Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha rendőrségen tettem feljelentést, miért magánvádas a felejentés, miért kell 5 ezer ft illeték?Ez elkerülhető? fórum

Ha rendőrségen tettem feljelentést, miért magánvádas a felejentés, miért kell 5 ezer ft illeték?Ez elkerülhető? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 29. 19:11
Ne hát igen.. ezzel most én is így vagyok. Az a nő a halott anyukámról is írt, és bennem az vitte fel a pumpát, azért is jelentettem fel... (anyukám nyomorék volt ő meg azt írta szorultam volna a béna-púpos anyámba...szerintem más se tűrte volna...) elég volt a megaláztatás, hogy a férjemnek egy 55 éves roma nő kellett.
2010. márc. 29. 15:31

Azért szerintem ez elég gáz!!! Sőt!


Milyen dolog az, hogy ha feljelentek valakit, mert valami törvény elleneset követett el, még nekem kell fizetni???!!!


Szégyen!

2010. márc. 29. 14:50
De éppen azért nem értem miért nem a rendőrség tette meg a feljelentést, ha ők vették fel a jegyzőkönyvet. (mivel a volt férjem rendőr, kezdem azt hinni, direk kicsösztek velem!-mivel egyszer egy levelet kaptam a felettesétől, hogy át lett az anyag küldve a bíróságra... és kész, engem amúgy nem is kérdeztek, csakhogy én oda forduljak a továbbiakban)
2010. márc. 29. 14:46

szerintem azért, mert ha a rendőrség tesz feljelentést, akkor ingyenes, ha személyesen valaki, akkor ezek szerint nem :(

megértelek, próbálj beszélni velük és biztosan tudnak mondani valamit.

2010. márc. 29. 14:43

Másfél éve a férjem volt (roma) barátnője sértő smsket küldözgetett nekem-rengeteget-

Ezért a rendőrségen feljelentést tettem. Ma jött egy levél, hogy 5 ezer ft illetékbélyeget fizessek, különben behajtják, ha nem teszek eleget az eljárás elindításához.

Még kajára se nagyon van most pénzem, nincs munkám, csak a kicsi lányom után kapok CSaládi Pótlékot. KÉrhetek illetékmentességet? Vagy egyáltalán, hogy lehet, hogy rendőrségi feljelentés után nekem kell fizetni????

2010. márc. 29. 14:41
Ha rendőrségen tettem feljelentést, miért magánvádas a felejentés, miért kell 5 ezer ft illeték?Ez elkerülhető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook