Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért Húsvét előtt akarja mindenki a lakását csillogó-villogóvá tenni? fórum

Miért Húsvét előtt akarja mindenki a lakását csillogó-villogóvá tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. szept. 14. 14:30

Én már leszoktam róla:)

A locsolók meg rólam:)))

34. caffi
2010. márc. 30. 18:08
Hááát én most jól elvagyok havazva....az a húúúú de nagy takarítás elmarad az idén.....de becsületesen be fogom pótolni:))))
2010. márc. 30. 17:57
Egy ragyogó, napfényes ,rendezett, frissen tiszta illatú lakásban az egész család érzi, hogy" ez a nap más, mint a többi".Nem csak Húsvétkor.De ekkor is.Falun a ház meszelése is ilyenkor történik.Még idős nénik is kimeszelik a ház elejét frissre,tisztára.
32. Anka71
2010. márc. 30. 15:53

Hozzánk nem jönnek vendégek, abszolut magunknak valók vagyunk. Én pl. az igazi tavaszi nagytakarítást simán húsvét utánra teszem. Az ok: amikor már nincs fűtés, jobban kitárogatom az ablakokat, jobb akkor lemosni a radiátorokat, ablakokat, függönyt mosni. (Mondjuk ugyanezt karácsony előtt is megcsinálom, amikor fűtünk, hát ez van:)

Idén pl. annyira, de annyira nem tudok rákészülni a húsvétra, rengeteg a munkám. De ettől még nem dőlök a kardomba. Rend lesz, mint szokott, kaja lesz, gyerkőcnek ajándék is lesz, aztán csókolom.

De mondom, nagytakarítás majd április vége felé.

2010. márc. 30. 10:11
mert ilyenkor jönnek a vendégek:D
30. era06
2010. márc. 29. 18:41

Mert ez a szokás, ezt tanultuk öreganyáinktól.

Most akkor karácsonyig nem kell ablakot pucolni, függönyt mosni?

Magamnak takarítok nem az ünnepnek.

29. manul
2010. márc. 29. 15:29

Mert nagyon jó érzés a csillogó villogó lakásba bemenni és élvezni a tavaszt a meleget a tisztaságot és megszabadúlni a komor és mocskos tél emlékétől.És ha ez Húsvét környékére esik,hát egye fene!:DDD

Mindenkinek jó takarítást és szép napot!

28. dzsigg
2010. márc. 29. 11:41

Szerintem szönyeget tisztitani télen nem könnyü,max porszivozniAblakot mosni is ilyenkor jo,mikor màr nincsenek nagy havazàsok,fagyok.

A ruhasszekrényt is ilyenkor ideàlis àtnézni,mi tul meleg,azt elpakolni.

Télen szerîntem az emberek amugy is lustabbak egy pict.Besüt a nap,ilyenkor megjön a kellö energia.Habàr én nem a vendégekért takritok.

27. anna1983 (válaszként erre: 26. - Globus)
2010. márc. 29. 11:32
Ezek igen!!!Ezekkel eggyetértek,meg a téli cucc nyárira,cipök stb.
26. globus (válaszként erre: 24. - Anna1983)
2010. márc. 29. 11:06
Nincs olyan állítás, hogy aki tavasszal nagytakarít, az télen egyáltalán nem. Ismétlem magam, vannak munkák, amelyek tavasszal kívánatosabbak. Véletlenül ilyenkor van húsvét, de nem feltétlenül függ össze. Tegnapelőtt kitisztítottam az összes szőnyeget, és kimostam a konyhaszekrényeket - befőttes üvegek összegyűjtése, szavatossági idők átnézése - nem baj, ha pár hétig ettől nyugi lesz. Többet lehet dolgozni a kertben, szintén a megújulás jegyében :)
25. globus (válaszként erre: 6. - Mircike68)
2010. márc. 29. 11:01

Szekrények mögött, mázsás ágyak alatt, felső sarkokban, beépített szekrényekben is? Ilyesmiről szól a nagytakarítás, ott általában folyamatosan megy, ahol a "papok táncolnak" - by nagyanyám :)

Itt van példának okáért a szezonális ruhák átcsoportosítása. Nehogy egész évben a bundás, kapucnis kabátot hömpölygessem a szekrényben, mert éppen egy rövidujjú inget keresek. Téli holmik csoportosan bal szekrénybe, nyáriak a jobba. Tavaszi nagytakarítás... ja, és a cipőket is karbantartva illik elrakni pihenőre. Tisztítva, talp-lemosva, bekrémezve, sámfázva. Nem tíz perces műveletek.

24. anna1983 (válaszként erre: 20. - Globus)
2010. márc. 29. 11:00

Nem mindig esik az esö,és ki nem szarja le a hideget,ha koszos az ablak és meg kéne pucolni!

:-D

23. anna1983 (válaszként erre: 6. - Mircike68)
2010. márc. 29. 10:56

Ja,én is....és szerintem ez igy helyes!

Vagy elég évente2X husvét meg kari elött egy hétig??? :))))

22. sztolyka (válaszként erre: 13. - Panka78)
2010. márc. 29. 10:28
Én naggyázom,nem takarítok ablakot pl.,úgyis felújítás lesz,akkor meg fölösleges.
2010. márc. 29. 10:25

sziasztok

nekem is furcsi kicsit amúgy, én úgy vagyok vele, hogy ha valami olyan akkor mosni kell, legyen az ablak, vagy függöny, nem várok vele tavaszig, én ősszel is pucoltam ablakot pl.


De amúgy igen, szerintem ez egy szokás, tavaszi nagy takarítás, ki így, ki úgy.

20. globus (válaszként erre: 11. - Panka78)
2010. márc. 29. 10:25
Nem értek egyet veled :) Nyilván nem sárban, hóesésben visszük le a szőnyeget, esőben pucolunk ablakot, talán éppen ezért karácsony előtt nincs ekkora felhajtás, pedig akkor is jöhetnek vendégek. Tavasz más! Tavasszal vannak a fogyókúrák, böjtök, veteményezünk, új virágokat veszünk, ruhákat - a tavasz mindenféle megújulást jelent. Egyfajta optimizmus van az emberekben a változtatásra. Ennek csak kis része a közvetlen környezet csinosítása.
19. 9242a6388c (válaszként erre: 14. - Panka78)
2010. márc. 29. 10:25
De az is lehet, hogy sokat dolgozik valaki...aztán már tényleg húsvét előtt egy két nappal akar mindent rendbe tenni, mert csak akkor van rá ideje....
2010. márc. 29. 10:25

A zsidóknál a pészah ünnepe kb egybe szokott esni a mi húsvétunkkal. Ők ilyenkor csak kovásztalan kenyeret esznek. A mai napig szokás náluk ilyenkor teljesen kitakarítani mindent azért, hogy egy morzsányi kovászos kenyér se maradjon a házban. Szekrényeket, ruhákat, és az egész lakás ki kell nyalni ilyenkor.

Sztem ez a húsvéti nagytakarítás szokás innen származik, ezért csinálja mindenki ilyenkor. (nyilván, az okát már szinte senki sem tudja)

És igen... ilyenkor baromira látszik már, hogy mocskos az ablak :D

2010. márc. 29. 10:24

Ettol en is keszulok ki... (tombhazman elunk es)ket hete minden nap poroljak a szonyegeket... reggel hettol este kilencig... eddig senki nem takaritott semmit??? En,ha latom,hogy ablakot kell pucolni minden ket hetben,megteszem,de sokan karacsony ota most takaritanak eloszor... az eszem all meg... mindenki NAGYTAKARIT... eddig csak kistakaritottak???


Na jol kiduhongtem magam... :-)))

2010. márc. 29. 10:23

Mert a húsvét már a tavaszt jelenti, ilyenkor sok olyat meg lehet csinálni, amit eddig nem: ablakmosás, függönymosás stb... Ilyenkor már szép az idő általában, feltöltődsz te is és a ház is ez által.

És amúgy is a húsvét a legtöbb helyen vendégjárást jelent és ilyenkor jó, ha minden rendben van.


Nem két nap alatt kell mindent megcsinálni. Nálunk az ablakok, függönyök már megvannak, a portörlés legnagyobb része is, már csak a konyha és spájz van vissza, ami 1 nap. Utána lehet pihenni és készülni az ünnepre.


Szerintem semmi rossz nincs ebben. Ha beosztod a dolgokat, már napokkal húsvét előtt friss, üde , tavaszias az egész ház.

15. 9242a6388c (válaszként erre: 14. - Panka78)
2010. márc. 29. 10:23
persze hogy jobb lenne apránként!!!:D... de szerintem ilyenkor sokan erre rápörögnek...ez valami olyan lehet, mint a terhesség végén a fészekrakó ösztön...Bevallom, néha belőlem is előhozta ezt a tavasz!!!! De már uralom!!!:D...Apránként könnyebb!
14. Panka78 (válaszként erre: 12. - 9242a6388c)
2010. márc. 29. 10:20

..de ezt nem lenne jobb apránként???

Mindenki ilyenkor akar megszakadni, kapkodás, stb. stb.

2010. márc. 29. 10:19

Én letudok mindig mindent, nem azért takarítok, mert jön a Húsvét..


Így legalább csak a szokásos porszívózás van..


Függöny mosni, meg miért ne lehetne pl. ünnepek után 2 héttel...????

Ez nekem magas..

2010. márc. 29. 10:19
Húúú ilyenkor nem csak az alapokat "csináljuk"...neki esünk ablak, függöny, minden apróság helyére kerül, sok mindent kidobunk...olyan megtisztulás féle...
11. Panka78 (válaszként erre: 5. - Globus)
2010. márc. 29. 10:18

..hát ez az.. Téli trehányság..


Nehogy már azért takarítson mindenki, mert jönnek a vendégek.. Akkor ez is csak látszat, mert ezek szerint mikor nem jönnek a vendégek, "teszünk" rá, hogy néz ki a lakás....

2010. márc. 29. 10:18
Szerintem a felfrissülés,felfrissítés ,amolyan "kapd be tél,kisöpörlek" szindróma:)
9. manul (válaszként erre: 2. - Panka78)
2010. márc. 29. 10:17

Én rendszeresen takaritok de ablakot nem mosok minden héten.Tavasszal és ősszel mindíg megcsinálom,ha kell máskor is,de a Húsvét egy jó határidő a munkák elvégzésére.

Én ezért csinálom így.Nem tudom,hogy mást mi motivál.

8. 9242a6388c (válaszként erre: 2. - Panka78)
2010. márc. 29. 10:17
Igen ez is van, de nem az ünnep miatt kell csinálni, csak ez igy valahogy összefonódott...:D
2010. márc. 29. 10:17
megtisztulás) kivül belül:-)
6. mircike68 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2010. márc. 29. 10:16
én sem értem mit takarítanak, nagytakarítás....minek? én mindennap porszívózok, összepakolok, ha kell törölgetek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook