Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2030. Panna07 (válaszként erre: 2029. - Altair)
2021. jún. 30. 13:38
Nincs mit 🙂 Örülök, hogy tetszik, ha bármi kérdésed lesz később, nyugodtan keress.
2029. Altair (válaszként erre: 2023. - Panna07)
2021. jún. 30. 13:34

Neked is nagyon szépen köszönöm!

Az időpontomig utána nézek a lehető legtöbb dolognak! Nagyon hasznos a blogod! Köszönöm, hogy megosztottad velem! ☺️

2028. Altair (válaszként erre: 2022. - Fekete szőlő)
2021. jún. 30. 13:33

Nagyon szépen köszönöm! Felhívtam őket! Hihetetlen - számomra mások leírásai alapján -, de 15 nap múlva mehetek az első konzultációra a BMCbe. Vázoltam, hogy hol tart a vizsgálat, a férjem folyamatban, de a nőgyógyászom csak akkor csinál bármit, ha azt ők kérik. Erre a hölgy kedvesen felajánlott az először adott időpont helyett egy korábbit, hogy ne veszítsünk feleslegesen időt ☺️ ez nagyon szimpatikus.

A férjem vizsgálata párhuzamosan folyik a honvédben, addig én is tudok így haladni!

2027. Panna07 (válaszként erre: 2026. - TG28)
2021. jún. 30. 11:51
Nincs mit, minden jót, drukkolok!
2026. TG28 (válaszként erre: 2025. - Panna07)
2021. jún. 30. 11:48
Fú, köszönöm Panna07, akkor nagyon reménykedünk!! :)
2025. Panna07 (válaszként erre: 2024. - TG28)
2021. jún. 30. 10:50
Szia! Habár nekem nincs tapasztalatom, de két párról is tudok, akik rossz DNS fragmentáció miatt, sikertelen beültetések után olyan intézménybe mentek, ahol van fertile chip, és ott sikerült is nekik a beültetés. Egyre több helyen alkalmazzák már a fertile chipet, biztos jobban segít a jobb embriók létrehozásához.
2024. TG28
2021. jún. 30. 10:40

Sziasztok!

A Fertile chippel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata?

(Bocsánat, ha a közelmúltban volt erről szó - csak néhány oldalt olvastam vissza.)

DNS töredezettség miatt lenne rá szükségünk, s ezért szeretnék róla előzetesen tájékozódni. ROS vizsgálat nem volt sajnos, minden egyéb alapérték teljesen rendben van.

Köszönöm! :)

2023. Panna07 (válaszként erre: 2021. - Altair)
2021. jún. 29. 18:37

Szia! Megerősítem Fekete szőlőt, nem kell semmi egy meddőségi centrumba való bejutáshoz, nem kell beutaló, se semmi, csak fel kell hívni a kiválasztott helyet időpontért első konzultációra. És azzal is egyetértek, hogy érdemes ilyen helyeken mint a hoxa tájékozódni, sok mindent megtud az ember, amit az orvosoktól nem.

Az adatlapomra, ha rámész, megtalálod a blogom elérhetőségét, sok mindent megosztottam ott vizsgálatokról és az egész lombik folyamatról.

2022. fekete szőlő (válaszként erre: 2021. - Altair)
2021. jún. 29. 17:48

Szia!


Én nem is tudom, hogy mi az az intézményes lista. És még csak javaslat se nagyon kell. Ha meg lesz a kiválasztott intézmény, akkor felhívod és kérsz időpontot. Tőlünk meg se kérdezték, hogy miért jelentkeztünk meddőségi centrumba, ha kérdezték volna akkor is annyit mondtunk volna, hogy hiába próbálkozunk nem jön a baba.Ennyi szerintem épp elég ok! :-)


Ami az intézményeket illeti, mindegyikről fogsz jót is és rosszat is hallani. Én a BMC-be járok, én eddig meg vagyok vele elégedve. Bár hozzáteszem, hogy fontos az "önedukáció", mindent amit most tudok a meddőségről, lombikról, annak 90% itt, illetve egyéb fórumokon, csoportokban, stb tanultam, nem az orvosomtól. Nagyon sok a meddő pár és nagyon kevés az orvos, nemigen van idejük sajnos, ezért minél felkészültebb vagy, annál hatékonyabb az egész folyamat.

2021. Altair
2021. jún. 29. 17:21

Sziasztok!

Megint én. A nőgyógyászom rám se nézett a férjem leletei alapján. Javaslat: meddőségi centrumba utalva - de a jogszabályba vett intézményes listára azt mondta, az andrológus vesz fel. Még mindig érvényes ez az intézményes listára felvétel, mint tb alapú ellátás feltétele, vagy a javaslattal már kérhetek időpontot?

Akkor vizsgál meg mindenfélére, ha azt a centrumból kiírják. Tehát nem tudok "előre dolgozni".

Budapesten ti hova jártok? Melyik intézményt ajánlanátok?

2020. Altair (válaszként erre: 2019. - Altair)
2021. jún. 28. 17:09
Most látom, másik papírra OATSM került, úgyhogy elírás. Ez alapján a másik is lehet az.
2019. Altair (válaszként erre: 2018. - Fekete szőlő)
2021. jún. 28. 15:22

Simán lehet, hogy a doki/asszisztens elírt valamit.

Honvéd kórház andrológiai szakambulancia!

Igen, megpróbálom beküldeni a kérdéseket!

2018. fekete szőlő (válaszként erre: 2016. - Altair)
2021. jún. 28. 15:08

Hmm, akkor nem tudom. Azt hittem, hogy véletlenül elírtad.

Ha szabad kérdeznem melyik laborban készültek ezek a vizsgálatok? Esetleg e-mailben rákérdezhettek,mik ezek hátha kaptok valami tájékoztatást addig is amíg vártok.


Ami a konzultációt illeti, megértelek. Tudom javasolni, hogy írjátok össze a kérdéseket és párod rögzítse a válaszokat, telefonra is lehet letölteni hangrögzítő applikációt. Én párom is így nyomja ha nem mehetek vele, mert mire kijön a dokitól már a felét elfelejti.

2017. Altair (válaszként erre: 2014. - Panna07)
2021. jún. 28. 14:41
Szia! Köszönöm!
2016. Altair (válaszként erre: 2015. - Fekete szőlő)
2021. jún. 28. 14:41

Szia!

Az OATSról hallottam, értékek alapján az van, ezért lepett meg hogy más betűket kaptunk (OASM 😅).

Cryospermiára próbáltam rákeresni, semmi értelmeset nem találtam elsőre.

Genetikain is, és utána az összes lelettel lesz konzultáció - nélkülem. Értem én, hogy állami intézmény, de nekem is lenne közöm hozzá. És mint kiderült, ide covid előtt se engedtek be látogatót...

Júli 30 a genetikai mintavétel, annak kb 2 hét a vizsgálata. Utána kérhetünk időpontot az újabb konzultációra. Akkor elvileg lehet majd kérdezni.

2015. fekete szőlő (válaszként erre: 2013. - Altair)
2021. jún. 28. 13:55
Szia! Megerősítem Pannát, azzal kiegészítve, hogy ha OATS-ról van szó, akkor a mennyiség és mozgékonyság mellet sajnos a morfológia is értékhatár alatti.A cryospermia kifejezést még én sem halottam andrológiai témában - mondjuk máshol sem. Fogtok még menni ezzel a lelettel konzultációra, rá tudtok kérdezni, hogy mit jelent? Logikus, amit Panna ír, pláne a diagnózis tekintetében! Drukkolok, hogy kiderüljön, hogy mi a hiba és hogy meg lehessen szüntetni!
2014. Panna07 (válaszként erre: 2013. - Altair)
2021. jún. 28. 13:41
Szia! Az OASM Oligoasthenozoospermia-t jelent, csökkent spermamennyiség és csökkent mozgékonyság együttes jelenségét használják az andrológusok. A cryospermia nem tudom mit takarhat, a cryo szó alapján arra tudok gondolni, hogy fagyasztás, talán fagyasztani kellene herebiopsziából. Az jó hogy lesznek további vizsgálatok.
2013. Altair
2021. jún. 28. 13:18

Sziasztok!


A férjemnek OASM és cryospermia leett a papírjába írva - ezek mik lennének? Here UH volt, nem találtak eltérést, hormon vérvétel lesz, és kariotipizálást meg Y-kromoszóma mikrodeléciót írtak ki neki. Sajnos nem lehetett bekísérni.

2012. vicof (válaszként erre: 2011. - Tutu79)
2021. jún. 24. 02:14

Kedves TUTU79!


Köszönöm szépen a segítséget! Ha nem probléma, akkor írok neked privát üzenetben, lenne pár kérdésem.:)

2011. tutu79 (válaszként erre: 2010. - Vicof)
2021. jún. 20. 15:24

Szia,

Nekünk más jellegű problémánk van, ezért erre a problémára teljes megoldást jelentő terápiáról nem tudok beszámolni, csak a gondolataimat tudom megosztani veled.

Sok esetben a betegségek abból erednek hogy a szervezetben az anyagcsere lelassul, a szüleinktől megörökölt gén állományunknak köszönhetően pedig kialakulnak a betegségek.

Az érelmeszesedés azért alakul ki, mert az erek falán lerakódik a salakanyag, az érfalak elveszítik rugalmasságukat. Az érfal rugalmasságát a C vitamin is biztosítja, Szentgyörgyi Albert állítólag napi 1 g (1000 mg) C-vitamint fogyasztott. Az Aszkorbin sav nem azonos a C-vitaminnal, mert a C-vitamin bioflavonoidokat is tartalmaz, amelyek az erek rugalmasságát őrzik. Szóval ezért érdemes olyan C-vitamint szedni, amely bioflavonoidokat is tartalmaz, vagyis csipkebogyóval vagy homoktövissel kombinált. Valamint az érfalak rugalmasságát még a narancsvirág is támogatja, pl tea vagy olaj formájában. Illetve a patikában vény nélkül kapható Detralex tabletta. És hát a napi 2-3 L víz elfogyasztása is hozzájárul ahhoz hogy a salakanyagok kiürülhessenek a szervezetből, ne rakodjanak le az ér falán.


Jelenleg párommal Bemer terápiára járunk, ami mikrokeringést javítja. Ezt a terápiát évek óta alkalmazzák a klinikumban. Itt találhatsz bővebb leírás erről:


[link]



A terápiás tanácsadó nekünk kifejezetten azt a területet "kezeli" ahol a probléma van. Egy speckó "övet" tesz ránk hogy javítsa a mikrokeringést. Páromnak prosztata problémája van, eddig ő csak 1 alkalommal volt, most vettünk bérletet. A tanácsadó min 30 alkalmat javasolt, nálunk a 12 alkalmas bérlet 20 e Ft ba kerül, és heti 2-3 alkalommal érdemes a terápián részt venni. Valamint egy speckó napi 20 perces tornát is javasolt.

Kísérletekben azt olvastam, amikor a cél az volt hogy a járástávolságot javítsák, hogy Bemer kezeléssel kb 40% javulás várható a keringésben, járástávolság növelésében, ha gyógyszerrel kombinálják, akkor akár 70% os lehet a javulás.


Remélem tudtam segíteni

2010. vicof
2021. jún. 20. 12:25

Sziasztok!

A here UH vizsgálat során az andrológus meszesedést és hegesedést látott. Az ő szakmai véleményétől függetlenül szertnélek megkérdezni titeket, tudtok-e a problémára bármilyen megoldást/eljárást/gyógyszeres kezelést/életmód változtatás/ bármit, amely segíthet?

Van köztünk még olyan pár, ahol a férfinél hasonló probléma áll fent?

Előre is köszönöm!:)

2009. Altair (válaszként erre: 2007. - Tutu79)
2021. jún. 19. 16:57

TSHt kb 2 éve néztek nála, mikor arra ható anyaggal dolgozott, akkor normális volt az érték.

Nagyi cukorbeteg sajnos, közvetlen szülői ágról nem sokat tudunk, mert az anyjával nem tartják a kapcsolatot, az apja meg kóros orvoskerülő. A konzultáción ezt is felhozzuk majd.

2008. Altair (válaszként erre: 2005. - Tutu79)
2021. jún. 19. 16:54
Herpesszel szerencsére nincs baja, korábban is szedett csak úgy L arginint önmagában, mert vérnyomásra is jó állítólag.
2007. tutu79 (válaszként erre: 1999. - Altair)
2021. jún. 19. 14:18

A macáról annyit érdemes tudni, hogy növeli a tesztoszteron szintet és GOITROGÉN anyagot tartalmaz, ami megtalálható pl a brokkoliban és a kelkáposztában is. Akik pajzsmirigy alulműködéssel kűzdenek és magas a TSH juk kerülniük ajánlott a goitrogén tartalmú zőldségek fogyasztását, mert növeli a TSH-t. Párom ezt is szedi egyébként, de neki a hormonjai teljesen rendben vannak.

Egyébként vissza térve a túlsúly problémára, a férjed családjában cukor betegség vagy hormon probléma esetleg fennáll? Mert ezek az örökletes problémák mint cukorbetegség, inzulinrezisztencia negatívan befolyásolhatják a termékenységet is.

2006. fekete szőlő (válaszként erre: 1999. - Altair)
2021. jún. 19. 07:05
Nekünk nincs tapasztalatunk a macával, mert férjemnek alacsony lett a ROS tartalom, így Ő nem szed semmit, de a sorstársak jókat írnak róla.
2005. tutu79 (válaszként erre: 2003. - Tutu79)
2021. jún. 19. 05:48
Ja még annyit akartam hozzátenni hogy a profertil tartalmaz l-arginint is, ami pl kifejezetten problémás azoknak akik herpeszre hajlamosak. Kiújulhat tőle :(
2004. tutu79 (válaszként erre: 2001. - Altair)
2021. jún. 19. 05:46
Szuppi ez jó hír, mármint hogy a vese és máj funkciók rendben. Lehet érdemes lenne Rezveratrolt is szednie.
2003. tutu79 (válaszként erre: 1999. - Altair)
2021. jún. 19. 05:44
Szia, mi is azt kezdtük el szedni, mármint a profertilt eleinte. Javította is az értékeket valamelyest. Ha megnézed a hatóanyagait, akkor az egy aminosav, vitamin, nyomelem, antioxidáns kombó. Utánna áttértünk arra hogy a benne lévő anyagokant egyenként veszi be párom, különböző gyártóktól. Így több mint 1 éve szedegeti kissebb kihagyásokkal, és jelentősen javultak az eredményei. Pl 19% progresszívan mozgóról 39%-ra, a koncentráció 42 ml ről 111 ml re. A profertillel nekem az volta bajom utána olvasva, hogy a minimumot rakják bele pl q10 ből is 15 mg van 2db kapszulában, holott 200mg nyugodtan lehetne szedni naponta. Szelénből is nem a szervest tartalmazza, aminek egyébként sokkal jobb a felszívódása. Szóval jó a profertil, de nekünk a külön kapszulák nagyobb hatóanyaggal segítettek. Sajnos a morfológián nem tudott esetünkben javítani, maradt 2%. De legalább jó sokan lettek :) :) A morfológia javítására most algákat és búzafüvet szedünk de ennek eredménye csak kb 3 hónap múlva fog meglátszani, de akkor majd beszámolok ;) Egyébként mi vettünk egy kapszulázó gépet kb egy 10 es volt és én kapszulázgatom amit kell és így konkrétan fele annyiba kerülnek a vitaminok.
2002. Altair
2021. jún. 18. 22:13
Közben rájöttem, sügér vagyok, nem jövőhéten, hanem azután lesz konzultáció.
2001. Altair (válaszként erre: 2000. - Tutu79)
2021. jún. 18. 21:45

Évente/félévente néznek munkaalkalmasságin máj és vesefunkciót pont a károsító hatás miatt. Nemrég volt sima vérkép, minimális eltérések voltak csak valamelyik granulocity, triglicerid és koleszterin téren - utóbbi kettő a vérnyomás és túlsúly hozadéka lehet. Április/május környékén volt.

Hormonpanelje nem volt még.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook