Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2017. ápr. 1. 21:23

szia!


Már azt is kiprobáltuk,de nem segített.Sperma bank van is még nem is.Nagyon kevés donor van, és sok jelentkező.Most nem tudom röviden elmondani a dolgokat,csak annyit,hogy ez a magyar egészségügy.

1129. zsanci79 (válaszként erre: 1128. - Csillag1234)
2017. márc. 31. 13:39

Szia!

Nagyon sajnálom a történteket, de arra bíztatlak, ha nem próbáltátok még, és várakoztok, akkor szedjen a párod nagy dózisú l-arginint! Volt olyan, hogy nulláról inszemre feltornázta, igaz napi 5-6 ezer mg-mal.

Egyébként miért kellene ennyit várni donor spermára? Hát van spermabank, nem?

2017. márc. 31. 13:08

Sziasztok!

Ellőszőr is szeretnék gratulálni Timinek,hogy nekik sikerült ezzel a sok vitaminnal javítani a sperma számon.Férjem is nagyon sok vitamint szedett,de nálunk semmi eredményt nem hozott.Kivizsgálások során sem találtak semmit.négyszer volt herebiopszia ahol találtak mindig 4-5db-ot ami elég volt a lombikra.Egyik sem sikerült.Most neki indulnák az ötödiknek is,de az orvos azt mondta próbáljuk meg donorral,ez mind oké lenne elfogadnánk,de 1-2év mire donor spermát kapnánk.Így most úgy érzem,hogy most van vége. Persze azért sok sikert kívánok mindenkinek!

1127. elemző (válaszként erre: 1126. - Re11)
2017. márc. 29. 11:16
A méhpempő a vitaminok, tárháza és a hormonháztartást is rendbe teszi.Sok jó hatása van.
1126. re11 (válaszként erre: 1125. - Elemző)
2017. márc. 29. 11:03
Koszi! Mar kiokosodtam, azt is szedi egy ideje. Asszem mindent szed, ami szoba johet. Most varjuk a friss mehpempot,azt elkezdjuk mind a ketten.
1125. elemző (válaszként erre: 1116. - Re11)
2017. márc. 29. 09:40
Érdemes lenne a párodnak szelént, maca növénykivonatot fogyasztania.Sok sikert!
1124. Timea86 (válaszként erre: 1122. - Zsanci79)
2017. márc. 29. 08:42
Mióta megtudtam a pàrom eredményeit ez most volt egy éve szinte minden nap olvasgattam, és a férfiak többségének semmit sem hasznàlt...de úgy voltam vele hogy hàtha, éa tessék:)
1123. Timea86 (válaszként erre: 1121. - Zsanci79)
2017. márc. 29. 08:38
Nekem is van gyerkőc az előző hàzassàgomból és ő is elsőre összejött, ràadàsul utàna lehetett volna kettő csak nem úgy alakultak a dolgok...Ma lesz?Nagyon nagyon szurkolok nektek csuriban a kezem és nagy ölelést küldök:)))
1122. zsanci79 (válaszként erre: 1119. - Timea86)
2017. márc. 29. 08:27
Nagyon jol tettetek a vitaminozast. Negativ tapasztalattal en nagyon ritkan talalkoztam.
1121. zsanci79 (válaszként erre: 1118. - Timea86)
2017. márc. 29. 08:23

Semmi... ha csak az nem, hogy 40% a gyors mozgo (igaz csak 5% nem mozog) es 8% a morfologia.

Vagy kinyirom a parom spermait. Habar nekem mar van egy gyerkocom az elozo kapcsolatombol, aki elsore osszejott.

Ma lesz inszem. Meglatjuk.

Barhogy is dontotok, drukkolok!

1120. Timea86
2017. márc. 29. 08:05
Olyanról is olvastam, hogy nagyon de nagyon minimàlis spermaszàmmal sikerült a spontàn teherbeesés...Van, akinek meg rengeteg van és pl. még az inszem sem sikerül...csak egyetlen gyors katonànak kell célba érnie, és csodàk mindig voltak vannak lesznek;)
1119. Timea86 (válaszként erre: 1116. - Re11)
2017. márc. 29. 08:00
Őszinte leszek nem nagyon hittem a vitaminokban mert nagyon sokat olvastam ezekről a dolgokról és inkàbb negatív visszajelzések voltak...Viszont muszàj voltam folyton reménykedni és csak azért is megvenni minden vitamint amit írnak.Dràga pàrom rosszul volt màr:D És ami a legfontosabb a vonzàs törvénye...csak pozitívan!!!Hidd el lesz javulàs:)))
1118. Timea86 (válaszként erre: 1111. - Zsanci79)
2017. márc. 29. 07:50
Szia igen igazad van nekünk is azt mondta a Kaàliban a doki hogy mivel nàlam nincs gond nagy arra az esély, hogy elsőre sikerüljön.40 millio és inszem?Megkérdezhetem mi a baj?
1117. RosaGina (válaszként erre: 1115. - Zsanci79)
2017. márc. 28. 12:59

Szerintem nem bántottál senkit, és sok mindenben egyet is értünk.

Én azt javaslom mindenkinek, aki ennek a rögös útnak az elején áll, hogy párhuzamosan futtassa az ügyeket, mert a legtöbb idő a várakozással telik!

Minimális, még inszemre alkalmas spermaszámnál azt javaslom a pároknak iratkozzanak fel TBs lombikra, és amíg arra várnak, addig egy kevésbé felkapott, gyors ügymenetű iszemet még vállaló de lombikot már nem intézményben adjanak pár esélyt az inszemnek.


Az általam ismert lombikot vállaló meddőségi intézményekben konzultációra időpontot minimum 2-3 hónapra kapsz.

Az első konzultáció után minimum 2 hónap mire elkészülsz a szükséges vizsgálatokkal.

TBs lombikra várólista intézményektől és dokitól függően 4-9 hónap.

Ezalatt az idő alatt lehet adni esélyt a 6 tbs inszemnek.


A statisztikákról és esélyekről: Nálunk összspermium szám 1 millió. Morfológia és motilitás határértéken alul. Diagnosztizált veleszületett szervi ok miatt.

Első próbálkozásra spontán megfogantam, sajnos baba nem maradt velünk. Jelenleg ICSI lombikozunk.

Kitartást mindenkinek!

1116. re11 (válaszként erre: 1110. - Timea86)
2017. márc. 28. 12:29

Majdnem egy ev sikertelenseg utan kiderult, hogy a ferjemnel alacsony a spermiumszam: 6 millio, de abbol is csak 4% mozgo. A nogyogyasz szerint csak lombik johet szoba, az urologus semmi szervi elvaltozast nem talalt, nincs se hormonalis, se genetikai problema, se mas elozmeny, ami megmagyarazhatna a rossz eredmenyt. Szerinte szedje a vitaminokat 3 honapig, majd meglatjuk lesz-e javulas. Kb majus kozepen kellene csinaltasson egy masik spermiogramot.

Mivel nem Magyarorszagon elunk, nalunk alig-alig adnak tamogatast a lombikra, s ugy is annyiba kerul mindenestol, mint nalatok a fizetos. Egyelore remenykedunk, hogy nem kerul sor ra, mert nem kicsit megerolteto anyagilag.

1115. zsanci79 (válaszként erre: 1112. - RosaGina)
2017. márc. 28. 12:14

Minimális esély szerintem mindig mindenre van! Egyáltalán nem baj az, ha ezt szem előtt tartjuk, de azért ez egy nagyon összetett dolog.

Én úgy gondolom, nem véletlenül vannak a protokollok, nem véletlenül van WHO kritérium a spermiumokra vonatkozóan a spontán teherbeeséshez is. Meg lehet nézni a számokat.(amit már nagyon-nagyon alsó határon húztak meg, hiszen évek óta romlik a férfiak spermaképe. évekkel ezelőtt pl. még 30% volt a morfológia kritériuma, most meg már csak 4%!!!, ezek alapján ne is csodálkozzunk, ha nem jön össze a baba, hiába van értékhatáron belül az eredmény).


Mindenki saját döntése alapján jár el, szíve joga. De, ha valaki a tetejébe már nem a fiatalabb korosztály tagja, akkor kevésbé jó eredményekkel nekifutni az inszemeknek, inkább kudarcra van ítélve, hozzátéve, hogy az idő vészesen fogy.

Én a mai eszemmel nem vártam volna két évig, azzal a felkiáltással, hogy "megy ez nekünk simán is". Hát nem.


Szerintem nagyon szép eredmény lett ez a 7 milliós szám, de ennek is megvan a helye, hogy mire elég a protokoll szerint.


Én ezzel senkit nem akartam megbántani, mert természetesen a remény hal meg utoljára, de a racionalitás talaján sem árt gondolkodni. Mondom ezt több mint 2 év sikertelenséggel a hátunk mögött, ehhez képest brutál jó spermákkal. Mert ugye volt nem is minimális esélyünk a spontán teherbeesésre...

1114. zsanci79 (válaszként erre: 1113. - 8ed80e4016)
2017. márc. 28. 10:45
Kíváncsi lennék a sikerességi rátára...
1113. 8ed80e4016 (válaszként erre: 1111. - Zsanci79)
2017. márc. 28. 10:16
Szegeden már 5 milliótól megcsinálják :) Természetesen tb-re 👍
1112. RosaGina
2017. márc. 28. 10:05

Sziasztok!Én picit másképp gondolom.

Nem tudom melyik településen laktok, de inszeminációt sok állami meddőségi intézmény is csinál, ingyen és bérmentve TBre.Érdemes utána olvasgatni!

Pesten például a Honvéd kórház meddőségi részlegén a teljes férfi női kivizsgálást, ciklusmonitorozás inszemet stb megcsinálják TBre. Még csak várólista sincs!

Én úgy vélem, hogy ahol van minimális esély iszemmel teherbe esni, ráadásul spontán női ciklusban, érdemes élni vele. Plusz fél év (hiszem akár minden hónapban lehet menni, egymás után), de közben párhuzamosan be lehet jelentkezni másik intézménybe lombikra, TBs várólistára. És miközben vársz TBs lombikra, próbálkozni az inszemmel ugyancsak TBre.

A lombik megerőltető a szervezetnek. Ha minimális esély van elkerülni, én élnék vele.

Persze elfogadom, ha valaki másképp gondolja, több vélemény több okosság :-)

1111. zsanci79 (válaszként erre: 1110. - Timea86)
2017. márc. 28. 09:09

Szia!

Nagyszerű, hogy ilyen javulás történt, biztos van, akinek sikerül ekkora eredménnyel is, de nagyon kicsi az esély, ha fizetsz érte, ha nem.

Pláne, ha a 7 millió az össz szám.

(szerintem aki ekkora mennyiséggel megcsinálja az inszemet, az csak a pénz lehúzásra megy, és egyáltalán nem korrekt!)

Alapban 20 millió/ml alatt nem csinálnak inszemet.

Azért millió/ml-ben számolják, mert nem mindegy például, hogy az 50 millió összesen 4 ml-ben, vagy 2 ml-ben van.

A lombik igaz, hogy sokkal megterhelőbb a szervezetre, de ahol csak a férfinál van a probléma, sokkal de sokkal könnyebben sikerül a lombik. (Ha pedig mégse, és marad fagyiba, akkor a következő már nem lesz annyira megterhelő a szervezetedre) Akár ICSI-vel is megcsinálják kevés számú sperma miatt.

Szóval nem akarlak elkeseríteni, de szerintem pénzkidobás és időhúzás az inszem. Tapasztalat, hogy ez abban az esetben lesz leginkább sikeres, ahol nincs bajuk a pároknak, de valami miatt mégsem jön össze.

Mi most indulunk neki 40 millió/ml-rel....

1110. Timea86 (válaszként erre: 1109. - Re11)
2017. márc. 27. 20:56
Az utolsó mintaadàstól 7 hónap telt el.A mozgàs 58% a morfológia pedig 8 %.Mivel fizetünk érte megcsinàljàk ennyivel is.Viszont pont ma olvasgattam hogy az inszemnek kisebb az esélye mint a beültinek úgyhogy elgondolkodtam...Nàlatok mi a baj?
1109. re11 (válaszként erre: 1108. - Timea86)
2017. márc. 27. 14:49

Szuper hir, most egy kis remenyt adtal. Nalunk sem talalnak semmi okot a rossz eredmenyre, hatha bevalnak a vitaminok.

Mennyi ido alatt valtozott ennyit az eredmeny? Milyen lett a mozgas es a morfologia? 7 millio eleg az inszemre? Nekunk azt mondtak 10 millio alatt nem csinaljak.

Remelem hamar osszejon a baba nalatok! ☺

1108. Timea86
2017. márc. 27. 08:05
Sziasztok!Szeretném elmesélni a mi történetünket is, mert amikor én voltam ilyen helyzetben titeket olvasgattalak és belőletek merítettem erőt!Mi több mint egy évig próbàlkoztunk sajnos sikertelenül...(nekem van gyerkőc)Elkezdtük a kivizsgálàsokat és a pàromnàl kiderült hogy azoospermiàs(egy db.sem volt benne)Jött a pànik a kétségbeesés hogy ez nem lehet...Odakerültünk a Kaàliba közben vizsgàlatok sora szerencsére nàlam minden rendben van.Időközben volt még egy mintaadàs, abban màr talàltak egy-két db-ot hàt azt a boldogsàgot:)Közben neki mindenféle genetika hormon eredmény jó lett.Júniusra vagyunk beírva lombikra de azért kellett egy andrológus szakvélemény újabb mintaadàssal az eredményt meghallva majdnem lefordultunk a székről...7 millio volt az összspermaszàm a 0-ról indulva ami azt jelenti megpróbàlhatjuk az inszemet.Amit mi csinàltunk életmódvàltàs rengeteg friss salàta gyümölcs több mozgàs sok sok magok szotyi mandula mogyoró lehet kapni ilyen mixeket!A Dm-ben vettem minden vitamint:c-d vitamin omega3 q10 koenzim es e vitamin(dr.Chen Patikàja a neve)Ivott még kàlcium tablettàt.Salaktalanító teàt.Az orvos azt mondta hogyha így folytatjuk akkor spontàn is jöhetne a baba,de úgy vagyunk vele ha màr több mint két éve vàrjuk akkor màr megpróbàljuk így,és talàn a következőre nem kell ennyit vàrnunk:)Mindenkinek kitartàst kívànok és csak pozitívan:)))
1107. zsanci79 (válaszként erre: 1106. - Re11)
2017. márc. 15. 22:05

Szelent es cinket mindenkepp vegyel. De csakis L-szelenometion es cink citrat vagy cink glukonat legyen a hatoanyag, ezek szivodnak fel a legjobban.

Talan a kulon sokfele vitamin szedesenek egyetlen hatulutoje van, hogy rengeteg vivoanyag megy igy be, amik mondjuk kulonbozoek is, es ezek kedvezotlen hatassal lehetnek a felszivodasra, hasznosulasra. Mi ezert szedjuk egybe a fer14et is.

Tavaly csak ezt szedte, es most hogy ujra kezdte plusz vitaminokkal is, csak egy kicsit lett jobb az eredmeny, mint a sima fer14 kuraval. De még turbozunk, 2 het mulva kiderul hogy még jobb lett-e 😊

1106. re11 (válaszként erre: 1101. - Feszterkem17)
2017. márc. 15. 20:49

Amit a ferjem szed: Q10, L-arginin, L-carnitin, ginseng, maca, omega 3, c-vitamin, e-vitamin, d-vitamin, multivitamin ferfiaknak. De lehet kulon veszek meg neki cinket es szelent a nagyobb dozis miatt. Igy olcsobban kijovunk mint a profertillel es sokkal tobb mindent szed, mint ami abban van.

Ha kellene valasztani a profertil es a fer14 kozott, inkabb a fer14, abban sokkal tobb minden van, mint a profertilben.

1105. re11 (válaszként erre: 1100. - Zsanci79)
2017. márc. 15. 20:42
Koszi! Tudjuk, azokat is szedi. Azt nem tudom mennyi E vitamint kellene szedjen.
1104. elemző (válaszként erre: 1101. - Feszterkem17)
2017. márc. 15. 19:31
Én a Forever termékeit ismerem, fogyasztom.Azok közül ilyenkor jó a férfivitamin a Vit♂lize™ Men's , a Forever Argi+, a Forever Multi-Maca, sok szelén van még a Nature-Min-ben és a Forever A-Beta-CarE-ben.
2017. márc. 15. 19:00
Sziasztok! Eladó Profertilt keresek....láttam itt régebben többen is hirdettek.
1102. Veronka30 (válaszként erre: 1101. - Feszterkem17)
2017. márc. 15. 18:25
En a Maca Vibe-t,Fer14-et es a Profertilt hallottam. Vmi mast vki tud mèg? E,C,szelèn,folsav meg cink. Összessègèben ezeket próbáljuk mi
1101. feszterkem17 (válaszként erre: 1098. - Elemző)
2017. márc. 15. 17:55
Tudsz ajanlani akár név szerint vitamint?
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook