Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1970. Barack
2021. ápr. 26. 10:12

Sziasztok!


Már egy ideje követem a fórumot, sokat segítettek, sok hasznos információval lettem gazdagabb, most a segítségeteket szeretném kérni:


Két lombikunk volt, mindkét esetben ICSI-vel és sikerült a megtermékenyülés. Az első esetben 0 lett a HCG-m, második esetben üres petezsák alakult ki, amely vetéléssel ért véget.


Párommnál a DNS fragmentáció 63% (magasfokú), a ROS 26% (tehát alacsony). Az andrológus vitaminok szedését javasolta, de több helyen az olvastam, hogyha a ROS alacsony, akkor ellenjavalt a vitaminkúra. PMN elasztáz, IL6/IL8 rendben, hormonok rendben, a prolaktin emelkedett egy kicsit. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mivel csökkenthető a DNS fragmentáció? Ill. akik magas fragmentáció mellett sikerrel jártak, ott milyen módszerrel végezték a megtermékenyítést, milyen módszerrel válogattak? IMSI, fertile chip vagy PICSI célravezetőbb lehet? Más lehetőség?


Köszönöm előre is, és drukkolok mindenkinek:-)!

1969. Niko31 (válaszként erre: 1957. - Rebecca)
2021. ápr. 22. 07:10

Szia!


Tudnál nekem bővebb infót adni a mediterrán diétáról!

Hasonló gondjaink vannak pár hónap múlva ha minden jól megy belevágunk a következő lombikba immár chipel 😍

Nagyon reménykedek ez lesz a 4.lombik 🙁

1968. Palaildi (válaszként erre: 1963. - Vicof)
2021. márc. 16. 10:23
szia győri Kaali :)
1967. Rebecca (válaszként erre: 1965. - Andussz)
2021. márc. 13. 09:53

Szia! Gratulálok, szuper!😊

Szerintem összefügg, én is azt gondolom, hogy az egészségesebb életmód nagyon sokat segít, nem egy ismerősöm van, aki egy kis méregtelenítés, szervezet felturbózás után sikeresen teherbe estek.

Biztos vagyok benne, hogy nálunk is sokat segített, azóta én is ezt javaslom mindenkinek.

1966. Panna07 (válaszként erre: 1965. - Andussz)
2021. márc. 13. 09:29
Csodálatos, kívánom, hogy minden rendben legyen!
1965. Andussz
2021. márc. 13. 08:23
Sziasztok! Bár tanácsot sajnos nem tudok adni, de gondoltam megosztom Veletek az örömömet, hátha másnak erőt adhat, hogy bárkivel megtörténhet a CSODA! Páromnàl egy rutin urológiai vizsgálatnàl az orvos azt mondta valami furcsa, érdekes lenne egy kivizsgálás. Le kellett adnia mintát, aminek aggasztó lett az eredménye: kb 4 millió életképes sperma de azok többsége sem mozog úgy ahogy kellene. Az orvos megmondta “felejtse el, hogy magának természetesen gyereke születik, maga majdhogynem sterilnek tekinthető! Maximum lombik, esetleg” 4 éve nem védekeztünk, 4 éve az esélytelenek nyugalmával indultunk.. az elmúlt 3 hónapban kitalálta hogy életmódváltást csinál.. elhagyta az esti sört, sok zöldség vitamin, és mozgás.. 4 év reménytelen próbálkozás után pozitivat teszteltem. :) 7 hetesek vagyunk, van szívhangunk :) megkérdeztem a doktorurat, hogy lehet ez a csoda? Mikor egy pár egy év után meddőnek tekinthető.. mosolygott és azt mondta “végül is csak egynek kell célba érnie :) “ hogy ez egy véletlen egybeesés volt-e vagy összefüggött az életmódvaltassal nem tudom.
1964. vicof (válaszként erre: 1960. - Midzsai)
2021. márc. 10. 21:26
Szia. engem érdekelne!megtennéd, hogy rámírsz ha megvan még? köszönöm!
1963. vicof (válaszként erre: 1962. - Palaildi)
2021. márc. 10. 21:08
Szia. megkerdezhetem, hogy melyik intezetbe jartok?
1962. Palaildi
2021. márc. 7. 11:23
Sziasztok...Fertile chip temaban irok..34%-os DNS frag eredmennyel ROS jo a chipet ajanlottak fel tb-re az intezetben ahova jarunk.elotte 2 honap Folandrol, biozink.Onszorgalombol Zinzino olajat szedetek vele nagy csodakat irtak csajok rola nekem.🙂 Kedden lesz a premier, szoritsatok.Igaz, hogy az NK is magas, lipidet ellenezte a dokim szteroid megy.Egy sikertelen ET es egy FET volt eddig.
1961. Tina80 (válaszként erre: 1957. - Rebecca)
2021. febr. 10. 20:19

Köszi, nagyon jó ilyet olvasni :)

És mindenkinek nagyon köszi az infókat, sokkal többet tudok itt meg a témáról, mint bárhol máshol

1960. Midzsai
2021. febr. 6. 12:29
Üdv. Eladó 6 levél összesen 120 szem Profertil kapszula. Lejárt 2021. 09. hónap. Sajnos nekünk nem vált be.
1959. Rebecca (válaszként erre: 1958. - Honey38)
2021. febr. 5. 15:16

Köszönöm, még nem merem elhinni!😊

Mindenképp próbáljátok ki, ezek szerint nagyon sokat számít!

1958. Honey38
2021. febr. 4. 22:52
Gratula!!! Én pont most tervezem.a fertile chip-et :) jó ilyet olvasni...
1957. Rebecca
2021. febr. 3. 17:02

Sziasztok!

Akkor most már tudok pozitívat mondani a fertile chipről, úgy néz ki, hogy sikerült vele a lombik! Ugyan még korai teljesen beleélni magam, de ahogy lentebb írtam, eddig idáig sem jutottunk el, hogy egyáltalán megtapadt volna.

Mi 3 hónapos mediterrán diétát tartottunk és aviváztunk a stimuláció előtt, hogy a lehető legjobb formába hozzuk a szervezetünket. Ezeket is itt olvastam, nem is tudtam volna róluk, ha nem olvasok utána.

Szóval mindenkit bíztatok, menjetek utána a dolgoknak, ne várjatok a dokikra!

1956. Rebecca
2021. jan. 28. 18:07
Közben rájöttem, hogy a Róbert Kórházzal beszéltem, nem a Reprosys-al.
1955. Rebecca (válaszként erre: 1953. - Tina80)
2021. jan. 28. 16:55

Nekünk azzal csináltak ICSI-t Tapolcán, de egyelőre nem tudok se pozitív se negatív véleményt mondani. 6 milliós mennyiségből lettek spermiumok, és szépen osztódó petesejtek.

De nekünk eddig is volt, csak mindig visszakaptam 3 naposan, így nem igazán tudom, hogy továbbfejlődött-e egyáltalán, és csak a beágyazódás nem sikerült, vagy eleve nem volt jó az embrió.

Mindenesetre Tapolca állami intézet, ha nem akartok fizetősen menni, akkor ők jó lehetőség.

De beszéltem anno a Reprosys-al is, ők is nagyon kedvesek voltak, mindent elmondtak, csak egyelőre maradtunk a tb-s lombiknál.

1954. TAndi86 (válaszként erre: 1953. - Tina80)
2021. jan. 28. 15:56
Mi csak szerettük volna a Reprosysban kérni, de nem volt megfelelő hozzá a mennyiség. Elvileg már 5-8 milliónál meg tudják csinálni.
1953. Tina80
2021. jan. 28. 15:18

Nagyon köszönöm a tippeket!!!

Mindenképpen megyünk még egyszer andrológushoz ezekkel az új eredményekkel, aztán keresünk egy fertile chip-es helyet...

Van esetleg valakinek fertile chip-es tapasztalata?

1952. Pipironka (válaszként erre: 1949. - Tina80)
2021. jan. 27. 23:29
Hagyjátok el a Q10-et is mielőtt próbálkoztok, az is az antioxidánsok hatását erősíti. Maradhat a d,magnezium, mioinozitol és cink, szelén. Nekünk most ezt mondták
1951. tutu79 (válaszként erre: 1949. - Tina80)
2021. jan. 27. 09:34
Szia Tina, az ösztrogén dominancia okozhat férfiak esetében prosztata megnagyobbodást, infertilitást. Ha esetleg van kedved tájékozódni ajánlom figyelmedbe az infravizsgalat.hu oldalt. Illetve az andrologusdoktor.hu oldalt, bár lehet utóbbit ismered is.
1950. Panna07 (válaszként erre: 1949. - Tina80)
2021. jan. 27. 09:20
Van olyan andrológus, aki szerint 45 %-os DNS fragmentációig lehet próbálkozni lombikkal, csak speciális spermium szelekció kell, fertile chip, MACS.
1949. Tina80 (válaszként erre: 1948. - Panna07)
2021. jan. 27. 09:16

Igen most a negyedik előtt volt, 41%-os lett az eredmény, illetve akromoszóma reakciót is nézték, annak a vizsgálatnak is rossz lett az eredménye.

Most csináltattak hormonvizsgálatot is: alacsony a tesztoszteron, magas az ösztrogén, de mindkettő határértéken belüli, ezért az andrológus szerint nem szükséges a hormonkezelés.

Marék vitamint és táplálékkiegészítőt szedünk minden nap, arra mondta csak, hogy lehet, hogy túl sok az antioxidáns. Ezért elhagytuk a haloljat a napi mix-ből.

Az pedig már az elején kiderült, hogy Astheno-Teratozoo spermia, arra csak Valeofertet és Q10-et mondták, hogy szedje.

Tegnap visszaolvastam ebben a fórumban és kicsit kétségbeestem, hogy a tapasztaltabbak szerint ilyen eredményekkel nem sok esélyünk van :(

1948. Panna07 (válaszként erre: 1947. - Tina80)
2021. jan. 26. 19:47
Sajnálom, nagyon rossz lehet, hogy nem sikerült eljutni a beültetésig. DNS fragmentációt nézték?
1947. Tina80 (válaszként erre: 1945. - Panna07)
2021. jan. 26. 19:15

Köszi!

Már csak ebben a spermaválogatós módszerben reménykedem...

Eddig négy sikertelen lombikunk volt, minden alkalommal megálltak az osztódásban, beültetésig sem jutottunk egyszer sem...

1946. Pipironka (válaszként erre: 1934. - TAndi86)
2021. jan. 26. 18:59

No, a doki szerint aki foglalkozik velünk, a magas IL6 IL 8 nek stressz jellegű oka lehet a kórképünk alapján, a sejtek lehet egyfajta reakciója ez erre. Hogy éppen ez rontja-e a fragmentációt vagy nem, azt nem tudni. Azért megkérdeztem, hogy h lehet kezd bedilizni a férjem a lombikozástól? ;) ..viccet félretéve, a feszültség képes mindenre, ami a spermaképben van...lehet ezért mondják, hogy ne is vizsgálják..

Minden esetre egy rövid antibiotikum kúrát kap és megnyugtatásképp nem fogja befolyásolni a stimulációnkat, mert addig kiürül. Kitartást mindenkinek ebben a nehéz témában! A férfi oldal még mindig egy talány számunkra..Örülök, ha olvasni dns fragmentációs sikersztorikat!

1945. Panna07 (válaszként erre: 1943. - Tina80)
2021. jan. 26. 14:01
Szia! Tapasztalatom nincsen, de jókat mondanak a fertile chip-ről. Én mondjuk megdöbbentem azon, hogy amikor ICSI-t alkalmaznak, akkor a centrufigulás miatt sérülnek a spermiumok, és csak a kinézet alapján tud válogatni a biológus, tehát lehet h sérült spermiumot juttat be. Szerintem minden intézetben alapnak kellene lennie a fertile chipnek, hogy ha férfi gond miatt ICSI kell, akkor ezzel válogassanak.
1944. Pumukli04
2021. jan. 26. 13:04

Sziasztok!

Én nagyon sokáig követtem a fórumot és sok ötletet találtam itt annó. Most szeretném elmesélni, hogy velünk mi történt, hátha valakinek reményt ad, vagy segít :)

2017-ben férjem kivizsgáltatta magát (akkor volt 31éves, makk egészséges, sportos, nem dohányzó). A spermiogram eredménye siralmas lett, okot nem találtak (konkrét számokat nem tudok fejből, de ha valakit érdekel, visszakeresem) Spermaszám 1millió/ml körül, gyors mozgásúak 10%, morfológiailag egészséges 0%.

Úgy voltunk vele, hogy hát biztos a stressz és pihentettük a témát egy évig kb. Aztán újra próbálkozás hónapokig, de a baba nem jött, közben férjem szedett direkt erre vitamint. Újabb spermiogram, helyzet változatlan. (az első vizsgálat egy magyar intézményben volt, de közben kiköltöztünk Németországba) Itt közölték velünk, hogy felejtsük el a spontán babát, talán lombikkal összejöhet... Beletörődtünk, kértünk időpontot, de közben férj annyi vitamint szedett, hogy reggeliznie már nem kellett. Lombik első megbeszélése előtti héten újabb spermiogram, eredmény változatlan. Andrológus még a lombikkal sem bíztat, mert hát nem nagyon van egészséges példány.

Első lombikos megbeszélést egy vérvétel előzte meg, amit saját laborban azonnal ki is értékeltek. Doki behívott és közölte, hogy készen is vagyunk, mehetünk haza, férjem leletei meg jók lesznek gyújtósnak. Néztünk, hogy mi van?! Mert azért beszélünk németül, de nem értettük. Hát kiderült, hogy babát várok (spontán) és azóta már egyéves elmúlt a csodababánk.

Mert így gondoltunk rá, hogy csoda (doki szerint is), ami ugye jó, ha egyszer megtörténik.

Aztán gondoltuk, jöhet a tesó. Újabb spermiogram, helyzet változatlan, rahedli vitamin és időpont lombikra, ezúttal már itthon.

Majd egyszercsak pozitív teszt. Sajnos az öröm, csak 4napig tartott, mert a csöppség nem tudott beágyazódni, DE megfogant. Ami ugye megint csak lehetetlen kategória. Időpontot azért nem mondtuk le, de bíztunk és a vetélés után 3héttel valami elképesztő módon ismét teherbe estem :) Most tartunk itt. Még nagyon az elején, mert 6hetesek vagyunk (és egy kicsi haematoma is okod ad az aggodalomra) de sikerült. 3orvos közölte velünk két országban, hogy semmi esélyünk. Azt mondták lehetetlen. De szerintem bebizonyítottuk, hogy nem az.

Tudom, hogy sajnos nem sikerül mindenkinek, de nem szabad csak a számokra hagyatkozni. A számok szerint a kislányom nem létezik és a pocakomban sem lakik senki.

Remélem, hogy lesz aki erőt merít majd a történetünkből. A fogantatás egy nagyon lutri terület az orvosoknak is. Kitartás!!! :) Meglesz az eredménye :)

1943. Tina80 (válaszként erre: 1920. - Panna07)
2021. jan. 26. 11:42

Szia!

Nagyon köszönöm, pont ezt az infót keresem egy ideje, hogy hol vannak ilyen speciális spermaválogatós módszerek.

Neked van esetleg tapasztalatod is ezzel kapcsolatban?

Tapolca és a Forgács Intézet honlapját böngésztem, de egyiken sem "reklámozzák" ezeket a lehetőségeket...

1942. Pipironka (válaszként erre: 1939. - Rebecca)
2021. jan. 22. 19:32
Köszi Rebecca, ez azért mindenképpen megnyugtató! Most már csak abban kell reménykedni, hogy legyen is olyan, ami nem problémás. :)
1941. Pipironka (válaszként erre: 1938. - Tutu79)
2021. jan. 22. 19:28
Ez jó! :) Én is ezen a vonalon lennék, ha lenne még 5 évem azon lamentálni, hogy vajon mi mivel függ össze és ha nem eszek csokit, de mondjuk avokádót igen, de szigorúan csak ebéd után, közben a férjem tornázik, de csak 30 percet azt is minden másnap....ó, asszem mire rájönnénk hogy kellett volna csinálni, addig lejár a ketyegőnk :) A bal és jobb agyféltekémet én is igyekszem, de néha összevesznek :))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook