Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bronchitis-kisgyerekeknél! fórum

Bronchitis-kisgyerekeknél! (beszélgetős fórum)


1 2
32. Zsabesz86 (válaszként erre: 31. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 16. 11:27

Akkor még a te kislányod is kicsi!

Nekem is volt asztmám!De elmúlt!Allergiás vagyok a házi porra és a házi atkákra!Lehet nálunk is akkor hajlam!:(

Az én fiam is ma köhécselget,de már én is egyből adom neki a ventolint,mert mi is mindig a legrosszabbra gondolunk!:(

31. b0a3f8dbff (válaszként erre: 30. - Zsabesz86)
2010. máj. 16. 08:49
Az én kislányom márciusban volt kettő.Február közepén kezdtük a bölcsit, egy hetet járt és még azon héten szombaton beteg lett.Akkor megúsztuk a kórházat, voltunk röntgenen, vérvételen, peribronchitis, obstruktív bronchitist állapítottak meg.És azóta még kétszer volt ilyen nehézlégzés, sípolás, ami miatt kórházba kerültünk.De ahogy már írtam a korábbi hsz-eimben, apa gyerekkorában asztmás volt, most már csak pollen allergiás.Valószínűleg innen a hajlam, ami most már a lányomnál is asztmává változott.Most éjjel is sokszor köhögött, már adtam neki ventolint, a flixotide-t mindennap 2x kapja,de úgy látszik nálunk ez is hatástalan.:(Reménykedni mindig lehet, de sajnos ezzel együtt kell élni, ami sokszor nagyon nehéz.A sok hiányzás a munkahelyen, a család hangulata is megsínyli az örökös aggódást, mert minden köhintésnél a legrosszabbra gondolsz, legalábbis én.:(
30. Zsabesz86 (válaszként erre: 29. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 15. 17:45

Valószínű elmegyünk megint a gyerekdokihoz és megkérdezem hogy nekünk is szükség van e erre az immunerősítő porra!

Nektek mikor kezdődött ez a bronchitis?És most hány éves a gyereked?

Remélem hamar kinövik ezt a betegséget!

2010. máj. 15. 15:22

A Bronchowaxom-ot gyerekdoki írja fel, egy immunerősítő por.Elölt baktériumok sejtfalát tartalmazza, ezáltal jobb működésre ösztönzi az immunrendszert.Minden reggel éhgyomorra adom, egy kis folyadékba kell feloldani,kúraszerűen.Nekünk egy hónapig kell folyamatosan adni, de hallottam másféle adagolásról is.De ez is csak a bacik ellen véd, és nem is mindenkinek válik be.


Mi a Heim Pálba voltunk tüdőgyógyásznál, beutaló kell.Persze, van külön gyerekpulmonológus is!Azt hiszem, hogy kétéves kortól csinálnak allergia vizsgálatot, de az se mindig pontos.Mi nyáron megyünk, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mutat ki!


Nem tudom, hogy nektek miért nem vált be a pára, nekünk hamar érezhető volt a pozitív hatás.Bubó bubó szakmabeli, hátha ő is ide látogat, és tud valami okosat mondani!:)

28. Zsabesz86 (válaszként erre: 27. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 15. 10:30
Bronchowaxom kúra ez mit tartalmaz?Otthon is lehet ezt csinálni?Lehet butaságot kérdezek,de még nem vagyok ebben olyan rutinos!Ilyen kicsiket is lehet vinni felnőtt tüdőgyógyászhoz?Van gyerekeknek is?Nekik is csinálnak már allergia vizsgálatot?Nem járunk bölcsibe!Játszóházba járunk majdnem minden hétfőn és pénteken!Amikor mi kórházban voltunk a fiamnak adtak párásítást maszkon keresztül.De attól ő jobban befulladt!így azt mondta a gyerekorvos hogy vegyünk inkább páramentesítőt!Vettünk is!De közbe párásítok is neki,főleg fűtési időszakban.Nem tudom mi használna neki!De sajnos ez a párásításos dolog maszkon keresztül az nem használt.Jó lenne ha tudnék rajta segíteni!Nagyon rossz látni amikor nehezen kap levegőt!Köszönöm a segítséget!
27. b0a3f8dbff (válaszként erre: 26. - Zsabesz86)
2010. máj. 15. 08:52

Szia!


Sajnálom, hogy Nektek is hasonló a problémátok!Mi is így kezdtük...Mindig tüdőgyulladásra gyanakodtak, kétszer röntgenezték, de persze semmit nem mutatott ki.A Spiropent nagyon "felpörgette" a kislányomat, így azt inkább már nem használjuk,Mi a harmadik ilyen nehéz légzésnél felkerestünk egy tüdőgyógyászt, és ott ki is mondták az asztmát.Vettünk párásítót, és egy olyan készüléket is, amibe gyógyszert(Berodual) lehet rakni, ha panaszai vannak.Elkezdtük a Bronchowaxom kúrát, remélem, hogy lesz némi hatása.Bölcsibe jártok?Ha tudok segíteni, írj nyugodtan!

2010. máj. 14. 15:58

Sziasztok!

Az én 2 éves fiamnak is bronchitis-e van.Ami elég nehezen derült ki,sajnos!A háziorvosunk állandóan csak az Ambroxol-t és a Spiropentet írta fel nekünk.Amint abba hagytuk,kezdődtek elölről a panaszok(orr folyás,köhögés,kis láz)!Aztán meguntuk,h.szegény gyereket állandóan orvoshoz kell hordani és nem mondd semmi újat,csak azt h. elmúlik egy héten belül,így elvittük gyerekorvoshoz aki azt mondta,h.kezdődő tüdőgyulladása van(amit persze a házi orvos nem vett észre)!Kaptunk antibiotikumot,h.ne húzzuk az időt és ne kelljen kórházba sem menni!Szerencsére elmúltak a tünetek és a kontroll vizsgálat után is panaszmentesek voltunk!Aztán március 15-én reggel játék közben észrevettem ,h.a fiam furcsán köhög és picit később furán veszi a levegőt!Kihívtam az ügyeletes orvost(aki itt a faluba volt ügyeletes),1 óra múlva ismét felhívtam,h.jöjjön már mert a fiam alig kap levegőt.Így másfél óra múlva kijött és gyorsan adott neki légzéskönnyítő kúpot!Még viccesen megjegyezte,h.ha ezt tudja akkor inkább ide jön előbb és nem máshová!Hát ezzel nem nyugtatott meg minket igazán!Írt fel gyógyszert,a férjem elment az ügyeletes patikába,h.kiváltsa a gyógyszert,de rossz gyógyszert adtak neki,mert az kisgyerek nem is használhatja mert alkohol tartalmú volt.Így megint hívtam az ügyeletes orvost és mondta,h.menjünk be a rendelőbe,ad egy beutalót és azonnal vigyük a kórházba!Be is vittük a Tűzoltó utca kórházba.Ott összekeverték a két gyereket(az én fiamat meg a mellettünk lévő szobába tartozó kisfiút)!Ha nem lettem volna bent félre kezelték volna a fiamat!Többet oda nem visszük a fiunkat!!!

Na de a kórházba derült ki h.bronchitises a fiam!Nekem is volt asztmám,de szintén elmúlt!Most a fiam panaszmentes,de amint elkezd folyni az orra vagy köhög egy picit már adom neki a Ventolint mert ezt javasolták a kórházba,meg a gyerekorvosunk is ezt ajánlotta!

Nagyon érdekes dolgokat olvastam itt tőletek!:)

25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 24. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 6. 13:26
nincs mit! Csak fel a fejjel! :)
24. b0a3f8dbff (válaszként erre: 23. - C1e9612cd3)
2010. máj. 6. 13:00
Köszönöm a jó tanácsokat!Próbálok nem elkeseredni, és azt sem szeretném, hogy a kislányomnak "betegség tudata" legyen!Lassan megkapjuk az üdülési csekket, majd akkor elvisszük a hegyekbe, egy-egy hétvégére, amikor csak tudjuk.Ha ezt előre tudtuk volna, akkor a hegyekben veszünk nyaralót, nem pedig vízparton.:(A Flixotide-ot kapja, egy hónapig 2x2puffot, utána már csak 1x2.Holnaptól a Ventolint is el kell hagyni.A szobájába mindig teljesen le van tekerve a fűtés, de lévén panelban lakunk, sokat nem ér, így is 25 fok van nála.Már úgy altatom, hogy kinyitom az erkélyt és lehúzom a redőnyt ritkásra, hogy legyen egy kis légmozgás is.Köszönöm még egyszer!
23. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 6. 10:11

előbb utóbb hozzászokik a kis szervezete a közösséggel járó, számára idegen bacikhoz.

Csak gondolj bele! Eddig otthon volt, számára a ti hzi kórokozóitok a természetes flóra, azoktól nem is lesz beteg. Viszont, amint közösségbe kerül, már nem csak a szervezete által megszokott bacikkal találkozik, hanem a bölcsijével, és a bölcsibe járó összes gyerek is beviszi oda a sját kis bacijait. A te gyereked számára ezek idegenek, és természetes módon megbetegedhet tőlük. Viszont, minden egyes ilyen betegséggel újabb kórokozót ismer meg a szervezete, és bekerül a szervezete által ismertek közé. Vagyis, ezután, az már nem lesz számára idegen, vagyis patogén. Csak erősödik az immunrendszere, és csökken azon kórokozók száma, ami megbetegítheti. Ez minden gyereknél így van, akit először visznek közösségba.

Nem a te hibád, h asztmás lett a gyerek, és nem is a közösségé. Ha az apjától örökölte a hajlamot, sokmit nem tudtál volna ellene tenni.

Tény, h 1-1 légúti ferőzés esetén befulladhat, de erre vannak a gyógyszerek. Ventolin, Flixotid, Siingulair jr. Majd az orvos megmondja, h mit hogyan.

És mellé hord sokat sókamrába, vidd el barlang terápiára, amit már írtam, hidegpára a szobájában, hűvösebb szobahőmérséklet (télen se fog megfázni, ha nála letekered a radiátort. A légutainak csak jót tesz! Inkább öltöztesd fel jobban, de a légutait hűvösebb levegő érje!), és amikor csk tudtok, menjetek hegyekbe, a tiszta levegőre túrázni! Inkább oda hord, mint a város közepén lévő, szmogos levegőjű játszótérre!

Unokatesóm is kinőtte az asztmáját. Nála is azt csinálta sz anyja, h minden nyárra lepasszolta hozzánk, falura, h ne a szmogban legyen, illetve a Mátrába küldte nyaralni, szanatóriumba. Felénk sok az erdő, tiszta a levegő, és valóban nem is fulladt be 1x sem, amikor nálunk volt.

22. Mariann7533 (válaszként erre: 21. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 5. 20:14
Hát nem tudom,hogy okozhat e súlyos rohamot.Szerintem ha eddig nem volt roham,és most már kap gyógyszert is,akkor viheted.
21. b0a3f8dbff (válaszként erre: 20. - Mariann7533)
2010. máj. 5. 14:17
A gyest 10éves korig adják, de emellett úgy tudom nem dolgozhatsz, nem úgy, mint a "simánál".És mire elég manapság 23ezer Ft?Persze, a kislányom egészsége mindent megér, de hogy miből fogunk élni, nem tudom...Apa jól keres, de ennyire azért nem!A dokinő szerint nem kell kivenni, járhat mindenhova, de ha minden fertőzés ennyire súlyos rohamot idéz elő, inkább nem kockáztatok.
20. Mariann7533 (válaszként erre: 19. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 5. 13:39
Hát annyiból szerencsésebb,hogy kiveszed,hogy nem a dadáknak kell befújniuk,ha baj van.És ha jól tudom tartósan betegnek számít a kicsid,tehát hosszabbított gyest kapsz.Vagy gyedet nem tudom pontosan.De sokáig otthon maradhatsz vele.
19. b0a3f8dbff (válaszként erre: 18. - Mariann7533)
2010. máj. 5. 12:53
Köszönöm a biztató szavakat!Abban bizom, hogy a megelőző kezeléssel szinten tudjuk tartani, és nem lesz gond, legalábbis hogy ne legyen kórházban.Elkezdem adni a bronchowaxom-ot is, hátha segít.De a vége szerintem úgy is az lesz, hogy ki kell venni a bölcsiből.:(
18. Mariann7533 (válaszként erre: 17. - B0a3f8dbff)
2010. máj. 5. 11:20

Bocs,én nem járok hasonló cipőbe,a bronchitis egyszer jelentkezett a gyerekeknél,hála istennek azóta nem.

Viszont a barátnőm gyerekei asztmásak,és mind a két gyereknél pici korban alakult ki,és nem jártak bölcsibe.Ja és a gyerekorvos az egyik legjobb barátjuk,és ő mondta,hogy ha valakinek hajlama van rá,akkor az kialakul,ha viszed közösségbe,ha nem.

Nem te hibáztál.Nem attól alakult ki,hogy bölcsibe vitted.

2010. máj. 5. 08:23

Sziasztok!


Már régen írtam, mert aránylag jól voltunk...De most szombaton megint kórházba kellett vinnem a kislányomat, mert "befulladt".Nem mondtak semmi konkrét dolgot, minden lelete normális, csak annyit tanácsoltak, hogy vigyük el pulmonológushoz.Tegnap szerencsére fogadtak is, pár hallgatózás után kimondták rá, hogy asztmás!:(Kell kapnia Flixotide-t, és három hónap múlva kontroll, akkor csinálnak allergia tesztet is.


Nagyon el vagyok keseredve, mert arra gondoltam, hogy ha nem kezdjük el a bölcsit, akkor talán nem alakult volna ki.Sajnos, az apukája is asztmás volt gyerekkorában, mára csak allergia maradt meg, tehát tőle örökölhette.A dokinő azt mondta, hogy a bölcsis vírusok, bacik okozhatták ezt a "robbanást", és elősegítette az asztma megjelenését.Lehet, hogy ha nem járatom közösségbe, nem is jött volna elő?Mert amíg itthon volt, nem volt beteg, lázas is talán kétszer volt.Aki szintén hasonló cipőben jár, szívesen meghallgatnám, hogy náluk hogy alakult ki, milyen kezelést kapnak!Köszönöm szépen!

16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - B0a3f8dbff)
2010. ápr. 1. 15:37
azt én se hiszem, h a közösség kerülése lenne a megoldás. Amúgy meg ezektől a kissebb, nagyobb fertőzésektől lesz immunrendszere. Mi is betegesek voltunk annó, amikor kikerültünk az otthoni flórából, be egy közösségbe, ahol egymás dolgaival találkoztunk. Ami nekem természetes, megszokott baci, másnak nem biztos, és attól lehet beteg lesz, holott nálam nem okoz betegséget.
15. b0a3f8dbff (válaszként erre: 14. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 1. 07:19

SZia!


Végül is a család egyik ismerőse(szintén orvos), annyit mondott, ha meggyógyul, csinálunk neki egy allergia tesztet, és megnézi, hogy áll a gyerek immunszintje, amit a vérből meg lehet állapítani.Addig ne kapjon se Ribomunylt, se Bronchowaxomot.De hogy állítólag ez a két eset még nem jelent semmit, ne szaladjunk előre.Max, ki kell vennem a bölcsiből....Amit én nem szeretnék, mert nem akarom elveszíteni a munkahelyemet, örülök, hogy visszatudtam menni oda, ahonnan elmentem szülni!És többen mondták, hogy ez a kor ezzel jár, nincs mit tenni, ha bölcsibe nem jár, akkor az oviból fog hiányozni.


Persze, a kislányom egészsége a legfontosabb, de nem hiszem el, hogy a közösség elkerülése a megoldás!

14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - B0a3f8dbff)
2010. ápr. 1. 07:05

szia!

Én lehet megmutatnám gyerek pulmonológusnak is. Aztán az majd mond vmit. Ő tudna nektek hidegpárásítót is felírni otthonra, ha szükséges.

Veszíteni nem veszítesz vele semmit!

13. Mariann7533 (válaszként erre: 12. - B0a3f8dbff)
2010. márc. 30. 20:47
Nektek is nagyon jó egészséget.Én hamar megtanultam,hogy mit kell csinálni,hála istennek van egy barátnőm akit hívhatok,ha nagy a gond,de ő mondta,a jó tanácsokat,na meg a gyerekorvos.Azóta nem fordult elő hála istennek.Azt mondják,hogy hat éves korukig kinövik.Nekem elmagyarázta a főorvos,hogy jön egy vírus,ami a nagylányomnál torokgyulladást okozott,viszont a két kisebbnél a gégét fertőzte meg,az beduzzadt,és elzárta a légutakat.És ez azért lehetséges,mert nekik még sokkal kisebb a gége,meg a tüdőig vezető út,és sokkal hamarabb meg tud duzzadni.
12. b0a3f8dbff (válaszként erre: 11. - Mariann7533)
2010. márc. 30. 20:28
Szia!Köszönöm a jó tanácsokat!A kruppot is hasonlóan kezelik, nem?Nekünk is van bébihaller, abból kapja a Ventolint.Igazából az rémített meg, hogy a nátha ennyire lehúzódott a tüdejére, és beszűkül a hörgője, azért nem tudja felköhögni a váladékot.Azt mondták, hogy ez életkori sajátosság, de ez engem nem vigasztal.Tüdőgyulladásra is gyanakodtak, de szerencsére nem mutatott semmit a röntgen.Nagyon reménykedem, hogy többször nem lesz, de sajnos nem ez az általános.Jó egészséget Nektek!
2010. márc. 30. 19:18

Szia.Mi másfél hónapja jártunk így,először a 18 hónapos lányom fulladt be,másnap este az 5 éves fiam.Gyerekosztályra kerültünk,inhallálás,ventolin.A nagylányom megúszta.Mi kaptunk itthonra ventolint,pulmicort,és mivel nekünk azt mondták,hogy van egy vírus ami őket igy fertőzte meg,nyugodjunk meg mert ez valószínü nem fordul elő többet,én fogtam magam,és besétáltam egy gyógyászati segédeszközöket áruló boltba,és vettem inhalláló gépet.Plussz vettem bébihallert is.Az inhallálóba salvus vizet teszek,de ha köhögnek akkor ambrobenét is teszek hozzá,a gyerekorvosunk megmondta,hogy milyen arányba kell.És az segít felszakítani amit kell.Azóta egyszer kezdődött már mindegyiknél,na akkor inhalláltunk,plussz a kicsinek kellett ventolin,és utána pulmicor.

És igen hideg párásítás.Nagy lepedőt bevizezni,és kiteríteni a szárítóra.

Trükk amit mondtak,ha el kezd fulladni,hogy ne kerülj korházba.

Ha elkezdődik,akkor 20 percenként ventolint fújni be,és ezt ismételni kér órán keresztül.És vagy kimész vele az udvarra,vagy kinyitod a hütőt és eléülsz a gyerekkel.

10. b0a3f8dbff (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2010. márc. 30. 18:41
Akkor Te egészségügyben dolgozol?Szerinted érdemes két ilyen eset után elmenni tüdőgyógyászhoz, és allergia tesztet csináltatni?Most még napi 3x2puffot kap Ventolinból, és Ambroxolt adok neki, de még mindig vannak zörejek.Amúgy jókedvű kislány, élénk, nem látszik betegnek (most már).A homeopátia bevethető ilyen esetekben?
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - B0a3f8dbff)
2010. márc. 30. 18:35
gondolom igen. Mi fizsót használunk az ilyen betegeknél. Azt sem hígítjuk. A sószoba jó, viszont a panel nem nagyon kedvez a száraz, meleg klímája miatt.
8. b0a3f8dbff (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2010. márc. 30. 18:26
A bölcsiben van sószoba, hetente 1-2x mennek oda, félórákra.Panelban lakunk, nagyon meleg van és száraz levegő, úgyhogy mindenképpen veszünk párásítót.Akkor bátran belerakom a Salvust!Nem kell higítani, mehet töményen a párásítóba?
2010. márc. 30. 18:12
na meg vannak barlangterápiák, sóbarlangok is, amik jót tesznek. Barlangterápia van fenn a Budai-hegyekben, a Szemlő-Hegyi barlangban (én ezt az 1et ismerem), sóbarlang pedig vhol a Jászai környékén is van.
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - B0a3f8dbff)
2010. márc. 30. 18:09
Nem megy tönkre! A Salvus jó! A volt tanáromék éjszakára mindig meglocsolták a szőnyeget vízzel a gyerekszobában, ezzel csináltak párás levegőt. De mellé hűvősebb klíma is kell! Nem jó, ha meleg a levegő egy ilyen gyerkőc szobájában.
5. b0a3f8dbff (válaszként erre: 4. - C1e9612cd3)
2010. márc. 30. 16:14
Szia!A hideg párásítóra gondolsz?Szeretnék beruházni rá, de nem tudom, hogy melyiket érdemes venni!Hallottam olyanról, amibe Salvus vizet lehet tölteni, de nem megy tönkre ettől?
2010. márc. 30. 15:50
figyeljetek rá, h a szobájában párásabb, hűvösebb legyen a levegő! Jót tesz neki, segít az elkerülésben, és a gyógyulásban is!
2010. márc. 30. 15:26
Szia!Igazából én is az asztmától félek nagyon!Apa gyerekkorában az volt, ma már "csak" pollenallergiás.A védőnőnk azt mondta, hogy ha asztmás lenne a lányom, akkor már kijött volna rajta,így csak a bronchitisben mutatkozik meg a hajlama.Küldtek minket is tüdőgyógyászhoz, de anyós lebeszélt róla, mondván még korai..Pedig gyerekdoki ő is.Én is inkább adnék neki valami állandó gyógyszert, ha az segít.Akkor Nálatok bevált a kezelés, mert a két betegség nem tűnik olyan vészesnek!A család javasolja, hogy vegyem ki a bölcsiből, de nem ebben látom az igazi megoldást.Ti jártok bölcsibe-oviba?Immunerősítést nem javasoltak?(Bronhowaxom)
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook