Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1490. TAndi86 (válaszként erre: 1489. - 2015fun)
2019. ápr. 11. 10:02

Szia Mesi!


Azt nem tudom, hogy a Honvédban is ő van-e, mi a Budai Irgalmasrendi Kórházban voltunk nála, a "sima" rendelési idejében, így csak 10 ezer Ft volt a konzultáció.

1489. 2015fun (válaszként erre: 1482. - TAndi86)
2019. ápr. 11. 09:45

Szia ANdi!

Ő a honvéd kórházos dr Papp György? Hol van a rendelése?

1488. Vera_84 (válaszként erre: 1487. - Tiszavirag23)
2019. márc. 6. 10:38

Sajnálom hogy nem sikerült :( szakembert sajnos nem tudok ajálani.


A donor kèrdès nálunk is szóba került már, hogy mi lesz ha nem találnak spermiumot, de egyikünk sem tud a donorral megbarátkozni így mi biztos nem fogjuk vállalni.


Nem lehet sajnos megmondani hogy ilyen esetben mi a jó döntès. Talán üljetek le ès beszèljètek át, hogy a jövőben hogyan tudnatok ezzel megbírkózni. Mennyire fogja feszèjezni párodat vagy tèged akár már a terhessèg alatt. Mi van ha a párod mègsem tud azzal együtt èlni hogy nem biológiai apa? Vagy te meg tudsz-e vele bírkózni.


Ne haragudj hogy ilyen nyíltan kimondom, de sajnos muszály. :( ha 99,9% ra el tudjátok fogadni hogy csak egyikőtök dns-et örökli a kicsi akkor szerintem vágjatok bele, ha egy kicsit is kètsèges akkor szerintem nem szabad. Mert az tönkre is teheti a kapcsolatot.

Bocsi hogy hosszú.

Esetleg mèg egy biopsziát nem vállalna be a párod? Ki csinálta a biopsziát?

2019. márc. 5. 22:05

Sziasztok,

Ma voltam leszíváson. Ezzel egyidőben a férjemen a 2. Herebiopsziáját csinálták (azoosperm.diagn). Nagy reményeink voltak,mert első lombikon fagyasztott hereszövet segítségével 3 megtermékenyitett petesejtet is visszakaptam tavaly nyáron, csak nem tapadtak meg, minta meg elfogyott..

Ma..összehangolva, frissen csináltuk,javitva az esélyeket.. de, mire eljöttem volna a kórházból,indulva a férjemhez..hívott a biológus, hogy a friss szövetmintában semmi használhatót nem találtak. Nem volt mit tenni, lefagyasztották a petesejteket, későbbre...

Csak nekem fogalmam sincs hogy tovább, teljesen összeomoltam. Donort mondják.. de nem tudom elfogadni.. férjem kezdetektől nyitott erre.. tudtok ajánlani esetleg pszichológust, egyéb szakembert? Ki hogy vélekedik a donorról, hogy barátkozott meg vele?

1486. 51304696aa (válaszként erre: 1484. - Vera_84)
2019. márc. 3. 11:50

Jajj!!!

Köszönöm az engedélyt a naplódhoz.

El fogom olvasni, amikor lesz alkalmam.

Szép napot!

1485. 51304696aa (válaszként erre: 1484. - Vera_84)
2019. márc. 3. 11:42

Szia!

Köszönöm az információkat. Oda fogunk fegyelni ezekre a dolgokra ha oda kerülünk az orvoshoz.

1484. Vera_84 (válaszként erre: 1481. - 51304696aa)
2019. márc. 2. 11:28

Szia.

Mi hasonlókèppen indultunk. Nalam hormonzavar volt így azt hittük nálam van a gond. Aztán kiderült hogy azoospermiás pár vagyunk.


Amit javasolni tudok, hogy ha az urológus nem egyben andrológus is akkor mindenkèppen keressetek fel ott egy andrológust is. Ezt azèrt mondom mert ahány orvoshoz mentek mindegyik mintát fog kèrni, hogy ő talál e valamit...

Amit megnèzetnèk mindenkèpp egy általános nagyrutin vv, hogy megnèzzètek vitamin szinten hogy áll a szervezete. Valamint amit èrdemes megnèzetni a tesztoszteron, szabad tesztoszteron, FSH, LH, ösztraidol, prolactin, TSH hotmonokat. Mert az is okozhat ilyet.

Ha a vitamin alacsony akkor mindenkèpp èrdemes szedni. Főkènz cink, folsav katnitin, c vitamin stb. De a vitaminkúra tènyleg akkor hatásos ha az okozza a gondot.


Valamint èrdemes megnèzetni genetikailag van e gond. Az XY kromószómat ès az Y kromoszómák mikrodelècióját. Ha ott nincs gond akkor kizáható a nulla esèly a sikeres spemanyerèsre. Ez sajnos fizetős. Mi a synlabban csináltattuk olyan 30 ès 40 ezer forint.


Valamint kell UH hogy kizarják nincs e nagy baj odalent. Ha kiderül hogy elzáródás akkor indultok a legnagyobb esèllyel. Viszont arra kèszüljetek hogy nagyvalószínűsèggel biopszia lesz.

Ha tènyleg oda kerültök akkor mindenkèpp vagy Dr. Kopa Zsolt vagy pedig Dr. Riesz Pètert keressètel fel. Tudom pesten vannak viszont ők tènyleg nagy szaktekintèlyek ès tudják mit mièrt csinálnak. Nem csak vaktában lövöldöznek.


Ill. mindenkèppen keressetek fel egy lombim központot ha eddig nem tettètek mert sok vizsgálat van ami idő.


Ha kèrdèsed van keress bizalommal vagy gyere a naplómba ott nagyon sokminden van erről. Az gyorsabb mint az azoospermias klubb.

Kitarást ès fel a fejjel nincs veszve semmi.:)

1483. 51304696aa (válaszként erre: 1482. - TAndi86)
2019. márc. 1. 14:40

Szia TAndi86!


Mi nagyon az elején vagyunk még. Urológushoz 12.ére kaptunk időpontot. Szóval még egyenlőre nem tudjuk mi okozza ezt a férjemnél. Köszönöm az orvos tippet, de nekünk ő messze van. Mi Kaposváron kezdtünk bele a vizsgálatokba... Ha itt nem jutunk semmire, akkor majd elgondolkozunk hogyan tovább. Addig marad az őrjítő várakozás...

1482. TAndi86 (válaszként erre: 1481. - 51304696aa)
2019. márc. 1. 11:30

Szia Éva!


Javaslom az azoospermia zárt csoportot a figyelmedbe, nagyon sok hasznos információt, segítséget lehet találni. Mi a Witch által ajánlott Papp Györgyöt felkerestük, nagyon pozitív élmény volt annyi andrológus után... Szerintem egy próbát megér.

2019. márc. 1. 11:18

Szép napot mindenkinek!



Bemutatkoznék; Éva vagyok 35 éves.

A férjemmel azóta próbálkozunk mióta megismertük egymást, közel 4 éve. Nálam vannak gondok, 10 éve Pcot dignosztizáltak és cisztát is. Akkoriban nem jártam utána a dolgoknak, elég pocsék időszakom volt. A lényeg, hogy a férjemmel elhatároztuk, hogy utána jàrunk a kudarcok hátterének. Bejelentkeztünk egy meddő pároknak segítő központba. Egy vérvételen túl vagyok (2-5. cn), ma volt rákszűrés meg uh., vissza van még a 21. cn-os vérvétel meg egy cukorterheléses vizsgálat és lapar+histero vár még rám. A férjemnek is kellett mintát leadnia.

Nos. Az eddigi vizsgálataim eredménye alapján minden rendben van; a hormonjaim jók, az uh se mutatott cisztát. Aztán jött a hidegzuhany....

A férjem mintájában egyetlen darab spermát sem talátak. :shock: Azt hittük rosszul hallunk. A legrosszabb rémálmainkban sem gondoltuk volna, hogy ez lesz. Abban voltunk, hogy engem helyre hoznak és már jöhet is a várvavárt babóka. Hát, de nem így lesz. Sajnos...

Szeretnénk tanácsokat kérni, siker történeteket hallani a témaval kapcsolatban.

Bizakodóak vagyunk,de mégis, ha az ember nem találkozik ilyen párokkal és nem beszéli ki az érzéseit, aggodalmait, akkor könyen megesik, hogy elveszti a reményt és feladja....

Mi nem szeretnénk ezek közés tartozni, ezért is írok ide.

1480. TAndi86 (válaszként erre: 1479. - Witch959)
2019. febr. 22. 11:44
Kedves Witch, nagyon szépen köszönöm a tippet és a kedves szavakat.
1479. witch959 (válaszként erre: 1478. - TAndi86)
2019. febr. 21. 21:02

Szia!


Én azt javaslom, hogy keressétek fel prof. dr Papp Györgyöt! Ő a hazai andrológiai félisten. A férjemnek több különböző doki sem vette észre, hogy mi a baj (hirtelen szinte lenullázódott az eredménye), mindenki csak azt mondta, hogy nem baj, lombikra elég lesz. De aggódtunk, hogy van valami komolyabb (férjem apukájának pár évvel korábban prosztata rákja volt). Volt is egy stimu, ami katasztrófa volt, totális sikertelenség.

Szóval végül elmentünk prof. dr. Papp Györgyhöz, aki kapásból rájött, hogy herevisszértágulata van a férjemnek, ami ráadásul már olyan állapotban volt, hogy babaprojekttől függetlenül is mindenképp műteni kellett, nehogy komolyabb baj legyen!! Ő javasolta, hogy a másik heréből biopsziával mintát vesz, amit azonnal a Kaáliba szállítanak és ott fogják fagyasztani, ha van benne megfelelő spermium. Azért javasolta a biopsziát, mert a herevisszér olyan stádiumban volt már, hogy szerinte nem biztos, hogy a műtét után javulni fognak még az eredmények.

Végül a 3 hónapos kontrollnál már javulás volt (még nem volt tökéletes, de javult) és a következő lombikból lett 2 szép 5napos blaszto, ami visszakerült a pocakomba és akik már majdnem 20 hónapos ikerlányok jelenleg. :)

Nálunk nem volt DNS fragmentációs vizsgálat, így a ti helyzetetekről nem tudok nyilatkozni, de szerintem ő még egy próbát megérne nektek is!

Ha beírod a Google -be a nevét, akkor ki fogja dobni a weboldalát! :)

De ami a legfontosabb! Ne adjátok fel semmiképp! :)

1478. TAndi86
2019. febr. 21. 09:12

Sziasztok!


Bár elég régen járt erre bárki, azért próbálkozok egy kérdéssel, hátha van valakinek ötlete.



A férjemnél 2 évvel ezelőtt oligozoospermiát diagnosztizáltak, majd az 1 vizsgálat nem vizsgálat elvét követve, a 3 héttel későbbi eredménye még rosszabb lett, OAT szindróma. Mivel a mennyiséggel, minőséggel, gyorsasággal is súlyos problémáink vannak, a meddőségis doki ICSI lombikot javasolt. Volt is 2 stimuláció, egyik beültetés se sikerült, majd próbálkoztunk FET-tel, sajnos az sem sikerült.


Ezután elmentünk DNS fragmentáció vizsgálatra, ami szó szerint katasztrófálisan rossz lett, 46,5 %-a töredezett a spermiumoknak.


Erdei Edit és Szabó Ferenc után eljutottunk Kopa Zsolthoz, aki közölte, az ICSI-s lombik 45% alatti töredezettség esetén lehet sikeres, tehát esély sem volt eddig.


Erdei Edit javaslatára elkezdtük használni a Bémer gépet-ez csak a mennyiségen javított, Szabó Ferenc donorspermát javasolt, Kopa pedig góckutatást és antibiotikumot. A férjem kioperáltatta a gyökérkezelt fogát, célzott antibiotikumot végül nem szedett, csak vitaminokat továbbra is. Megismételtettük a DNS fragmentációs vizsgálatot, ami ugyanolyan rossz lett mint fél évvel korábban, a terápiák előtt.


Kopához legközelebb 05.22-én megyünk. Én teljesen ki vagyok már vizsgálva, semmi eltérés nincs sehol.



Kérdésem az lenne, hogy herebiopsziával vajon lehetne-e nyerni kevésbé töredezett spermiumokat vagy ne kísérletezzünk tovább és tényleg induljunk el a donorsperma útján?



Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, és köszönöm, ha valaki tanácsol valamit.

2018. szept. 25. 19:51

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki?

Férjemnek 25 millió /L 70%mozog, 30% nem,lett az eredménye. Tesztoszteronja kevés.

A doki erre Proviront írt fel, de nagyon sok rosszat olvastam róla :/

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

1476. Vera_84 (válaszként erre: 1475. - Tiszavirag23)
2018. szept. 12. 08:20

Nálunk az ok ismeretlen. Vérvétel jó, genetikai gond nincs, elzáródás nincs...


Viszont 17 évesen volt egy nagy balesete ami sajnos érintette azt a területet is :( Így mi megpróbáljuk a biopsziát.


De sík ideg vagyok belül, hogy mi lesz ha ott sincs. Teljesen őrjítő a szitu... és persze a párjának az ember nem mutathatja. Elég nehéz neki is :(


Nálunk is a párom pedzegette a donor dolgot, de nem hozta annyira még szóba, mert egy beszélgetésünk alkalmával nagyon elzárkóztam tőle.

fura, hogy ő jobban benne lenne a dologban mint én.

Így teljesen meg tudom érteni, hogy mit érzel, min mész át.


Ne bánd a negatívabb hangvételű bejegyzést. Azért is van ilyen fórum, hogy meg tudjuk beszélni, vígasztalni és támogatni tudjuk egymást.

Nagyon nagy kitartást nektek is. És szorítunk hogy sikerüljön :)

2018. szept. 11. 21:22

Köszönöm a válaszokat! Pöttyöspanka nektek nagyon gratulálok, vigyázz magadra, már nincs sok hátra! :)

Nálunk fejlődési rendellenesség áll a háttérben. Nagyon féltünk az első lombiknál, mert kevés esély volt hogy lesz felhasználható spermium a mintában. Végül 3 petesejt megtermékenyült,mindet visszakaptam de nem maradtak meg. :( ez volt július végén.

Még nem tudom elengedni a dolgot, a férjem is bizakodóbb lett, így megpróbáljuk még egyszer a műtétet,lombikot.. a vitaminokat is ezen felbuzdulva szedi. Nem várok spontán teherbeesést tőle én sem.. már attól boldogabb lennék, ha "erősebb”/több spermát tudnának kinyerni legközelebb. Sajnos az első mintát mind elhasználták.

A donorra ő nyitottabb mint én. Sok kétség van bennem magammal kapcsolatban, de józan ésszel tudom, hogy ugyanolyan boldogok lennénk. Biztos azért is frusztrál, mert viszonylag sokan tudnak a problémánkról. A donor viszont már egy olyan pont, amit nem szeretnék mással megosztani. Kár volt beavatni másokat.. csak ez sem egy út, azt hiszem. Meglátjuk,mit tartogat a jövő, próbálom összeszedni magam, ne haragudjatok a lehangoló kommentért..

Jó hogy rátaláltam a fórumra (a klub is meg van, igen), sok erőt adnak a történeteitek!

Mindenkinek nagyon sok kitartást, örömöt kívánok! :)

2018. szept. 11. 20:10

Kitartás, lányok! Mindenkinek sok-sok szerencsét kívánok!


Nekünk nem segített a vitamin. A férjem nem akarta a biopsziát, így egyből donor inszemre mentünk. Rengeteg időt, pénzt, energiát és csalódást spóroltunk meg. Most 37 hetes terhes vagyok, és nagyon várjuk a mi kis lánykánkat. Csak azért írom le ezt, hogy lássátok, ez az út is boldogságot hozhat.


Még egyszer mindenkinek sok sikert!

1473. Vera_84 (válaszként erre: 1472. - Tiszavirag23)
2018. szept. 10. 08:35

Szia!


Nekünk nincs tapasztalatunk ezzel a készítménnyel.

Mi is szedtünk vitaminokat, de nálunk semmit nem változtatott az eredményen így mi is biopsziára megyünk.


Elviekben, vitamin akkor jó, ha minőségen kell javítani, bár itt már volt olyan történet akinek azoospermia volt és a vitaminok hatására a kontrollnál már mutattak ki katonákat. Náluk elképzelhetően erős vitamin hiány okozhatta az okot.


Sajnos nem lehet tudni, hogy mi használ pontosan és mi nem... Bár azt sosem értettem az orvosokban, miért mondják azt, hogy árthat a vitamin. Túlzott fogyasztása/ többlet bevitel persze probléma, de az ajánlott mennyiség mért lenne káros????


Annyira jó lenne, ha konkrétan megmondanák az orvosok mit csináljon az ember. Ha viszont azt mondta, hogy nem kéne akkor szerintem hanyagold.


Van egy azoospermiás klubb, nekem is nemrég ajánlották, szerintem te is gyere oda hátha több infót össze tudsz te is szedni, már ha még az admin egyáltalán belép, mert sajnos én is napok óta arra várok hogy elfogadja a jelentkést.


Nagyon sok sikert és szorítok hogy sikerüljön.

2018. szept. 8. 13:55

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy volt már valakinek anastrozole hormon kezelése? 2. herebiopszia előtt (azoospermia diagn.) írta elő az orvos a férjemnek, mivel romlott a hormonlaborja (alacsony tesztoszteron).


Illetve az is érdekelne, hogy mik a tapasztalotok vitaminokkal? Utánaolvastam és ezeket szedetem egy hónapja a férjemmel: c, d, e, q10, omega3, cink, szelén, l karnitin, l arginin. A doki szerint nem igazán kéne, mert lehet segít, de lehet csak ront, nem lehet tudni..


Elöre is köszönöm a válaszokat és mindenkinek sok sikert!

1471. Pinki02 (válaszként erre: 1470. - TiPi05)
2018. szept. 5. 14:30
Ezek relativ jo eredmények.Nem ez az oka a gyenge spermaképnek.A férjemnek is minden eredménye jo,mégis 1-3M/ml között van az eredménye.A herevisszér mütét javitott a minöségen,de igy is csak lombikra elég.
1470. TiPi05
2018. aug. 22. 21:24

Sziasztok!


Úgy látom nem mindennapos a beszélgetés itt, de háha látja valaki.. :)


A Férjem "katonáival" vannak problémák, (4M/ml) az andrológus hormonvizsgálatra küldte, mely ezeket az értékeket mutatja:

TSH 1,98 (0,4-4,5)

FT4 15,79 (11,5-22,7)

FT3 6,53 (3,5-6,5)

FSH 6,9 (0,7-11,1)

LH 4,0 (0,8-7,6)

Prolactin 252 (53-360)

Ösztradiol 178 (0-206)

Tesztoszteron 29,1 (2,49-29,5)


Tényleges eltérést csak az FT3-nál látunk. Okozhatja ez az érték az alacsony sperma értéket?

1469. Zizike79 (válaszként erre: 1468. - TDiána)
2018. aug. 9. 22:11
Nincs mit! Sok sikert! :)
1468. TDiána (válaszként erre: 1467. - Zizike79)
2018. aug. 9. 16:01

Köszi szépen!

Nekem csak a gonapeptylnél emelte ki, hogy hűtőben tároljam, ezért nem értettem.

1467. Zizike79 (válaszként erre: 1466. - TDiána)
2018. aug. 9. 09:15
Szia, nekem a patikában is azt mondták, h hűtőben kell tartani, uh ott tartottam!
1466. TDiána
2018. aug. 9. 08:58

Sziasztok!



Volt valakinek Gonal-F 900 NE injekciója? Hogy kell tárolni? A betegtájékoztatóban azt írja, hogy hűtőszekrényben kell tárolni, majd pár mondattal később: A lejárati időn belül a készítmény legfeljebb 25 °C-on maximum 3 hónapig tárolható ismételt lehűtés nélkül, és ha nem használták fel, 3 hónap után ki kell dobni. Most akkor mi van? :D Lehet hogy csak én nem értem, de mindenesetre most beraktam a hűtőbe.

1465. PöttyösPanka (válaszként erre: 1464. - Tiszavirag23)
2018. júl. 31. 06:16

Szia!


Sajnálom, hogy nem sikerült a lombik :(

Mi is külföldön voltunk. Brno-ban a Reprofit-nál. Nagyon korrektek, gyorsan megy a dolog, nagyon messze sincs, és van magyar kapcsolattartójuk és orvosuk is. Itthon nem hogy sokat kell várni a donorra, inszemhez nem is adnak egyáltalán. Nem érdemes erre időt pocsékolni. Szerintem írjatok a Reprofitnak.

Sok sikert, és mielőbbi babavárást kívánok :)

1464. Tiszavirag23 (válaszként erre: 1453. - PöttyösPanka)
2018. júl. 30. 23:50

Szia! Megkérdezhetem, hogy donorspermát hogy intéztétek? Én azt hallottam, hogy nagyon sokat kell várni rá, sokan külföldi centrumba mennek emiatt. Eddig csak felületes infóim vannak erről, de lehet, hogy nekünk is donor felé kell mennünk. Ma volt az első lombikunk eredményhirdetése, sajnos nem sikerült :(, pedig 3 babót is visszakaptam, herebiopszián nyert szövet segítségével termékenyítették meg őket. A férjem összes mintját elhasználták, nem tudom érdemes e kitenni a férjemet újra ennek a tortúrának.. ő nyitott az elejétől a donorra is, én még nem tudom..

nagyon köszönöm előre is a tanácsodat, tippjeidet és boldogságos babavárást kívánok Nektek! :)

1463. agci113 (válaszként erre: 1462. - TDiána)
2018. júl. 17. 15:25

Van egy kifejezetten azoospermia csoport is itt a hoxán-ráadásul zárt! Ott vannak jópáran!!

Nézzétek meg mindenképp!!

1462. TDiána (válaszként erre: 1461. - Kitti30)
2018. júl. 17. 14:49
Szia! Mi BMC-be járunk, de nekem is az a problémám a BMC-s fórummal, hogy nem azoospermiás párok vannak ott nagytöbbségben. :)
1461. Kitti30
2018. júl. 17. 13:06
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a hozzászólást/támogatást. Mindenképp átmegyek abba a csoportba, csak úgy vettem észre, ott kevesebben vannak ezzel a problémával.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook