Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
2014. dec. 29. 18:42
nálunk is a párommal van gond, elvileg nálam nem találtak semmit az eddigi vizsgálatok alapján. annyit mondott a doki, hogy februárban menjünk vissza, de az sem kizárt, hogy spontán teherbe eshetek. pszichésen nálam úgy volt, hogy tökre nem érdekelt az egész terhesség, úgy voltam vele, hogy ha jön, akkor jön, de nem jött évekig. ráfogtam, hogy kivoltam idegileg, meg hogy sokat stresszeltem munkán, épitkeztünk, biztos ez volt az oka. de később, ahogy nem sikerült, és még nem tudtam mi a baj, mindig csak vártam hogy ne jöjjön meg, hőmérőztem, szedtem mindenféle dolgot, meg teákat, csak ekörül forgott az életem, mindent kitanultam a témában, jól rágörcsöltem, végül elmentünk a meddőségibe. Még az elején járunk, csak a vizsgálatokon vagyunk túl, és újabb vizsgálat kör volt, következő időpont, mint emlitettem februárban kell menni, de akkor sem tudom hogy mit mondanak majd. Az, hogy kiderült mi az ok, engem teljesen lehozott a témáról lelkileg. nem úgy mennek a hónapok, hogy a hőmet mérem, nem szedek ezer féle vitamint, meg krémet stb, nem figyelem az ovulációt se, éppen csak kiszámolom hogy kb mikor kell megjönnie, mint a régi szép időkben, amikor kb csak erre figyeltem. lelkileg is megtörtem, hogy rá kellett jönnöm, hogy nekünk nem jön a baby olyan egyszerűen mint másoknak, és valahogy most hanyagolom a dolgot. félig tudatosan, vagy nem tudatosan, de leálltam a témáról, a meddőségi centrumos dolgokon sem gondolkodom már annyit, inkább elkezdtem élni, meg olyan dolgokat csinálni amiket szeretek. bejárok dolgozni, ahol jól érzem magam. rájöttem, hogy hiába görcsölök, ez a dolog valahogy nem az én kezemben van. ha akar akkor jön, ha nem, nem. De most felmerült bennem, hogy igy, hogy pszichésen megváltozott a hozzáállásom, mi van, ha tényleg besikrül esetleg spontán? én is hiszek az ilyesmiben. Egyfajta megtörtség van bennem, ami oda vezetett, hogy megint nem érdekel annyira az egész téma. most azért egy picit megint bennem van, hogy mi van ha nem jön meg (holnap nem kell neki egyébként) és esetleg nekünk is sikerült természetesen? de ha megjön (múlt hónapban is pont igy volt) akkor sem roppant össze annyira, mint korábban, mint amikor még rá voltam görcsölve. kb öt percig rossz az érzés, hogy na már megint, de utána megint nem foglalkozom vele. hátha szerencsénk lesz nekünk is egyszer. jobb lenne a lombikot megúszni.
739. wanita77 (válaszként erre: 736. - Manka99)
2014. dec. 29. 09:11
Erre tudok ellenpéldát is mondani. Nálunk egyik sem volt jó, férjem leletei nagyon rosszak lettek, nekem mindkét vezetékem átjárhatatlan, azt mondták, 1% az esély a természetes úton való teherbeesésre. 2 hét múlvára kaptunk időpontot lombik megbeszélésre, miután megjön a menzeszem. Hát, nem jött meg.... Nem értettük, hogy lehet ez, de terhes lettem, és után még kétszer! Én azt mondom, minden vizsgálat fölösleges, csak pszichés oka van, ha nem jön össze a baba. Mert akármilyen rossz eredmény mellett is lehetsz terhes és akármennnyire rendben is van minden, mégsem jön össze! Mindenkinek javaslom,hogy lazuljon el, higgye el, hogy összejön, képzelje el minden este, hogy terhes lesz (én ezt csináltam hónapokig minden este, és bejött!) és sikerülni fog. Kár a sok felesleges vizsgálatért, időért, aggódásért, legtöbb esetben nem ez segít. Barátnőm is végigcsinált 2 lombikot (nem volt túl kellemes) és utána összejött egy 3. baba spontán! Pedig kijelentették az orvosok, hogy a férje steril, nem lehet gyereke! Senki ne higgye el ezt, csak magában higgyen és hogy neki is sikerülni fog!!!
738. dumcsi7
2014. dec. 28. 21:15

Eladó 1,5 doboz (88db) Profertil, hál isten nem kellett sokáig szedni, jött a várva várt siker.

Ár: 19.000 Ft

737. dinkie (válaszként erre: 735. - Janesugar)
2014. dec. 27. 11:04
Nem tudta szedni, mert pár nap múlva erős szívdobogást, túlprögést okozott nála. Aludni sem tudott tőle. Kétszer megpróbáltuk, és mindkét alkalommal így jártunk. Mivel tényleg csak pár napig szedte, semmit nem javított és nem is rontott a spermák számán és mozgékonyságán.
736. manka99 (válaszként erre: 731. - Kisritu)
2014. dec. 26. 23:01

A jó spermakép és az átjárhatóság is ugyanolyan fontos! Szóval igen, csináltasd meg! Ha nálad gond van, akkor nem érdemes húzni az időt. Ha viszont az átjárhatóság kipipálva, vagy meg tudják nyitni az utat, akkor kis spermajavulás is eredményt hozhat!

3 dolog biztosan kell a sikerhez:

1.jó spermakép

2.jó peteérés (magas progeszteronátlaggal) és

3.átjárható petevezeték

Akkor én is elmondom a legfrissebb sztorinkat. 4 éve volt átjárhatóságim, minden rendben volt. Most hogy a peteérést és a spermaszámot is helyrehoztuk, mégsem jött a baba, ezért újra megcsináltattam, csak most UH-osra mentem....hát nem túl rózsás a helyzet! mindkét oldalon csak nagy nyomással tudták átnyomni a kontrasztanyagot, rohadtul fájt!

735. Janesugar (válaszként erre: 734. - Dinkie)
2014. dec. 23. 21:21
miért? mi történt? rontotta a spermaképet? hogy lehet az, hogy vitamin ront a helyzeten? egyébként mástól is hallottam ezt, hogy csak rontott a helyzeten, de nem tudom elképzelni hogy ez hogy lehetséges? állitólag csak vitamint tartalmaz pedig. az hogy kavarhat be?
734. dinkie
2014. dec. 23. 20:52
Sziasztok! Nekünk a FER14-gyel kapcsolatban nincsenek túl jó tapasztalataink. Majdnem egy egész doboz megmaradt, szóval ha valakinek kellene, szívesen eladom féláron. A 60 szem helyett 49 szemet tartalmaz, a szavatossági idő: 2016. februáár 28. Ha valakit érdekel, írjon.
733. Rena81 (válaszként erre: 731. - Kisritu)
2014. dec. 23. 13:26

bocs, hogy a kérdésedre nem válaszoltam:

igen,a véleményem szerint másik orvost kellene felkeresned, és kérni az átjárhatóságit,mondván, hogy te tovább szeretnél menni meddőségi intézetbe,és ennek feltétele az átjárhatósági.

Nekem megértette :) és megcsinálta.

( de magán kilinikákon is csinálják)

732. Rena81 (válaszként erre: 731. - Kisritu)
2014. dec. 23. 13:21

Szia!


Az én véleményem szerint a nődokik semmit sem tudnak a meddőségről.( nagyon kevés a kivétel)

Én csak a saját példámat írom le. Nekem a nődoki állította, hogy nem nálam van a gond,hanem a férjemnél,mivel bizonyított volt a peteérés,és a hormonjaim is rendben voltak. Erőltette a férjem andrológiáját,ami nem volt éppen a legjobb.Az andrológus azzal az eredménnyel, meg akarta műteni,a spermakép javulására 50%-ot adott, tehát vagy javul, vagy nem. Persze nem engedtük a műtétet, amit nagyon jól tettünk, mert mint kiderült,a meddőségi orvos szerint , az inszeminációnak is sikerülnie kellett volna, tehát az andrológus csak a pénzt akarta lerántani

rólunk.

Aztán a kaáliban kiderült, hogy tényleg nálam a gond. Ezzel csak azt akartam írni, hogy igazából nagyon sok esetben nem a nődoki,és nem az andrológus a megfejtés, hanem a meddőségi intézet tudja megmondani, hol is van ténylegesen a gond.

A spermakép javulására pedig semmi garancia nincs.Ha igen, mi is megcsináltattuk volna.

Nálatok az lenne a legjobb, ha egy meddőségi szakorvos mondaná a férjed eredményére, hogy abból nem lehet spontán terhesség.


Bocs,hogy hosszú voltam, de mi anno belenyúltunk a nődokiba, és az andrológusba is, és nincs pozitív tapasztalatom.

731. Kisritu
2014. dec. 23. 09:48
Sziasztok, véleményt szeretnék kérni tapasztaltabbaktól. Szerintetek jogos hogy a nődokim addig nem csinál nekem átjárhatósági vizsgálatot, amíg párom rossz spermaképe nem javul? Vagy keressek olyan dokit, aki megcsinálja?
730. manka99
2014. dec. 9. 18:20
Remélem így vagy úgy, de sikerrel jártok! Ha esetleg lesznek terheléses eredmények, írj egy privit légyszi! Már több ismerősömnél az IR, pm vagy prolaktin (vagy ezek egyszerre) okozták a spermaproblémát, és ha nálatok is beigazolódik, akkor az újabb megerősítés lenne. Bár nálunk már tuti nem ez a gond, mert párom rendben van, csak a kíváncsiság hajt. :)
729. Janesugar (válaszként erre: 728. - Manka99)
2014. dec. 9. 15:27
igen, Manka tudom, teljesen igazad van!!! csak még nem kaptam elég erőt hozzá, hogy az ügyet a kezembe vegyem. de azért nagyon köszi! emészteni fogom a dolgot. idő kell hozzá, mire ezt az ember megérti és átlátja mi folyik körülötte. köszönöm szépen a türelmed és a válaszod, ezt próbáljuk tenni.
728. manka99
2014. dec. 9. 14:53

Én már csak ismételni tudom magam: vagy egy endokrinológuson keresztül vagy magán úton csináltassatok IR és pajzsmirigy vizsgálatot, prolaktin nem kell, mert már van.

Az andrológusnak elég nyomós oka van arra, hogy csak a lombikot javasolja egyetlen megoldásként, és ez nem más, mint a PÉNZ! A lombik jobb üzlet, mint a spontán baba. Szóval vagy kezetekbe veszitek a dolgot vagy sodródtok a meddőségi futószalagon. Ha szerencsétek van, akkor az 1. lombik összejön!

727. Janesugar (válaszként erre: 726. - Manka99)
2014. dec. 7. 15:14

köszönöm a tanácsod, sokat jelent, mert elég tanácstalanok vagyunk. nem mondom hogy a lombikot látom csak jó útnak. de a párom is annyira lassan halad ezzel az egésszel. nem tűnik nekem annyira motiváltnak, ha meg piszkálom, akkor tiszta ideg lesz. ebben a témában már hozzá se merek szólni. szerintem nehéz ez nekik, hogy feldolgozzák, és ők nem elsődlegesen az ereményre (babára) koncentrálnak. sajnos ha bármit mondok ezzel kapcsolatban, nagyon ideges lesz. hát még megpróbálom rávenni egy hormonos vérvételre, lehet azzal is közelebb kerülnénk ahhoz, hogy megtudjuk ennek az egésznek az okát. Fsh-ja határon belül volt,de annak is az alsó határán valahol.


jó de most mond meg, mit tudnánk tenni, ha ez az orvos, aki a bmc-nek az andrológusa, azt mondta, hogy ő nem csinál semmit? nem irt fel clostit, semmi ilyesmi nem történt. nem tudom miért nem ezt az utat látta járhatónak. én úgy érzem a bmc átpasszolt az andrológushoz, az andrológus meg átpasszolt a bmc-nek, hogy lombik. ennyi történt. az meg hogy rávegyem magán rendelésre, az szerintem elképzelhetetlen, mert ő úgy van vele, hogy ezekkel a bmc-sekkel csináljuk végig, ne pattogjunk. majd ha meg ugye ott tartunk, hogy valami mégse stimmel majd, akkor hiába mondom majd, hogy látod én mondtam hogy menjünk magánba.

726. manka99 (válaszként erre: 725. - Janesugar)
2014. dec. 5. 22:02

Hát akkor sodródj! Van amikor ez a leghasznosabb, amit tehetsz, és ha a lombikot érzitek jó útnak, akkor azt kell csinálni!

De azért a lombiknál sem mindegy, hogy milyen minőségű a sperma. Ha megvan az ok, akkor már sinen vagytok! De ahhoz hogy ezt az okot megtaláljátok, kellene egy normális kivizsgálás. Ne gondolj nagy valamire! Egy terheléses cukor-inzulin és TSH, T3, T4 kellene. Kb.15 000 még a magánfinanszírozott vérvételt is kifutja, és nem kell magyarázkodni meg kunyizni senkinél.

Ha minden oké, akkor még mindig meg lehetne próbálni a simulálást Tamoxifennel vagy Clostival, ami itt ugyanúgy működik, mint nőknél a stimu. Nem tesztoszteront adnak, hanem felnyomják az FSH-t. Bocs, de nem emlékszem, hogy mennyi lett az FSH-ja!?

Szóval a lényeg, hogy ilyen tesztoszteronnal biztosan van valami gond a háttérben, ezt kellene megtalálni! Azzal semmit sem vesztetek, ha a lombikkal párhuzamosan kersegéltek egy kicsit...max. majd a második pik-pak jön spontán! :D

725. Janesugar (válaszként erre: 724. - Manka99)
2014. dec. 5. 14:30

én nem mondom hogy rendben van Manka. de az andrológus nem mondott erre semmit, és nem indult el ezen a szálon. azt mondta, hogy ő ettől többet tenni nem tud. magyarán 15 ezerbe került egy szakvélemény lobikra, és hogy javasolta a fer14-et. én is úgy érzem hogy nem sokat tett értünk. az idő meg csak telik. ha rá tudom beszélni a párom, elmegy endrokrinológushoz is.


de mit tudnak kezdeni a tesztoszteron hiánnyal? mert ha jól tudom, a tesztoszteronpótlás még árthat is a babatervezéshez. Hormonkezelést, meg nem tudom milyen esetben indokolt és ajánlott. mást mit tudnának csinálni vele?


szerintem a lombik a legjárhatóbb út most számunkra. remélem hogy a meddőségiben nem küldözgetnek tovább, és februárban elkezdik a lombikot. egyébként teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem én többet nem tudok tenni az ügy érdekében, csak sodródunk az árral.

724. manka99 (válaszként erre: 722. - Janesugar)
2014. nov. 28. 09:00

És a 9,5-ös tesztoszteron? Nem mondod, hogy az így rendben van!

Párom szedett Fer14-et, de semmi. Ha a profertil szimpibb, akkor azt vegyétek! Én úgy tudom, hogy ígyis-úgyis ugyanolyan drága, tökmindegy hogy felirja-e az orvos.

Egyébként ha a hormonokkal van gond, akkor a vitamin nem sokat fog lendíteni! Én a magas prolaktin irányába indulnék a helyetekben és főleg elmennék egy JÓÓÓÓ (3x aláhúzva!) endokrinológushoz! ...de ezt már írtam itt párszor. :)

723. Rena81
2014. nov. 27. 14:30

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy mit jelenthet az andrológiánál az úgynevezett "túlélés"?

A győri kaáliban készülünk petesejt donációra, tehát nálam van a gond, de kötelezővé teszik a férjem új vizsgálatát is.

Adrológiát és túlélést kérnek, de fogalmam sincs mi az.


Köszi előre is az infot. Reni

2014. nov. 26. 22:36

sziasztok, ma volt a párom Dr. Kovács József andrológusnál magánban. Megvizsgálta kézzel, uh-gal, nem talált semmilyen eltérést a szervekben. egyéb másra nem tudott válaszolni, hogy mitől lehet neki a rossz eredmény, irt fel neki fer14-et, és majd kontrollra kell mennie. semmi mást nem tanácsolt.


javult valaki párjának a fer14-től a spermája? én nem sokat várok ettől egyébként. :(


örültem volna ha felirja azt a profertilt, arról több jót olvastam.


egyébként adott szakvéleményt, hogy a lombik javasolt.

2014. nov. 26. 10:04
itt jól le van irva minden: [link]
2014. nov. 26. 10:03

azt én elirhattam, 9-1o volt az, de a legutóbbi miatt javult neki 12-re. M/ml. a prolaktinja lehet magas egy szorongásoldótól, mert ezt szedi szorongásra. igazából ilyen testi tüneteket produkál (fejfájás, szédülés, gyengeség) amire eddig az orvosok azt mondták pánikbeteg. holott ő egyáltalán nem egy lelki alkat, ezért csodálkoztunk, hogy miért lenne ő pánikbeteg. lehet hogy ezek a tünteti is a hipofizis daganat miatt vannak. egyébként izmos mélyhangú, nagydarab ember, szóval nem gyerekkori tesztoszteron zavar miatt lett ez neki, hanem ez felnőttkori, azért gyanakszunk a hipofizisére, hogy ez az a másodlagos hypogonadismus.


ilyen genetikai vizsgálatot (xx kromoszóma) vizsgálatot hol lehet csináltatni?

719. manka99 (válaszként erre: 718. - Janesugar)
2014. nov. 26. 08:04

A tesztoszteron tényleg baromi alacsony. A prolaktin nem vészes (bár mértékegységet és tartományt nem írtál). Ettől függetlenül simán okozhat még az enyhén magas prolaktin is spermaproblémát. Konkrétan egy ismerősömnél is ez volt, elkezdte szedni a Bromocriptint és legutóbb 60 mill/ml lett a spermaszáma.

Már azt is akartam kérdezni, hogy a 9-19 mill/ml-es eredményeteket hol csinálták? Még nem hallottam ilyet, hogy ennyire tág határokat adtak volna! Furi! Mert marhára nem mindegy, hogy most akkor 9 vagy 19 mill. van.

2014. nov. 25. 21:41
tesztoszteron 9,5, prolaktin 335. holnap megy andrológushoz. a bmc andrológusához, Dr. Kovács Józsefhez.
717. Almafa8
2014. nov. 25. 20:15
Mennyi pontosan a két érték? Nem biztos, hogy meg kell ijednetek. A prolaktinnál fontos, hogy ébredés után két órán belül levegyék a vért, mert stressz hatására is megemelkedik az érték. Alacsony tesztoszteronnál fontos, hogy ne szedjen rá tesztoszteron hormont, mert az visszaüt és még rosszabb lesz. Orvos mit mondott?
2014. nov. 25. 18:59

ha a hormoneredményei nem túl jók a páromnak (rossz spermaeredmények mellett) akkor elképzelhető, hogy hipofizis daganata van? volt már valakinek ilyen?

amit eddig tudunk, magas prolaktin, alacsony tesztoszteron.

715. Janesugar (válaszként erre: 714. - Infofüggő)
2014. nov. 25. 15:59
de jó hir!!! örülök! és hol lehet beszerezni ezt a szőllőmag őrleményt?én se nagyon tudok hinni a méregdrága vitaminokban.
2014. nov. 25. 15:38
Egy kellemes meglepetésben volt ma részünk. A párom sperma analízisei elég rosszak voltak az utóbbi 1-2 évben, most augusztusban volt a legrosszabb. Ma adtunk le újabb mintát, amelynek a leletét már meg is kaptuk. Majd leestünk a székről, ugyanis a mennyiség és a mozgékonyság is nőtt nagyon. A párom régóta szed vitaminokat, volt FER14 kúra, de nem volt javulás érdemben. Ami változott augusztus óta, hogy szőlőmagőrleményt szed be naponta. Hátha másnak is beválik, és egyébként nem nagy ráfordítás.
713. Drozd (válaszként erre: 712. - Manka99)
2014. nov. 23. 08:03
az Acc-200at én is olvastam, lehet kipróbáljuk 2 hét múlva megyünk majd dokihoz kíváncsi vagyok mit fog mondani.
712. manka99 (válaszként erre: 711. - Drozd)
2014. nov. 21. 21:31
Egyszer egy szülésznő ajánlotta a köptetőt. Nőknél és férfiaknál is oldja, folyósítja a nyákot. Nőknél is fontos a nyák mennyisége és minősége, de azt mondta, hogy pasiknál is több ondó lesz tőle....Hát mi ki is próbáltuk a lándzsás utifű szirupot. Nem segített, de utólag kiderült, hogy nem is ez a gond. De szerintem nektek beválhat, mindenesetre van több fajta gyógynövényes köptető, aminek nincs mellékhatása, szóval semmi veszítenivalótok nincs vele, ha kipróbáljátok! Remélem használ!!!!
711. Drozd
2014. nov. 20. 20:11
Sziasztok! Kistesót szeretnénk és volt a párom sperma analízisen ahol elég rossz eredmény született, túl jót nem is vártunk mert már kislányunk születése előtt se volt jó, de most extra car, és az van rajta hogy 75 perc után sem folyósodott le, vagyis túlságosan nagy a viszkozitása, vagyis nem szabadulnak ki a spermák! Ez mitől lehet? Van erre vmi gyógymód? Volt már kinek ilyen?
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook