Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
1582. Vera_84
2019. júl. 16. 16:16

Nálunk az nagyon segített, mikor kiderült nálunk a baj, hogy teljesen rábíztam a döntést és megmondtam neki, hogy így is úgy is ugyan úgy szeretni fogom.


Igyekszek a mai napig nem kimuatni, hogy mennyire aggódok. Nem csak amiatt hogy lehet nekünk sose sikerül, hanem hogy tudja ezt feldolgozni. Inkább folyamatosan erősítem benne, hogy nekem ugyan úgy 100%-os ffi.


Ő sem nagyon beszél erről. A legnagyobb valommása idén tavasszal volt, mikor elejtette, hogy ez neki nagyon fáj, hogy miatta nem.

Ekkor én hasonlót mondtam neki mint TAndi86. hogy az orvosok segítenek és amilyen nehez jön, annál jobban fogunk neki örülni mikor velünk lesz.

1581. TAndi86 (válaszként erre: 1580. - __Hope__)
2019. júl. 16. 16:08

Nálunk nagyon rossz lett a fragmentáció, 46 %, mi mondjuk ezt a vizsgálatot önszorgalomból, a 3. sikertelen beültetés után csináltattuk meg. Ugyanis SENKI, egy orvos se mondta, hogy a sima spermatogramon kívül van még jópár fontos vizsgálat. Szóval igen, a lombikot rossz értékkel is elkezdik az állami intézetekben, de Vass doktor elég korrektnek tűnik, hogy előbb kezelné, ha rossz eredmény jön ki.


Sajnos az is igaz, hogy mi semmivel nem tudtunk javítani rajta, pedig kismillió vitamint, antioxidánst szedett a férjem és Bémerezett is...

1580. __Hope__ (válaszként erre: 1579. - TAndi86)
2019. júl. 16. 15:49

Sonohysterogram, ultrahangos kontrasztanyagos méhüregi vizsgálat lesz. De fogalmam sincs, hogy a méhüregi vizsgálat és a méhtükrözés között mi a különbség... Azt mondta, hogy a petevezeték átjárhatósági vizsgálat petevezetékekre vonatkozó része nem kell, hiszen egyből lombik lesz, viszont annak a másik fele egy méhüregi vizsgálat, ami számára hasznos információkat jelenthet, ezért javasolja.


Ha jól emlékszem, a DNS fragmentáció nálatok elég magas, így biztos jobban otthon vagy a számokban. Azt találtam róla (ránk vonatkozóan érdemi információt), hogy 15% alatt kiváló, 15-30% között IVF javasolt, 30-40% esetén ICSI. Nyilván minél alacsonyabb, annál jobb, de tekintettel arra, hogy nálunk mindenképp ICSI lesz, így ha 40% alatt van, akkor még van esélyünk arra, hogy egyáltalán elkezdik a lombikot? Azt mondta a doki, ha rossz az eredmény, akkor előtte jó lenne javítani rajta, de úgy olvastam, hogy ez azért annyira nem egzakt dolog, hogy lehet segíteni az értéken...


Sajnálom, hogy a férjed zárkózott ebben a témában, bár szinte biztos vagyok benne, hogy még egy extrovertált személyiség sem beszélne erről könnyen... Én tényleg szeretném, ha jobban érezné magát a párom, hiszen ennél közösebb "projekt" nem nagyon van az életben, de picit el vagyok veszve, tudom milyen nehéz az embernek a saját démonjait elkergetni... Ráadásul nálunk én vagyok, aki bezárkózik a saját fájdalmába, és várja, hogy feleméssze az. Én pedig nyilván félek a lombiktól, a hormonoktól, és leginkább attól, mi lesz ha nem sikerül elsőre, majd másodszorra, vagy akár sokadjára sem, de ha túl sokat beszélek a félelmeimről, akkor meg attól tartok, hogy ő fogja rosszul érezni magát, holott egy percig sem hibáztatom őt emiatt...

Az "orvostudomány áldása" jó ötlet! ;)

1579. TAndi86 (válaszként erre: 1578. - __Hope__)
2019. júl. 16. 14:52

Nézd, szerintem ez egy közös “probléma”, amit közösen kell és fogtok megoldani. Mondjuk nálunk sajnos a férjem elég zárkózott, nem mutatja, hogy mit érez ezzel kapcsolatban. Ha néha mégis elejt pár megjegyzést arra vonatkozóan, hogy “miatta” lombikozunk, mindig emlékeztetem, hogy jóban-rosszban és ő is támogatna fordított esetben. Szóval nincs ilyen, hogy miatta vagy miattam, mert mindketten vágyunk arra a babára.

Másik meg, hogy a tudomány segítségével szerencsére manapság már minden orvosolható, szóval ezt kell benne is erősíteni.


Örülök, hogy jól sikerült a konzultációtok, ez a méhüregi vizsgálat méhtükrözés lesz?

1578. __Hope__ (válaszként erre: 1577. - Camonilla)
2019. júl. 16. 14:30

Szia!


De aranyos vagy, ezek szerint nem felejtetted el, hogy mi is tegnap voltunk orvosnál. :) Majd mesélj, hogy nálatok mi volt! Ugye még egyszer nem mondta le az andrológus az időpontot? Kell mennetek további vizsgálatokra? Nálatok mi a válasz a hogyan továbbra?


Mi Vass doktornál voltunk (Reprosys/Gynefert), nagyon tündéri volt, alaposan átnézte a leleteinket, mindent elmagyarázott, a papírkámon csak úgy sasolta, hogy ő ott még lát kérdést, tegyem csak fel! :D

De a lényeg, hogy megerősítette, hogy lombik javasolt, ICSI technológiával, elvileg októberben tudunk majd kezdeni. Két dolgot ajánlott még, nekem egy méhüregi vizsgálatot, azt mondta nem árt tudni, mi van nálam belül, illetve a férjemnek DNS fragmentációt. Ha ezeknek jó az eredménye, akkor azt mondta, elég jó esélyekkel indulunk lombikra. Szóval emiatt még izgulunk.


A másik dolog, ami elhangzott, hogy részemről gyakorlatilag semmi probléma nincs... Eddig abban a tudatban voltunk, hogy magas a prolaktinom, ami gond, de megerősítette, hogy mivel PEG visszanyerés után a normál tartományban van, ez kb. semmit nem befolyásol, biztos, ami biztos azért szedjem a napi fél Bromot tovább, de kb. ezen nem múlik... Aminek egyrészt örültem, de az én Drágám megállapította hazafelé, hogy ezek szerint minden probléma nála van. Nekem pedig a szívem szakadt meg, amikor láttam a szemében a fájdalmat, ahogy a kudarcérzés végigáramlik rajta. Amit pontosan tudom mennyire átkozott érzés, mert egy éven keresztül én pontosan ezt éreztem, hogy minden az én hibám, hogy selejtes vagyok, hogy még annyira sem vagyok nő, hogy képes legyek teherbe esni, hiába mondta, hogy szeret, hogy egy a csapat, hogy nem sietünk sehova...


Ti hogyan segítettetek a Kedveseteknek feldolgozni, hogy nem tökéletes az eredményük?

1577. Camonilla (válaszként erre: 1567. - __Hope__)
2019. júl. 15. 19:21
Szia Hope! Mi a helyzet? Voltatok ma? Van fejlemény? Drukkolok!
1576. Pinki02
2019. júl. 9. 13:59
Helló lányok!Sokáig én is aktív voltam ezen a fórumon, de aztán valamiért nem igazán volt aktív... Most visszajöttem, hogy bátoritsalak benneteket. 3 évvel ezelőtt kiderült, a férjem problémája,vagyis a mi problémánk ugye, hogy miért nem jön össze a baba... Az első eredményén az állt, hogy 0.25/ml,a morf. A mozgás mind 0%. Újvidéken élünk, Vajdaságban. Rögtön egy itteni neves professzorhoz fordultunk, aki a herevisszér mellett semmi mást nem talált nála, hormonok, immunológia, hereméret, minden rendben... Azt mondta nem küldi mindjárt kés alá, kiirta a Profertilt és 3 hó múlva kontroll...semmit nem változott. Megműtötték. 6 hónap után a műtétet követően, az eredmény 1M/ml,de lett 30% mozgó, és 1% morf.rögtön lombikra küldtem minket. Közben engem kivizsgáláltak, minden rendben volt...a spermiogramm minden alkalommal egy kicsit jobb lett. A meddőségi klinikán ajánlottak egy fajta vitamint, amit ők is külföldről hoznak be, nekik ezzel van a legjobb tapasztalatuk.. Condensyl a neve, napi 1x1 et kellett, hogy igyon.. Füge kaktusz kivonat, +pár vitamin még.. Akit érdekel nézze meg a neten.. A lényege az, hogy pont annyira pótolja a vitaminokat amennyire kell.. Valamint több tanulmány is igazolja, hogy sikeresen csökkenti a DNS fragmentáciot. Ezt a vitamint 2 évig folyamatosan szedte. Áprilisban eljutottunk a lombikig.. Minden tökéletesen ment. 25 petesejt, 12 embrió. Az akkor adott minta volt 4M/ml,3%morf.,10%gyors mozgó. Eddigi legjobb eredmény. 3 embriót vissza kaptam. Mind 3 a legnagyobb osztályzatot érte el. A többi 9 nem élte meg az 5.napot, így nem lett fagyasztott. Viszont sikertelen lett.Szerintem nem kell magyaráznom, hogy milyen érzés volt. 2 hét múlva vissza mentünk a dr nőhöz, aki vigasztalt minket, hogy ne agodjunk egyszer sikerülni fog, de lehet, hogy nem is találkozunk többet, mert összehozzuk mi ezt természetesen... Csak bámultam rá, és megkértem, hogy vessen egy pillantást a férjem eredményére....... Ugyan.. Mondta, hát 10% gyors van, az mint elérheti a petesejtet.. Különben is volt már nekem kismamám ettől rosszabb spermiogrammal is... Abban a percben, valami más lett közöttünk.. A rendrlőböl már nem úgy jöttünk ki mint egy meddő pár. Valami határtalan lelki nyugalom lett úrrá bennem, ami egész hónapban eltartott. Jun 1-jén kellett volna, hogy megjöjönn másodszorra a sikertelen lombik után... De nem jött. Gondoltam hormon zavar a sok minden után...egyébként nagyon pontos a ciklusom, mindig napra pontos. Eszembe jutott, hogy talán, talán... De rögtön elhesegettem a gondolatot, mert tudom, hogy megint összetörök sokadjára, ha megjön. Aztán 7 nap késés után vettem egy tesztet. Haza felé úton szidtam is magam, hogy miért kinzom a lelkem... Este 20h volt, nem vártam a reggelt, gondoltam majd szépen kialszom a bánatom reggelre... A teszt pozitív lett... 10 hetes kismama vagyok. Szívből kívánom ugyanezt a csodát mindannyiotoknak!
1575. agi_15 (válaszként erre: 1573. - __Hope__)
2019. júl. 5. 19:00

Most nincs kéznél a papír, de az alaphelyzet az, hogy 1-1 mozgó seprmiumot találtak csupán. Az meg kevés ehhez.

De a számuk egy dolog, mert igazából a minőségük se jó, és önerőből a petesejt falán sem tudnak áthatolni. Remélem, hogy valamennyit segít a vitamin. Annyit mondott az andrológus, hogy csodát ne várjunk, természetes úton kizárt, hogy legyen gyerekünk. Viszont a vitaminkúra (meg a gyulladáscsökkentő, meg az inozitol - ezt el is felejtettem írni) tehet annyit, hogy mire beültetésre kerül a sor, minőségben kicsit jobbak lesznek.

Alapvetően alacsony a tesztoszteron-szint is, és ezzel nem lehet mit csinálni.

1574. Vera_84 (válaszként erre: 1573. - __Hope__)
2019. júl. 5. 11:22

Szia Hope,


Köszönöm. Már kevesebb mint egy hónap és vv. augusztus 14-e pedig andrológus. :)

Remélem onnantól már gyorsabban fog menni.


Neked is sok kitartás és türelmet kívánok. Egy hatlamas öleléssel.

1573. __Hope__
2019. júl. 5. 10:45

Camonilla,

Mind várjuk a 15-ét, de végülis már alig egy hét! ;) Igaz közben utánajártam, Vass doktor augusztusban szabadságon lesz, szeptemberben pedig mi megyünk nyaralni, így legkorábban októberben kezdünk, de már kezdek hozzászokni a még 3 hónap, azt már kibírjuk érzéshez! :D

Agi_015,

Sajnálom, hogy nem végezték el nálatok ezt a vizsgálatot. Mennyire volt alacsony a spermaszám? A csajok itt a fórumon nekem is azt mondták, hogy nálunk is valszeg PICSI lesz. De annyira nem is bánom, így legalább tényleg a legjobbak kerülnek kiválasztásra, ami csak növeli az esélyünket! ;) A vitaminkúrátoknak drukkolok, tudom, hogy van, aki ellenzi, de itt sok olyat olvastam, akinek ennyi megoldást hozott. Kívánom, hogy ti is legyetek közte! ;)

Fekete szőlő,

köszönöm a leveledet, válaszolni fogok! ;)

TAndi86,

itt is köszönöm a biztatást! :D Bevallom az orvostudományban jobban hiszek, mint a csodákban, de azért nem zárom ki! ;)

Vera_84,

sajnálom a férjed balesetét, elég komoly lehetett a leírtak alapján. :( És kitartást, türelmet a várakozáshoz! ;)

1572. Camonilla (válaszként erre: 1567. - __Hope__)
2019. júl. 4. 18:28
De van esély és ez a fontos! Nekem már szinte mindegy h minek hívják, lombik vagy bármi ha lehetőséget ad a közös babára akkor bármi lehet! Sajnos ez egy óriási türelem játék, hetek hónapok telnek el bizonytalanságban. Néha felcsillan valami aztán megint iszonyú mélység következik. De ha igazán szereti egymást két ember akkor lesz megoldás! Drukkolok nektek Hope! Július 15 mindjárt itt van!
1571. agi_15 (válaszként erre: 1567. - __Hope__)
2019. júl. 4. 18:14

Az én férjemnek el sem tudták végezni a HBA-tesztet az alacsony spermiumszám miatt... és egyéb tényezők miatt még lombikból is csak a bonyolultabb, ICSI-eljárás a valószínű.


Most ő is vitaminkúrán van (Fer14) és tőzegáfonya+Aflamin is van a repertoáron, mert gyulladást találtak nála. Majd szeptember második felében kell menjen kontrollra.

Addig jó lenne az én részemről lezongorázni sok mindent, bár elvileg nem tudok róla, hogy lenne bajom.

1570. fekete szőlő (válaszként erre: 1569. - __Hope__)
2019. júl. 4. 18:11
Igen, természetesen megosztom, Illetve írtam neked privátban egy levelet.
1569. __Hope__ (válaszként erre: 1565. - Fekete szőlő)
2019. júl. 4. 14:00
Szia! Sajnos kromoszóma témában nem vagyok jártas, de ha kapnak választ az orvostól, akkor megosztod itt? Személy szerint rengeteg fórumot olvastam el az elejétől a végig meddőség témakörben, és olyan jó volt, amikor egy kérdésre a válasz is előbb-utóbb kiderült! :) (Meg amikor valaki éveken keresztül megosztotta a problémáit, majd egyszer csak, mint egy regény végén sikertörténet lesz :D)
1568. TAndi86 (válaszként erre: 1567. - __Hope__)
2019. júl. 4. 13:56

Szia Hope! Ne zárd ki a spontán fogantatást, mert csodák igenis léteznek. Így, hogy rossz a HBA, PICSI eljárás fog kelleni a lombiknál, de ezt Vass doki biztosan el fogja mondani. Tapasztalatom egyelőre nincs vele, mert nekünk október 10-re van hozzá időpontunk. Szerintem érdemes lehet még a DNS fragmentációs vizsgálat és a ROS elvégeztetése is.

Bocs, nem olvastam vissza az összes hozzászólásodat, nálatok a mennyiséggel mi a helyzet?

1567. __Hope__ (válaszként erre: 1566. - Camonilla)
2019. júl. 4. 13:51

Annyira sajnálom, hogy áttette az időpontotokat! Bár nálunk ilyen nem volt, de hasonló lehet, mint mikor elérkezik a várva várt nap, hogy na majd most történik valami, aztán 5 perc alatt letudnak, és továbbküldenek újabb vizsgálatra, vagy máshoz... Mi március óta játsszuk ezt a türelemjátékot, átérzem a tehetetlen várakozást. Szerintem jól teszed, hogy minél jobban kikupálod magad a témában, engem legalább is megnyugtat, amikor az orvosnál már értem, hogy miről beszél. :D A többi időt pedig töltsétek egymással, szórakozással, sporttal, minden olyannal, ami majd egy picurka mellett háttérbe szorul! ;)


Párom néhány napja volt kontrollon. Sajnos a vitaminkúra nem használt, sőt rosszabb lett. Viszont ezúton ajánlom mindenkinek Nagy Melinda biológust!!! Szakmailag hozzáértő, emberileg kedves és türelmes. Elmagyarázta, hogy a 3 hónapos vitaminkúra nagyon logikus 1. lépés volt, aminek eredménye csak tapasztalati úton tudható meg, ha már az is segít, akkor nem kell feleslegesen egyből minden drága vizsgálatot megcsináltatni. A rosszabb értékek pedig nem a vitaminok miatt van, hanem a nyári kánikula okozza. Kedvesen érdeklődött, nyitottak vagyunk-e az inszemináció és a lombik irányába, mert ha igen, akkor javasolja a HBA-tesztet (akár helyben elvégzi, ha már ott a minta). Sajnos 20% lett az eredmény (80%-tól van a referenciaérték), így azt mondta, hogy egyből a lombikot fogják javasolni. Ha bárkinek van rossz HBA kapcsán bármi infója, jöhet! ;) Illetve szívből ajánlotta nekünk Vass doktort a lombikhoz, aminek azért örültünk nagyon, mert márciusban hozzá jelentkeztünk még be 1. konzultációra, ami 07.15-én lesz! :) Szóval mi is hasonlóan játsszuk az időpont-foglalósdit! :D


Picit rémisztő, hogy spontán szinte semmi esélyünk nincs, és egyből lombik lesz, de végre előre léptünk, és történik valami!

1566. Camonilla (válaszként erre: 1560. - __Hope__)
2019. júl. 4. 10:32
Sziasztok! Sajnos egyelőre nem vagyunk beljebb, az andrológus módosította az időpontunkat, így majd júli 15.-én megyünk. Amit eddig tudunk UH alapján rendben, nagyon magas FSH, magas LH, alacsony tesztoszteron. Netes olvasmányok alapján ez a here működési rendellenességére utal. Közben dr. Kopa Zsolthoz is sikerült időpontot kapni október 22.-re, de ha ő a legjobb kivárjuk nincs mese. Addig másnál végig zongorázzuk a szükséges vizsgálatokat. Nálam úgy tűnik minden rendben. Nálatok fejlemény? Köszi az érdeklődést!
1565. fekete szőlő (válaszként erre: 1564. - Vera_84)
2019. júl. 1. 18:47
Igen, én is ezt tanácsoltam neki!
1564. Vera_84 (válaszként erre: 1563. - Fekete szőlő)
2019. júl. 1. 18:43

Sajnálom. ☹️ Én tényleg először beszélnék andrológussal a helyükben mielőtt neki indulnak a 3.nak.

Hátha tud valamit segíteni

1563. fekete szőlő (válaszként erre: 1562. - Vera_84)
2019. júl. 1. 18:35

Vara köszönöm szépen a válaszod!


Találtam azóta egy korrekt és számomra érhető leírást és valóban az Y kromoszómának sérült az AZFc területe, vagy hiányzik. Ez felelős az alacsony spermium számért (a a férje esetében).


Most derült ki hogy a 2. lombikjuk is sikertelen. :-(

1562. Vera_84 (válaszként erre: 1561. - Fekete szőlő)
2019. júl. 1. 17:27

Szia


Ha jól tudom akkor ez DNS szakaszok hiányoznak. Mindenképpen konzultálni kell andrológussal aki még tudja mondani az eredmény alapján h mi hiányzik.

Sajnos amennyire én tudom ezen segíteni nem lehet, mert öröklődő, viszont nem zárja ki a nemzőképességet.


De javítsátok ki ha tévedek

2019. júl. 1. 16:58

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Nem én, hanem egy sorstársunk érintett.


Férjénél az alábbi diagnózist kapták:


Az Y kromoszóma AZFc régióját érintő ( sY254, sY255) mikrodeléció mutatható ki.


Igyekszik persze orvossal konzultálni, de egyenlőre azt sem tudja merre induljon.

Ti tudjátok, hogy ezt mit jelent? Milyen vizsgálatot/kezelést/módszert von maga után?


Előre is köszönöm a segítséget!

1560. __Hope__ (válaszként erre: 1554. - Camonilla)
2019. júl. 1. 09:56

Camonilla, mesélj majd, hogy mit mond nektek ma az andrológus! Szorítok értetek! ;)

Nálunk holnap lesz kontroll SPG és tenyésztés...

1559. Camonilla (válaszként erre: 1558. - Xy3)
2019. jún. 21. 17:22
Értem köszi!
1558. Xy3 (válaszként erre: 1557. - Camonilla)
2019. jún. 20. 21:13
Nem kellett mennem sehova.Nekem annyi hogy minden ertekem alacsony volt.Fsh,lh,teszto is!Valoszinu parodnak mas miatt alalult ki hormonalis problema.Vagyis mas valtotta ki mint nekem.Dr Kopa segitett.De hozza nem egyszeru bekerulni.
1557. Camonilla (válaszként erre: 1555. - Xy3)
2019. jún. 20. 19:12
Bocsi még egy kérdés, mivel hormon probléma neked nem kellett menned CT-re vagy MRI-re?
1556. Camonilla (válaszként erre: 1555. - Xy3)
2019. jún. 20. 19:09
Köszönöm, jó volt olvasni a Te pozitív példádat! Csak sajnos az aggaszt h ilyen magas fsh kezelhető e pl hormonnal. De bízom benne hogy nincs nagy gond, páromnak semmilyen negatív tünete nincs. Egyébként neked a gyogyszert andrologushoz vagy endokrinologus irta fel? Te melyik andrologushoz jártál ha megkerdezhetem? Lehet hogy írtad korábban csak figyelmetlen voltam.
1555. Xy3 (válaszként erre: 1554. - Camonilla)
2019. jún. 20. 19:00
Szia.Nekem is hormonproblemak miatt volt 0!Az fsh az nagyon magas. A teszto nagyon alacson,de az enyem rosszabb volt!Nekem 2 valamennyi volt,es 6 het utan lett majdnem 18!9 az also hatar!Az fsh az 19 a max ertek.Majdnem a 3x osa,az pedig nem jo!De megvan a problema,mar csak orvosolni kell,es minden rendben lesz!
1554. Camonilla (válaszként erre: 1551. - __Hope__)
2019. jún. 20. 18:09
Köszi a biztatást, nagyon meg vagyunk ijedve, hiába hormon probléma itt is lehetnek komoly dolgok. TSH, prolaktin és ösztradiol volt még, de ezek rendben vannak. Július 1.-én megyünk vissza az andrologushoz addig csak őrlődünk.. 😔
1553. Vera_84
2019. jún. 20. 13:48

Jah és nálam egyenlőre nem találtak semmit.

SOTE-ra járunk egyébként a meddőségi központjába de nekem eddig nem mondta a prof hogy csináljak átjárhatóságit, de mindenki azt mondja hogy kell.


Viszont én Árokszállási doktornőnél voltam először magánban és mondta, hogy nem biztos hogy ilyen esetben a prof kérni fogja.

Én sem látom értelmét hogy minek, de ha kell akkor ezen ne múljon majd a dolog :)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook