Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapétázási ötletek fórum

Tapétázási ötletek (beszélgetős fórum)


2011. márc. 28. 12:12
Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni,ugyanis hamarosan tapétázok. Az egyik falat szeretném dekortapétával,a többi 3at pedig sima,egyszínűvel. Viszont ahova szeretném a dekortapétát,azon a falon van egy hatalmas tükör,ami nem vehető le. Mit gondoltok,tehetek erre a falra mintás tapétát,vagy válasszak egy csupasz falat? Hely szűkében is vagyok:S Köszii!:)
27. caffi (válaszként erre: 26. - Nagyne.hv)
2010. aug. 2. 15:41

Álmennyezet is van?...Mert míg meg nem köt...addig gombostűvel odafogatni....

Aszem evvel a márkával mi is kínlódtunk....ha meg köt ak tuti....de háááát nem valami gyorsan köt....így nehezen marad ott....én egy kis virágkötős pisztolyt hívtam segítségül:DDD

2010. aug. 1. 18:37
Sziasztok! A mennyezethez vettünk nem kevés pénzért szegő díszlécet (Geraldine 3775) Decosa-val akartuk felragasztani, de leesett. Van valami praktikája,vagy rosz ragasztót használtunk? Olyan, amilyennel az álmennyezetet tettük fel. HELPű! SOS! Köszi
25. caffi (válaszként erre: 24. - Flasch)
2010. márc. 29. 16:15
Ha színes a fal....ak el fog ütni a szín....hisz frissebb és több rétegű....
24. flasch (válaszként erre: 23. - Caffi)
2010. márc. 29. 15:51
mármint olyan szinnel festem, mint amilyen most, nem eltérőre ám, és csak ott ahol leszedte a tapétát, nem az egészet :) és azt követően erősen reménykedem, hogy ua. a szint kapjam, mint ami most vana falon (tapétán, mert olyan tapéta, hogy sima fehér, de felrakás után le lett festve). a cseréhez meg megpróbálok ügyeskednmi, szerencsére nem túl nagy felületről van szó.
23. caffi (válaszként erre: 22. - Flasch)
2010. márc. 29. 15:47
Fúúú ha naon kreativ vagy...és vállalkozó szellemű...ak keresek neked itt egy csajszit.....hihetetlen jól néz ki amit csinált....napilapokat felragasztott a fara össze vissza....és páccal lekente....nahhh azt kaparja le a kutyi ha tudja.....:):):)
22. flasch (válaszként erre: 21. - Caffi)
2010. márc. 29. 15:41

most már nem csinálja(legalábbis nem látjuk az újabb tapétadarabokat a szönyegen:)) a csak kicsit sérült helyeken azt hiszem marad a festés, a jobban sérültön meg nincs mese, muszáj lesz foltban kicserélni, ahogyan azt leirtad.

Még mindig olcsóbb, mintha teljesen új tapétát csináltatnánk, csinálnánk. Sokat segitettél!:)

21. caffi (válaszként erre: 20. - Flasch)
2010. márc. 29. 15:37

A festés sok mindent eltüntet....de ha szépet akarsz cserés sajna:)....De a kutyus megint össze fogja kapirgálni....mi ezért gletteltünk,mer volt amikor az volt a hepje h mire este hazamentünk a melóból,méter magasig feltépte sokszor....pedig a kutya vagy 330cm:):)

Én még nem próbáltam....de valahol olvastam h a lyukas helyeket úgy pótolhatod,f a lyuk méretével azonos foltot tépsz....nem vágsz,mert az erős kontúrt hagy...és beragasztod....a festés takarni fogja!!

20. flasch (válaszként erre: 19. - Caffi)
2010. márc. 29. 15:31

hát az a gond, hogy a sérülés több helyen van, különböző magasságokban, és van ahol csak pár cm-es helyen.

az igazság az, hogy van egy kutyusunk aki korábban azt hitte, előző életében pók volt, mert egyfolytában falra akart mászni, és hát ő okozta a sérüléseket. :)

fűrészporos tapétánk van most, ha ahol csak picit kaparta meg egyszerűen átfestjük, akkor is nagyon feltűnő marad, hogy ott csak a fal van? vagy nem fog látszódni? viszont ahol jobban leszedte (ajtónál) ott simán lekaparom a mostanit, és ragsztom fel az újat? bocs, ha hülyeséget irok, de tényleg nem értek hozzá...:)

19. caffi (válaszként erre: 18. - Flasch)
2010. márc. 29. 15:26

Lehet h már írta valaki...

Ha csak az alsó részeknél,kb 1m-1.50 a földtől....ak én szikével körbevágnám a szobát....és csak az alsó részt javítanám....az összeillesztést dekor csíkkal takarnám....

18. flasch (válaszként erre: 17. - Caffi)
2010. márc. 29. 15:23

szia!

hát igazából az a helyzet nálunk, hogy néhány helyen sérült (szakadt) a tapétánk,amúgy nincs rossz állapotban.

De nem tudom, hogy lehet úgy, hogy csak javitod a sérült részeken? Ilyen téren van valami tapasztalatod esetleg? ezzel sokat segitenél!előre is köszi!

17. caffi (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 29. 15:18

Mi évekig magunk tapétáztunk a párommal....jó csapatot alkottunk:):)...Ma már glettelve vannak a falak,én így imádom....a páromnak a tapéta jobban bejött!

Szívesen segítek ha gondolod!....Nem olvastam vissza,lehet h már meg is kaptad a segítséget?!...

16. flasch (válaszként erre: 15. - D560948772)
2010. márc. 29. 14:33
:) gondolom :)
15. d560948772 (válaszként erre: 14. - Flasch)
2010. márc. 29. 14:32
... hát ahhoz én se tudok hozzászólni... sajnabajna... De tudod, milyen jó egy frissen tapétázott szoba kellős közepén ülni, hogy hogy "húúúúúúúúúúúúúú, én csináltam!" ;)))))
14. flasch (válaszként erre: 13. - D560948772)
2010. márc. 29. 14:30

mert talán ez lenne igy egyszerűbb és talán olcsóbb megoldás is, ha csak javítanánk.

de eddig bárkit kérdeztünk azt mondták, hogy jobban járunk akkor már, ha az egészet leszedjük.

de ahogy igy irtad, úgy látom azért az mégsem olyan pikk-pakk meló, szóval nem hinném hogy a javitás még annál is bonyolúltabb volna.

Nézegettem itt a neten, hogy tapétajavitás, de sokmindent nem talátam sajna :(

13. d560948772 (válaszként erre: 12. - Flasch)
2010. márc. 29. 14:27
... hááát azt nemtom. Nem tudom, hogy szokták.... De a fürészporost azt simán át lehet festeni... szerintem akkor ki lehet javítani, aztán gyerünk neki a festékkel. Én talán így csinálnám. :o)
12. flasch (válaszként erre: 10. - D560948772)
2010. márc. 29. 14:24

ezt is jó, hogy mondod, ilyen eszembe sem jutott volna, látszik, hogy még sosem csináltam, sőt nem is láttam, hogy csinálják, nálunk eddig csak festés volt.

Egyébként még egy kérdés? Olyat hogy oldanak meg ha mondjuk nem az egészet cserélik le, csak ahol sérült a tapéta(szakadt)?

Lehet az egyszerűbb megoldás volna, utána meg egy más szin, mert fűrészporos, ami most van, szóval az nem lenne gond.

Javitgatnilehet egyáltalán?

11. d560948772 (válaszként erre: 10. - D560948772)
2010. márc. 29. 14:20
illesztgetned... :o)
10. d560948772 (válaszként erre: 9. - Flasch)
2010. márc. 29. 14:20
Jó munkát! ... hjaaaa... és vigyázz ne vegyél nagyon mintásat, hogy ne kelljen illesztkedned a mintákat!!!! :o))
9. flasch (válaszként erre: 8. - D560948772)
2010. márc. 29. 14:19
Köszönöm a tanácsokat, elkezdek utánanézni a dolgoknak, boltban és neten is. Köszi még egyszer!
8. d560948772 (válaszként erre: 7. - Flasch)
2010. márc. 29. 14:16
Tapéta mindenféle árban kapható.... és ha kicsi valamelyik szobád, arra tudsz venni akár maradék tapétát is, amiből már csak néhány tekercs van a boltban, azt már nagyon olcsón adják. Tapétaragasztó is van többféle árban, és a zacsis normált használtam (párszáz forintos tétel)... a célnak teljesen megfelelt. A M betűvel kezdődő, nemtom hogy hívják azt hiszem valami német márka, biztos jobb, de lényegesen drágább is.
7. flasch (válaszként erre: 6. - D560948772)
2010. márc. 29. 14:10
hát,igen nem kevés. Nagyon drága a tapéta,meg állitólag a ragasztóanyag is. Bár a szakink elvileg ismeretségi alapon olcsóbban csinálná (anyunál ő festett egy egész lakást kb. 65m2(panel) 25ezerért, de anyu vette az anyagot) szóval nem tudom, úgy menyivel kerülne többe, de már szóltam anyunak, hogy kérdezze meg, ők egy városban laknak, mi pedig távolabb. De gondoltam addig is kutakodom, véleményeket kérek, hogy aki már csinált ilyet, mit javasol.
6. d560948772 (válaszként erre: 5. - Flasch)
2010. márc. 29. 14:04

Persze tapétáztam... meg én alapból olyan vagyok, hogy bárminek nekiállok, amit ember meg tud csinálni. :o)) Villanyt nem szerelnék azért! :o))

Két szoba .... hát mostanában nem tudom milyen áron fut, de a 30-as az a minimum... annál csak feljebb lehet, tehát igen, szerintem lehet vele spórolni.

5. flasch (válaszként erre: 4. - D560948772)
2010. márc. 29. 14:01

az lesz, mert igy vaktában nem is lehet nekilátni.

Egyébként te tapétáztál már saját kezüleg? egy ekkora területre kivetitve, kb mennyi pénzzel kell számolnom? csak azért, hogy tudok-e spórolni ezzel, hogy magunk csináljuk, nem szaki. :)

4. d560948772 (válaszként erre: 3. - Flasch)
2010. márc. 29. 13:58
Nem egyszerű... , de megoldani megoldható. Igen... leáztatni, letépni, lesikálni... keress rá pontosan a menetére, biztos találsz leírást a neten, ne csak úgy nekifutásból álljatok neki. Nekem szakkönyvem van hozzá, nagy Háztartáskönyv címmel . ;)
3. flasch (válaszként erre: 2. - D560948772)
2010. márc. 29. 13:56

2 szobáról lenne szó, hány m2? kb: 25-30ra saccolom.

És egyébként már tapétázva avn, de néhány helyen már sérült, igy gondolom le kell előbb szedni.

Ketten lennénk a munkára, de az a kérdés, lehetetlene vállalkozunk-e szakember nélkül vagy megoldható csak nem olyan egyszerű?

2. d560948772 (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 29. 13:48
Mekkora területet akarsz?... mennyi sarok egyéb kiszögelés van? Egyedül ne állj neki, valaki legyen még aki segít. Elég nagy csíkok a tapéták, ha mondjuk teljes falnyi hosszúsággal dolgozol.
2010. márc. 29. 13:45
Szerintetek szakember nélkül lehetetlen megcsinálni? Valakinek van már tapasztalata a sajátkezű tapétázásban? Nagy macera?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook