
2007. máj. 23. 23:28

Hát én sajnos nem gyűjtöm szelektív a hulladékot.Alig 7 nm -es a konyhám,egyszerűen nem tudom más hogyan oldja meg a három szemetes dolgot.

Az ecet az egyik természetes tisztítószer.Fölmosásra,ablakra,mosogatógép tisztításra remek.

2007. máj. 23. 23:28

Én tennék, a szomszédom sertéseket tart ,a trágyalé mind a földbe szivárog.Az Ól mögött minden tujánk meghalt e miatt ,a másik szomszédnak van ásott kút már abban is kimutatták.

Nem merünk semmit tenni,megölné az az ember kutyáinkat,mindenre képes.Tartunk tőle,tehetelenek vagyunk..

5. a1a3db480a (válaszként erre: 4. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 23. 23:21
Okszi! Én nyitott vagyok az ilyen dolgokra, mert ez az a tipikus helyzet, hogy nem magunknak, hanem a gyerekeinknek kell megőriznünk a Földet... és te mivel takarítasz???
2007. máj. 23. 00:53
Ki takaritja mondjuk vegyszermentesen a lakasat? A szemeteles szerintem csak egy dolog, azt osszekapirgaljak. A gond a viz, hogy szennyezett es ez csak tovabb fokozodik, embertelen mennyisegu kemikaliat hasznalnak az emberek a tisztitashoz. Szerintem sokkal nagyobb gond ez, mint a szelektiv hulladekgyujtes.
3. Aramis39 (válaszként erre: 2. - A1a3db480a)
2007. máj. 23. 00:39
Sok embernek kellene így gondolkoznia mint neked..
2007. máj. 23. 00:28
Én asszem igen... A szelektív hulladékgyűjtéssel, és avval, hogy a gyerekeimet is arra neveltem, az utcán nem szabad szemetelni! Biztos, hogy nagyon sok mindent tehetnénk, kár, hogy sokan nem veszik komolyan! Ja, és nem pisilek bele a Dunába :)
2007. máj. 23. 00:15
Teszel valamit a környezet szennyezés ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook