Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen virágot érdemes a munkahelyi asztalunkon nevelgetni? fórum

Milyen virágot érdemes a munkahelyi asztalunkon nevelgetni? (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 11. 16:32
A pletykát szokták (szoktuk), nagyon kedves kis apró virágai vannak, innét ered a mondás: virágzik a pletyka! :))))
9. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Mandulaszem)
2010. márc. 26. 22:00

:)

Nekem sose virágzott, de állítólag tud olyat is, bár nem túl feltűnő a virága. :)

A legkisebb, amit eddig láttam, kb. 20 centi magas volt, plussz ugye a cserép. És ezek elég olcsók is - a nagyobbakhoz képest.

Ha tényleg emellett döntesz, olyat válassz a boltban, ami épp hajt. Onnan ismered meg, hogy a hajtások egyből a földből nőnek, és sötétbarnásak, végük hegyes. Ez alól pattanik szét a világoszöld levél, ami kb. 2-3 hét alatt sötétedik be.

Nagy gondozást nem igényel, de a heti 1-2 öntözést igen. Hagymaszerű gumóból nő, úgyhogy ne álljon a vízben, viszont néha egy kis táp sem árt neki.

Tűző napot nem igazán kedveli, de ne vessen rá semmi sem közvetlen árnyékot, mert úgy jársz, mint én: elnyúlik, hogy megkerülje azt. :( Még így is szép, de elhúzza a cserepet. :( Mondjuk én nem tudtam forgatni (útban volt a szekrényajtó)...

2010. márc. 26. 21:45
Köszi mindenkinek!
2010. márc. 26. 18:29
Én is az orhideát ajánlanám, van hogy több hónapig is virágzik. Persze árban eltérőek, mondjuk mi a madarasban szoktuk venni, amikor akció van. Viszont ha sikerül jó világos helyre tenni, akkor hamar hoz virágot megint. :)
6. mandulaszem (válaszként erre: 5. - Sylvia81)
2010. márc. 26. 18:22
Tetszik:) Akkora helyem van, amekkorát szeretnék, mert csak el kell pakolni a fiókokba a cuccaim:)
2010. márc. 26. 17:33

Mekkora helyed van?

Ha nem túl kicsi is jó, nevelj Zamioculcas-t. Lehet kapni nem túl magasat 13 cm-es cserépben. Igaz, nem tól olcsó, de én nagyon szeretem.

4. 66cec28b76 (válaszként erre: 3. - Mandulaszem)
2010. márc. 26. 14:12
Orhidea. Szép és ha világos az iroda jó hely neki.
3. mandulaszem (válaszként erre: 2. - Annaaa)
2010. márc. 26. 13:59

Kaktusz van a mellettem ülőnek, így ezt szeretném is kihúzni a listámról:)


Köszi a hozzászólást!

2010. márc. 26. 13:48

Kaktusz..

akár több egy nagyobb üveg tálban, színes kavicsokkal díszítve...

Dekoratív és igénytelen... Elég 2 hetente locsolni, így egy hosszabb szabi alatt se rohad ki...

Fajtától függően akár virágzik is.

2010. márc. 26. 13:36

Sziasztok,


Szeretném egy kicsit feldobni az íróasztalom a munkahelyemen. Régóta gondolkodom, hogy valamilyen virágot szívesen nevelgetnék.


Mit ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook