Kecsketej (beszélgetős fórum)


9. Duchess (válaszként erre: 8. - Fejo0222)
2011. okt. 2. 20:03
Saját tejetek volt, vagy vettétek?
2010. ápr. 2. 20:03
A gyerekeim azon nőttek fel, ugyanis anyatej nem volt. A tápszertől hasmenése volt a pici lányomnak, a rizsnyákot is hiába adtuk neki. A kecsketej rendbe hozta a kis gyomrát. Pipőci intelmeit figyelembe véve, csak javasolni tudom.
2010. márc. 30. 21:19
Majdnem elfelejtettem, pedig itt az ideje... a kecskéket oltani kell külső és belső féregtelenítővel ilyenkor, tavasszal, amikor elkezdenek legelni.
6. Pipőci (válaszként erre: 5. - Enifed)
2010. márc. 30. 21:17
Elsőként azt mondanám, hogy a kecsketej "kincset" ér, ha van Nektek, mindenképpen add a gyerkőcnek. Tele van ásványi anyagokkal, vitaminokkal, könnyen emészthető... A betegségekről... valóban továbbadhatja a kullancsenchephalitist. Ezt gondossággal lehet kivédeni. Első a forralás, amitől valóban veszít a tej az értékéből, de biztosnásosan fogyasztható. Én egyébként kecsketejjel itatom a kisfiamat (20 hós), forralom neki, mert tartok a fertőzéstől. A másik dolog, amit tudok ajánlani, az a tej házi vizsgálata. Ha hosszabb ideig fejitek és megisszátok a tejet, akkor vegyetek tesztcsíkot vagy folyadékot. Mi is rendeltünk az Anivettől, nem drága (kibírható az ára, nagyon sok alkalomra elég), pár csepp tejjel elkeverve egyértelműen minősíti a tejet és akkor teljesen nyugodt az ember.
2010. márc. 30. 20:28
Valahol azt olvastam, hogy nem szabad felfőzni, mert a "jó" baktériumok elpusztulnak, máshol meg azt, hogy a kecsketej továbbviheti a kullancsenchephalitist! Összezavarodtam...
4. 32787c09c7 (válaszként erre: 1. - Enifed)
2010. márc. 30. 15:08
A kecske tej nagyon tápláló és egészséges! Főleg az étkezi gondokkal küzdő gyerekeknek nagyon jó! Étvágyat hoz és tényleg szépen fejlődik tőle a baba is gyermek is gyerek is! A kerszetfiam sokáig kórosan sovány volt pici baba korában se anya tej se táp szer semmit nem fogadott el! a kecske tejtől szépen rendbe jött!
2010. márc. 30. 15:02

szia

kicsit sós,a fiamnak adtam allergiára, mert állítólag jó, de nem itta.sokáig.... ))

2010. márc. 30. 15:01
N. Rose adatlapját nézd meg!:)
2010. márc. 30. 14:59
Nemrég apukámék szert tettek két kecskére, az egyik szépen adogatja a tejet! Ti adjátok a gyerkekenek? Minden tapasztalatot szeretnék róla!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook