Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan zajlik egy gyomorszűkítő műtét? Mennyi időre kell befeküdni, mennyi a lábadozás, stb.? fórum

Hogyan zajlik egy gyomorszűkítő műtét? Mennyi időre kell befeküdni, mennyi a lábadozás, stb.? (tudásbázis kérdés)


18. 2272c44fb6 (válaszként erre: 1. - Anus)
2010. máj. 28. 21:00

Én most próbálom körüljárni ezt a gyomorgyűrű dolgot.

Azt az információt kaptam, hogy 460 000 Ft.

Az oeptől kell segítséget kérni, hátha segítenek.

Veled, mióta itt írtál, azóta mi történt?

Hol tartasz, hogy vagy?

17. 2272c44fb6 (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2010. máj. 28. 20:57

Látszik, hogy nem érted ezt az egészet.

Nagyon sok butaságot írtál le.

Ez egy betegség.

Senki nem szeret kövérnek lenni, nem azért kövér, mert az olyan marha jó dolog.

Először nézz utána, és majd a tények ismeretében írd le a véleményed.

Ajánlom a Life Network-ot kezdésnek.

2008. ápr. 7. 11:11

Fiatal koromban leszoktam a dohányzásról, 3 hónap alatt 18 kgot hiztam! Észre semm vettem csak utólag vsszagondolva hogy más ételeketkivánok pl tejbegriz,madártej, franciakrémes, stb ezeket azóta sem szeretem. Hiába szoktam vissza, 10kg megmaradt. ezt csak azért irtam le, hogy könnyü azt mondani, hogy minek zabál valaki. külónben van olyan ismerősöm, aki egyedül többet eszik mint mi hárman , és még sem hizik, és pont az ilyenek hajlamosak megszólni a testesebbeket.

úgyhogy szerintem is életmentő lehet, na nem úgy mit Győzikénél, aki sok pénzt kapott egy bizonyos szer reklámozásáért, és hogy ne maradjon szégyenbe, jöhetett a gyűrű

15. Icus (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 2. 17:17

Valahol ez is egy életmentő műtét. nem szabadna ennyire elitélned a azokat a kövéreket, akik "csak sopánkodnak". Bár, ha ők eljutottak arra a szintre, hogy sopánkodjanak, már kezdenek a "gyógyulás" utjára lépni. Én azokat sajnálom és igen is orvosi segítség kell nekik, akik nem veszik észre, hogy gond van. Akik már nehezen mozognak. nekik a környezetében mindig van valaki a sajnálatból segít, és ez a segítség abból áll, hogy bevásáról nekik és gondozza őket. Ez nem segítség, hanem egyenessen gyilkosság.


Nem mindenki olyan, mint te. Anyukám +4-5 kilóvak, már nem érezte jól magát. 50 kilósan, már szenvedett. Én 100 kilósan sportoltam vígan vídáman éltem. Jól éreztem magam a bőrömben. De, én a korosan elhízottakról beszélek, akik nem veszik észre, hogy gond van. Vannak olyanok akik nem képesek ellenállni a kajának "kaja függő". Ahogy van drog és nikotin és alkohol, úgy van kaja függőség is.

14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - Icus)
2007. szept. 2. 16:58

Minden ember sajat maga tehet arrol, ha ennyire elhagyja magat. Nem arra ertem, aki szul egy vagy tobb gyereket vagy hormonbetegsege van. Csak arra, hogy tegyen meg mindent, ne csak uljon es sopankodjon, hogy de jo lenne, ha a tb fedezne a gyomormutetet. Menjen el orvoshoz, vizsgaltassa meg magat, aztan egyen fele annyit, vagy negyed annyit, vagy tizedet, es lesz nyoma.

Nezd meg Lacongirl-t (remelem jol irtam a nevet), le a kalappal elotte. De meg sokan vannak, akik leadtak 20-30 kg-ot. En 64 kilosan ereztem, nalam akkor tetozott, hogy kesz, vege, nem tudom elviselni a horcsogpofamat a kepeken. Emberkerulo lettem es boltba sem szivesen mentem. Hogy tudja valaki ezt 150 kg-ig elviselni? Miert nem vesz akkor vissza??? Bevallom neha beleolvasok a fogyokurazom de nem fogyok topicba, waaaa, nincs mirol beszelni, ha valaki nem tesz, miert sipakol? Azokat viszont becsulom, akik nem nyafognak, de el is fogadjak magukat, vallaljak a kiloikat.

Ebben csak maganak segithet az ember. Mondhat egy szakember akarmit, ha az illeto este ugyanazt falja be, amit elozo nap, mielott orvoshoz ment es segitseget kapott. Eletmento muteteket nem fedeznek, talan ott kellene elkezdeni a tb-t terhelni es az adofizetoket, ahol valoban letfontossagu. Enni lehet kevesebbet, de van, ami nelkul nem lehet elni.

13. Icus (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 2. 15:48

A viasat 3-on megy egy sosrozat "Emberi történetek" Ott vanak aztán olyan kövér emberek......

Lehet, ha a környezetükben valaki időben észbe kap és elviszi őket dokihoz, és levetítik nekik ezeket a dokumentum filmeket, nem jutottak volna ide. Vannak akiknek segítség kell, és bizony ezt meg kell adni, bocsi meg kellene adni!

12. Icus (válaszként erre: 9. - Sasfioka)
2007. szept. 2. 15:46
Húúúúúúúúúú, te mennyire tájékozott vagy minden téren!
2007. szept. 2. 14:20

pont hogy azt éri el a gyűrű, hogy sokkal kisebb lesz a gyomor "hasznos mérete", így hamarabb "teleeszi" magát. Amely aztán lassan tölti utána ki a gyomrot, tehát megiszik egy pohár vizet, és "már tele is van". Aztán ha szépen lefolydogált a víz a kis nyíláson amit hagytak neki, akkor jöhet a következő pohár.


Persze mindenre van "orvosság", mert pl. az olvadt jégkrém hamar lejut, és igencsak "súlyos kalóriamennyiség" :)


SF

2007. szept. 2. 14:09
Ez a gyuru nem engedi, hogy az ember teleegye magat. Akkor most ennyi penzert nem erne meg inkabb picit uralkodni az embernek magan es kevesebbet enni? Aki zabalni akar, azon szerintem ez sem segit, hiszen igy is tud a gyomor tagulni. Igaz az halalos lehet.
2007. szept. 2. 13:54

Sziasztok!


Itt nem a műtét a drága, hanem a Johnson&Johnson által forgalmazott gyűrű. A műtét TB alapon történik (arról most nem kell beszélni, hogy van olyan műtétet végző orvos, aki "árlistával kezdi", hogy mennyi az altatás, az ő tiszteletdíja és a nővéreké)... Tehát a MŰTÉT ingyen van. A beépített gyűrű kerül hatszázezerbe...


SF

2007. szept. 2. 13:21
Szerintem símán megérné a tb-nek,hogy finanszírozná ezeket a műtéteket....Esetleg ha az utiköltséget nem állná a vidékieknek,akkor is jól járna mindkét fél.
7. Icus (válaszként erre: 6. - Szazala)
2007. márc. 26. 12:01
Ez ilyen drága műtét? Én azt hittem ez egy rutin műtét, TB alapon!
2007. febr. 11. 12:48
2005-ben 600 ezer ft lett volna,de akkor még elvileg volt tb támogatás.Befeküdtem a belgyógyászatra,minden vizsgálatot megcsináltak(pszihológustól........ a nőgyógyászig),aztán vártunk,hogy mikor bólint rá a tb,-de megmerevedett a nyaka:)Most itt vagyok 130kilósan,és teljesen reményvesztetten.Ha lenne ennyi pénzem,azért megcsináltatnám.
2006. nov. 19. 16:40
Mennyibe kerül ez a műtét?????????
4. Icus (válaszként erre: 2. - Trixy72)
2006. aug. 25. 13:30
meddig marad benned ez a gyűrű?
3. Eve20 (válaszként erre: 2. - Trixy72)
2006. ápr. 25. 09:38

Szia! És azt meg tudnád mondani mennyibe került ez az egész? Én mondjuk nem merném megcsináltatni, gyáva kukac vagyok, meg csóró:))

Mennyit fogytál eddig vele? És persze mennyi idő alatt? Köszi ha válaszolsz.

2006. márc. 21. 12:01

Szia !

Ha minden komplikáció mentes, akkor 3 nap. Az első napon megkapod az ágyat, + 2 kancsó bélmosó folyadékot. ( keserűsós borzalom ) ezzel szépen rohangászol a mellékhelyiségbe egész délután ) Másnap reggel, vagy délelőtt műtét. Ezt a napot végigalszod. A 3. napon nyeléspróba és kötözés után hazamehetsz. ( Ha a dréncsőből kevés váladék távozik. Ha sok, maradsz még egy napot ).

A lábadozási idő egyénfüggő. Én szerdán feküdtem be, pénteken jöttem ki. A hétvégén pihentem, hétfőn már a munkahelyemen voltam. Igaz, eléggé megfontoltan, öregesen mozogtam, de nem hiányoztam sokat. 2-3 hét múlva semmi bajom nem volt.

1. Anus
2006. febr. 27. 09:22
Hogyan zajlik egy gyomorszűkítő műtét? Mennyi időre kell befeküdni, mennyi a lábadozás, stb.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook