Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1880. Edcsiikee
2020. okt. 20. 08:04
Sziasztok! Férjemnél azoospermiát diagnosztizáltak és azt szeretném kérdezni, hogy volt már így valaki? Változhat ez az állapot? Vagy csak a lombik marad? Sajnos az orvosok az okát nem tudták megmondani, hogy miért van. Voltunk genetikai vizsgálaton, hormonon.. Minden eredmény jó lett
1879. Rebecca (válaszként erre: 1878. - Lizy44)
2020. okt. 16. 13:02

Szia! Köszönöm!

Az Avivát megpróbáljuk most mi is, 30-ra be is jelentkeztünk egy tanfolyamra, meg hétfőtől mediterrán diétát kezdünk. Közben megcsináljuk a dns és genetikai vizsgálatokat is. Meglátjuk, mit tudunk elérni a következő lombikig.


Már több ötletem nincs, ha ezek sem segítenek, akkor nem tudom, mit csinálunk.

1878. Lizy44 (válaszként erre: 1877. - Rebecca)
2020. okt. 16. 09:48
Szia! Egyet értek Fekete F.-fel. Nekem is az a tapasztalatom, hogy sok vizsgálatot el lehet végezni magánba, de érdemes bejelentkezni egy meddőségi konzultációra, mert sok esetben az orvos ki fogja írni TB-re főleg ha ilyen hosszú és részletes az előéletetek. Sőt sok esetben meglévő vizsgálatokat ők is újra elvégzik, így érdemes az idő tényező miatt minél korábban bejelentkezni. Amúgy nálunk is rossz a sperma minősége és a Profertil nekünk se segített, de nekünk a mennyiség is lassan javult tőle. Viszont férfi torna és az AVIVA segített sokat rövid idő alatt, 2-3 hónap. Nálunk a genetikailag minden ok azt már vissza igazoltak a vizsgálatok. Macát nem próbáltuk, de lehet megpróbálkozunk.
1877. Rebecca (válaszként erre: 1876. - Fekete szőlő)
2020. okt. 15. 09:59

Köszönöm!


Rákérdezünk az anrológusnál!

1876. fekete szőlő (válaszként erre: 1875. - Rebecca)
2020. okt. 15. 09:54

Genetikai eredetű meddőséget a kariotipizálással lehet megállapítani.

Az orvos is kiírhatja TB alapon. Orvosa válogatja, hogy kinek mikor írja ki. Általában 2-3 sikertelen lombik után szokták, de nem feltétlen'.

Nekünk kiírta az orvosunk, pedig még nem volt lombikunk, majd csak novemberben lesz az első.

De persze magán laborban is meg tudjátok csináltatni.

1875. Rebecca
2020. okt. 15. 09:44

Annyit segítsetek még légyszi, hogy milyen genetikai vizsgálatot érdemes csináltatni, hogy kiderüljön, van-e valami ilyen jellegű hiba?


Annak is utána járnék magánban, és akkor a következő lombik konzultációra már ezekkel az eredményekkel felkészülve ülnél le a dokival beszélni a lehetőségekről.

1874. Rebecca (válaszként erre: 1873. - Panna07)
2020. okt. 13. 21:57

Szerintem nincs Pécsen fertile chip. Most ICSI-vel történt a megtermékenyítés, nem IVF volt, persze, meg is lepődtem volna, ha azzal lett volna.


Mindegy, megyünk tovább az úton, lesz, ami lesz.

1873. Panna07 (válaszként erre: 1871. - Rebecca)
2020. okt. 13. 18:21

Igen, sajnos sok mindennek magunknak kell utánajárni. 😞

Ha valakinél ne adj isten az jön ki, hogy a spermiumok nagy része nem egészséges, fragmentált, akkor lombik és lombik között van különbség, nem mindegy, hogy a laborban milyen eszközök vannak. Vannak speciális spermium szelekciós eljárások pl. PICSI, fertile chip, amivel ki tudják válogatni a jó spermiumokat. Lehet, hogy Pécsen van már fertile chip, PICSI csak kevés helyen van, magánintézetben.

1872. Rebecca
2020. okt. 13. 18:14
Azt elfelejtettem, hogy köszönöm az infókat és a tanácsokat! ☺
1871. Rebecca
2020. okt. 13. 18:14

Persze, megvárjuk mindenképpen. Bármennyi pénzt megérne egyébként, ha tudnám, hogy valami tényleg eredményes.

Az a bosszantó az egészben, hogy ezeket senki nem mondja el, nekem kell utánajárni, meg utánaolvasni, stb... Pedig a Péntek doktor által ajánlott andrológusnál volt a férjem magánba, és annyira ő sem erőltette ezeket a vizsgálatokat, mert az eredménye jó a lombikhoz.


Csak ha sérültek a sejtek, akkor lehet belőle akármennyi, nem sokra megyünk vele lombiknál sem...

1870. Panna07
2020. okt. 13. 17:42
Fekete szőlő jól írja, meg kell várni a ROS szint eredményét, mert ha az nem jó, akkor káros a sok vitamin.
1869. fekete szőlő (válaszként erre: 1858. - Rebecca)
2020. okt. 13. 17:31

Szia Rebecca!


Ha amúgy is tervezitek a ROS mérést, akkor szerintem várd meg annak az eredményét, mielőtt vagyonokat költenétek a különböző vitaminokra. Már csak azért is, mert ha a Profertil (mint nagyon magas antioxidáns tartalmú kúra) nem segített érdemben, akkor én csekély esélyét látom, hogy más vitamin csodákat tenne. Sajnos a férfi problémákat nehéz kezelni, persze nem lehetetlen.

Viszont ha normál vagy alacsony tartományban van a ROS szintje, akkor kifejezetten kártékony tud lenni magasa vitamin (illetve a magas antioxidáns) bevitel, ezért írom, hogy annak várjátok meg az eredményét.

1868. Panna07 (válaszként erre: 1867. - Elemző)
2020. okt. 13. 17:07
Köszi!
1867. elemző (válaszként erre: 1865. - Panna07)
2020. okt. 13. 17:00
Elég sok minden kell a Q10 szintéziséhez pl B2,B3,B5,B6 vitamin, folsav, B12, C vitamin , olajok, lecitin.
1866. Rebecca
2020. okt. 13. 16:41

A macát is szedte bőven 3 hónapig. A Folandrol után mondta a doki neki, hogy ha nem javul a helyzet, hagyja abba, mert a sok antioxidáns sem túl jó.

Engem is érdekelne, hogy a Q10-hez mi kell! ☺

1865. Panna07 (válaszként erre: 1864. - Elemző)
2020. okt. 13. 16:09
Az biztos, hogy sok minden kölcsönhatásban van, pl hiába szed valaki sok D vitamint, kell hozzá a magnézium, az segít beépülni a D vitaminnak. A Q10-hez mi kell?
1864. elemző
2020. okt. 13. 15:46
A Q10-nél nem csak a mennyisége fontos, hanem, hogy milyen összetevők vannak még mellette, mert kell pár dolog a felszívódásához is és ha az hiányzik, akkor, akkor hiába a nagy adag.
1863. Panna07 (válaszként erre: 1862. - Rebecca)
2020. okt. 13. 15:25
Nincs mit. 🙂 A macát meddig szedte a párod? Szerintem legalább 3 hónapig kell, hogy meg lehessen nézni, volt-e hatása a spermiumokra.
1862. Rebecca (válaszként erre: 1861. - Panna07)
2020. okt. 13. 15:22

Itt is köszönöm a tanácsokat! ☺

Q10-et, méhpempőt is próbálta már, az sem igazán segített.

Megpróbálok egy cukor és szénhidrátmentes diétát vele, azt itt olvastam. Igazából ez az egyetlen dolog, amit még nem próbáltunk, hogy jobban odafigyelünk az étkezésre (bár egyikünk sem túlsúlyos, és nem is eszünk nagyon egészségtelenül).

1861. Panna07 (válaszként erre: 1860. - Rebecca)
2020. okt. 13. 15:16
Megpróbálhatná a Q10-et is, legalább napi 100 mg-ot. Pharmanord és a dr.Chen márkának van 100 mg-os verziója, utóbbi kapható drogériákban. A Q10 jó hatással van a sejtekre. Esetleg még a méhpempőt is meg lehetne próbálni.
1860. Rebecca (válaszként erre: 1859. - Elemző)
2020. okt. 13. 14:40

Köszönöm!

Macát szedett már, az sem segített, bár, nem tudom, mennyire volt minőségi, meg amit szed alapvitamint, abban szelén is van, de az meg valami tömegmárka, Centrum, vagy ilyesmi. Megpróbálok körülnézni jobb minőségű vitaminok között!

1859. elemző (válaszként erre: 1858. - Rebecca)
2020. okt. 13. 14:24

Szia!

A szelén a spermaszámot, a maca növény a spermaszámot és a libidót, az L-arginin pedig a spermaszámot, és azok gyorsaságát is növeli.Érdemes minőségit választani közülük.

Sok sikert!

1858. Rebecca
2020. okt. 13. 13:30

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, tudtok-e ajánlani valami csodaszert, ami tényleg hatásos lehet!☺

A férjemnek nem a legjobb a spermaképe, de igazából nem is annyira a mennyiségével van gond, csak a minőséggel. Nagyon rossz a morfológia, most megy majd DNS fragmentációt, meg ROS tesztet is csináltatni. Én gyanítom, hogy itt lesz a probléma.


Sajnos már az előző párjával is több sikertelen lombikja volt, ott nem sikerült kideríteni, hogy egyértelműen nála van a hiba, viszont nálam minden rendben van, de nálunk is sikertelen lett az első lombik, ezért gyanakszom, hogy az ő oldaláról lehet valami.


Most a következő lombik előtt szeretném őt felturbózni kicsit, szerencsére bármire hajlandó a cél érdekében!☺


Tudni kell róla, hogy rendszeresen sportol, nem iszik, soha nem dohányzott, úgyhogy igazából nem értem, mitől lehet ez.


Szedett már Profertilt, és Folandrolt, egyiktől sem lett jobb.

Ha esetleg tudtok ajánlani valamit, ami minőségileg tudná javítani a képet, azt nagyon megköszönném!

1857. Lizy44 (válaszként erre: 1856. - Hamil)
2020. okt. 8. 09:41
Szorítok nektek! Én női oldalon - attól függetlenül, hogy nálam is mindent rendben találtak - az Infolict javasolták. Nem tudom, hogy van-e értelme. Én már egyszer amúgy teherbe estem, úgy hogy a férjem értékei hasonlóak voltak, csak a motilitás akkor elérte a 30%-ot. Akkor én infolict szedtem. A férjem meg Profeltilt. De most a Profeltil valahogy nem használt neki.
1856. Hamil (válaszként erre: 1855. - Lizy44)
2020. okt. 6. 20:37
Persze mkepp megosztom,okt 20-ra kaptam idopontot!Bizom,hogy még jobb lesz.Sajna 1 eve probalkozunk,es ezert mentem el. Feleségemnél is minden rendben .42éves pár vagyunk,ugyhogy sajna az idő nem nekunk dolgozik,Kaaliba is kértunk idopontot,oda is jol jon egy friss eredmeny.
1855. Lizy44 (válaszként erre: 1854. - Hamil)
2020. okt. 6. 20:22

Szia,

Sajnos nem.

Sperma koncentráció: 7 m

Spermium szám: 10,5 m

Teljes motilitas: 10% (itt legalább 30% kellene)

Morfológia: 2 % (4% már jó lenne)

Vitalitás: 60%


De ahogy látom a Te eredményeid nem olyan rosszak, sőt! Mit mondott a Doktor miért javasolja a vitamin szedését? Párodat vizsgálták már?

Ha meg vannak az újabb vizsgálatok megosztanád majd velem. Nem akarok kíváncsiskodni, inkább csak az érdekelne, hogy volt-e hatása. Szóval ha megosztod azt megköszönöm!

1854. Hamil (válaszként erre: 1853. - Lizy44)
2020. okt. 5. 20:35

Szia,mi ismerosoktol hallomasbol. Nekunk 8hinapja ezek az adatok voltak:

Sp szam 20M

Motilitas 38%

Morfologia 41%

Funkcionalis sperma koncemtracio 2M/ml

Mozgo sperma koncemtracio 3,5M/ml

Sperma motilitasi index 78

Nem kaptunk igazan meggyözö orvosi velemenyt igy azota szedem.

Nemsokara megyek ujjabb vizsgalatra kivancsi leszek.

7M kicsit keves de sztem segiteni fog.A tobbi adat jó nektek?

1853. Lizy44 (válaszként erre: 1852. - Hamil)
2020. okt. 2. 08:30

Szia!

Mi is most kezdtük el használni. Nagyon jókat mondtak róla, akik ajánlották. Bízunk benne, de elvileg novemberben kell menni újabb vizsgálatra, akkor már tényszerű adataink is lesznek. Mi most 7 milliónál tartunk és nagyon rossz a mozgásuk. Ti mi miatt kaptátok?

1852. Hamil
2020. szept. 28. 10:53

Sziasztok.Folandrolról van valakinek tapasztalata?

Megköszönnem ha megosztaná.

1851. Pipironka (válaszként erre: 1850. - TAndi86)
2020. szept. 10. 10:17
Még egy szert mondott más, aki szintén meddőséggel foglalkozik, de természetes hatóanyagok irányából közelítve, annak az a neve hogy Aswaganda. Ez úgy olvastam az idegrendszeren keresztül hat stresszre és a regeneráló folysmatokra. Mondjuk úgy tűnik “gyógyszer” nincs ezért valószínű azon múlik milyen hatóanyag képes valami reakciót kiváltani a testből sejt szinten. A sporton meglepődtem én is, az ember fia azt hiszi mozog és az oké. Biztos rengeteget számít az is eleve, hogy mivel tölti az idejét abban a 8-12 órában amikor dolgozik. Nálatok a Ros teszt mit állapított meg?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook