Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hónapos babák anyukái ide!! fórum

22 hónapos babák anyukái ide!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. anyany
2010. jún. 23. 23:27

a magyar egészségügy egy nagy rakás sz@r.

októberre adtak időpontot.

addig meg tartsunk diétát... most majd keresek valami magánrendelést. :(


sajnos csak fél évig tudtam neki tejet adni, szopni nem volt hajlandó, hát fejtem. addig bírtam.

117. Basset
2010. jún. 22. 20:17

Szegény baba! Úgy sajnálom! Nem rég én is végignéztem ezt... :(((

Nem lehet, hogy valami vírus?

Szerintem ne adj neki addig tejet, míg ki nem derül, hogy tényleg az-e... Szoptatsz? Mert akkor te se igyál!

Írj, hogy mi volt a gasztrón... Jó az orvos? Milyen vizsgálatok vannak?

116. anyany
2010. jún. 22. 18:04

tegnap volt a 2. szülinapja, a tortából még evett egy pár falatot, de már észrevettem, hogy valahogy nem eszik rendesen. hajnalban kérte a tejet, fél óra múlva panaszkodik, hogy fáj a hasa, 2 perc múlva jött vissza a tej.

aztán még 5ször hányt kb.

most 38,5 lázas, meg kis döglöttnyúl. elaludt.

mi lesz velünk éjszaka?

ma voltunk dokinál is, de holnap délután fel fogom hívni.


kaptunk beutalót a sok hasfájás miatt gasztroenterológiára is.

115. anyany
2010. jún. 22. 18:02

nah, 1 hete örültem, hogy jól vagyunk.

a fenét vagyunk jól... :(

megint a torka. megint lázas, megint nem eszik, megint hányt...

közben úgy néz ki, hogy van valamilyen tehéntej allergiánk is. meg egy kicsit gyenge az immunrendszere.

az is lehet, hogy az a ludas a dologban.

114. anyany (válaszként erre: 113. - Basset)
2010. jún. 22. 18:00
szerintem ha nem olyan súlyos, nem biztos, hogy észreveszik a refluxot.
113. Basset
2010. jún. 18. 23:21
Ti mit tudtok a baba-/gyerekkori refluxról? Lehet emiatt a hányás? Vagy azt már észrevette volna a doki?
112. Basset (válaszként erre: 111. - Anyany)
2010. jún. 18. 23:20

A gyógyszerektől (szerintem) kicsit jobban. Bár nem rég megint köhögött és kihányta a fél perccel azelőtt benyelt kakaót... De épp aznap mentünk vissza dokihoz, aki mondta, minden rendben, az allergiás gyógyszert kell csak szednie még kb. fél hónapig.


A fiam is vérszegény (volt?). Semmi baja... :) Az apja is... És a keresztapja is, aki a sógorom... Szóval volt kitől örökölnie... :)

111. anyany
2010. jún. 18. 23:13

megvan a vérvételi eredmény. kicsit vérszegény.

majd jól kifaggatom a dokinénit, hogy mi mit jelent.

hétfőn viszem, délután.

basset ti hogy vagytok?

110. Basset (válaszként erre: 109. - Anyany)
2010. jún. 13. 14:13

persze, ezt lehet látni... általában... gondolom... mert pl. a barátnőm kisfia sem eszik SOHA, de mégsem beteg, semmi baja nincs...

Azért örülök, hogy találtál egy jó orvost. A mi háziorvosunk is ilyen, mint a te gyerekorvosotok (ez felnőtt dok), és még ráadásul jópofizik is állandóan... Nem komplett... :(

109. anyany (válaszként erre: 108. - Basset)
2010. jún. 13. 10:25

orvosváltás. az előző dokink, bár nagyon dícsérték, rosszak a tapasztalataim.

- szeretett rendelési időben trécselni az ismerősökkel, meg előrevenni őket. amikor tele volt a rendelő.

- felületesen vizsgált, szinte alig ért a gyerekhez. persze kérdeztem jól kioktatott, meg olyan gyógyszereket ajánlott amikből egy más márkanéven ugyanolyan volt itthon, csak azt akkor éppen nem promótálták az orvoslátogatók. :(

- már majdnem 2 hónapja beteg volt a Zsófi, és a fő tünete az étvágytalanság volt, meg hogy néha volt hőemelkedése, pici láza, de nem túl magas.

- aztán valami bélhurutot kapott, és elvittem, akkor persze nem írt antibiotikumot, de amikor 3 nap múlva visszavittem, közölte, hogy tüszős mandulagyulladás, de akkor már tünetmentes volt, jókedvű, eszegetett.

- rá két hétre újra hasmenése volt a lányomnak, és ekkor már az új dokihoz vittem.

utána a következő héten jött is a tüszős mandulagyulladás. de akkor mondjuk ügyeletre szaladtunk, mert 39fokos láza lett péntek este 10re.

- aztán a mostani dokink azzal is foglalkozott, amikor visszavittem a lányomat, hogy fája háta.

felül mutatta, de nem a tüdeje, hanem a veséje.

és basszus az én megérzésem volt a helyes.mert tudtam én hogy van valami, van valami az étvágytalanság mögött.

- a 2 hónap alatt több mint 1kilót fogyott. :(

volt, hogy napokon keresztül csak joghurtot evett meg ropit. amúgy is rossz evő, ezért is aggódok rajta sokat, de azért nem vagyok egy ostoba, és tudom, hogy mikor lehet valami gond.

108. Basset (válaszként erre: 107. - Anyany)
2010. jún. 13. 09:21

Hát, ne csodálkozz, ha tüszős mandulagyulával nem eszik... Ráadásul most nyáron még kevesebbet fog enni a hőségben...

Egyébként szerintem nem sovány, még ha vékony se. Az én kislányom gombóc, mégis 12 kg... Szerintem ne aggódj ennyire az evésen... Ha az orvos/védőnő szerint nem kóros, akkor te ne aggódj fölöslegesen...


Miért kellett orvost váltani?

107. anyany (válaszként erre: 100. - Basset)
2010. jún. 13. 00:48

sziasztok!

mi gyógyulgatunk. a 2 hónapja tartó folyamatos betegeskedés közeledik a végéhez. most azt kellene kitalálnom, hogy hízlaljam fel egy kicsit a csajszimat. 88cm és 11kiló 2 évesen. vékonyka...

de közben:

orvost váltottunk kb 3 hete, de minden héten elvittem 2szer, plusz 2szer az ügyeletere, mert csak nem akart rendben lenni. a legutolsó a tüszős mandulagyulladás, ami az egyik antibiotikumnak már ellenálló baci volt. persze én is elkaptam, 1 hét helyett 2 hét lett, mert szintén rossz antibiotikumot kaptam.

aztán a hátát kezdte fájlalni, a tüdeje tiszta, a dokinéni valamiféle felhúzódott, nem kezelt(mert a picik nem szoktak csak úgy felfázni...), húgyúti fertőzésre gyanakszik. vérvétel, vizelet vizsgálat...

most legalább eszik, jókedvű. aztán meg majd kiderül végül is mi a gond. soká lesz még eredmény...

106. sareszka (válaszként erre: 105. - Sareszka)
2010. jún. 11. 13:36

Van Egerben is.

Sok sikert.


Jobbulást kívánok!

105. sareszka (válaszként erre: 104. - Basset)
2010. jún. 11. 13:35
104. Basset (válaszként erre: 103. - Sareszka)
2010. jún. 11. 08:11

Még sosem voltam homeos dokinál, nem is tuom, kik vannak itt Egerben. Majd utána nézek. Most egyelőre beadom a gyógyszert, amit a doki írt, mert nincs más... :(

Tegnap este nem köhögött... :)

103. sareszka (válaszként erre: 102. - Basset)
2010. jún. 10. 21:54

Nos,látom komolyabbra vált a helyzet.Úgy hogy érdemes lenne felkeresnetek egy homeopátiás gyerekorvost.mert ez már összetettebb probléma mintsem otthon kezelni lehessen.Mellesleg nagyon jól tünetmentessé tehető homeopátiával.


Csak nagyon apró betűvel jegyzem meg,nehogy megbántsak valakit:én biztos,hogy NEM ADNÁM BE a gyerekemnek ezeket,amiket felsoroltál. csak ha a homeósdokim is azt mondaná.Bocsi de nagyon elfogult vagyok ez ügyben:)

102. Basset
2010. jún. 10. 21:45

Még sosem próbáltam homeopátiás cuccokat. Azok nem úgy vannak, hogy "személyre szabottak"? Ezt olvastam róla, ezért tűnt olyan macerásnak...

Egyébként, képzeljétek, voltunk megint orvosnál és beigazolódott, amitől annyira féltem, hogy még kimondani se mertem... Nem hetek óta meg van fázva, hanem allergiás és ezért köhögi hányásig magát... Nem tudják mire allergiás, ilyen korban még nem lehet megállapítani... Bármire lehet... növényre, kajára, levegőre... bármire... Most egy hónapig kap valami allergiaellenes gyógyszert, meg valami hörgőtágító-tisztító szirupot és kúpot...

Én ezt is az anyatejre fogom! Utálom magam, hogy olyan barom voltam, hogy nem ment és ráhagytam! Meg kellett volna erőszakolnom, éheztetni, míg nem szopik vagy mittudomén... :((((

101. sareszka (válaszként erre: 100. - Basset)
2010. jún. 10. 21:41

Ne add neki ezeket a dolgokat.


Echinancea D6 homeopátiás bogyó.1 hétig minden nap 2 bogyó aztán 1 hét szünet,és újra kezdődik előlről.

Ez egy természetes immunerősítő,mellékhatások nélkül.Nálunk bevált egész télen még az orra se folyt.

100. Basset
2010. jún. 10. 12:29

Mi van veletek, csajszik?

Gyerkőcök hogy vannak?

Az enyém most jó ideje beteg... Köhög, taknyos és legutóbb az volt a baja, hogy lenyelte a sok váladékot és gyomorhurutot kapott... :(

Szörnyű, hogy mennyire gyenge az immunrendszere és hiába tömöm a Béressel meg a gyerekvitaminokkal, nem használ semmit...

99. anyany (válaszként erre: 98. - Basset)
2010. máj. 25. 14:05

á, nálunk nem ilyen.

sajnos a férjem hol jó apa, meg igyekszik, hol meg a fejemhez vágja, hogy ő még nem akart gyereket...

:(

98. Basset (válaszként erre: 97. - Anyany)
2010. máj. 24. 20:38
Igen, ilyenkor jön jól egy apa, aki "helyretesz"... :) Az én férjem ilyen téren elég jó, nem hagyja, hogy fölöslegesen aggódjak... :)
97. anyany
2010. máj. 24. 09:58

voltunk dokinál, azt mondta, hogy ez a mostani esős szeles párás időjárás kedvez minden vírusnak meg bacinak.

mostmár jobban vagyunk, antibiotikum lett a vége.

de olyan ijesztő amikor napokig nem eszik. és inni sem hajlandó...

96. Basset (válaszként erre: 95. - Anyany)
2010. máj. 23. 18:39

akárhogyan, de IGEN!!! Mindenképpen innia kell! más nem gyümölcs(lé), tej, víz, bármi, amnit szeret... turmix, amit együtt csináltok... passz! de iinia kell.

egyébként nálunk is beteg mindenki, a nagyobbik fiam, a kicsi, apjuk, kicsit én is... :S nem tudom, mi van itt... sőt, anyósom is és sógornőm is... :(

95. anyany
2010. máj. 22. 09:19

sziasztok!

mi már 1 hónapja folyamatosan betegek vagyunk.

a kislányom nem akar inni. hogy itassam meg mégis valahogyan?

94. Basset
2010. máj. 7. 07:08

Egyébként a védőnő azt mondta, hogy ezt a szobatisztaság dolgot nem kell erőltetni legalább 6 éves korig, mert minden gyerek saját maga érik meg rá. A nappalira és az éjszakaira is. Kvázi, annak, hogy leveszem róla éjszakára a pelenkát és felébresztem pisilni - nem természetes.... Mert a gyerek félálomban kibotorkál, csurog vagy nem és visszamászik - vagyis nem biológiai szükségleteit elégíti ki.

Viszont ez a felébresztős dolog a sógorom gyerekénél bejön (5 éves), viszont engem is nagyon sokáig felébresztett az anyukám, és nem emlékszem, hogy ezt szerettem volna... :S Szóval én biztos, hogy nem fogom felébreszteni a fiam! Inkább általános iskola 1-2 osztályában is legyen rajta éjszaka pelus, ha az idegrendszere még nem fejlett. Szerintem még akkor is kicsi gyerekek...


De lehet, hogy rosszul gondolkodom, majd meglátjuk akkor...

93. Basset (válaszként erre: 91. - Anyany)
2010. máj. 7. 06:59
nyári pucérkodás... nekünk ez jött be... :)
2010. máj. 7. 06:00
pár napja ,este a fürdés előbb kéri abilit,belepisil. én meg hatalmas örömködés közben dícsérem puszolgatom és miután beleöntöttem a wc be megengedem neki hogy megnyomja az öblítőtartályt.Ez nagyon tetszik neki.Minnél többször megy a bilibe annál többször nyomkodhatja a gombot.Ez nálunk úgy néz ki ,hogy ösztönző lesz.
91. anyany
2010. máj. 7. 00:30

bilizés?

légyszi adjatok tippeket!

90. Basset (válaszként erre: 88. - Anyany)
2010. máj. 4. 14:49
Nálunk is így van, bár a bátyja is elég húzóerő... Andtit sokszor meg kellett és még most is meg kell erőszakolni, mert lusta kutya! :P
89. anyany
2010. máj. 4. 14:37

bilizéssel hogy álltok?

most Zsófi nem akarja, amióta 2hete beteg volt.

én már nagoyn szeretném, ha már legalább nappalra nem kellene a pelenka. nem veszek szupermárkásat de így is 6-7ezer havonta...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook