Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1820. Vera_84 (válaszként erre: 1819. - Katika05)
2020. jún. 25. 19:42

Van akinek sikerül és sajnos van akinek nem.

Vannak sikersztorik. Van olyan pár akinek pl találtak 7 dbot és meg is fogant a baba. Vannak akinek beállították a hormont és utána spontán megfogant a kicsi.


Én azt tudom neked mondani, hogy mindenképpen nézzessétek meg, hogy mi okozhatja a hormon gondot.

Mindenképpen kell egy jó andrológus aki legalább mikro Tese-t csinál, mert ha jól emlékszem akkor az a legjobb módszer. De ha szeretnéd megnézem neked mit mondott nekünk annó a doki. ☺️

Kitartás kell hozzá és csak előre addig ameddig lelkileg bírjátok. Nem lesz egy fáklyás menet.

1819. Katika05
2020. jún. 23. 09:52
Sziasztok! Párom azoospermias magas fsh. Lh szint alacsony tesztoszteron. Van remény? Siker sztorikra lennék kíváncsi! Köszönöm
1818. Panna07 (válaszként erre: 1816. - Katika05)
2020. jún. 21. 19:21
Szia! Herevisszér többnyire alacsonyabb spermium számot és alacsonyabb mozgékonyságot okoz, de ez sem törvényszerű, mármint nem mindig okoz a herevisszér termékenységi problémát. Azoospermiát inkább más okoz, pl gyermekkori fertőző betegség következményeként vagy Klienefelter szindróma. Ilyen esetben herebiopsziával lehetséges ép spermiukat találni, kell hozzá egy jó urológus-andrológus.
1817. Katika05 (válaszként erre: 1539. - Xy3)
2020. jún. 21. 18:50
Mi volt a probléma?
1816. Katika05
2020. jún. 21. 17:35
Sziasztok. Sikersztorik érdekelnének, párom azoospermias magas fsh lh alacsony tesztoszteron. Van remény valaki hasonló cipőben esetleg? Hete visszér okozhat iylen rossz eredményt?
1815. Panna07 (válaszként erre: 1814. - Robertaaa)
2020. máj. 29. 22:55

Nincs mit :)

Szuper hír, nagyon örülök, hogy minden rendben! 😊 Elhiszem, hogy várod a vizsgálatot, gondolok majd rátok, hogy minden rendben legyen! 😊 Időnként majd nézz be a pécsi fórumra. 😉 Köszönjük a szurkolást! 😊

1814. Robertaaa (válaszként erre: 1813. - Panna07)
2020. máj. 29. 22:49

Ha meg kellett volna tippelnem ki az aki tuti tudja a választ te lettél volna 😊 Köszi szépen, érthető!

Igen, minden rendben, jövő héten megyünk a 12. heti vizsgálatokra. Remélem utána már kicsit megnyugodhatunk. A férjem még mindig nem meri elhinni hogy sikerült... én meg már nagyon-nagyon beleéltem magam 🙈

Szoktam még olvasni a fórumot, nagyon szorítok nektek hogy az inszem meghozza a sikert!!🤞

1813. Panna07 (válaszként erre: 1812. - Robertaaa)
2020. máj. 29. 20:39

Szia! Az 50 % centilis azt jelenti, hogy a vizsgált személyek 50 százalékánál jobb a páciens eredménye. Pl. 39 millió/ml spermium számmal a vizsgált személyek 5 százalékánál volt jobb az eredmény, de ha 260 millió/ml a spermium szám, akkor az eredmény már a vizsgált személyek 75 százalékánál jobb. Remélem érthető. :)

Hogy vagy Robertaa, minden rendben?

1812. Robertaaa
2020. máj. 29. 20:23
Sziasztok! Érti valaki, hogy a sperma eredmények alján a WHO kritériumokat összefoglaló táblázatot hogyan kell értelmezni? Mik a centilisek?
1811. TAndi86 (válaszként erre: 1810. - Honey38)
2020. máj. 7. 14:43
Igen, sajnos magánúton többre mész mint a BMC-ben. A legtöbb helyen csomagban olcsóbb a sok vizsgálat, mi anno az Istenhegyiben voltunk, de ahogy láttam, a Humancellnél és Erdei Editnél is kedvezőbbek ezek a vizsgálatok egyben.
1810. Honey38 (válaszként erre: 1809. - TAndi86)
2020. máj. 7. 04:10
Szia Andi, igen, magas a fehérvérsejt szám, ez jelzi a gyulladást. Baciról nem tudok de részletesen nem szokták velünk megosztani az eredményeket.Jobb lesz ha elmegy megint magánba mert bmc-ben még 1 andrológus se dolgozik.
1809. TAndi86 (válaszként erre: 1808. - Honey38)
2020. máj. 5. 09:54
Fehérvérsejtet és baktériumot nézettétek a mintában? Az is okozhatja a magas PMN elasztáz szintet.
1808. Honey38
2020. máj. 5. 06:26

Sziasztok! Segítség kéne...páromnál már hónapok óta magas a PMN elasztáz, azt hittük a foga miatt de utána is fenn maradt a probléma. Már 4 különböző antibiotikum kúrán van túl és nem hat semmi :(

Spermaszám normális végre és most emiatt van gond...volt már vki hasonló helyzetben? Köszi előre is.

1807. emmm
2020. ápr. 16. 14:30
Sziasztok!Maradt egy doboz bontatlan 30 ml-es Conceive plus.2020.szeptemberig jó.Ha valakit érdekel írjon privát üzenetet.
1806. Elza111 (válaszként erre: 1805. - Camonilla)
2020. ápr. 7. 16:20
Én túl sok vizsgálaton nem vagyok túl. Egyedül hormonok,amh,cukorterhelés,általános nőgyógyászati vizsgálat. De ezek már amugyis lejárnak lassan. Igazábol nem gondoltuk ,hogy férfi oldalon van gond :(
1805. Camonilla (válaszként erre: 1804. - Elza111)
2020. ápr. 7. 15:50
Igen, és sajnos minden vizsgálatot kezdhetünk elölről, legalábbis női oldalon tuti :(
1804. Elza111 (válaszként erre: 1802. - Camonilla)
2020. ápr. 7. 15:10

Szia. Nálunk sincs semmi a járvány miatt.

Hát,mit mondjak amugy sem volt egyszerű a helyzet és most mégnehezebb a várakozás :(

Ki tudja mikor lesz ebből így valami :(

1803. TAndi86 (válaszként erre: 1800. - Robertaaa)
2020. ápr. 7. 09:11
Szia, bocsánat, most láttam csak, hogy írtál. Mi béreltük 3 hónapra (akkor 100 ezer Ft/hó volt, de ha 3 hónapra kéred, akkor adnak kedvezményt). A problémának megfelelően írt egy programot a bérbeadó, reggel felkelés után, este lefekvés előtt használta a férjem a matracot, napközben pedig a sálat a kocsiban hazafelé (mert az kb. 20-30 perces program volt). Ki az andrológusotok, aki ajánlotta?
1802. Camonilla (válaszként erre: 1793. - Elza111)
2020. ápr. 6. 18:34
Szia! Bocsi, amióta lefújták a műtétet a járvány miatt azóta ritkábban vagyok itt. Ingyenes lett volna, mert a SOTE-n műtött volna Tb alapon, de sajnos bizonytalan ideig elhalasztva :( Nálatok van valami fejlemény?
1801. Honey38
2020. márc. 17. 07:37

Új eljárás a spermiumok kinyerésére a Róbertban

[link]

1800. Robertaaa (válaszként erre: 1799. - TAndi86)
2020. márc. 6. 19:33

Ilyen gyakran kell hasznàlni? 😯 Nekünk részleteket nem mondott az andrológus, csak hogy javasolja a bémer terápiát. Azt gondoltam, hogy veszünk egy bérletet és hetente egyszer elmegy a férjem...ezek szerint az kevés lenne.

Látom hogy bérelni is lehet, ti úgy oldottátok meg?

1799. TAndi86 (válaszként erre: 1798. - Robertaaa)
2020. márc. 6. 08:58
Szia! 3 hónapig használta napi 3x a férjem. Mennyiségen pozitív irányban változtatott, DNS fragmentációt, mozgékonyságot egyáltalán nem javította.
1798. Robertaaa
2020. márc. 6. 08:53

Sziasztok! Van közöttetek olyan aki próbálta a Bémer terápiát? Segített a spermaszámon/mozgékonyságon?

Előre is köszi a tapasztalatokat!

1797. Honey38 (válaszként erre: 1795. - Virgiske)
2020. febr. 29. 22:31
Szia, ..nálunk is hasonló volt az első eredmény 4 éve, 1db se volt csak magas fehérvérsejtszám de aztán 3 hét antibiotikum kúra után elértük a 3M-t bár a minőségre nem voltak jók...utána fer14 jellegű vitaminok,l karnitin,l arginin,maca stb.és most normál minden érték és 50M!én se hittem volna ezt soha. bár megint magas volt a fvsejt de az valszeg a foggyulladás miatt volt.ezek a vitaminok tényleg segíthetnek...!Amugy a mennyiség nálunk se volt sok soha.De ha jól tudom még a heréből is tudnak kinyerni sejtet...kitartás!
1796. Elza111 (válaszként erre: 1795. - Virgiske)
2020. febr. 28. 20:43

Szia. Én szívesen beszélgetnék veled,mert én is mi is teljesen kivagyunk és senki sem ért meg minket.

Válaszolok is. Az én férjemnek teljesen jó az ondó mennyisége és minden más is,csak éppen nincs benne sperma :(

Tehát lehetséges,hogy a te párodnak és az enyémnek más dolog miatt van ez.

Írhat privátban nyugodtan bármit.

1795. Virgiske
2020. febr. 28. 15:38

Sziasztok!


Nagyon örülök,hogy végre találtam egy élő fórumot ebben a témában.


Február 18.-án szembesültünk azzal, hogy a páromat azoospermiával diagnosztizálták. Sajnos velem is vannak problémák(inzulinrezisztencia,pajzsmirigy,pco,endometriozis),de ezek hirtelen eltörpültek amikor kimondták,hogy nincs spermium.semmi.

Fél éve próbálkoztunk,de az én problémáimat tudva nem vártunk tovább(akkor még csak pco volt, korábbi kezelt endo,es inzulin gyanu),visszamentünk a meddőségi központba együtt, ahol én szeptemberben voltam. Én az endocare intézetbe járok, a párom is ott csinált Dr. Nagy Melindánál spermatogram vizsgálatot, aki végtelenül kedves volt velünk és emberi!még egy ismételt mintaleadást is soron kívül kért, hátha az előző csak egy rossz minta volt..de sajnos nem,másodszorra sem látott semmit.

Megsemmisültünk. Elmondhatatlanul csodálatos,tiszta és példaértékű a kapcsolatunk..felfogni sem tudtuk,tudjuk, hogyan lehetséges hogy pont velünk..úgy vágytunk már a babára. A párom különösen. Bármire hajlandó hogy legyen közös gyermekünk! Egyedül a donor lehetősége az, amitől mindketten teljesen és vitathatatlanul elzárkózunk.


Ő az intézeten keresztül Dr. Szabóhoz kapott Időpontot,marcius 12.-re. Még csak az elején vagyunk, de ahogy olvastam nálatok, jól érzem, hogy ez folyamatos bizonytalanság és várakozás az egész út részét képezi. Nem is tudunk senkivel erről igazán megértően beszélni. én annyira nem is szeretnék, még feldolgozásban vagyunk, bár már jó pár napja sokkal sokkal jobban vagyunk lelkileg.


Persze ettől még nagyon kiszolgáltatott és tehetetlen egy állapot ez. És persze nagyon rossz belegondolni hogy mi van ha..


Egy ideje most már nem is olvastam semmit, mert kicsit telítődött a lelkem,és sajnos kézzel fogható, releváns információt nem is nagyon talátam. Mindeddig. Úgy éreztem jó lenne kapcsolódni olyanokkal akik hasonló cipőben járnak.


Amit igazán nem találtam sehol, és örülnék ha valaki tudna erre bármit is mondani, az az ondó mennyiség. Vajon árulkodhat-e az azoospermia okárol hogy a páromnak nagyon kevés ondója van. 0,7 ml volt. Ez volt ami már korán feltünt nekem is, illetve a sűrűsége,bár álmomban sem hittem volna hogy ez ilyen nagy problémát rejt magában.


Azoospermiával másnál normális az ondó mennyisége vagy ez a kevés mennyiség általános velejárója?esetleg van olyan itt,akinek szintén kevés volt és kiderült az oka?


Emellett minden kapcsolódást, beszélgetést, segítséget, láthatatlan kézfogást,hálásan fogadnék.

1794. Pamacs3 (válaszként erre: 1790. - Honey38)
2020. febr. 27. 20:07

Papp professzor Úrra még egy szavazat :)

Fekete és Riesz után (mind2 csalódás) megtaláltuk ŐT :)

1793. Elza111 (válaszként erre: 1769. - Camonilla)
2020. febr. 27. 19:50
Esetleg privátban is megírhatod
1792. Elza111 (válaszként erre: 1769. - Camonilla)
2020. febr. 27. 19:47

Szia. A biopsziát nektek Kopa Zsolt csinálja? Megkérdezhetem mennyibe fog kerülni? Mi Debrecenben élünk,de itt az orvosok...elég érdekesek. Nem mennék bele. Lehet,hogy fel kell utaznunk Pestre.Nem is tudjuk mit csináljunk.

Válaszod előre is köszönöm.

1791. TAndi86 (válaszként erre: 1790. - Honey38)
2020. febr. 13. 14:19
Kopa Zsolt, Papp György, Riesz Péter, valakinek Erdei Edit is bevált.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook