Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
1040. rika87
2016. jún. 27. 22:38
Sziasztok! A paromat februarban mutottek herevisszerrel. Most voltunk kontrollon. Sajnis nem sokat ert a mutet, 7,5millio maradt a spermaszam picit javult a motilitas. Elkuldtek minket lombikra.... Mit gondoltok? Inszemhez ez keves? Az orvos fel sem ajanlotta. Esetleg ismertek valamilyen vitamint amit szedhetne. Lattam sokan profertilt szedtek. Az mikor hasznalhat? Koszi a valaszokat.
1039. LnéM
2016. jún. 24. 14:38
Sziasztok! Szintén van eladó PROfertil, nincs meg mind a 60 szem, csak 54. Ha valakit érdekel, jelezze.
2016. jún. 13. 09:41

Sziasztok,


megmaradt 1 doboz 60 db-os PROfertilünk, illetve néhány bontatlan levél másik dobozból. Kedvezményes áron eladó.

1037. Léda5 (válaszként erre: 1036. - Balázs1978)
2016. jún. 12. 11:01

Sp.gram: Sp.cc.: 0,4 M/ml, Sp. motil.: 5 % (progr.: 0 %, nem progr.: 5 %)

Sp. norm. morfol.: 0 %, vitalitás: 0 %


Enyi volt a vizsgálat eredménye.Nem túl jó.Azt nem értem ha egyszer sikerült és javítottak rajta akkor most miért nem lehet.

1036. Balázs1978 (válaszként erre: 1035. - Léda5)
2016. jún. 11. 20:05
Szerintem semmiképp sem kell elkeserednetek! Spermavizsgálat már volt?
1035. Léda5
2016. jún. 11. 17:20

Sziasztok!


Férjemnek ezek lettek az eredményei.Nem túl biztató.Elinduljunk lombikra vagy reménytelen.Van már egy 6 éves lányunk ő természetes úton fogant akkor a párom 5 hónapos gyógyszeres kezelést kapott de állítólag ezt a gyógyszeres kezelést beszüntetek igy most csak fer14 szedése maradt.

FSH: 14,62/l (1,27-19,26)

LH: 9,85 U/l (1,24-8,20)

Prolactin: 194,2 mU/l (56,0-278,4)

Tesztoszteron: 8,3 nmol/l (6,1-27,1)

Sp.gram: Sp.cc.: 0,4 M/ml, Sp. motil.: 5 % (progr.: 0 %, nem progr.: 5 %)

Sp. norm. morfol.: 0 %, vitalitás: 0 %

1034. Balázs1978 (válaszként erre: 1033. - Ancsiii87)
2016. máj. 25. 22:57
Szívesen! altatni nem fogják. Ha kérdésed van írj privit és válaszolok.
1033. Ancsiii87 (válaszként erre: 1031. - Balázs1978)
2016. máj. 25. 19:58
Elolvastam és köszönöm,hogy megosztottad velünk!!
1032. Ancsiii87 (válaszként erre: 1031. - Balázs1978)
2016. máj. 25. 19:51
Elolvassuk.A páromat aug.4-én műtik.Nagyon bízunk benne,hogy találnak spermiumot.Ha túl leszel rajta,megírnád,hogy altattak-e,miket tapasztaltál stb...
1031. Balázs1978 (válaszként erre: 1030. - Ancsiii87)
2016. máj. 25. 15:01

Hello!


Én is ebben a cipőben járok, legfontosabb, hogy ne keseredjetek el (persze a kezdeti sokkot ki kell heverni...) és pozitívan álljatok mindenhez!


Nekem jún 14 lesz a műtét a Sotén.


Viszont írtam egy cikket hogy felhívjam a cikket a problémára, olvassátok el

[link]

1030. Ancsiii87
2016. máj. 24. 19:31
Sziasztok!A páromnál sajnos azospermia lett az eredmény.Van itt valaki,aki hasonló cipőben jár és pozitív élményekről tud beszámolni?
2016. máj. 19. 22:00

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy akinél (pár férfi tagja) hormonális eltérések voltak és gyógyszert kapott az rá, kb. mennyi időbe telt a javulás?

Köszönöm.

1028. 49e1cf8936 (válaszként erre: 1027. - Zsanci79)
2016. máj. 19. 19:19
Szia, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataitokat, mi még csak most értünk az 1. hónap végére, de nagyon bizakodunk :) (és természetesen próbálkozunk is azért) :)
1027. zsanci79 (válaszként erre: 1026. - 49e1cf8936)
2016. máj. 19. 09:37

Szia!


Friss élményekkel, szeretnék neked, nektek beszámolni a mi Fer14 kúránkról.

Nem egész 3 hónapja szedi a párom a fer14-et, + 1000mg C vitamint és 200 mg E vitamint.

Lelete 2,5 hónapja teljesen normális sperma mennyiséget mutatott (38,5 M/ml), viszont a mozgékonyság nem volt tökéletes.

Tegnap volt újjabb vizsgálaton, az eredmények magukért beszélnek.

Teljesen eltolódtak az arányok, 25% gyors mozgásúból lett 40%!!!! A lassú pedig 15-ről 4%-ra esett. 60-ról 56%-ra csökkent a mozdulatlanok száma. Eltűnt az agglutináció, fvs, keresksejt is! A vitalitás 78-ról 86% lett.

Egyedül a morfológia nem változott, az maradt 9%. Mennyiség nem nőtt, sőt, most valamelyest kevesebb sperma volt, de ezekkel a jobb eredményekkel. Vélemény: normál spermakép.


31-én lesz még egy DNS+HBA vizsgálat. Normál spermaképnél, ez sajnos 25%-ban előfordul.

A doki azt mondta, hogy DNS roncsolódásnál csak lombik segíthet.

Szóval én ajánlom ezt a nem olcsó vitamint, kiegészítve a fentiekkel. Most javasolta a doki hogy szedjen még omega3-at, és Q10-et, 100 mg-ot. A Fer14-ben csak 10 mg a Q10.


Remélem segíthettem :)

1026. 49e1cf8936 (válaszként erre: 1023. - Nazra)
2016. máj. 17. 12:23
Szia, nekünk a doki a FER14-et javasolta, ami mellé szedi a párom a Closty-t... Még csak 30 nap telt le, 90 nap múlva kell visszamennie kontrollra.
1025. Woodoo77 (válaszként erre: 1024. - Janesugar)
2016. máj. 13. 13:00

Szia, épp az előbb írtam egy hozzászólásodra itt a hoxán hasonló témában, csak másik fórumon. Igaz az régebbi írásod volt, de látom sajnos nem jutottatok előrébb a megoldásban. Hasonló cipőbe járunk.


Mi fél éve próbálkozunk, de már februárban elküldtem a párom egy spermavizsgálatra egy magánrendelőbe, ott manuális vizsgálattal megállapították 2 ujjbegynyi viszértágulat van. Viszont darab számra mozgásilag a normál értéken belül van, bár annak az alja. Azt mondta az az andrológus, hogy nem kell foglalkozni a tágulattal. Közben a párommal beszedettem egy csomó vitamint és bejelentkeztünk a BMC-be.


Múlt hét pénteken vettem át a leletét, a februárihoz képest sokkal rosszabb, pl.: a morfológia százalékos értékénél csak egy nagy X van, nem tudom hova tenni...) most nem tudom, hogy a februári doki volt-e ennyire elnagyolt és nem törődöm (kb. 2 perc volt a vizsgálat) vagy azóta ennyit romlott a dolog a rengeteg vitamin ellenére...


A BMC-be két hét múlva megyünk vissza, addigra lesz meg minden lelet, akkor gondolom megmondják, hogy mire elég mindez. De én nagyon rajta lennék hogy megműtsék a párom, ő is beleegyezne, hiszem hogy a műtét sokat segítene, és talán sikerülne a lombikot elkerülni. Sok helyen olvastam hogy


Kopa dokiról én is olvastam, hol voltatok nála, magánrendelésen? Miért nem ajánlották a BMC-ben hogy elmenjetek hozzá?

1024. Janesugar
2016. máj. 4. 12:10
Az történt, hogy a BMC-ben megállapitottak a páromnak 2%-os morfológiát, 4x nézték neki, és nem ajánlották hogy elmenjük Kopához. De mi mégis elmentünk Kopához, és 8%-os morfológiát hozott ki, ami szerint nem is meddő, spontán teherbeesés is közepesen lehetséges az értékei alapján. A bmc-ben azt mondták ezt antitestek okozzák, és hogy ez nem gyógyitható, de Kopa meg azt mondta, nincsenek antitestek, és hogy ez egy enyhe herevisszér, ami vitaminnal javitható, de műtétet se indokol. És hogy egyáltalán nincs szükség lombikra, nekünk elég lenne az inszem is. Mitől lehetnek ekkora eltérések? kinek mi a véleménye erről?
1023. nazra
2016. máj. 2. 12:59

Sziasztok!

Nektek van tapasztalatotok a Profertil ről?

A férjem spermaszáma 5 millió/ml sajna ,így június végén kezdjük a lombik programot.Addig úgy gondolta szedne valami vitamin készítményt és ezt találtuk.

Tudtok esetleg tapasztalatokról beszámolni?:-)

1022. Drozd
2016. ápr. 22. 14:28
Inszemet 10 millio alatt nem csinalnak folisleges, mert a "mosasnal" sprmak tisztitasa nem maradna semmi. Nekunk 7 millioval sem csinaltak meg lombikot javasoltak, de kozben meg varakoztunk spontan jott a baba, ugyhogy mindent bele....
1021. feszterkem17 (válaszként erre: 1016. - Mancstablet)
2016. ápr. 21. 20:26
Inszeminációhoz,sajna kevés a spermaszám---Lombik...
1020. witch959 (válaszként erre: 1019. - Drozd)
2016. ápr. 21. 10:47
Juj! Ez szuper! Gratulálok a babához!!! :)
1019. Drozd
2016. ápr. 20. 19:47
Lábadozás1-2 het, de ha fizikai munkát végez akkor ki kell várni a6 hetet addig nem engedik dolgozni.Ált ban 3 hónap után lehetjavulás de nálunk nemigazán volt lelet alapján, de 4. hónapban mégis spontán lettem babás.
1018. witch959
2016. ápr. 20. 17:42

Sziasztok!

Ma voltunk andrológusnál, ahol kiderült, hogy a férjemet lombiktól függetlenül is mindenképp meg kell műteni herevisszér miatt. Azt mondta a doki, hogy utána viszont elég jók az esélyei a spermakép javulásának is, szóval bizakodunk. :)

Kinek milyen tapasztalatai vannak erről? Javult utána a helyzet? Meddig tartott a lábadozás? Ilyesmi?

1017. Cortina77 (válaszként erre: 1016. - Mancstablet)
2016. ápr. 20. 05:21

Szia!

Szerintem a vitaminok nagyon jók. A méhpempő is. Mint alább írtam, a Maca por nagyon jó!

A ciszták ellen jó a yamszgyökér. Krém formájában. Ez ráadásul beállítja a ciklust. Ha nincsen peteérés, akkor pedig a barátcserje kapszula. Ezt legalább 3 hónapig kell szedni, de előfordulhat, hogy nem.

Kár volt, hogy fogamzásgátlót javasolt a doki. Pont NEM attól oldódnak meg a problémák.

Ha ezek nem vállnak be, akkor jöjjön csak az inszem. Kár lenne nem adni egy esélyt a természetnek. Fiatalok vagytok. Van időtök! csak türelem! Sok sikert.

2016. ápr. 19. 22:06
Sziasztok!!En is leirnam a tortentunket ,bar meg egyenlore nincs boldog vege de hiszunk benne ,h lesz!!4 eve vagyunk egyutt a baratnommel mind2en 26evesek leszunk a nyaron ,kb 2eve eldontottuk ,h babat szeretnenk ,ezert neki is alltunk a projectnek.Akkor meg azt hittuk , h nagyon gyorsan fog menni ,de kozbe baratnomnel cisztat talaltak a petefeszkebe majd ujabb fogamzasgatlos kezeles.3honap utan ujra probalkoztunk ismet nem tortent semmi.Ciklusok 40-46napig tartottak nem volt peteeres.A nogyogyasz mindig csak azt mta probalkozzunk majd lesz valami.Kozbe a parom volt cukorterheleses vizsgalaton illetve hormonon is,minden rendben volt a valasz tovabbra is probalkozzunk .Igazabol fogalma sem volt h most mit csinaljon vagy mi lehetne a problema.Tavaly decemberbe clostylt kapott 5napig amit nem kisert figyelemmel ,de a peteerest es a nornalis ciklust meghozta.Kozbe en februarba elmentem urulogushoz spermavizsgalatra 4millios spermaszammal(igaz ,h hereviszertagulatom is van de arrol mar tudok masfel eve de nem ajanlottak a mutottetet mert oan kis merteku h nem lattak ertelmet).Na szval ez a 4millios eredmeny lett,a doki azt mta ez keves inszeminaciora menjunk lombikra van egy jo ismerose ,megadta a teloszamat is.Kerdeztem tole h most akkor nekem mar soha nem lehet megfelelo spermaszamom semmitol?A valasza nem azonnal menjunk a lombikra gondolom nem akarnak meg eveket varni.Kozbe en elmentem hormon es genetikai vizsgalatra ,pont a napokban lett meg az eredmenyuk.Hal Isten minden a legnagyobb rendben.A Genetikus foorvosno azt mta ne aggodjuk o tudja h minden rendben lesz lombik nelkul is.Jelen pillanatban ott tartunk hogy profertil masodik havijat kezdtem el plusz c vitamin magnezium plusz meg 1multi vitamin es minden reggel a mehpempo .Remelem ,h megfogja hozni a kivant eredmenyt es a spermavizsgalat ismetlesenel minden rendben lesz.Baratnom hnap megy atjarhatosagi vizsgalatra meg ez az egy vizsgalat hianyzik ,illetve lehet hunyo.Aztan majusba ugy nez ki a nogyogyaszunk megcsinalja az inszeminaciot uh remeljuk h minden rendben lesz es sikerulni fog ,bar kozbe izgulunk is mert pont ma hnap van a peteeres es lehet h most jonne ossze dehat az atjarhatosagi miatt igy nem lesz eselyunk.Ugyhogy ez a mi tortenetunk!!Ne adja fel senki ,se fiatal se idos!!Mindenek megvan a maga ideje es minden okkal tortenik!!Kivanok mindenkinek erot egeszseget,kitartast!!
1015. nyuszmó84 (válaszként erre: 1014. - Cortina77)
2016. ápr. 18. 21:36

Köszi a tanácsot Cortina!

A szelén és E -vitamin is megvolt.

1014. Cortina77 (válaszként erre: 1013. - Nyuszmó84)
2016. ápr. 17. 10:26

Annyi tanácsom lenne a Macához, hogy bár macerásabb, de mindenképpen organikus port vegyetek. Egy kicsit drágább is, de megéri. Míg kapszulából többet is be kell venni, hogy a napi 1-1,5mg-ot elérje (ami használ), addig a porból csak 1 teáskanállal. És így az a sok műanyagot nem viszed be. (Mármint a kapszula burkolata.)Ami nekem ízben bejött, az kókusz ízesítésű rízstejbe belekeverve. Fura az íze, de megszokható.

Attól függetlenül, hogy a Profertil nem vált be, szelént szedhetne a Párod. Ez nagyon fontos a normál spermaképződéshez. Amit Én találtam: Selenorg- Organikus szelén. De megemlíthetném az E-vitamint, ami szintén fontos, mert elősegíti a szelén felszívódását. Az infertilitásban az E-vitamin hiánya is szerepet játszhat. 100NE napi bevitele, fél éven belül emelte a teherbe esési esélyt.

1013. nyuszmó84 (válaszként erre: 1012. - Cortina77)
2016. ápr. 16. 19:09

Még nem próbáltunk a Macát. Profertilt szedett párom, de az nála nem vált be.

Köszi a tippet. :-)

Sok sikert a tornához. 🍀

1012. Cortina77 (válaszként erre: 1008. - Nyuszmó84)
2016. ápr. 16. 07:40

Kedves nyuszmó84!

Kipróbáltátok már a Macát? Nem kapszula formájában, hanem porban? Nem olcsó, de tényleg jó. (Férjemnél nem használható.)Igaz, minimum 3 hónap kell, hogy kifejtse a hatását. És a méhpempő csodálatos dolog.

Sokszor egy apróság is sokat segít. Sok folyadék, víz. Vitaminok.

A természetes módszer lehet, hogy több időt vesz igénybe, (a lombik sem 4 nap) és a pénztárcát.

És amit most fogunk elkezdeni, az a Férfi-Aviva torna.

1011. Cortina77 (válaszként erre: 1010. - Habcsók41)
2016. ápr. 16. 07:15

Szia! Mi is így gondolkodunk. Ha Hozzánk le akar születni egy lélek, akkor jönni fog.. Ha nem, akkor örökbe fogadunk. Sok a szeretet hiányban élő gyerek bőven. :)

Igen, már néztem a profertilt. Sajnos vannak benne olyan összetevők, amik nem szimpik. Az a lényeg, hogy "annyira" nem szabad felturbózni az immunrendszert. Csak éppen annyira, amennyire kell. Amit most szed: cink, vas, folsav, szelén, D3, Halolaj+ E-vitamin. És a méhpempő. Eddig, így ebben a felállásban nem volt gond. A Q10-et szedte, de azt mondta, nem érez semmit. A macától idegenkedik. (Rossz előérzet.) Én organikus porként szedtem, tényleg felpörget! Jobb, mint a kávé.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook