Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1461. Kitti30
2018. júl. 17. 13:06
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a hozzászólást/támogatást. Mindenképp átmegyek abba a csoportba, csak úgy vettem észre, ott kevesebben vannak ezzel a problémával.
1460. RosaGina (válaszként erre: 1456. - Kitti30)
2018. júl. 17. 09:05

Szia!

Andrológusnál voltatok?Kinél?

Milyen vizsgálatokat kért az andrológus?

Férjed hormonjai milyenek?

Inhibin B és N-alfa-glukozidaz -t néztek?

Herevisszér vizsgálat volt?


Tényleg gyere át a kaális csoportba, sokan vannak hasonló cipőben. Sírd ki magad aztán gyerünk előre, a megoldás felé, a kisbabátok felé!!!

1459. PöttyösPanka (válaszként erre: 1456. - Kitti30)
2018. júl. 16. 18:09
Szia! Tudom, hogy most szörnyű helyzetben vagytok, mert mi is átestünk ezen. Még hosszú és nehéz út áll előttetek, de hidd el, ez mind a feledésbe fog merülni, amikor ott lesz a baba a szíved alatt. Nékünk végül donor lett, de most nagyon boldogan várjuk a kislányunk érkezését. Nem számít, mit kellett átvészelni előtte. A férjem is magáénak érzi a csöppséget. Kitartást nektek!
1458. Icsike (válaszként erre: 1456. - Kitti30)
2018. júl. 16. 16:51
Szia! Egy kicsit felvidítsalak vagy lelket öntsek beléd,leírom a mi történetünket. 4 éve várunk, hogy mi is szülők legyünk, kiderült a férjemnek oligozoospermia max-ja van. Tavaly májusában megtartottuk az esküvőt, augusztusba mentünk az első konzultációra, boldogok voltunk intéztük a vizsgálatokat amiket kértek. Aztán november 2 án a férjemnél daganatot találtak. Két hónapig kemozták hetente kétszer jártunk fel Pestre, arról az iszonyat érzésről nem is beszélve mikor ott kellett maradnia egy hétre vagy újra visszakellett vinni mert rosszul lett.Én nem tudtam fent maradni vele mert dolgoznom kellett, szabim már nem volt. A legrosszabb az volt amikor megkérdezte "Én ilyen rossz ember vagyok, hogy ezt kapom" erre sose tudtam olyan választ adni amit elhitt volna, csak annyit " Tarts ki majd jobb lesz nem sokára" Aztán mire jobban lett és mehetünk volna a lombikra, arra nekem jött elő a pajzsmirigy túlmükődése és nem engedtek. Újra három hónapot kellett várni. Most májusba megkaptuk az engedélyt hogy mehet. Aztán amilyen hirtelen jött olyan hirtelen is vált álommá mert sajnos a leszívás megvolt csak a beültetés nem, mert nem fejlődtek, de felálltam mindig és a férjem betegsége óta tudom, hogy lehetetlen számomra nem létezik. Mindig van megoldás. Most nehéz de jobb lesz majd, én azzal vígasztalom magam örülök hogy ebbe a századba születtem mert van megoldás. Sírd ki magad ez természetes én is sokat sírtam.
1457. witch959 (válaszként erre: 1456. - Kitti30)
2018. júl. 16. 16:46
Szia Kitti! Nézz be a Kaáli intézet nevű topikba, ott rengeteg ilyen helyzetben lévő emberrel találkozhatsz! 😊 És jóval aktívabb fórum, mint ez!
1456. Kitti30
2018. júl. 16. 15:54
Sziasztok! Én egy kis lelki támogatásért jöttem :( nekünk márciusban derült ki az azoospermia, ezután voltunk a Káli Intézetben Miskolcon, ahonnan Debrecenbe küldtek minket. Ismét spermavizsgálat, megint semmi. Augusztusban lesz a herebiopszia, a párom reménykedik, én már sajnos kevésbé. Én még semmilyen vizsgálaton nem voltam, mert úgy vagyunk vele, hogy megvárjuk az Ő eredményeit. Ha esetleg bárkinek valaha megfordult már az a fejében, hogy esetleg beüljön meginni egy kávét olyanokkal, akik hasonló cipőben járnak, ne habozzon szólni. Hiába van mellettünk a család, nekem lelkileg nagyon szükségem lenne arra, hogy olyanokkal beszélhessek erről, akik sajnos ugyanebben vannak. Ez egy óriási pofon az élettől és egyenlőre nem tudom, hogyan birkózzunk meg vele :( sok sikert és minden jót nektek! Köszönöm, hogy elolvastatok!
1455. Eucharis (válaszként erre: 1452. - Zsolt1986)
2018. jún. 25. 21:55
Ha mindenképpen meg akarod próbálni a műtétet, akkor a tapasztalataim alapján csak azt tudom javasolni, hogy menj Dr. Kopa Zsolthoz. De rettentően nagy az FSH-d... A férjemnek is így van. Mi nem vállaltuk a műtétet.
1454. Vera_84 (válaszként erre: 1452. - Zsolt1986)
2018. jún. 22. 10:31

Szia!

Mi hasonoló helyzetben vagyunk. nállunk is azoospermiát állapítottak meg. Mi is voltunk andrológusnál, volt UH, és hormon vizsgálat. Mondjuk nállunk mind az UH mind a hormon vizgyálat jó lett. Most mi egy nagy adag vitamin kúrán vagyunk, és jön a kontrol minta adás. Ez már megvolt csak az eredményre várunk.

És itt jön a lényeg. Mi az andrológiai vizsgálaton kívül mind a SOTE-n csináljuk és nem mondták hogy fizetős lesz. A doktornő azt mondta, hogy a második eredménytől függően mindent ők fognak intézni. Gondolom az ottani urológia ha szükséges (bár én nagyon bízom benne hogy nem kell) megcsinálja a biopsziát. Amennyiben gondolod kérjetek oda a meddőségi központba időpontot és beszéljetek velük.

1453. PöttyösPanka (válaszként erre: 1452. - Zsolt1986)
2018. jún. 13. 09:14

Szia!


Tavaly a férjemmel mi is hasonló helyzetbe kerültünk. Végül úgy döntöttünk, hogy nem vállaljuk a műtétet, mert túl sok pénz, energia és fölösleges terhelése mindkettőnk szervezetének. Úgyhogy mi a donor mellett döntöttünk, és már 24 hetes terhes vagyok. Mindketten nagyon várjuk a kislányunkat.


Sok sikert és kitartást kívánok neked!

1452. Zsolt1986
2018. jún. 12. 18:45
Sziasztok szeretném leírni a történetem.Páromal babát szerettünk volna tavaly keztünk próbálkozni.Három hónap sikertelen próbálkozás után úgy döntöttem elmegyek spermium vizsgálatra hogy rendben van-e minden.A vizsgálat megtörtént sajnos mindenem 0 lett a doki azt monta azospermia heréim túl kicsik ne is mennyek sehova nem lehet soha gyerekem sajá.Örökbefogadás vagy donorsperma lehet a megoldás.Hazaérve páromnak elmondva szinte meg sem tudtam szólalni most mi legyen?Egy két hét elteltével ujra elmentem egy másik orvoshoz magán úton.A vizsgálat itt is 0 lett,de ő már foglalkozni kezdett velem.Here ultrahang,viszér az van meg a herék kicsik azt monta de ő már látott csodákat.További vizsgálatok genetika,hormon xy kromoszóma.A leleteimel ujra felkerestem az orvost hormonok Fsh,Lh nagyon magas 67-70 xykromoszóma egyel több van klinefelter szindromám van.Ezek alapján azt monta hogy biopsziával is igen minimális esélyt lát arra hogy találnak élő spermiumot.Ő a versy intézetet javasolta de ott a műtét ára majdnem eléri a 700000ft.Kérdésem az lenne hogy tb-re nem lehet megcsináltatni ezt a műtétet vagy valakinek van-e ilyesmi problémálya hova forduljak nagyon el vagyok keseredve persze mindent meg teszek előbb azért hogy saját gyerekem lehet-e. Válaszokat előre is köszönöm.
1451. Pinki02 (válaszként erre: 1449. - Kriza)
2018. márc. 21. 20:43
Ez miatt nem sikerülhet...de andrologus segiteni fog.
1450. Pinki02
2018. márc. 21. 19:59
Hello mindenkinek!A férjemet 7 honapja operálták visszérre.Most jött meg az eredményekkel.Sp.szám 1.25M/ml,20%mozgo,4%morf. Vitalitás 15%.A mütét elött a sp.szám ugyanennyi volt,viszont a többi érték mind 0,ugyhogy ez az ICSI eljáráshoz ugy gondolom elég jo lesz.Jah és a vitaminokat teljesen hanyagolta,majd a lombik elött rendszeresen fogja szedni.Amit nem értek az az,h miért irták külön a vitalitást?
1449. Kriza (válaszként erre: 1448. - Pinki02)
2018. márc. 21. 15:43
Nagyon szépen köszönöm 2 éve próbalkozunk de nem egybefüggően..
1448. Pinki02 (válaszként erre: 1447. - Kriza)
2018. márc. 15. 14:09
Kicsit lassabbak a spermiumok,nem nagy gond,nyugi...lehet herevisszér vagy valami más állhat s háttérben...de szerintem egy jo kis vitaminkura segithet.
1447. Kriza
2018. márc. 15. 08:42

Sziasztok! A páromnak ezt írták a leletre.


Asthenozoospermia


40%-nál kevesebb mozgó vagy 32%nál kevesebb progresszíven mozgó spermium az ejakulátumban. 

Neki 21% lehetett eddig a fő gond..? Mik a kilátások.köszönöm válaszokat.

1446. Vt94 (válaszként erre: 1445. - Pinki02)
2018. márc. 13. 17:52
Köszönöm. Fogok írni :)
1445. Pinki02 (válaszként erre: 1444. - Vt94)
2018. márc. 13. 17:24
Sok szerencsét kivánok,és kérled ird majd a fejleményeket!
1444. Vt94 (válaszként erre: 1443. - Pinki02)
2018. márc. 13. 14:10
Április 20.-án lesz a biopszia és remélem, hogy minden jó lesz. Tegnap voltunk a Kaáliban is és ha minden oké akkor májusban kezdhetünk :).
1443. Pinki02 (válaszként erre: 1442. - Vt94)
2018. márc. 13. 13:59
Nézd,ha Azospermia van,akkor muszáj a biopszia.Akkor derül ki,hogy termelödik e egyeltalán spermium.Tehát a többi vizsgálat késöbb is lehet.De ezt egy normális androlus,urologus megmondja.
1442. Vt94 (válaszként erre: 1441. - RosaGina)
2018. márc. 10. 12:11

Ezeket a vizsgálatokat a biopszia előtt érdemes meg csinálni ? Kb mennyi idő mire eredmény van ?

Köszönöm a válaszaidat :)

1441. RosaGina (válaszként erre: 1440. - Vt94)
2018. márc. 10. 10:26

Szerintem az a kérdés, hogy miért nincs spermium? Kideríteni az okot - mert amennyiben erre rájönnek, akkor lehet megoldást találni rá.

Pl Lehet hogy egyáltalán nincs termelődés.(inhibin kimutatja)

Lehet, hogy van termelődés - csak a spermiumok nem jutnak ki.(elzáródás van :n-alfa-glukozidaz vizsgálat kimutatja)


Lehet hogy van termelődés rendesen, ki is jutanának a spermiumok szépen - csak sajnos a saját szervezet megsemmisiít őket . (pl falósejtek felfalják, - immunvizsgálat)


A vitamin akkor fog segíteni, ha vitamin hiány okozza a bajt. Amennyiben elzáródás van pl, tök fölöslegesen szedi a vitamint.

Amennyiben pedig a túlbuzgó immunrendszer okozza a problémát, a vitomin nemhogy segít de árt - mert csak még erősebb lesz az immun rendszer.



Lehet

1440. Vt94 (válaszként erre: 1438. - RosaGina)
2018. márc. 7. 15:39
Dr. Király Istvánhoz járunk Szegeden. Bakterologia negatív. Közben kiderült, hogy a mellék herék kissebbek az átlagnál. Viszont egy sperma vizsgálat történt csak. 2 hónapja szedi a profertilt. Érdemes lehet csináltatni még egy vizsgálatot?
1439. Vt94 (válaszként erre: 1437. - Pinki02)
2018. márc. 7. 15:29
Ma kaptuk meg az időpontot a bipsziára ami április 20.-án lesz.
1438. RosaGina (válaszként erre: 1436. - Vt94)
2018. márc. 5. 19:46
Szia. Kinel voltatok amdrologusnal?inhibint, n alfa glukozidazt es immunologiat neztek a ferjednel? Bakterologia negativ?
1437. Pinki02 (válaszként erre: 1436. - Vt94)
2018. márc. 5. 19:41
Hello!elég furcsa az ok nélküli Azosp.Biopsziát fognak végezni,tehát szövetmintát vesznek a heréböl és keresnek benne spermiumot,ha találnak megfelelöt akkor mehet a lombik!Sok sikert és majd irj a fejleményekröl.
1436. Vt94
2018. márc. 5. 15:45

Sziasztok.

Mi 3éve próbálkoztunk sikertelenül. Tavaly novemberben derült ki az azoospermia. Azóta voltak vizsgálatok és minden rendben a hormonokkal,herékkel, genetikai vizsgálat negatív. Fogalmunk sincs hogy mi lehet a baj. A Kaáliba most lesz az első konzultáció Március 12-én.

Valakinek vannak tapasztalatai? Mit fognak kérni vagy mi lesz a következő lépés?

1435. Summer83 (válaszként erre: 1434. - LevendulaOlívia)
2018. márc. 1. 22:48
Szia,Írtam privátban!
1434. LevendulaOlívia (válaszként erre: 1430. - Summer83)
2018. febr. 27. 23:10
Szia!Nektek hol csinàltàk a biopsziàt?Előtte màr kell kèrni időpontot a Klinikàn az ùj Kaàliba vagy csak utàna?Mi ennek a menete?
1433. PöttyösPanka (válaszként erre: 1432. - Attila666)
2018. febr. 26. 12:17
Nem tudom, mert nem lombikon voltunk, hanem inszemináción, abból meg nem csinálnak itthon donorosat. Az inszem sokkal olcsóbb, mint a lombik, sokkal kevesebb idő, és nem terheli meg a szervezetet. Itthon meg rákényszerítenének, hogy erős hormonokkal bombázzam a szervezetem minden ok nélkül.
1432. Attila666 (válaszként erre: 1419. - PöttyösPanka)
2018. febr. 26. 12:13
Hello! Brno-ban olcsóbb volt a lombik mint a Kaáliban? Vagy nem ez volt az oka hogy oda mentetek? KÖszi!
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook