Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Apró kukacszerű valamik a régen használt ágyneműben és ágyneműtartóban, mik ezek? fórum

Apró kukacszerű valamik a régen használt ágyneműben és ágyneműtartóban, mik ezek? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 29. 19:50
:s ez gáz ha igazatok van mert nekünk az új ágynemü csomagolásában voltak ilyenek azt hittem valami " kéretlen plusz a boltból" nem gondoltam hogy komoly kimostuk az ágynemüt és hónapok óta vígan alszunk benne. Nem kéne mostmár kétségbe vagyok esve a petékkel fogok álmodni :s
2010. márc. 29. 08:48

Molylárvák és bábjai (ezek a fekete élettelen valamik). Nekünk is volt, és mi rovarirtót hívtunk, ő mondta el mi a teendő. A fertőzött dolgok kuka, mert bár nem látszik, tele vannak petével! Az ágyneműtartót ki kell mosni, lehetőleg Domestosos ronggyal, vagy valami fertőtlenítővel, és csapdákat kell kirakni az ágyneműtartóban is, és a lakásban a ruhásszekrényekben. Ha a kaja környékén meglátsz lepkéket, akkor nagy a gáz, akkor kajamolyod is van, ott is azonnal csapda, plusz végig kell nézni mindent, hogy honnan jöhetnek még (liszben, diófélékben előszeretettel tanyáznak). Ha a plafonon látsz fekete bábokat a sarkokban, akkor érdemes szakembert hívni, mert akkor nagyon el vannak szaporodva és nem fogsz velük egyedül bírni. (Sajnos nehéz őket észrevenni, mert elbújnak a szekrény mögé, a sarokba, a ruha belsejébe, vagy a polcok aljára a szekrényben...


Nálunk 2-szer volt irtani szakember, plusz folyamatosan kint voltak a csapdák is. Most 2 év eltelt, úgy néz ki (kopkopkop), hogy mára eltűntek a lakásból.

2010. márc. 29. 08:39

nins kirágva semmi, semmi nyoma semminek, csak ezek a valamik, amik igazán mintha nem is élnének, olyan száraznak tűnnek. Most mindent kiráztam, kimostam a tartót is, egyenlőre nem látok belőlük többet.

Gondoltam arra, hogy volt benne olyan ágynemű is, ami már legalább 30 éves, még a nagymamám csinálta tollból, lehet, hogy abban voltak?

11. 6bdce19b3c (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. márc. 29. 08:38

úú én nem tudnék még 2 mosás után sem benne aludni..


éjjel azt álmodnám, hogy jönnek a kukacok:DDDDD

10. Ágnestestvér (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. márc. 29. 08:36
szerintem ha már kirágta a moly, fölösleges mosni...
2010. márc. 29. 08:34
Valószínű, hogy moly. Vegyél molyírtót, aztán jön a jó idő, mehet a mosőgépbe minden, majd fertőtlenítős mosás az ágyneműtartónak is. Amikor minden megszáradt, levendulát az űgynemű közé.
2010. márc. 29. 08:34
Ki kell dobni és az egészet..az egész szobát kifertőtleníteni!
2010. márc. 29. 08:33
molylárvák!!!! sajna már nem tudsz vele mit kezdeni, ki kell dobni
2010. márc. 29. 08:31
MOLYOK!!!
5. Burkuska (válaszként erre: 4. - NataliaWeiss)
2010. márc. 29. 08:28
Biztosan a fában élősködtek.Láttam már ilyet,pici,apró,mintha egy parányi kukac helye lenne,néhol "meghajolva",nem tudsz mit csinálni,ha már beleköltöztek.(
2010. márc. 29. 08:27
Max 3-4 miliméteresek és a régen használt és régi ágyneműben találtam őket, meg néhányat az ágyneműtartó alján is. Talán a fa ágyneműtartóból jöhetnek?
2010. márc. 29. 08:26
Szú!
2010. márc. 29. 08:25
Ilyeneket még nem láttam, mintha kukac lenne vagy százlábú:( pici és "élettelennek" tűnnek. A nagyobbak barnás szerűek, a kicsik fehérek. Mik lehetnek ezek? Mit lehet tenni ellenük?
2010. márc. 29. 08:24
Apró kukacszerű valamik a régen használt ágyneműben és ágyneműtartóban, mik ezek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook