Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1550. __Hope__ (válaszként erre: 1548. - Vera_84)
2019. jún. 20. 11:27

Nekem egyértelműen azt mondta a doki, hogy lombik esetén nem kell átjárhatósági, ami amúgy logikus, hisz akkor az a szakasz "nincs a képben", de érdemes megkérdezni, egy másik fórumon derült ki pl., hogy van ahol az inszeminációhoz nincs a kötelező vizsgálatok között a rubeola ellenanyag feltétel, míg nálunk nem csinálnak semmit, amíg nem hozom a megfelelő labort erről.

Te/ti hogy bírjátok a folyamatos várakozást? Minket borzalmasan kikészít ez az egy helyben toporgás... Ráadásul mintha az élet is rátenne erre még egy lapáttal, mert más területeken is csak egy helyben állunk...

A kedves szavaidat pedig köszönöm. Tényleg folyamatosan abba kapaszkodom, hogy elvileg akadnak azért használható kissrácok, bár még csak sima spermavizsgálat és tenyésztés volt, meg általános labor. Sok a mélypontunk, de azt hiszem attól még nagyon messze vagyunk, hogy feladjuk.

Nálatok a te oldaladról van bármilyen eltérés, vagy csak a párodnál találtak problémát?

Amúgy nem gondoltatok arra, hogy a hormonsort korábban is megcsináltatjátok, hátha kiderül, hogy ott a probléma...? És akár addig is rövidebb előjegyzéses andrológus tudna segíteni...? Persze tudom, hogy ezekkel is csak repülnek a tízesek, de olyan hasonlónak tűnik a történetetek XY3-éhoz...

Rengeteg kitartást kívánok, és nagyon drukkolok nektek!!! :)

1549. Vera_84
2019. jún. 19. 14:39
Annyi történt szeptember óta hogy januárban volt a minaadás a SOTE andrológián és február végén voltunk dokinál
1548. Vera_84 (válaszként erre: 1546. - __Hope__)
2019. jún. 19. 10:48

Huuuh. Nem semmi. Kitartást nektek. Neked nem csinálnak átjárhatóságit ha lombikra kerül a sor?

Csak ezért kérdezem, mert nálam sem kérte eddig a lombikos doki, csak hát mindenhol azt hallom hogy kötelező ezért inkább beterveztem nyárra hogy megcsináltatom. Ne húzzuk már ezzel is az időt.


Mondjuk igazából full feleslegesnek tartom, mert teljesen mindegy hogy átjárható e vagy sem. 0 spermium szám esetén, ha bioptátumból sikerül kinyerni kisfickókat és megütik a minimum elválrt osztályzást, akkor egyből lombik. Más lehetőség nincs.


Egyébként igen várakozunk. Igazából tavaly szeptember óta várakozunk. SOTE andrológiára bekerülni sem egyszerű dolog... utána meg jött ez-az és a vv-vel férj megcsúszott. Most meg szabi van ott is. De már nem sok és kiderül mi lesz.


Sajnos ha valaki valamire szed tabesz, az vagy használ vagy nem. mi is voltunk vitamin kúrán, de nálunk nem hozott eredményt. Mivel van kis fickótok és lombik lehetőség megvan akkor szerintem ne aggódjatok. majd szépen befecskendezik így mozognia nem kell neki, csak szerelembe esnie a petécskével :)

Nem szabad feladni. Amíg el nem zavarnak hogy márpedig nem; addig kitartónak kell lenni és menni.

Sikerülni fog ;)

1547. Camonilla
2019. jún. 19. 10:37
Sziasztok! Örülök, hogy rá találtam erre a fórumra és van aktivitás. Hasonló problémával kerültünk szembe kb 3 héttel ezelőtt mint Xy3. 8 hónapja próbálkoztunk a babával, mikor is valami elkezdett motoszkálni bennem, hogy valami nem stimmel. El is mentem nőgyógyászhoz, aki elküldött az ilyenkor szokásos vizsgálatokra. Közben férjem szintén elindult, hiszen alap esetben náluk ez egyszerűbb. (kellene, hogy legyen..) Gondoltuk mi, egészen addig amíg olyan eredményt kaptunk, amire álmunkban nem gondoltunk. Azoospermia, sperma szám: 0. Totális kétségbeesés, értetlenül álltunk a dolgok előtt, mivel 10 évvel előtti előzmények alapján mindennek rendben kellett volna lennie. Természetesen jártunk andrológusnál, UH és fizikális vizsgálat alapján rendben. Vérvétel+hormonok következtek, mely az alábbi eredményt hozta: FSH 51,2 IU/L, LH 9,5 IU/L, Tesztoszteron 4,950 nmol/L. Segítsetek kérlek, hogy jól értelmezem e, hogy hormonális eredetű gondok állnak a háttérben? Magas FSH, magas LH, alacsony Tesztoszteron. Véleményetek szerint ez kezelhető gyógyszerekkel?
1546. __Hope__ (válaszként erre: 1545. - Vera_84)
2019. jún. 19. 09:09

Elhiszem, hogy megöl a kíváncsiság, engem is megihletett XY3 története, bár nálunk "csak" asthenozoospermia (+rossz elfolyósodás) van, de én is gondolkodom, hogy benevezem a férjemet egy hormonsorra, hátha valamire még fény derül. ;)


Minket 3 hónapra parkolópályára tettek, mert kiderült nincs rubeola ellenanyag a szervezetemben, így újra kellett oltatnom magam, de addig is folytatjuk a férjemnél a kivizsgálást. Kb. most járt le a 3 hónapos vitaminkúra, plusz a talált baktériumokra a 2 hetes antibiotikumkúrán is túl van, július elejére van időpontja biológushoz, akkor derül ki, hogy lesz-e változás a kissrácoknál. Utána megy vissza az eredményeivel andrológushoz, aki elvileg "technológiát" javasol. Ha inszeminációt tanácsol, akkor csinálnak nekem átjárhatóságit, ha egyből lombikot, akkor ez ki is marad.


Sajnos a meddőségi doki nem biztatott minket annyira, azt mondta az antibiotikum vagy eltünteti a bacikat, vagy nem... Illetve ha el is tűnnek, akkor sem biztos, hogy javul a spermakép. Plusz az én enyhén emelkedett prolaktinom is minimálisan ront az esélyeken (Bromo mellett rendben amúgy), egyedül annyival biztatott, hogy a 31-32 évem itt még fiatalnak számít... Én pedig azzal biztatom magunkat, hogy bár a kisfickók nem elegen mozognak jól, de legalább sokan vannak, jó az alakjuk, ph-jus, stb.


Szóval mi jelenleg várakozunk, de ha jól értem, akkor augusztusig ti is. Nálatok akkor lombik jön, ha sikerrel járnak a biopszián?

1545. Vera_84 (válaszként erre: 1544. - __Hope__)
2019. jún. 18. 16:32

Köszönöm.☺️


Vv eredmény nincs még. Majd augusztus elején megyünk mert aug14 re van időpontunk Riesz doktorúrhoz és csak egy hónapnál nem régebbi hormonsor az amit eldogadnak.


Bár olvasva XY3 történetét majd megöl minket a kíváncsiság. Párom is nagyon reménykedik most, hátha.... 😁


Nálatok most mi újság? Hogy vagytok? Tudjátok merre tovább?

1544. __Hope__ (válaszként erre: 1535. - Vera_84)
2019. jún. 18. 15:18

Egy igazi hős a párod!

Esetleg a vv és hormonsornak már van eredménye? Találtak valami eltérést?

1543. __Hope__ (válaszként erre: 1539. - Xy3)
2019. jún. 18. 15:17

Szívből Gratulálok! Bevallom megkönnyeztem, amikor néhány napja olvastam a bejegyzésed...

Én jelenleg próbálom feldolgozni, és elfogadni, hogy nekünk lehet nem az a sorsunk, hogy gyermekünk lehessen, legalább is egyelőre egészen biztosan nem. Talán így sikerül a lelkem néhány apró darabkáját megóvni. :) Persze feladni ettől még nem fogjuk, megteszünk mindent, amit emberileg, lelkileg és orvosi szempontból lehetséges!

1542. Vera_84 (válaszként erre: 1539. - Xy3)
2019. jún. 13. 15:59
Ohhhh. De nagyon jó hír😁. Annyira örülök nektek. Hatalmas gratula.
1541. Xy3 (válaszként erre: 1540. - Pikapika)
2019. jún. 13. 13:23
Köszönjük szépen! 😊🤗
1540. Pikapika (válaszként erre: 1539. - Xy3)
2019. jún. 13. 10:03
Gratulalok Nektek tiszta szivbol 😊😊
1539. Xy3
2019. jún. 12. 23:12
Sziasztok!1 het utan ujra jelentkezek!Paromnak 3 napja kesik.Mai napra volt idopontunk nogyogyasznal konzultacion, prolaktinnal, meg ugy kompletten minden elorelathato vizsgalattal kapcsolatban.Es jott a meglepetes.4 hetes terhes!:)Majdnem lefordultam a szekrol,mert bent voltam vizsgalaton.Februarban azt mondtak meddosegin 0-as spermaeredmenyem utan,hogy ha esetleg majd talan javul valamikor valamennyit,arra szamitsak hogy termeszetes uton nem lehet gyerekem.Ugy is voltam vele hogy mindegy, csak vmi legyen a cuccban majd,hogy egyszer lehessen.Nagyon boldogok vagyunk,es vannak csodak,csak hinni kell benne,meg persze tenni is erte.Kivanom Nektek is,hogy minden a legjobbak szerint alakuljon.
1538. Vera_84 (válaszként erre: 1536. - Xy3)
2019. jún. 6. 11:12

Amikor bementünk hozzá a SOTE-ra és megmutattuk neki a genetikai vv-t. Amit rögtön akkor csináltattunk mikor a meddőségiben kiderült hogy 0-ás az eredmény, akkor nekünk azt mondta hogy 30%.

Vizsgálat után meg már azt hogy ez nagyobb... mert szerinte elzáródás van, de az UH persze ezt nem mutatja ki.

Ott csak a nagyobb gond látszódna ami hál istennek nincs.

Amennyire tudom Kopa növendéke Riesz doktor is. Együtt is rendelnek a SOTE-n. Ez azért megnyugtat minket. Csak hát akkor is. Ha nem muszály ne vágják :) De ha másképp nem megy akkor ez marad persze. Mindenképp megpróbáljuk.


Köszönöm a bíztatást. Én is sok sikert kívánok nektek :)

1537. Xy3 (válaszként erre: 1533. - __Hope__)
2019. jún. 6. 11:04
Köszi hogy megosztottad tapasztalatodat prolaktinos dologgal kapcsolatban.Remeljuk hogy mas nem jon kozbe.De ha igy se jon ossze,akkor arjarhatosagi vizsgalat kovetkezik.Hormon vizsgalatot barmikor csinaltathat párod,az akkor se art ha eppen semmi gond nincs!Jo tudni hogy mi van rendszerben.:)Sok sikert Nektek is!
1536. Xy3 (válaszként erre: 1532. - Vera_84)
2019. jún. 6. 10:50
GmElvileg 50-50% az esély,amiket eddig olvastam.Persze hogy felelmetes,en is feltem, ahogy szerintem mindenki mas is.Bennunk is lejatszodott, h mi van ha nem talalnak?Mondtam paromnak h akkor felkeressuk aki ebben a legjobb, es o is felvag!Addig kell menni amig van remeny!Sok sikert,es kitartast kivanok Nektek!
1535. Vera_84 (válaszként erre: 1534. - __Hope__)
2019. jún. 6. 10:06

Biopszia. nálunk is azoospermia van. Ok ismeretlen. Genetikai vv jó. Az UH mutatot egy pici cisztát, de nincs körülötte vagy benne folyadék...

Riesz doktor kért általános vv-t meg hormonsort. Azt még megnézetjük. Az általános vérvizsgálat már a biopsziához kell. :(

1534. __Hope__ (válaszként erre: 1532. - Vera_84)
2019. jún. 6. 09:48

Milyen műtétetek lesz?

Ha nem vagyok tolakodó, akkor megkérdezhetem, hogy nálatok mi a probléma, mióta próbálkoztok?

De látatlanban is nagyon sok sikert és kitartást kívánok! ;)

1533. __Hope__ (válaszként erre: 1529. - Xy3)
2019. jún. 6. 09:44

Érdekes, hogy milyen különböző referencia tartományokat adnak meg... Férjem egy hónap múlva megy kontrollvizsgálatra, de egy másik biológushoz, majd megnézem ott is, hogy milyenek a normál értékek. Sajnos nálunk csak 15% a progresszív motolitás és rossz az elfolyósodás, erre vitaminokat kaptunk, plusz kiderült a tenyésztésből egy bakteriális fertőzés, arra meg 2 hét antibiotikum kúra. De nálunk nem is mondták, hogy hormonokat nézessünk nála... Nem tudjátok milyen eltérés esetén érdemes hormonvizsgálatot kérni?


A 900-as prolaktin pedig még nem olyan magas (vagyis 2 mértékegységben mérik, feltételezem ez az, ahol 600 körül van a felső határ), ahogy a napi 1 szem Bromo sem számít nagy dózisnak (napi 2 szem a normál adag, napi 3 db már nagyobb dózis), szóval ne aggódj! ;) Nekem más mértékegységben nézték, de nálam is a felső határnak kb. a 1,5-szerese volt, amit a napi 0,5 szem is gyorsan levitt.


És ha a meddőségin azt mondták, hogy spontán is összejöhet így már, akkor annak örüljetek! :) Főleg, hogy még elég fiatalok vagytok! ;) Azért ha néhány hónap után mégsem jön spontán a picurka, akkor én tuti visszamennék! :D (Igaz én már 32 leszek, és ilyenkor ugyebár a nő kora számít, plusz engem már nagyon megviselt lelkileg, hogy nem jön a babóca, így bármit megtennék érte...)

1532. Vera_84 (válaszként erre: 1531. - Xy3)
2019. jún. 6. 07:47
Minket is ez motivál. De a műtét nagyon félelmetesnek tűnik, főleg hogy nincs garancia. Ez a legutálatosabb az egészben
1531. Xy3 (válaszként erre: 1530. - Vera_84)
2019. jún. 5. 21:21
Köszönöm szépen!Azért is osztottam meg, hogy esetleg másoknak is legyen motivációja,és kitartása!Én is minden hozzászólásban kerestem,hogy csak valami pozitív legyen,aki ilyen helyzetben van.Az motivált, hogy ha kell, a végsőkig csináljam.
1530. Vera_84 (válaszként erre: 1529. - Xy3)
2019. jún. 5. 19:21

Szia!

Annyira köszönöm hogy megosztottad a történeted. Egy kis reménysugár. Fél is olvastam páromnak bátorításként.

Csodás eredményt értetek el.

1529. Xy3 (válaszként erre: 1528. - __Hope__)
2019. jún. 5. 14:18

Meddőségi klinikán kezdtem mintaadást.Jelenleg is oda mentünk vissza,miután lett értékelhető eredményem.:) Páromnak is ott írták fel bromocriptint.Referencia értéknek a progresszív motilitást 32% -nak tudtam.Morfológia meg WHO alapján elvileg 5% az allja.Dr Kopa Zsoltnál voltam.Ő is,illetve utána meddőségin is azt mondták, hogy ezzel a sperma eredménnyel ha prolaktin helyreáll lehet spontán.De nem zárkóztunk el,se inszem,se lombiktól.Csak remélni mertem,hogy legalább egyszer majd lombikra jó lesz sperma eredményem.Úgyh ahhoz képest jól alakul.Illetve azért is kell folytatnom 3 hónapig még kezelést,hogy minősége is javuljon!

Lh:2

Fsh:1.9

Totalteszto:2.6.

6 hét után a lényeges a teszto volt ami 17.9 re ment fel.Párom prolaktinja 900.Ez elég magas.Napi 1 szemet kell szednie.Én 32,párom 27 éves!

1528. __Hope__ (válaszként erre: 1527. - Xy3)
2019. jún. 5. 13:12

Szia!

Húúú, nagyon szépen javulnak akkor az értékeid! :) Megkérdezhetem, hogy milyenek voltak a hormon eredményeid, illetve hogy melyik andrológusnál voltál?

A progresszív motolitás esetében a mi papírunkon 25%-tól van a referencia érték, szóval szerintem az már majdnem jó, inkább a morfológia tűnik alacsonynak, nálunk 30%-tól volt a referenciatartomány...

A feleséged prolaktin szintje mennyire magas? Nekem enyhén emelkedett volt, napi fél szem Bromo-t kaptam rá, 4 hét múlva kellett mennem kontrollra, akkor már a referenciatartomány közepén volt az eredményem, szóval már néhány hét alatt segít a gyógyszer. :) Ha a többi hormon és egyéb eredménye jó, és magas a progeszteronszintje, akkor egész jó a spontán teherbeesési esélye, nyilván minden eltérés rontja a statisztikai mutatót.

Viszont tekintettel arra, hogy nem csak nála van eltérés, így tovább romlik a közös spontán teherbeesési mutatótok...

Nem tudom hány évesek vagytok, hogyan élitek meg, hogy 1,5 éve nem jön a baba, mennyire örömteli még a várakozás, hogy vajon az adott hónapban sikerült-e? De ha szorít az idő, vagy felőrli a lelketeket a "kudarcélmény", akkor érdemes egy meddőségi klinikát felkeresni, ahol rendszerint eleinte inszeminációval, később lombikkal tudnak javítani az esélyeken. Persze csak ha nincs ellenérzésetek a modern orvostudomány által nyújtott mesterséges beavatkozások ellen! ;)

1527. Xy3
2019. jún. 5. 11:07

Sziasztok.Én is megosztanám a problémám.Másfél év próbálkozás után sem esett teherbe a párom, ezért elmentem spermavizsgálatra.Elotte neki is megvolt minden,ezert én következtem.Februar elejen meg is tortent,es azoospermia lett.Minden eredmenyem 0!Nem volt himivarsejt.Marcius elejen felkerestuk az ország egyik legjobb andrologusat.Ott is adtam mintat,es ugyanugy 0 minden!Hereultrahang,minden rendben volt,csak minimalisan volt kisebb herém,de ez nem befolyasolt semmit.Kovetkezett a hormonvizsgalat.Az orvos szerint ott volt/van hiba!Teszto szint volt nagyon alacsony!Lh ra es Fsh ra írt injekciot.7 het mulva vissza mentem kontrollra és mintaadasra.

Össz.spermaszámom:169 millio

94millio/ml

Progressziv motilitas lett gyengebb az 22%

Teljes motilitás:60%

Illetve a morfologia is egyik mintaban 3% masikban 4%

Viatalitas 95%

Tovabb kell folytatom ezt meg 3 honapig,es akkor tobbi is javul elvileg!De azt mondta orvos, hogy spontan is osszejohet ezzel az eredmennyel, es lehet probalkozni.Februarban vegig olvastam ezt a topicot,nagyon elvoltam keseredve.Mar az volt bennem h jo akkor felvagnak,es talan herebol tudnak kivenni!Most felesegemet kell kezelni mert magas prolaktinja.Bromocriptint irtak fel neki!Esetleg errol van tapasztalat hogy mennyi idő amig kifejti hatasat,es spontan teherbe eshet?

1526. agi_15 (válaszként erre: 1525. - TAndi86)
2019. máj. 25. 17:09
Írtam neki! :)
1525. TAndi86 (válaszként erre: 1524. - Agi_15)
2019. máj. 25. 16:43
Szia Ági! Azt írják a lányok a klubban, hogy Bogyóka999-nek írj privát üzenetet, arról fog kapni értesítést e-mailben és akkor be tud léptetni. Többen így kerültek be. Hátha sikerül, mert ahogy nézem, december 4. óta nem járt erre... :(
1524. agi_15 (válaszként erre: 1523. - TAndi86)
2019. máj. 25. 12:41
Köszönöm! ♥
1523. TAndi86 (válaszként erre: 1522. - Agi_15)
2019. máj. 25. 10:59
Írok a klubba, hátha valaki tud segíteni.
1522. agi_15 (válaszként erre: 1521. - TAndi86)
2019. máj. 25. 09:20
Az lehet, de ha az aktív tagok közül senkinek nincs admin-jogosultsága, akkor új tagot nem tud hozzáadni. Ahogy nézem, rengetegen vannak várakozó státuszban...
1521. TAndi86 (válaszként erre: 1520. - Agi_15)
2019. máj. 25. 08:56
Pedig a klub aktív.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook