Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Álmatlanság a terhesség alatt fórum

Álmatlanság a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


14. pritta
2010. márc. 27. 18:29
Amikor jön az este akkor én sem örülök, mert arra gondolok jaj ne már... úgyse fogok aludni... kényelmetlen az ágy... mindjárt fájni fog mindenem stb. Van amikor alszok 5 órát, de nem folyamatos soha. Minden fordulásnál felébredek, mert mindenem fáj az egyik oldalon és pár perc kell míg rendbejön. Én is ált. éjfél körül fekszem le. De mindig úyg érzem mintha kávét ittam volna, nem akar a szemem lecsukódni...
2010. márc. 27. 07:08
Amúgy higgyétek el, ez jobb, mint amikor nem hagynak aludni! Amikor aludnál, de folyton felébresztenek! És szerintem épp az a baj ezzel az úgymond "felkészítéssel", hogy az anyuka már kimerül, mire odáig jut, hogy megszületik a gyerek. De ez van, egyszer majd eljön az alvás ideje is. Én több, mint két éve nem alszom jól, hol terhesség, hol egy élő kis ébresztőóra miatt :)) De azért jó!
12. Tonettó (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. márc. 27. 07:04
Megértelek. Az előző terhességnél és most is ez volt velem. Az elejétől a végéit. Felébredek és nem tudok visszaaludni. Ma töltöttem be a 23. hetet, és mi lesz még később!!! :) Tanácsot nem tudok adni, csak ezt. Hogy tudd, nem vagy egyedül... De látom rajtunk kívül is akad nem egy kismama ezzel a problémával!
11. Lemi09
2010. márc. 26. 20:14

Húha!


És amúgy rendben vagy ezalatt az idő alatt? Nem érzed magad rosszul...?

Mert nekem így kezdődött a toxémiám... :((( A 32. héttől szinte semmit nem aludtam, komplett könyveket olvastam éjszaka, főztem, mosogattam... minden, ami elvégezhető a konyhában...

Kipróbáltam már mindent, meleg tejet, teákat, még még növényi alapú altatószert is.

Viszont én már rettegtem is aludni... Nagyon viccesen hangzik, de úgy éreztem, a plafon rám fog rogyni... és akkor ezt komolyan is gondoltam... Már éjfélkor feküdtem le, hogy ne ébredjek fel hamar... de általában csak másfél órát bírtam aludni. És nem bírtam meglenni sötétben... Pedig ez se jellemző rám, se addig, se azóta.

Három hét múlva, 200/100-as vérnyomással császároztak...


Szóval, ha nem lennél jól, akkor nyugodtan panaszkodj az orvosodnak! DE NAGYON REMÉLEM? HOGY NÁLAD NEM EZ A HELYZET.....

10. pritta
2010. márc. 26. 15:25
sen porszívóznék vagy tisztítanék ablakot, legalább annak van eredménye ami felvidít, mert így csak időt vesztegetek :D
9. pritta (válaszként erre: 7. - Kotkoda13)
2010. márc. 26. 15:24

Jah ez ismerős... forgolódok folyton, mert ha sokáig vagyok egy oldalamon, elzsibbadok és fáj is... tényleg jobbnak tűnik ha a babához kelek fel. Mert az a pár óra pihentetőbb alvás lesz, mint így a dupla idő is...

Az elején nem aludtam, majd jött pár hónap igen aluszékony idő és most megint nem alvás. De lehet szíve

8. Ekka
2010. márc. 26. 15:07

Utolsó időszakban teljesen normális az álmatlanság:)

Én a terhességem előtt simán aludtam 16 órát is, de a pocakosság utolsó heteiben, 4 óránál soha nem tudtam többet aludni.


Ezt azzal magyarázzák, hogy így készül fel a szervezet az éjszakázásokra, amikor a Kicsi már megszületik:))

2010. márc. 26. 14:57
Sziasztok, hát én se nagyon alszom kezdettől, így nem tudok tanácsot adni. most a 37.héten járok, mostanában 10 perc a bal oldalamon, 10 perc meg a jobbon-ez megy egész éjszaka...ennél szerintem már az is jobb lesz, ha meglesz a baba, igaz akkor is fel kell kelni, de az már más....
2010. márc. 26. 14:55
Komoly? Nekem aluszékonyság volt, nagyon kemény aluszékonyság. Szinte mindenhol, minden pillanatban el tudtam aludni. Munkába jártam, szenvedtem. A kollégák be voltak idomítva, ha jött a főnök, telefonáltak belső vonalon, mivel én ültem az utolsó irodában. Még szülés előtt is végigaludtam az éjszakát, délelőttöt, ebéd utánt...
2010. márc. 26. 14:55

Sziasztok!


Állítólag így készül fel az anya a szülés utáni éjszakázásokra! :-)

Én is ittam este lefekvés előtt egy pohár langyos tejet, valamikor bejött valamikor nem. Én is sokat forgolódtam álmatlanul. Ezzel jár ez az állapot, nagyon sok mindent nem lehet ellene tenni!

4. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. márc. 26. 14:52
én a 23.-at töltöm ma..de alig alszom..:(
2010. márc. 26. 14:44
Este mézes tej, zsíros kenyérhez hagyma... Egy lazítós gyakorlat éjszaka visszaalvásra: 9.999-től visszafelé számolni egyenként... mert ugye hajnali 3-kor nem igen lehet porszívózni meg ablakot tisztítani.
2010. márc. 26. 14:33
Megértelek...én a legelejétől fogva nem tudok végigaludni egy éjszakát...valami felébreszt és utána csak a forgolódás, agyalás, kényelmetlenkedés.
2010. márc. 26. 14:28
Tapasztalatok, ötletek tanácsok? Még csak a 25. hetet töltöttem be, így még bőven van időm, mégse megy a dolog... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook