Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaphat-e el fertőzést a magzat a háziállatoktól a terhesség idején? fórum

Kaphat-e el fertőzést a magzat a háziállatoktól a terhesség idején? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 18. 17:14
sziasztok lenne egy olyan kerdesem hogy a csikos mokus es a tengerimalac art a magzatnak??
2011. máj. 18. 11:45

Régi az utolsó hozzászólás, de azért beírok!

Az előttem felsorolt állatok mind veszélyesek!Mikor a húgommal volt terhes édesanyám, volt egy macskánk. Tőle elkapott vmit, pedig nagyon hozzá se nyúlt. Húgom vízfejjel született, 4naposan meghalt. Vigyázni kell nagyon!

58. macarenko (válaszként erre: 15. - Miabo)
2010. nov. 2. 18:47
Belégzéssel nem lehet elkapni
57. bff32c2750 (válaszként erre: 52. - Rexona)
2009. dec. 28. 09:00
Kutyától is lehet!Én igy jártam,és majdnem a babám életébe került!
2009. dec. 28. 08:37
Eleg regi ez a topik, de beleirom: a hulloktol pl teknos pedig szalmonellat lehet elkapni ami szinten veszelyes. Ez a hullok kb 90%at erinti hogy hordozza.
2009. ápr. 22. 09:49
Igen.
2009. ápr. 22. 09:21

Az akinek van állata, nem azért vállalt érte felelősséget, hogy aztán kirakja az utcára!!! Nekem mindig volt állatom, gyerekkoromban is álandóan körülvettek az állatok, sőt, a malacokat kergettem az ólban! Soha nem lett semmi bajunk, mert állatokat tartottunk.A mai napig össze tudom számolni a két kezemen, hogy hányszor voltam orvosnál... Az a baj ezzel a mai generációval, hogy óvják őket még a széltől is! És csodálkoznak, ha a gyerek minden második héten otthon van, mert van valami baja?! Semmi nem erősíti az immunrendszerét, mert nem éri inger!!! Jaaj, kisfiam, ne koszold össze magad, jaj, ne játsz a porban, jaj fúj a szél, vegyél fel sapkát, jaj hideg van, most ne menj ki!

Mi éppen baba-projekten vagyunk, és nem fogom kirakni a macskámat az utcára, mert esetleg beteg lehetek tőle. ugyan úgy felelősségel tartozom iránta, mint a születendő gyermekemért. Meg lehet oldani, hogy macska, vagy egyéb állat mellett tisztaság legyen, és hát feltalálták a gumikesztyűt is.... :) És egyébként sem csak a macskától lehet elkapni, bármelyik állat ürülékén lehet, az utcán, a buszon, a gyümölcsön.... Meg azért néha én is eltudok képedni, hogy egynémelyik ember mennyire igénytelen, és akkor a saját macskámtól tarsak, aki naponta többször mosakodik, és még a talpát is lemossa, ha kijön a budiból? Vagy legyek addig bezárva, míg ki nem hordom a babát?!?!

53. Marcipan2003 (válaszként erre: 52. - Rexona)
2009. ápr. 16. 14:50
Szerintem a kutya nem árt. Akkor vettünk éppen kutyát, amikor terhes lettem (illetve előtte 1-2 héttel). Nem volt semmi bajom, és a kisfiamnak sem lett baja szerencsére. A gyerek lelkének meg szerintem külön jót tesz egy állatka.
52. rexona
2009. ápr. 10. 21:31
És a kutyákkal mi a helyzet?
2009. ápr. 10. 19:46
A tengerimalaccal is vigyázni kell.
2009. ápr. 10. 18:56
Toxoplazma fertőzés-macskáktól, de mosatlan zöldség, nyers hús is okozhatja. Nagyon veszélyes.
49. Mya01
2008. szept. 25. 15:12
Sajnos kaphat.Ha nem is fertőzést,de ciszta kialakulhat a magzat bármely testrészében.Egyik ismerősnél a fejében keletkezett,de amint elvitték az állatokat a házból,kitakarítottak...a ciszta felszívódott.Érdemes megkérdezni egy hozzáértő szakembert is.
48. erikpipi (válaszként erre: 41. - Deszty)
2008. szept. 25. 12:53
Azt nem tudom, de az biztos, hogy a kan macska mindent megjelöl, és annak szaga van:)
2008. szept. 25. 12:42

éN Most csinàltattam vizsgàlatot,és azt mondta az orvos hogy a szervezetem védett,vagyis nyugodtan macsekozhatok,nem lesz semmi gond,ja a teherbeesés csökkenne'?

ÉN akkor estem teherbe amikor a cicàt vettük,ràadàsul a cicust azért vettem hogy nincs babàm,ne unatkozzak,mégis terhes lettem cica mellett,és egészségesek vagyunk

46. sodrak
2008. ápr. 3. 16:11
Toxoplasma fertőzés áll fenn az egész terhesség alatt, melyet nyers hússal, mosatlan zöldségekkel, macska ürülékkel való érintkezés során lehet elkapni, ha fogékony vagy rá. De erre végeznek vérvizsgálatot. Ha veszélyeztetett vagy, a védőnő ugyis tájékoztat.
45. win (válaszként erre: 44. - Nelly1)
2008. márc. 3. 06:01
Nekem azt mondta az orvosom, hogy Algopyrin és Quarelin beszedhető ilyenkor is.
44. Nelly1
2008. márc. 2. 10:44

Kérlek segítsetek!!

Rettentően fáj a fejem és nem tudom,hogy mit szabad ilyenkor bevenni!Még csak pár hetes terhes vagyok!Aki tud kérem segítsen ebben!Köszi

43. lily3
2008. febr. 16. 22:47
én sem raktam ki a cicámat az utcára,sőt simogattam is.semmi bajom nem lett és tudtam,hogy nem lesz nem rizikóztam.Felhivtam az állatorvosunkat és ő elmondta hogy valószinüleg átestem a toxoplazmán.A belélegzés pedig baromság!!!!!!!
42. LoLiNa (válaszként erre: 41. - Deszty)
2007. nov. 15. 09:57
szerintem is hüéyeség..
41. Deszty
2007. nov. 14. 16:56

Sziasztok!

Kiváncsi vagyok a véleményetekre!Egy kedves barátnőmmet azzal akarják lebeszélni a macskatartásról hog y az olyan illatanyagot termel hogy nehezíti a teherbe esést!Szerintem hülyeség!SzerinteteK????

40. pufika
2007. nov. 5. 20:05
Szerintem minjdenhez szerencse kell. Van aki sokat játszik macskákkal és semmi fertőzést nem kap, és van aki nem tart macskát mégis összeszed valamit.
2007. júl. 13. 14:37
Fertőzést csak a kismama fertőzödöttsége esetén kaphat.
38. win (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2007. júl. 13. 13:37
Ez annyira nem új... tavaly februárban indult. :)
37. emagdi
2007. júl. 13. 13:07

jajj, már megint egy ilyen macska vs bébi topik?

van/volt már egy pár ilyen....

36. win (válaszként erre: 35. - Loni)
2007. júl. 13. 12:49
Inkább a túlzott óvatosság, mint egy toxoplazma fertőzés! :))))
35. Loni
2007. júl. 12. 17:22

Nekem erre a kérdésre azt mondta a nődoki, hogy a normális higiéniás feltételek betartása mellett (kézmosás stb) nem jellemző.

Konkrétan úgy fogalmazott: ne nyalogassam a macskát, és ne egyek vele egy tányérból. (Mivel macskánk van, erre vonatkozott a kérdésem is). Na, ezt amúgy sem tenném.

Az óvatosság nem árt, de a túlzott óvatosság sem biztos, hogy indokolt.

2007. júl. 12. 17:09
Hogyne igen pl a macskától:( de csak akkor ha benegedik a lakásba meg az ágyba
2007. ápr. 25. 14:46

Egyértelmű.Nagyon meg van az esély rá.Van aki érzékenyebb,van aki kevésbé.....

Jobb az óvatosság!!!

2007. ápr. 19. 21:48
naná
2007. márc. 23. 00:40
nékem 4-cicám vólt amikor a kislányommal terhes lettem,a cicák ki-s.be járhattak de hál istennek nem merült fel semmi betegség ,sőt vólt egy idős védőnőm,és azt monta legjobb ha a szervezet megtanul védekezni,hát mitgondolok hogy falun,a terhesnők fejnek ,állatot gondoznak,ugyan úgy élnek mint előtte és semmi bajuk,szerintem is lehet benne valami.!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook