Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. ápr. 7. 10:12
A műtéttel kapcsolatban hallottam, h visszanőhet a csontkinövés, így nekem ez nem opció.
2023. ápr. 7. 10:11

Update:

Jó régen jártam itt, hála Istennek🙏😊

Rátaláltam a rieker márkájú, memóriahabos cipőke. Nem olcsó, sőt, még abba is teszek drogériában kapható zselés talpbetétet. Mondhatom, egyáltalán nem fáj a sarkam, minőségi életet élhetek. Illetve a futást ugrókötelezésre cseréltem, amivel így csak a lábujjak alatti párnás részt terhelem, kizárólag gumiszőnyegen.

Jobbulást mindenkinek!

421. moncsi654 (válaszként erre: 420. - Andrash)
2023. febr. 21. 07:24

Szia Andrash! Nekem mindkét sarkamon van sarkantyú. Amikor egyszerre begyulladt mindkét lábam, az orvos azt mondta, hogy elsődlegesen pihentetni kellene. Mivel ezt a legtöbb ember nem tudja megtenni, kénytelen más módszerekhez folyamodni.

Nálam a lúdtalp okozta a sarkantyút, így először csináltattam a saját lábamra talpbetétet, azt azóta is hordom; nekem ez volt az egyik legnagyobb segítség.

Itt, a fórumon ajánlott egy hölgy egy lábmasszírozót, amit meg is rendeltem, és nagyon megszerettem; az is nagyban hozzájárult a gyógyuláshoz. Nem volt horror ára, és a gyulladástól függetlenül is lehet használni, jól esik a fáradt lábnak.

Én is voltam kezeléseken (fizioterápia), ahol egy nagyon lelkiismeretes kis hölgyhöz kerültem, aki mindent megtett annak érdekében, hogy a kezelések hatékonyak legyenek.

Így is egy évig tartott a gyulladás. Szerencsémre akkor jött a Covid, és pihenni kényszerültünk. Akkor múlt el végleg a gyulladás.

De ha vége a fájdalmaknak, erre akkor is vigyázni kell, mert a kinövés nem múlik el, és bármikor begyulladhat.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked, és elnézést, hogy ilyen hosszan meséltem.

420. Andrash
2023. febr. 18. 22:36
Sziasztok Most találtam rá a fórumra. Sarkantyúm van szeretnék futni de nem tudok. 😔 Elég sok kezelésen voltam. A gyulladás lemegy de futás után sántikálok két napig. Műtette valaki?
2022. jan. 29. 18:35

Gyerekek!

Tudom, hogy a problémát nem oldja meg, de rátaláltam a Rie.ker márkájú memóriahabos cipőkre, amiben egyáltalán nem fáj a sarkam! Nem olcsó cipő, de puha, habkönnyű, esőben sem ázik be, nagyon kényelmes!

418. greek (válaszként erre: 416. - Krisztinka1968)
2021. ápr. 7. 16:09
Talpbetétet próbáltál? Nekem 1,5 éves szenvedést mulasztott el kb 2 hét alatt. Előtte én is minden mást kipróbáltam.
417. smart63 (válaszként erre: 397. - 55Judit)
2021. márc. 8. 20:35

Lehet máshelyen is a kinövés.

Pl. oldalra nő ki, mert ott irritálja a cipő.

416. Krisztinka1968 (válaszként erre: 415. - Andi.Bobi)
2021. márc. 5. 14:38
Szia Andi! Hogy vagy most? Én több mint két éve szenvedek talpi sarkantyúval. Millió dolgot kipróbáltam, de sajnos még a "nagy" Németországban sem tudott segíteni senki, pedig sem pénzt, sem időt nem sajnáltam a megoldásra. Valószínűleg a munkám a gyógyulás ellen hat, ugyanis ápoló vagyok...Evvel az olaj dologgal felkeltetted az érdeklődésemet, a cbd olajra gondolsz, vagy melyikre? És mi a spray, amivel fogyni kezdtél, mert nekem is le kéne adnom jó pár kilót. Remélem, hogy olvasod az üzenetemet, és válaszolsz. Köszönöm!
2020. dec. 30. 11:04

Sziasztok!

Régen írtam ide..Akkoriban a jobb sarkamban volt/van,nem múlik el a tüske már/ sarkantyúm,kaptam bele 4 szteroidos injekciót, kétszer lökéshullám terápiát,fájdalom csillapító gyógyszereket. Szerencsére azóta nem fáj. Most már kb március óta a bal sarkamban is lett,egyre nagyobb fájdalommal. Reggelente rá állni se bírtam...jegeltem,gyógyszereket,krémeket használtam..ideig óráig segítettek. Most két hete elkezdtem használni egy olajat amit a nyelv alá kell cseppenteni,felszívódik rögtön onnan. Már érzem a gyulladás csökkentő hatását. Reggelente persze faj még de már a 10 és skálán nem 10 hanem 3 talán. Nem egy lábon ugrálok, míg be nem járatodik. Nagyon örülök,hogy rá tálaltam erre a termékre. Plusz fogyni is kezdtem. Ehhez egy sprayt használok,nem kívánom az édességet,kevesebbet eszek,nem vagyok állandóan éhes.


Végre a magas talpú csizmám is fel tudom venni,nem csak sportcipő...

414. greek (válaszként erre: 413. - Tuskoledi)
2020. nov. 6. 16:54
Sajnálom. Mástól meg azt hallottam, hogy a lökéshullám segített rajta, ami meg nekem nem ért semmit. Egy gépi lábmasszírozót is használok, olyat amibe be kell dugni a lábat. Nekem az is segített szerintem. Amúgy a talpbetét készítésénél mondták, hogy pár héten belül vissza lehet menni, ha nem jó és akkor "állítanak" rajta. Ez a Dr. Ortonál volt, ahol ilyen műanyag valamit adtak.
413. tuskoledi (válaszként erre: 412. - Greek)
2020. nov. 6. 04:35
Nekem van, de még jobban fáj vele a sarkam.
412. greek
2020. nov. 5. 17:31
Látom én írtam utoljára tavaly. :-) Annyival egészült ki, amit írtam, hogy a futáshoz csináltattam egy Podiart talpbetétet is és inkább azt használom. Utcára meg a Dr. Orto-t. Akinek fáj a sarka, javaslom, hogy személyre szabott talpbetéttel kezdje, mert nekem azóta sem fáj. 1,5 éves probléma múlt el így 1-2 hét alatt.
411. greek
2019. szept. 26. 15:06
UPDATE infó: kettővel lejjebb látjátok, hogy eddig miket próbáltam, nem sok sikerrel. Egy hete csináltattam egy futó és egy sima talpbetétet a Dr. Orto-nál (BP. Pannónia u-ban.) Nem mondom, hogy minden fájdalom elmúlt, de ezerszer jobb és még futni is tudok (persze még csak kevesebbet.) Már másnapra éreztem a pozitív változást, bánom, hogy nem előbb mentem el... A futó talpbetét baromi drága volt, de ha tudok futni végre, akkor megérte. (Ehhez vinni kell a futócipőt is.) Telefonon be kellett jelentkezni a vizsgálatokhoz. Ott egy fiatalember nagyon profin megvizsgálta a lábamat és rögtön elmondta mik a problémák. A talptornát, hengerezést, kislabdás gyakorlatokat, nyújtást továbbra is csinálom napi szinten. Ill. vettem egy shiatsu talpmasszírozógépet, ami légpárnával és görgőkkel masszíroz. Szerintem az is jót tesz neki :-)
410. tuskoledi (válaszként erre: 409. - Greek)
2019. aug. 7. 05:41

Szia!

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Nekem továbbra is fáj, megműttetni nem fogom, próbálom magam korrigálni talpbetéttel, nyújtással.

409. greek
2019. aug. 6. 22:18

Sziasztok! Én egy éve szenvedek sarokfájással. Sarkantyúm nincs, viszont meg van vastagodva a csonthártyám. Napi szinten futok, lehet nem tett jót neki. Túl vagyok már két injekció kúrán (szteroid+Voltaren). Ebből az első kúra használt. Kb 2 hónapig minden ok volt. A második kúr 2 hétig volt hatásos. Voltam UH kezelésen is, de semmi hatás.. Illetve lökéshullámon 8-szor, de nem érzem, hogy használt volna.

Jegelés, pihentetés nem használt.

Most voltam manuálterapeutánál, aki FDM terápiát is csinál többek között. Nem tudtam mi az, egy futós fórumban ajánlotta valaki. Durva volt, a fájós részt nyomkodta az illető valami eszközzel teljes erejéből. Csillagokat láttam. Emellett naponta 2-3-szor kell az egész lábamat, főleg a vádlit hengerezni, ill. a talpam kis labdával is hengergetni+nyújtani sokat.

Bizakodó vagyok, remélem beválik. Holnap megyek megint hozzá.

2019. júl. 12. 13:18
Sziasztok! Nekem hónapokig fàjt fàj is még a sarkaim! Mire el mentem vele orvoshoz kiderūlt az egyik sarkamon 7 mmes a màsikon 10 mmes csonthàrtya kinõvésem van.Azt mindta az orvos sugàrteràpiàt ajànlja.Mivel ez elég nagy kinõvés szerintetek segithet még rajta sugàr teràpia?
407. júliusi (válaszként erre: 403. - Andi.Bobi)
2019. márc. 13. 04:39
Nekem is fogyni kene,kezdenek fajni a terdeim...Neked hogy sikerult leadni 23 kg ot?
406. törpicsek40 (válaszként erre: 405. - Nyári irány)
2019. márc. 12. 21:02
Köszi! Én voltam két dokinál is, mikor megemlítettem nekik,azt mondták ezt nem szokták,csak a fizioterápiát. Viszont eddig nekem az nem használt. Sem az injekció. Az egyik sarkamban 2 sarkantyú van: az egyik hátra a sarkam fele,a másik a talpam és a sarkam találkozásánál. A másik lábamon, "csak " egy sarkantyú. Már a térdeim is fájnak,mert nem tudok rendesen járni. :(
405. Nyári irány (válaszként erre: 404. - Törpicsek40)
2019. márc. 12. 13:13
Bocsi a késői válaszért. Miskolcon voltam a megyei kórházban.
404. törpicsek40 (válaszként erre: 402. - Nyári irány)
2019. febr. 27. 17:18
Szia! Megkérdezhetem,hogy hol voltál sugárkezelésen?
2019. febr. 22. 20:23

Sziasztok!

Több mint másfél éve lett nekem is sarkantyúm. Sokáig itthon kezeltem, krémekkel, reszelt nyers krumpli pakolással, fájdalom csillapítókkal. Végül már ráállni se bírtam. 4 szer kaptam bele szteroidos injekciót, egyszer dupla adagot.

Kétszer voltam már kórházban lökéshullám terápián, tavaly januárban, meg júniusban. Azóta néha fájdalom csillapítót szedtem csak. Talpbetétet nekem is csináltak, aminek a sarok része lukas. Igazából itthon hordom a papucsban. Utcai cipőmben memória habos talpbetétet hordok. És hát a cipő se mindegy milyen. Nyáron végig sport cipőben jártam, mert a papucsaim nem tudtam hordani. Magas sarkú csizmáim kilőve:(

Fél év alatt fogytam 23 kilót, gondolom az is segített, hogy jobb lett, kevesebb a fájdalom. Most pár napja kezdem érezni, hogy valami megint nem stimmel:( állandó tompa fájdalmat érzek.

2019. febr. 22. 19:28

Sziasztok!


Voltam november végén sugárkezelésen, s egy hét múlva elmúlt minden gyulladás, s a vele járó fájdalom is. Most kezdett el megint fájni. 3 hónapig hatott a sugár, amit félévente lehet ismételni. Most elmegyek még máshova lökéshullámra, megadom neki újra az esélyt.

2019. febr. 22. 19:28

Sziasztok!


Voltam november végén sugárkezelésen, s egy hét múlva elmúlt minden gyulladás, s a vele járó fájdalom is. Most kezdett el megint fájni. 3 hónapig hatott a sugár, amit félévente lehet ismételni. Most elmegyek még máshova lökéshullámra, megadom neki újra az esélyt.

400. evievi
2018. dec. 30. 23:26

Sziasztok!

Nekem kb. másfél éve jelentkezett a sarokcsontkinövés (oldalt, nem teljesen a talpon). Első körben a fizioterápiát próbáltuk, plusz a gyulladás csökkentésére éjszakára kenőccsel, duszntolva, ez talán kicsit használt, de el nem múlt tőle, és hát nagyon szenvedtem attól, hogy éjjel-nappal fájt, ha ráálltam, főleg. Aztán az egyik rokonommal beszéltem, aki ugyanezeken már keresztülment. Ő mondta, hogy egyedi talpbetétet készíttetett (pl. Podiart cég termékei), és egy kényelmes cipőbe téve mindig azt használta. Ill. még a lökéshullám-terápia ill. talpmasszázs segített neki. A talpbetétet én is elkészíttettem, ill. a lökéshullám-terápiát is bevállaltam (nem járt vészes fájdalommal, és a többediknél már egyre kevésbé volt kellemetlen érzés, de az ára azért nem kevés, 5000 Ft/alkalom, és nekem 6 alkalom kellett tavaly). Ez a kettő együtt (a talpbetétet mindig használva) nekem nagyon sokat segített, szinte tünetmentes lett (vagyis a gyulladás megszűnt, persze a kinövés nem, de ezt mondta az orvos is, hogy erre nem is számíthatok). A betétet viszont hordani kell. A betétet egyébként számítógépes talpfelmérés után készítik, hogy pontosan milyen a súlyeloszlás és milyen terhelés jut a talp egyes területeire. Ez alapján elkészítik az egyéni talpbetétet. Az anyag/vastagság stb. választható, és érdemes vinni a cipőt (csizmát, de nem magas sarkút), amit általában használsz, mert ahhoz igazítják. Nekem ez jól bevált, csak ugye téli bokacsizmámba csináltattam, és nyáron vékonyabb kell, ezt sajnos kihagytam, így most újra állhatok neki a kezelésnek. Szóval a lényeg az, hogy én a betétről jót tudok mondani, nekem nagyon sokat segített (persze a lökéshullám is kellett egy ideig, de most már megpróbálom anélkül. Sajnos attól tartok, hogy a kedvenc tavaszi 20 km-es gyalogtúrámról le kell mondanom ismét... Szóval kitartást, és a kényelmes, jó betétű cipőt ne felejtsétek! A tigristapaszról írtatok még korábban, erről volt valakinek érdemi tapasztalata? Köszi!

2018. dec. 22. 07:02

Sziasztok!

Hát, gyerekek, én becsülettel hordom a lyukas talpbetétet, de egyrészt még mindig nagyon nyomja a lábam, másrészt nem érzem, hogy javulna a sarkam, sőt. Vagy türelmetlen vagyok és egy hónap még semmi?

398. viva70 (válaszként erre: 396. - Tuskoledi)
2018. dec. 9. 21:03
Felszívódik..., hát..., jó nagy butaságot mondott a reumatológus doki.😀 Időnként tényleg csodálkozom miket tudnak mondani...😱 Nem, ez sajnos sosem fog már onnan eltűnni. Valóban az a legjobb gyógymód, amit 55Judit írt. Ettől függetlenül persze lehetnek jobb, rosszabb időszakok. Váltakozik nekem is. Pedig kétféle egyedi talpbetétet is hordok, plusz magasabb talpú gyógypapucs. Most éppen jobb időszakom van, de csináltam nemrég egy gyógyszerkúrát- nem a sarkam miatt-, ami sokat javított rajta.
397. 55Judit (válaszként erre: 396. - Tuskoledi)
2018. dec. 9. 20:09
Nekem is van. Az egyik 2mm-es, a másik 6mm-es. Nem írom le a szteroidon kívül mi mindenen mentem keresztül eredménytelenül. Végül a legerősebb lúdtalpbetét segített, amit mindig használok, még a szobapapucsom talpába is ragasztottam. Az a parafás, amit gyógyászatiban lehet kapni. Ha nem használtam újra fájt. Tehát használom. Felszívódni nem fog az tuti neked sem. Ez csontból van,ne egy duzzanat vagy vérömleny ami fel tud szívódni. Hogy szívódna már fel? Amíg az a tüske belelóg a sarokbetét lukába, addig nem irritálja semmi, de ha nem használod, újra begyullad és fájni fog. Vagy használod folyamatosan, vagy olyan betétet használsz mint én. Sose érje nyomás a sarkadon azt a pontot, az a lényeg.
2018. dec. 9. 19:51

Képzeljétek, elmentem a reumatológiára, és a doki nem adta be a 2. Diprophos injekciót a sarkamba, hanem azt mondta, ennek a gyógymódja a saroklyukasztásos talpbetét. Hordjam becsülettel és meglátom, egy év múlva felszívódik. Alig várom! 😂😫

Csináltattam egyet 2990 Ftért, hordom becsülettel, valóban nem fáj annyit a sarkam. Várom az egy év leteltét...Ja, és ha nagy lenne a fájdalmam, írt rá Doreta nevezetű tablettát szükség esetére.

395. tuskoledi (válaszként erre: 390. - Nünüke :))
2018. nov. 28. 04:01
Tegnap megkérdeztwm, az már vényköteles. Fel kell íratni. A 25 mg-os nem az.
394. tuskoledi (válaszként erre: 390. - Nünüke :))
2018. nov. 25. 20:37
Az azt jelenti, 2 dobozzal szedtél be folyamatosan? Napi 1?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook