Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mozgássérült parkolókártya fórum

Mozgássérült parkolókártya (beszélgetős fórum)


10. Basset
2010. márc. 27. 12:52
Ja, egyébként abban is egyet értek, hogy a parkolás valóban indokolatlanul drága. Azon kívül, hogy hawaii-n nyaralnak, nem is nagyon tudom, mire költik a sok pénzt. De a rokisoknak általában MUSZÁJ kocsival mennie, mert gyalog nem tudnak és sokan tömegközlekedéssel sem. (Pl. én sem, de szerintem egy vakot is simán felborítanak a buszon, villamoson). Szóval igazából erre van kitalálva a roki kártya, hogy muszáj kocsit használni és minél közelebb megállni ahhoz, ahová az illető megy. De pl. nálam volt már olyan, hogy egy negyed órát kutyagoltam, mert kenyában találtam parkolót... Ugyanis van 6 db rokkant parkolóhely egy városi kórház parkolójában... Hello... :(
2010. márc. 27. 12:36

Hát, ez az, hogy te egészséges vagy! De mi van akkor, ha nem vagy az...? Ha pl. 10 méter megtétele után is úgy fuldokolsz, mintha most futottad volna meg a maratonit... :(

Nekem ilyen problémám van, a tüdőm...hát, mondjuk azt, nem a legjobban működik. És a kártyát úgy sikerült megszerezni, hogy volt egy nagyon kedves ismerősöm... Na, ez a botrány, szerintem!!!!

Abban viszont egyet értek, hogy biztosan van olyan, akinek nem lenne joga használni, ugyanis, amikor még nem volt protekcióm, az orvosom azt mondta, ha van egy nagymamám, akinek beteg a lába, az ő nevére is kiválthatom... vagyis csalásra biztatott... pedig ha én nem, akkor senki sem jogosult rá... és mégsem... mondjuk, amikor egy kardiológus írta a papírra, hogy oké, akkor nem pampogott senki, de előtte mindenki hülyének nézett...

2010. márc. 26. 22:45

Szerintem is nagy probléma, hogy a sok ingyen parkolók/roki kártyás/ miatt nem lehet parkolni.

Már lassan mindenki rendelkezik ilyen okmánnyal! Osztogatják?

Sokkal szigorúbban kéne ellenőrizni, büntetni a jogtalanul használókat.

Nem érdeke senkinek rendet tenni?

Nekem... ingyen sem kéne..... Hála... Egészséges vagyok!


Így hát marad a drága parkolás.

7. Molyka (válaszként erre: 6. - Basset)
2010. márc. 26. 15:35
Hogy százszoros díjat kell fizetni ha valaki véletlen odaáll, illetve sok mozgássérültnek is, akinek pl. lejárt az igazolványa, de még nem érkezett meg az új fizetnie kell.
2010. márc. 26. 12:47
Nem hallottam a cirkuszról. MI van most?
5. Molyka (válaszként erre: 4. - Basset)
2010. márc. 26. 12:39
Mármint mire gondolsz?
2010. márc. 26. 12:36
Mesélj!
3. Molyka (válaszként erre: 1. - Basset)
2010. márc. 26. 12:34

Parkolási kedvezményt adnék a kismamáknak is. :)


Egyébként Apukámnak sajnos van, jogosan.


Roki kártyának hívjuk, sok ismerősömnek van, főként vakok, illetve gyengénlátóknak. Na nem ők vezetnek, hanem a hozzátartozók, de jól tud jönni, hogy nem kell agyon tájékozódni magukat. Ugyanakkor ha meg van kísérőjük, akkor nem szárad le a lábuk nekik sem egy kis sétától...


Viszont azt a cirkuszt amit mostanában hallani erről, erős túlzásnak tartom.

2010. márc. 26. 12:26
Ja, és valami okos helyesíró, legyen szíves nekem elmondani, hogy szerinte hogyan írjuk helyesen: rokkant-parkolókártya... - szerintem így, de a wordben a helyesírás-ellenőrző szerint nem. (Itt meg elfogadja...) :O
2010. márc. 26. 12:25

Sziasztok!


Kinek van? Kinek nincs? Kinek kellene és kinek nem? Miért? Mit gondoltok róla?

Ha van kérdésetek vagy véleményetek, osszátok meg velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook