Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzbeosztási ötletek szokások kellenének. Tudnátok segíteni? fórum

Pénzbeosztási ötletek szokások kellenének. Tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)

2010. márc. 30. 12:43

Sziasztok!


A legtöbb pénzt a kaján lehet megspórolni. ha mindenre külön teszed a pénzt és csak a "háztartási" pénzzel gazdálkodsz,akkor meglátod,hogy a vásárlás és a főzés igen is nagyon fontos szempont.

Nem mindegy,hogy mit és hol veszel meg. Van amikor az "okos" vásárlásokkal több napi kajapénzt is meg lehet spórolni.

Érdemes nézni az akciókat.

Most az elején tényleg nagyon jó dolog a háztartási napló vezetése.

A lakáskassza nagyon jó dolog,de arra oda kell figyelni,hogy a 4 év lejárta után felújításra csak saját tulajdonra vagy a házastárs tulajdonára lehet rákölteni.

2010. márc. 30. 06:39
:) köszönöm nektek ki fogom próbálni és utána írok hogy ment
8. minimancs (válaszként erre: 3. - Jersseygirl)
2010. márc. 30. 06:17
Én úgy csinálom, hogy kategorizálom a pénzem. Összeírtam, hogy mennyi a rezsi, mennyit szeretnék félretenni egy hónapban (vagy inkább mennyit tudok), és mennyi az amennyit elkölthetek. Így ezek az összegek három különböző borítékban vannak. Amikor csekket adok fel, azt a rezsis borítékból teszem. (persze azért vezetem, hogy mennyinek kell ott lenni) Így tudom, hogy még hónap végéig mennyi pénzem van, és nem ér meglepetés egy váratlan csekkel. A napi kiadásokkor pedig nem kalkulálok sem a félretett összeggel sem a rezsis pénzzel. Hanem azt próbálom beosztani. Én így csinálom, és nekem bevált. Érdemes egy-két hónapig tényleg tételesen felírogatni, hogy mire költ az ember, mert érdekes dolgokat tudsz megtapasztalni. A legtöbbet nem a nagyértékű dolgokon tudosz megspórolni, hanem a "ó ez csak 400 Ft"-osokon. Szerintem próbáld ki, és aztán írd meg, hogy mire jutottál, kíváncsi vagyok! :)
7. Gy.Ibi (válaszként erre: 5. - Jersseygirl)
2010. márc. 30. 01:41
Érdemes kötni valamilyen lakástakarékossági betétet.Azt minden hónapban fizetni kell,az állam támogatja.5-15ezer Ft is lehet havonta.Mind a ketten kössetek szerintem.Ezekre később könnyen adnak hitelt.Igyekezzetek,mert ki tudja az új kormány mit tervez?Most ha tízezret fizetsz havonta,13ezret írnak jóvá.Nincs kamatadó se./fundamenta,lakáskassza/
2010. márc. 29. 21:32
Szerintem először azzal kell tisztába lenni, hogy mire költitek a pénzt. Mennyi megy el rezsire, kaja stb.Én vezettem egy házipénztárt 2 hónapig, bevétel-kiadás. A bolti blokkokat is elraktam, azon később megtudtam nézni, hogy biztosan szükség volt-e mindazokra, amit megvettem.Vannak olyan kiadások, amit nem lehet csökkenteni, ezt levonod a bevételből és a fennmaradó részt próbálod beosztani.
2010. márc. 29. 21:16
De én nem fözéssel vagy ilyesmivel való takarékoskodásra gondolok csak azt nem tudom hogy mit kezdhek a pénzzel amikor megkapom ok költsem el de mondom előttem nem volt jó példa így nem tudom hogyan kéne kezelni :s
2010. márc. 29. 20:51

Köszi

:) Elolvasom

2010. márc. 29. 20:50
Szóval a helyzet hogy fiatal vagyok. Tudom hogy legtöbben a szüleiktől látják hogy kell beosztani a pénzt de én nem mondhatom el magamról. A szituáció a következő. 25 évesen együtt lakom a barátommal közös jövőt tervezünk ház ilyenek most albérletben vagyunk eddig úgy csináltuk hogy mindenki fizette az albi felét meg mellette a mag dolgait ő a kocsit bla bla én a diákhitelem bla bla ő kétszer annyit kerea mint én. Nem nagyon sikerült még spórolnunk semmit. Azt gondoltam talán ha ketten közös kasszából együttes erővel... Talán jobban sikerül. Tudtok tippeket adni? Vagy hülye ötlet?
2010. márc. 29. 20:41

Szia!


Van már egy hasonló fórum. Érdemes az elejétől végig olvasni.


[link]

2010. márc. 29. 20:38
Pénzbeosztási ötletek szokások kellenének. Tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook