Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pókok elleni hadjárat a lakásban.... fórum

Pókok elleni hadjárat a lakásban.... (beszélgetős fórum)

2017. jan. 22. 16:14

Jéééé!


Nálunk néha van csak, de azok hősi halált halnak.

24. 9c8432d068 (válaszként erre: 23. - Cicusbaby19)
2010. márc. 31. 16:20
Szerencsés és ügyi vagy! :)
2010. márc. 30. 22:43

hálistennek sikerült ... olyan boldog vagyok... :))))))


köszi csajok...


vettem raid maxot...azt amit a konektorba kelldugni..

és márnap reggelre menekülőre fogták volna a dolgot...de nem sikerült...

mert mindet lecsaptam... hihihiXD

és azóta nincs sehol a lakásban pókica... XDXDXD

22. cicusbaby19 (válaszként erre: 21. - 9c8432d068)
2010. márc. 29. 19:32

általában a legkissebb résekben is meghúzzák magukat....

de a szekrényben vagy az ágy sarkában is ...

gyűlölöm őket...

vettem raid maxot...úgylátszik kezd hatni mert tegnap óta nem nagyon láttam pókot sehol...

csak a padlón a sarokban egy kevés hálót de a pók sehol... szerencséje...

mert irtom őket rendesen...

szegény szobát újra kell már festeni mert eléggé sok rajta a póknyom...


irattam gyógyszer...

és venni fogok kalciumot is ....

21. 9c8432d068 (válaszként erre: 20. - Cicusbaby19)
2010. márc. 29. 09:12

Ne is mondd! Tegnap reggelre engem is két helyen csípett meg pók,valószínű bemászott az ágyamba.A karomon,és a mellkasomon. Mindkét helyen csúnya piros és kemény a csípés helye.

Ilyenkor legjobb kalciumot bevenni,és gyulladáscsökkentő kenőccsel bekenni.


Mindig tartok otthon kalcium pezsgőtablettát,mert én is allergiás vagyok nagyon sok dologra.

Patikában érdemes megvenni,ami élelmiszerboltokban van,nem az igazi.


Nálunk csak néha vannak nagytestű pókok,inkább a kistestű,hosszú lábú a jellemző. Bár már fogtam olyan nagyot is a hálószobánkban,mint a körmöm,csúnya fekete volt.Majd frászt kaptam tőle.

Minden este lefekvés előtt körbenézem a hálószobát,mégis előjönnek ezek a dögök.

20. cicusbaby19 (válaszként erre: 19. - Hannah87)
2010. márc. 28. 20:49

köszönöm szépen megpróbálok mindent bevetni...

csak sajnos a nyílászárókat le kell cserélni...

mert ugye arra még nem volt lehetőség december óta...

vettem Raid max-ot ami az előző lakásban nagyon is bevált de úgylátszik hogy ezeknek a dögöknek meg inkább tetszik....

pedig tegnap 2őt is vettem... :SS

én nem tudom hol vagy hogyan jön be ennyi de sajna az a tapasztalatom ...hogy egyre több és egyre nagyobbak ... :''''''((((((


sajnos én nbagyon félek tőlük mert 2006 nyarán majdnem megfulladtam egy ilyen miatt ...tele voltam hatalmas foltokkal és csípésekkel...

akkor még nem tudtuk hogy mitől van...

aztán mikor elkezdtem fulladni és dagadt mindenem akkor mondta a házvezető hogy irány a kórház....

be is vitt ...

a doki megvizsgált és adott ráé gyógyszer azt mnondta az majd segít...

csak hogy nem enyhítette sem a dagadást sem a viszketést...sem a fulladást...

szerencsére hamar reggel lett...

így elvittek a háziorvoshoz aki mondta hogy nemcsoda hogy nem hatott mivel az nem olyan gyógyszer volt amire nekem kellett...

addigra kiderült hogy mi az és adott rá gyógyszert...

és azóta is szedem...

csak most elfelejtettem feliratni és nincs itthon...és nagyon félek...

nem szeretnék mégegyszer ilyen helyzetbe kerülni...

19. Hannah87 (válaszként erre: 14. - Cicusbaby19)
2010. márc. 28. 19:41

Én tudom, hogy komoly a helyzeted...


Az ilyen vakondtúrásszerű dombok alatt hatalmas rusnya dögök élnek, és nagyon alattomosak.


Nem másznak a plafonra, nem szőnek hálót, de a padlón úgy tudnak rohanni h hallani a lábuk kopogását!!!


Csúnyák és rohadt nagyok!


Anno, míg a szüleimmel éltem vidéken kertes házban, nálunk is probléma volt.


Mivel világ életemben rettegtem a pókoktól, ezeket a rusnyaságokat meg sem tudtam közelíteni, azonnal pánikrohamot kaptam, már csak ha meghallottam a neszelésüket akkor is. De tesóm rádobott az egyikre egy német szótárat. Majd felemelte és a rohadék még mindig élt. Dobott rá egy szótárat, majd kettőt, és egy enciklopédiát. majd ráugrott (csupasz lábbal nem mert volna), és mindig élt, bár el volt csigázva. lefújta rovarírtóval és meg sem kottyant neki. Végül kalapáccsal nyírta ki, olyat reccsent, mondta is tesóm, hogy "b*zzeg páncélja van, így könnyű" :P


Végül rutinosak lettünk és a húsklopfoló lett a gyilkos szerszám.


Megoldás: minden lyukat betömni a házban. Ne legyen rés a fal és padló találkozásánál, az ablakkeretnél, bejárati ajtónál, sehol! Legyen mindenütt szúnyogháló, ahol ablakot szoktatok nyitni. Nálunk padlószőnyeg volt, és így a szőnyegek alatt végig a falak mentén rovarírtó porral szórtuk be (nemtom mi volt az, gazdaboltokban kapni, hangyák ellen is azt szokták), ezt elég volt kétszer ismételni, utána persze jól felmostunk.


Az udvarról pedig akkor tűntek el, amikor egy kis foxi-palotapincsi keverék kutyát befogadtunk. Ezzel egy időben lett udvari cicánk is, nemtom melyikük intézte el a sátánfajzatokat.

18. cicusbaby19 (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2010. márc. 28. 17:49

XDDDDDDDDDDDDDD


köszi ari vagy...

de sajnos elég komoly a helyzet... :'''''''''(((

17. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2010. márc. 28. 10:52
:DDDDDDDDD
16. 40163fd81d (válaszként erre: 14. - Cicusbaby19)
2010. márc. 27. 21:38

Szerintem kérj távoltartási végzést,vagy zárasd őket börtönbe,végül is maggán lak-terület sértést követnek el!!

Végül is miféle dolog az ,hogy betörnek a házadba,feltúrják a kertedet,belezümmögnek az esti film közepébe???


Ez felháborító!



:DDDDDDDDDDDDD

15. mandulaszem (válaszként erre: 9. - 9c8432d068)
2010. márc. 27. 19:57
Ha porzsákossal szívod fel őket, akkor ott tovább éldegélnek. A víztartályosban meg el is pusztulnak. Én úgy szoktam, hogy felteszem a létrára a porszívót, fellépkedek rajta és kényelmesen elérem a plafont is.
2010. márc. 27. 18:59

decemberbe költöztem be az új házamba...

de sajnos csak most tavasszal vettem észre hogy az egész kertben hatalmas vakondtúrász/hangyaboly szerű túrások vannak...

és tele vannak hatalmas pókokkal...

és tele van velük az egész telek!!!

mit tudnék csinálni hogy elűzzem /kiítsam őket...

tucatjával mászkálnak a lakásban....


ÉN VISZONT ALLERGIÁS VAGYOK A PÓKOKRA!!!

2010. márc. 27. 18:17
Minden pók meghal akit én megpillantok. Mégis van pókháló.. Hát hogy van ez? :)
2010. márc. 27. 17:50

Egyszer a Conrad katalógusban láttam elektromos pókriasztót.

Azt nem tudom működik-e vagy hogy milyen hatással van a lakásban élő többi állatra, de elég megfizethető árra emlékszem.

11. 9c8432d068 (válaszként erre: 10. - D879a0c5b4)
2010. márc. 27. 17:45
Lehet,hogy igazad van :)))))
10. d879a0c5b4 (válaszként erre: 9. - 9c8432d068)
2010. márc. 27. 16:07

Akkor ez a baj!

Jönnek a tesók bosszút állni :D


:))

9. 9c8432d068 (válaszként erre: 6. - Mandulaszem)
2010. márc. 27. 15:52

Azt én is tudom,hogy víztartályos porszívó,de mi a fenét csináljak vele?

A plafon környékét nem tudom porszívózni,alsóbb területeken takarításkor porszívóval is szedegetem a pókokat. Van egy nagy pókhálózó seprüm,azzal szoktam ügyködni.Leszedem vele a pókot,aztán kirázom belőle,és elegánsan eltaposom.

2010. márc. 27. 15:31

Én megbékültem avval,hogy szimbiózisban élejek velük:)

Néha megzargatom őket,végig megyek a partvissal ha igen elszemtelenedtek,de nem küzdök ellenük :)))

Tudom ,hogy vannak ,és lesznek,bármit is teszek,meg azt is ,hogy két nap múlva simán szabotálnak engem,szóval elástam a csatabárdot:))

2010. márc. 27. 15:24
Nálunk is minden zárva, de tele van a lakás bodobácsokkal és 1-1 poloskával. A nappaliban jönnek be a fakeretes tetőablaknál valahogyan, és a nappalit csak vendégeskedéskor használjuk. nálunk meg az a rém ciki, amikor ülünk és rajtunk mászik a bogár vagy a falon. Wáá
6. mandulaszem (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2010. márc. 27. 15:22
Nem porzsákos, hanem víztartályos.
2010. márc. 27. 15:22

hh.. nekem is jól jönne pár ötlet pók ügyben!

állandóan pókhálózok de nem ér semmit és olyan ciki ha jön valaki,azt hiszi nem pókhálózok:(

4. 20d6504f51 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2010. márc. 27. 15:21

Szia!

Ez jó kérdés!

Én is sokat szenvedek tőlük, de szerintem igazán hatásos módszer nincs. Egy időben reklámoztak valami szert, amivel körbe kell a házat szórni, és akkor nem jönnek be a mászókák. De szerintem ez sem végleges medoldás!

3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Mandulaszem)
2010. márc. 27. 15:21
Ezt hogy érted?
2010. márc. 27. 15:20
Vizes porszívó:)
2010. márc. 27. 14:57

Tavasztól késő őszig rengeteg pók kerül elő a lakásban. Ajtó,ablak zárva,és mégis.

Kétnaponta pókhálóznom kell,mert állandóan tele vannak a sarkok,a radiátor mögötti területek.


Nincs véletlenül valakinek jól bevált ötlete pókírtásra a pókhálózáson és a pókok összefogdosásán kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook