Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
800. Drozd (válaszként erre: 799. - Kismókus13713)
2015. máj. 1. 21:37
Visszér műtétünk volt, a számuk nem sokat javult, inkább a mozgásuk. Próbáljátok a vitaminokat is műtét után.
2015. ápr. 28. 21:16
Sziasztok! Van olyan köztetek, akinek a férjét herevisszérrel+heresérvvel műtötték? Mik a tapasztalatok? Tudom, hogy csak 3 hó után lesz kontroll, de mennyi javulás várható? 2,8M-ról indulunk, rossz minőséggel. Van esély a sokmillióra? Már 2 sikertelen ICSI-n túl vagyunk, utána találták meg csak a bajt. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 17. 21:06
A férjem napi 3 maca vibe-t, jutavitos Q10-t,szelént,cinket, bioextrás 400 mg-os E vitamint, B komplexet meg folsavat szed, és haas L-karnitin pezsitabival hörpinti le. Még csak 60 nap telt el, változás eddig semmi. Remélem júliusig lesz eredmény, mert akkor indul a lombik...
797. vanda84 (válaszként erre: 796. - M Pötty)
2015. ápr. 17. 20:13
Drukkolok, hogy sikerrel járjatok még lombik előtt! Nekünk van 4x3 fagyibaba, elvileg jövő hónapban már be is lehet ültetni első körben. Nem bánnám, ha a stimut én is megúsznám, és sikerülne a fagyis.
796. M Pötty (válaszként erre: 795. - Vanda84)
2015. ápr. 17. 11:00
Szia, mi is hasonlóval próbálkozunk, most telik le a három hónap. Vizsgálatra nem valószínű, hogy megyünk, de biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy jó, ha külön szedjük. Én is a neten megnéztem, hogy mi van a Fer14-ben és a Profetrilben és az alapján szedtem össze. Nem pont ugyanazt mint te, de hasonlóan. (C vitamin 1000, D, E, Zink, Q10, Multivitamin + szelén, L-Carnitin). Az első lombik előtt nézték, akkor annyi volt, hogy a jól mozgók aránya nem érte el a határértéket. Ezen szeretnénk javítani. Szerintem használni fog. Ártani biztosan nem árt! Elvileg következő lombik szeptember, de nem szeretnénk menni. Bízunk a sikerben.
795. vanda84
2015. ápr. 17. 10:28

Sziasztok! Leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít.


Szóval 2009-ben született a lányom, előtte a párom andrológiai vizsgálata alapján a spermaképe jó volt (miatam kellett nézni, mert nem volt peteérésem, és stimulációhoz kellett a jó spermakép.)


2011-ben még mindig normál spermakép.


2013: ismét stimuznak a tesóért engem, de nem jön össze, ezért 2014-ben spermakép, ami a normál határt súrolja (17M/ml, a korábbi 40-50-hez képest, előre haladó sejtek 30 %), a férjem elkezdte szedni a Profertilt, ezt szedte 3 hónapig, de nagyon drága, így áttértünk az alábbiakra (ami fele árra jön ki, de így külön-külön sokkal több adag van egy-egy hatóanyagból...)


1. C vitamin 1000 mg (Pingvin patikában van a Jó Közérzet nevű 500 Ft/30 db)

2. L-Carnitin (DM-es, 60 db 1200,- Ft, azaz 600Ft/30 db)

3. Now Foods-os Arginin (bioboltban veszem, 3E Ft/60 db, azaz 1500/30 db)

3. Q10 koenzim 60 mg-os (Dm-ben veszem, 1300 Ft/30 db)

4. Biotech Multivitamin for Men (Dm-ben veszem szintén, E vitaminból 100 mg-ot, cinkből 25 még-ot, szelénből 60 ug-ot tartalmaz, 3500 Ft/30 napi adag)

5. Maca Vibe Now Foods-os (vaterán rendelem 4 havi adag 5EFt, havi szinten tehát 1300 Ft)


Ezeket szedi a férjem, ennek az össz havi költsége kb. 8700 Ft - és nem is egyszerre kell megvenni, mert nem egyszerre fogy el -, így az ára töredéke a Profertilnek.


Sajnos nem jöttek össze a stimuk-inszemek, így decemberben lombikon voltam (ami sikerült ugyan, de sajos méhen kívülim lett), és a férjem eredménye áprilistól decemberig nagyon sokat javult, ui. a spermaszáma lombiknál 25-30M/ml lett, az előre mozgó sejtek aránya 60 %. Úgyhogy én mindenkinek megfontolásra ajánlom, hogy a drága termékenységi vitamin helyett célzott multivitamin kombinációt vegyen, mert lehet, hogy úgy olcsóbb, az eredménye viszont uaz, mint a termékenységi vitaminoké...

794. Brembi
2015. ápr. 16. 10:34

Sziasztok!

Két év kihagyás után csatlakoznék újra hozzátok. Indulnánk a kistesóval, a férjem állapota változatlan, alacsony spermaszám és csökkent motilitás. Andrológust szeretnénk váltani, mivel az első nem volt túl motivált abban, hogy elkerüljük a lombikot.( a nálam lévő komoly eü. kockázat miatt akarjuk elkerülni)Az új orvos akit kinéztünk Kopa Zsolt. Van valakinek tapasztalata Vele olyan téren ha hormonális problémák okozzák a rossz spermaképet? Mennyire jártas Ő ilyen téren? Köszi a válaszokat előre is!

2015. ápr. 13. 21:53

sziasztok,


teljesen újonnan csatlakozom a témához, mert véletlenül FB-ozás közben adtam rá erre az oldalra:

[link]

[link]


esetleg valamelyikőtök hallott erről a programról már?

köszönöm

792. acelgirl (válaszként erre: 791. - Janesugar)
2015. ápr. 7. 18:40
Köszi :) ez jó hír
791. Janesugar (válaszként erre: 790. - Acelgirl)
2015. ápr. 7. 14:51
szia, igen a fer14-től párom spermaszáma nőtt 1o milliót ml-enként. 8-ról indult, két hónap után 18 lett neki. de ami gáz, hogy sajnos a morfológián nem javitott, pedig nálunk amiatt kell a lombik legfőképpen. vagyis javitott, de csak 1%-ot. 2-ről 3-ra. ez a alaktani roncsolódás azért van, mert mint kiderült immunológia okból, antitesteket termel saját spermája ellen. :( MAR teszttel lehet ezt kimutatni. tehát ezen nem segitett a fer 14, de a számot megemelte.
2015. ápr. 7. 07:27
Sziasztok! A férjemnek elég rossz lett a spermaképe, icsit javasoltak. Most mindenféle vitaminokkal doppingolom. Másfél hónap alatt nem változott semmit az eredménye, tudom min. 100 nap kell. Érdekelne hogy akik hasonló cipőben jártak, milyen mértékű változást tapasztaltak 3 hónap után? Jellemző hogy jobb lesz az eredmény?
789. feszterkem17 (válaszként erre: 788. - Bogi33)
2015. márc. 21. 08:20
:O :)
788. Bogi33 (válaszként erre: 787. - Almafa8)
2015. márc. 20. 19:36
Igazad van,koszi. Ugyanazt irja mindenhova,reklamoz.
787. Almafa8 (válaszként erre: 786. - Bogi33)
2015. márc. 20. 17:57
Anita59 kamu. Olvasd vissza a hozzászólásait. Saját magának is ellentmond.
786. Bogi33 (válaszként erre: 785. - Anita59)
2015. márc. 20. 07:46
Megkerdezhetem,h mi volt az a baj, amin ott tudtak segiteni? Mar nagyon el vagyok keseredve, ICSI-re kuldtek minket. Genetikai meddosegen is tudnak segiteni? Mert eddig nem talaljak a problemat. Gratulalok a kislanyhoz.
785. Anita59
2015. márc. 19. 10:56
A férjemmel éveken át próbálkoztunk, de nem sikerült teherbe esnem. Kiderült, hogy vele van a gond. Jártunk orvosról orvosra, de a kezelések nem használtak. Végül elmentünk a Mens Mentisbe, ahol pontos diagnózist kaptunk. Nagyon empatikusak és diszkrétek voltak. 1 éve született meg a kislányunk, Flóra! Csak ajánlani tudom!
2015. márc. 19. 00:07
ilyen problemam cask orvos tud segiteni!
783. Janesugar (válaszként erre: 765. - OJudit82)
2015. márc. 18. 23:59

Judit, nektek mit mondott erre az orvos? mit lehet ezzel kezdeni? jutottatok valamire a kivizsgálásban?


van még az a HBA teszt, azt érdemes lehet megcsináltatni? vagy immunulógushoz érdemes elmenni? ti hova mentek, mit csináltok?

782. Janesugar (válaszként erre: 780. - Leslie.gelato)
2015. márc. 18. 23:58

nektek mit mondott erre az orvos? mit lehet ezzel kezdeni? jutottatok valamire a kivizsgálásban?


van még az a HBA teszt, azt érdemes lehet megcsináltatni? vagy immunulógushoz érdemes elmenni? ti hova mentek, mit csináltok?

781. Janesugar (válaszként erre: 780. - Leslie.gelato)
2015. márc. 18. 23:55

na én is pont erről beszélek ott az immunológiámmal egyel lejjebb. a páromnak is ez az iga , igg van.


ez az az összecsapódás ha jól tudom. antitesteket termel maga ellen.


mi se tudjuk hogy mit kezdjünk ezzel, mert nem mondanak semmit. de végre találtam ilyen problémával küzdőket, megoszthatnánk a tapasztalatainkat mire jutottunk. MI fogunk menni Kopa Zsolthoz, hogy mit mond erre. ez egyfajta autoimmunitás, ami semmiképp nem jó hogy ott van. nagyon kiváncsi lennék rá, hogy ezt ki lehet-e kezelni, hogy ne a lombikba erőltessenek bele ha nem muszáj, hanem ezt hozzák helyre. de az már világos számunkra, hogy ez csak magán úton fogjuk kinyomozni, hiszen a meddőségi érdeke hogy lombikot csináljon, és ne költse ránk a pénzét drága viszgálatokra. ő ezért támogatást kap, hogy lombikot csinál, a vizsgálatok meg kétszer annyiba kerülnének nekik mint a lombik költsége. ez igy világos? tehát ezt csak magán úton lehet kinyomozni, hogy ezzel mit lehet kezdeni.

780. leslie.gelato (válaszként erre: 765. - OJudit82)
2015. márc. 17. 20:03

Szia,

Nekem IgA-ra pontosan ezek az eredmenyek jöttek ki. A leadott minta immunologia teszt mérése IgA es IgG meresere szolgal ('Mar teszt'). Az elso IgA ami a fontosabb. A szamok pontos jelenteset nem tudom, nekem a doki azt mondta az elso (10-es) erteknek 50-nek kellene lennie.

Kulfoldi oldalakon olvasgattam utana. nem vagyok doki, szoval nem kell keszpenznek venni, de En igy értelmeztem az olvasottakat. A ferfi szervezete a spermat idegennek erzekeli, es ellenanyagot termel. Normal esetben nem lenne 'kapcsolat' (pl veraram, szoveteken keresztul), ergo nem is kellene hogy a feherversejtek megtamadhassak a spermat. Eddig nekem nem vilagos hogy miert alakul ki ez az allapot.

A motility (mozgekonysag) azert olyan rossz erteket mutat, mert a feherversejtek ratelepednek a spermara, es lelassitjak a mozgasat. Ha google -n rakeresel hogy 'MAR test IgA' akkor képeken ki fog adni parat es abbol vilagos hogy is nez ki a dolog.

A doki annyit mondott (es ezt is olvastam) hogy termeszetes uton csekely a teherbe eses eselye. Nekem egyenlore vitamin kura van, 3 honap mulva pedig uj teszt.

779. dd2c030d23 (válaszként erre: 776. - FrankDrebin)
2015. márc. 2. 13:42

Kedves FrankDrebin!


Nekem 2 teljes bontatlan dobozom megmaradt, mert szerencsére áldott állapotba kerültem.


Amennyiben aktuális Önnél a vásárlás, kérem jelezze felém.


Üdv

778. dd2c030d23 (válaszként erre: 772. - FrankDrebin)
2015. márc. 2. 12:56
Üdv,Nekem 2 teljes, bontatlan doboz Profertilem megmaradt, mert szerencsére áldott állapotba kerültem. Ha érdekelne, jelentkezz.
2015. febr. 26. 17:31

sziasztok, tudnátok segiteni ilyen sperma összecsapódás, vagy immunológia vagy mi kapcsán? az a baj, hogy még a kérdést se tudom megfogalmazni rendesen, googlizni nem tudok emiatt, mert nem tudom mit keressek. Keresgetek, de mindent össze vissza olvasok, kezdem elveszteni a szálat. Szóval a páromnak ilyen immunológiát állapitottak meg, hogy a spermái összecsapódnak. MI ez? mitől lehet, és hogy lehet hogy eddig nem mondták, vagy nem mutatták ki? Ez csak úgy kialakul egyik hónapról a másikra? mit jelent ez pontosan? amit eddig meg tudtam fejteni, hogy a férfi antitesteket termel a saját spermája ellen, és ezzel úgymond kinyirja őket. De most ez ugye nem jelenti azt hogy összeférhetetlenek vagyunk? az a másik fajta immunológia, amikor a nő termel a sperma ellen antitesteket? azt nevezik összeférhetetlenségnek?


ezzel a fajta immunológiával ami a páromnak van, mit lehet kezdeni? csak a lombik jöhet szóba? annyit tudok még hogy ott megtisztitják majd a spermiumot. de akkor a spontán teherbeesés kizárva? a morfológiáa is rossz, 3%. összefügghet ez a két dolog?

776. FrankDrebin (válaszként erre: 764. - Evita77)
2015. febr. 24. 10:00
Szia, megvan még a Profertil vitaminod ?
2015. febr. 23. 23:03

Társadalomkutatási Felhívás

Kedves Érintettek!

A nevem Fábián Melinda és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudomány Karának hallgatójaként, olyan Önkénteseket keresek, akik szívesen részt vennének egy a Meddőséggel kapcsolatos társadalmi kutatásban. Egyetlen jelentkezési feltétel, hogy az adott személynél elsődleges vagy másodlagos klinikai meddőséget állapítottak meg. A tanulmányban való részvétel hozzávetőlegesen 60-90 perces időtartamot vesz igénybe és interjú formájában kerül sorra.

Kutatás célja: Felfedni a meddőséggel kapcsolatos társadalmi attitűdök jellemzőit, a társas kapcsolatokra kifejtett hatásait és megoldást találni arra, hogy az Érintettek minél kevesebb akadállyal és fájdalommal szembesüljenek a társadalmi és magán szférában. Továbbá olyan soron következő tanulmányok alapját képezhesse, amely hozzájárul a magasabb színvonalú lelki és fizikális szakmai felkészültség és támogatás kialakításához.

Ennek megvalósításához az Önök tapasztalatai és történetei szolgáltatnak alapot.


Anonimitás: A kutatás eredményei nem kerülnek nyilvánosságra olyan formában, hogy azáltal a részvevőket bármely módon azonosítani lehessen.

Várom nők,férfiak és párok jelentkezését.

Ha több információra van szüksége, bátran kérdezzen, továbbá a jelentkezéseket az alábbi email címre várom.

email cím: ttkutatas@gmail.com

A kutatás 2015 Márciusában kezdődik.

2015. febr. 23. 22:16
Sziasztok, ha van valakinek Profertil, vagy Fer14 tablettája, jelezzen már, mert megvenném tőle. Üdv
2015. febr. 22. 21:14

Sziasztok!

Esetleg ha vkinek kimaradt Profertil vitamin, kérem írjon, megvenném tőle!

Köszönöm!

:)

772. FrankDrebin (válaszként erre: 768. - Buborek8)
2015. febr. 19. 14:46
Üdv, érdekelne, hogy a Profertil megvan még ?
771. dinkie
2015. febr. 17. 16:09
Fer14 még mindig eladó, ha valakit érdekel.Majdnem egy egész doboz megmaradt, szívesen eladom féláron. A 60 szem helyett 49 szemet tartalmaz, a szavatossági idő: 2016. februáár 28. Ha valakit érdekel, írjon.
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook