Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A topshopos vagy a Solac gőztisztítót ismeri valaki? fórum

A topshopos vagy a Solac gőztisztítót ismeri valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 16. 08:16

ha jár még erre valaki, még egy kérdés:


napok óta ezen gondolkodom... ugye leírtam, mire szeretném a gépet használni... játékok, ágyszivacs, stb felfrissítésére lényegében.


na de a gőz több, mint 100°C... nem olvad meg pl a szivacsa? és ha a játék szintetikus anyaggal van töltve (vagy hát ugye műszálas maga az anyag is), nem olvad meg ettől a hőtől?

50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Albert9876)
2010. aug. 5. 19:42

köszi.

igazából arra gondoltam, hogy a nagynyomású gőz átfrissíti mindazt, amivel tömve van (pl a régifajta, teljesen keményre tömött játékmackó)... hogy ne legyen padlásszaga.

49. albert9876 (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2010. aug. 5. 18:37

Szia!


Ezzel a gőztisztítóval biztosan nem tudod kitisztítani, ez csak ráfúj egy csomó gőzt, kissé benedvesíti.

Ha pl füstszagú valami, akkor talán kicsit jobb lesz tőle, de nem 100%-os rá.

Ettől nem tisztulnak meg a plüssállatkák :((

Nem is értem a reklámját.

Hihetetlen, hogy mennyire átverik az embereket :(((((

2010. aug. 5. 11:04

sziasztok!

kicsit felhozom a fórumot :)


nagyon gondolkodom egy gőztisztító beszerzésén. nem várok csodát... nem a lakást szeretném vele az utolsó vízkő- és olajfoltig lefertőtleníteni... de babát várunk, és rengeteg, drága, minőségi játék várja a padláson jobb sorát... olyan kutyusok, mackók stb, amiket még én kaptam kiskoromban (sokszor külföldről), de mosógépbe nem fér be... illetve félnék berakni.

szóval ezeknél gondoltam, hogy jó hasznát venném... illetve a régi ágyunk a gyerekszobába maradna heverőnek, de már az is vagy 15 éves... és a matracát szeretném áttisztítani (nyilván kívülről kárpittisztítót kapna)


mik a tapasztalatok?

47. albert9876 (válaszként erre: 46. - Szinti74)
2010. máj. 21. 20:58

Igazad van, én is inkább egy jó vizes takarítógépet vennék, csak nem tudom, hogy abból mi a jó (?) :))

De gőztisztító nem kell!!!

2010. máj. 21. 18:03
Nekem van gőz tisztitóm de nem vagyok tőlle elragadtatva.Maradok a normális melegvizes takaritógépnél.tisztábban takarit,mint a gőz tisztitó.
45. kisfüles (válaszként erre: 28. - Szkatica30)
2010. máj. 21. 17:31

Szia Szkatica


ÉN is lelövetem magam életem nagy tévedése volt, nemgyőzőm suvickolni hogy ne legyen foltos ,soha nem vennék ilyet .Nekem a sűtö üvegét nem viszi le pedig nincs elhanyagolva.A mikroba ha valaki letakarás nélkül tesz be valamit ordítok.Így lényegesen kevesebbet kell takaritaní,és nem ég rá semmi és gusztusosabb is.

44. globus (válaszként erre: 43. - Anitaaa03)
2010. máj. 13. 17:21
A szimpla vizes szőnyegtisztító mélyebbről kiveszi a szennyeződést, mert azonnali felszívásra kerül. Gőzös fejhez egy szobányi területen 150 törlőkendő sem lenne elég.
43. Anitaaa03 (válaszként erre: 42. - Globus)
2010. ápr. 6. 11:31
szönyegre a gőzölős padlótisztító van nem a gőzkacsa
42. globus (válaszként erre: 41. - Szkatica30)
2010. ápr. 5. 14:22
Csak ezt a kettőt használom (vannak még ebben is), de praktikum szempontjából legjobbak. Messze nem tökéletes... fogalmam sincs, hogy ezzel a fejjel egy szőnyeget hogyan lehetne végiggőzölni, nem egy órás munka.
41. Szkatica30 (válaszként erre: 40. - Globus)
2010. ápr. 5. 14:16
Az enyémhez 10 kiegészítő van.Ablak lehúzó,vasalófej,kicsi fúvóka,kefés valami,hosszú egyenes cső,fel se tudom mindet sorolni.
40. globus (válaszként erre: 39. - Szkatica30)
2010. ápr. 5. 14:10
Biztosan van hozzá praktikusabb fej, a Solachoz csak egy 3 cm átmérőjű korong, vagy a 10-es lapos lemez. Az egyenes cső, hát az lyukakhoz való.
39. Szkatica30 (válaszként erre: 38. - Globus)
2010. ápr. 5. 14:07
A fürdőszobában lépésről lépésre haladtam vele.Mindent legőzöltem.A férjem mikor belépett meglepődött,hogy tiszta,friss illat van bent,nem a Domestos szúrós szaga.
38. globus (válaszként erre: 37. - Szkatica30)
2010. ápr. 5. 13:56
Nekem az üveg, de zsírral szennyeződő felületeknél nagyon bevált (sütő ajtaja, mikró ablakának belső oldala), de érdekes, hogy pl. porcelánon nem. Van a tűzhely fölötti polcon egy Pickwick teáskancsó, amit ritkán használunk, a főzés zsíros gőze beleül a mintázatába, sajna ezt mindenképpen súrolni kell.
37. Szkatica30 (válaszként erre: 36. - Globus)
2010. ápr. 5. 12:55

Vagyis havonta a nagytakarításhoz.

Én a gyakori fürdőszoba tisztításhoz is használom majd.

36. globus (válaszként erre: 35. - Szkatica30)
2010. ápr. 5. 11:42
Egy-egy nagyobb takarítókörért okvetlenül érdemes elővenni. Apróságokért nem annyira, a hétköznapi piszokkal el lehet bánni, különösen, ha előzőleg átesett a generál-gőzös tisztításon :)
35. Szkatica30 (válaszként erre: 34. - Globus)
2010. ápr. 5. 11:02

Viszont az elmúlt napokban sok mindenre tudtam használni.

Két kicsi gyerekem van,biztosan nem a szekrényben tartom majd.

Amúgy ha szerinted ott is tartom majd,inkább ötezerért legyen ott,mint húszért.

Én örülök,hogy jó vásárt csináltam.

34. globus (válaszként erre: 33. - Szkatica30)
2010. ápr. 4. 23:47

Igen, körülbelül ilyesmire való.

Viszont az ilyen takarítás viszonylag ritkán szükséges, tehát nyugodtan berakhatod a szekrénybe.

Nagyjából így lehet használni :))

2010. ápr. 3. 14:15

Hahó,Hölgyeim!


Tegnap megvettem a Rossmannban a VINCHI márkájú gőzkacsát 5000-ért.Azt hittem elájulok,úgy kitakarította a mikró belsejét.Az ablakra is nagyon jó.A vízkőoldásra viszont nem alkalmas,de sebaj!

32. Szkatica30 (válaszként erre: 31. - Bared)
2010. márc. 30. 14:28

Nekem csak a gáztűzhely inox,mert az olyan szép.


(Már nem annyira)

31. bared (válaszként erre: 28. - Szkatica30)
2010. márc. 30. 07:09
mikor beköltöztünk,mindenből inoxot akartam.... nem volt rá pénzünk, maradt a fehér....gyönyörűek, de mégsem ilyet akartam, úgy voltam vele(( aztán körülöttem mindenki ilyeneket kezdett venni, és annyi káromkodása földön nincs,amit tőlük hallok a takarításuk miatt((
30. globus (válaszként erre: 29. - Minerva65)
2010. márc. 29. 19:18

A Solacod nem kacsa?

igazából csak 1-2 dologra tökéletes, minden másra felejtős...

2010. márc. 29. 19:03

Solac.... bevált, de nem mindenre…. ezt szeretem a legjobban!

Vettem egy Karcher kacsát...... nem vagyok megelégedve vele.

Padlótisztító.... áll a víz, oldal szegély-sarok kimarad, de nagyon friss illat van utána.

Olyan, mint a reklámban nem létezik!!!!

28. Szkatica30 (válaszként erre: 25. - Frencsuri)
2010. márc. 27. 16:41

Ha még ki se vettem volna a husit és már takarítom is,a sütőt,nem lenne szükségem a gőztisztítóra.


Csak láttam olyat,hogy a sütő üvegét is szépen megtakarítja.Azért lenne jó ez a cucc,ha beválik,mert feleslegesen nem karcolnám a felületeket súroló szerrel.


Mondtam a férjemnek,ha mégegyszer bármiből inoxot akarnék,lőjön le!

2010. márc. 26. 21:08
Nekem a topshopos van és ugyanazt tudja, mint amit ti is írtok a solacról. Biztos nem mindegy az sem, hány Wattos. Nézd meg ezt is.
26. frencsuri (válaszként erre: 24. - Szkatica30)
2010. márc. 26. 19:09
Szóval egy kis szivacsos rásegítés kell neki, de azért nem kell megerőltetned magad! :)
25. frencsuri (válaszként erre: 24. - Szkatica30)
2010. márc. 26. 19:08
Ha mondjuk friss piszokról van szó, akkor persze, létezik, de azért a tűzhely esetében nem vennék rá mérget, hogy még ki sem vetted a husit már takarítod is. Ha igen, ne haragudj, nem akartalak megbántani!
24. Szkatica30 (válaszként erre: 21. - Frencsuri)
2010. márc. 26. 17:03
Tehát,nem létezik olyan,amelyik úgy dolgozik,ahogy a reklámban mutatják?
23. Szkatica30 (válaszként erre: 18. - Frencsuri)
2010. márc. 26. 17:00
Melyik Solac,mert több típust is találtam?
22. globus (válaszként erre: 15. - Töttike)
2010. márc. 26. 16:48
Én kis felületeket szoktam kezelésbe venni, és azonnal letörlöm száraz kendővel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook