Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1610. TAndi86 (válaszként erre: 1608. - Magdi985)
2019. aug. 9. 11:25
Magdi, Ti donorral nem akartatok próbálkozni?
1609. Vera_84
2019. aug. 9. 10:46

Hope és TAndi86

Köszönöm lányok a sok sok infót.


Jövő héten megyek nődokihoz, és megkérdezem ő mit javasol. átjárhatóságit vagy ezt a Sonohysterogramm. Ha a méhüregi vizsgálat nem olyan vészes akkor szerintem arra benevezek. Max nem fogadják el és akkor futok még egy kört.

Meg akkor pár vv-t kiíratok, kuksoljunk csak rá, mi a helyzet.


Férj részéről megvárom mit mond az orvos. 0 spermiummal nem hiszem IR vagy bármi más megoldhatná a gondot, főleg hogy kb 90% esélye annak hogy az ok elzáródás...


De ti akkor mindenképpel nézzesetek IR-t hátha nálatok is beválik és akkor jöhet a baba. Drukkolok nagyon.



Magdi85

Teljesen meg tudlak érteni, hogy tele van a padlás a kórházakba járogatással.. Ha annyi 10Ft-om lenne min amennyiszer megfordult a fejemben, hogy az egészet hagyni kéne a fenébe, már milliomosok lennénk.

Szurkolok hogy sikerüljön az örökbefogadás

1608. Magdi985 (válaszként erre: 1607. - TAndi86)
2019. aug. 9. 10:09

Nálunk is ilyesmi a helyzet, és ezt mondták a Kaáliban nekünk is. Így mi a lombikba bele se kezdünk. Ma meg azért sem, mert már a hócipőnk tele van a kórházba járogatással.

Holott én vagyok az igazi élő példa arra hogy csodák mégiscsak történhet meg: ilyen eredménnyel tavaly júliusban, amikor persze még nem tudtuk hogy ez a helyzet, spontán sikerült teherbe esni. Más kérdés hogy a nyolcadik hét körül megszakadt. Azóta semmi.

Nálunk az a hozzáállás most, hogy ha az ajtó nem tudunk bemenni, akkor majd bemegyünk az ablakon. Nem várunk a csodára, elindítjuk az örökbefogadást. Az lesz majd az igazi csoda :)

1607. TAndi86 (válaszként erre: 1606. - __Hope__)
2019. aug. 9. 09:07

Ez még nem is annyira rossz eredmény. Képzeld, pont ma olvastam, hogy az egyik sorstársunk férjénél 0 tünettel IR-t diagnosztizáltak. Gyógyszerrel és a diétával úgy beállt neki jó értékre, hogy a pocsék fragmentációja szinte kiválóra javult.


Nálunk 44-46 %-os volt eddig a két mérés alapján, ilyen értékkel Kopa szerint az ICSI is fölösleges, mert úgysem sikerül...

1606. __Hope__ (válaszként erre: 1605. - TAndi86)
2019. aug. 9. 08:43

Szerintem ezeket a sonohysterogramm-nál megnézik. Vagyis úgy mondta, hogy belülről is meglesi minden rendben van-e. :)


De jelenleg nagyobb problémánk, hogy megjött a DNS fragmentáció eredménye, 23,7 lett... :( Mesélted, hogy nálatok is elég magas, ilyen értékkel egyáltalán csinálnak még lombikot? Bár gondolom, ha csinálnak is, az esélyeink igen alacsonyak... :(

1605. TAndi86 (válaszként erre: 1603. - __Hope__)
2019. aug. 8. 18:55
A legtöbb helyen akkor is kérnek átjárhatóságit, ha egyből lombik lesz. Egyébként nem csak azért érdemes megnézetni, hogy biztosan átjárhatók-e a petevezetékek, hanem, mert van vmi “lötyi”, ami visszafolyhat a méhbe és az is akadályozza a fogantatást.
1604. Vera_84 (válaszként erre: 1603. - __Hope__)
2019. aug. 8. 17:19

Neki ott csak egy spermavizsgálata volt ott. Kettő a kötelező meg egy andrológusi szalvélemény. Egy külsős sperma képünket elfogadták meg a honvéd andrológiai véleményt. Mehettünl volna a honvédba műtétre de Riesz doki ezerszer jobb orvos.


Doki szerint a hormon eredményeim jók (perverz módra egy cikluson belül 4x kell vv-re menni) . Rákszűrésem is jó volt. Ezeket majd újra kell csinálni mert lejártak.


Lombik előtt meg altató orvosi vizsgálatok kellenek majd. Ez az ami biztos.


Jővö héten szerintem beszaladok a nőgyógyászhoz és megkérdezem mit érdemes megcsinálni hogy azért azzal is haladjunk.

1603. __Hope__ (válaszként erre: 1601. - Vera_84)
2019. aug. 8. 16:46

Gondolom azért nem egységes, mert minden eset más, és még túl sok a fekete folt az orvostudomány ezen területén... :( Ráadásul ezek a vizsgálatok mind jó drágák is, és senki nem szeret feleslegesen ennyit költeni. Amúgy nektek a Sotén van olyan férfi vizsgálat, amit tb alapon elvégeztek és nem volt fizetős?


Neked pedig lehet, hogy addig tényleg nem érdemes további vizsgálatokat csináltatnod, amíg nincs előrelépés. Ha az alaphormonok mind rendben vannak, akkor kicsi a valószínűsége, hogy komolyabb gond lenne nálad, és ha lombikra kerülne a sor, akkor meg 1-2 hónap alatt végig tudod csinálni a fura "előírás vizsgálatokat". Átjárhatóságit szerintem máshol sem kérnek, ha egyből lombik van, nekem helyette Sonohysterogramm (méhüregi vizsgálat) lesz néhány hét múlva.

1602. Andyke
2019. aug. 8. 16:28

Sziasztok Lányok



Véleményeteket szeretném kérni párom


DNS fragmentáció index átlaga 3.9% jó-kiváló


Közepesen fragmentált tartományban ebből90%


magas fragemntálás 10%


Nem progresszív motilitás 5 és 1 alatt kéne lennie


Ezzel mit lehet tenni?


Mozgó spermium90%


Progresszív motilitás 85%


Nem mozgó spermium 10%



HBA teszt eredmény 95%


ROS+spermiumok aránya az élő spermiumokon belül 82.8 emelkedett ROS tartalom


Ez tényleg magas? vmivel lejjebb lehet vinni? Mit befolyásol?


A sejtekben lévő szabadgyök mennyiség 830 csökkent ROS tartalom


Köszönöm

1601. Vera_84 (válaszként erre: 1600. - __Hope__)
2019. aug. 7. 10:39

Mi az xy kromoszómát éa az y kromoszóma mikrodeléciót nézettül meg azt egy másik andrológus kérte.


Alap hormon vizsgálataim voltak a soten meg rákszűrés. Persze azok lejártak úgyhogy azok nekem jönnek újra. Átjárhatósági meg egyéb vizsgálatok nem voltak még. Nem tudom őszintén mit csináltassal meg. A soten IR al meg hasonlókkal nem foglalkoznak. Legalább is ezt olvastam a forumon. Átjárhatóságit meg nem biztos hogy a prof kerni fog. Akkor meg minek szenvedtessem magam... Szóval kicsit meg vagyok lőve...


Nálunk is hasra hízós férj. De a családjában a pasik mind pocakra híznak. Az tény hogy magas volt a vérnyomása de most adott le nem keveset és most már egész jól helyreállt. Normál tartományban van folyamatosan.

Ilyenkor legyen okos az ember hogy mit kéne még megcsináltatni. 😃


Mért nem lehet ez egységes... Ezek a vizsgálatok kellenek, ezek meg nem. Álom édes álom😊

1600. __Hope__ (válaszként erre: 1599. - Vera_84)
2019. aug. 7. 09:50

Köszi a listát, gyűjtök minden hasznos információt. :) Milyen genetikai vérvételt csináltattatok?


Inzulinrezisztenciában én is csak női oldalról vagyok járatosabb, egyik barátnőm IR-es, sokat volt rosszul, nála nem is babaprojekt miatt derült ki. De alattomos kis betegség, mert a vércukor szint lehet, hogy teljesen tökéletes, csak az inzulinválasz száll el. Olvastam, hogy férfiaknál is egyre gyakoribb, és szintén termékenységi problémákat okoz. Sajnos férfi oldalról nem sok információt találtam a tünetekről, de a férjem rengeteg sport és egészséges táplálkozás mellett is rettentő nehezen tud fogyni, pocakra hízik, és annyit találtam, hogy a magas vérnyomás is lehet tünete (ami neki kiskora óta kicsit magasabb az átlagnál). De igazából vakon tapogatózom...


Neked még alapvizsgálatok sem voltak, vagy csak az "extrábbakat" nem akarod egyelőre megcsináltatni?


És hajrá katonák! ;)

1599. Vera_84 (válaszként erre: 1598. - __Hope__)
2019. aug. 6. 13:30

Én is nagyon bízom benne, és nagyon köszönöm a támogatást.


Riesz doktor úr írta ki a vérvizsgálatot. Mi már úgy mentünk hozzá, hogy volt kezünkben genetikai vv, ami teljesen jó volt. Ott nincs eltérés. Akkor beszéltük, hogy csináltassa meg ezt a vv-t és menjünk vissza, utána beszélünk arról hogy mikor lesz a biopszia. Így a vérvétel egyben a műtétre való felkészülés is egyben.


Itt van a lista hogy mit kért tőlünk. Nagyrutin + hormonsor.

Vérvételi nagyrutin - 20 összetevő ( vércukor, karbamid, kreatinin, húgysav, nátrium, kálium, kálcium, totál bilirubin, direkt bilirubin, gamma-GT, alkálikus foszfatáz, GPT, GOT, LDH, összfehréje, albumin, CRP, koleszterin, triglicerid, vérkép )


Férfi hormon profil (FSH, LH, Ösztradiol, Prolaktin, TSH, Szabad és biológiailag aktív tesztoszteron)


IR-ban nem vagyok járatos, a cukrom elvileg nekem is meg páromnak is jó. azért lehet nem ártana megnézni, de még mindig úgy vagyok vele hogy magamat annak fényében vizsgáltatom amit elérünk az andrológusnál...


Ami végre augusztusban meglesz. mármint pontot teszünk lassan csak annak a bizonyos i betűre, és meglesz hogy akkor lesz katona vagy nem.

1598. __Hope__ (válaszként erre: 1597. - Vera_84)
2019. aug. 6. 13:03

Köszi a drukkot! :)

Kitartást nektek jövő szerdáig, annyira bízom benne, hogy tudnak majd mit mondani nektek ezekre a hormonértékekre! Majd írd meg, milyen infot kaptatok, nagyon érdekelne. Nálunk hormonokat férjemnél még senki nem kért, és mivel nem is nagyon tudom, hogy min hogyan lehet segíteni, addig nem is szeretném erőltetni, szegénykém így is kivan a sok vizsgálattól. :( Én még a terheléses cukor+inzulin vizsgálatot vetettem fel neki, utánaolvastam a férfi IR-nek, és sok tünete megvan nála, főleg most nyáron, a nyaralások során nem a szokásos egészséges kajáinkat ettük, és többször is rosszul volt. Persze ez is csak egy tipp, amit csak én vetettem fel, orvos nem javasolt, csak olyan jó lenne megtalálni az okot, és az IR/cukorprobléma legalább olyan, amin már tudnak segíteni! :D

A vérvételen párodnál miket néztek? Ezeket orvos kérte, vagy önszorgalomból csináltattátok?

1597. Vera_84 (válaszként erre: 1596. - __Hope__)
2019. aug. 6. 11:25

Jaaaj Hope. Megy a drukk ezerrel.


mi most szombaton voltunk vv-n. 14-én pedig vissza doki, aki megmondja hogy mi legyen.

Nálunk annyi derült ki, hogy alacsony a vas. úgyhogy most már szed vasat is.


A többi mondhatni jó, kivéve a hormon:

FSH 26 (ref érték 1,4 - 18,1)

LH 16,7(ref érték 1,7-9,3)

Tesztoszteron 9,79 (ref érték 5,72- 26,14)


Úgyhogy most megy a matek, mit fog mondani a doki erre. Most kaptam olyan infót, hogy ez akár here károsodásra utalhat és ezen nem lehet javítani...


hát nem is tudom, körömrágva, hajtépkedve várom a jövő hét szerdát.

1596. __Hope__
2019. aug. 6. 09:46

A magam részéről pedig egy kis drukkolást szeretnék kérni tőletek, ma ment a férjem DNS fragmentációra, kb. egy hét múlva lesz eredmény, szorítsatok, hogy szép alacsony legyen majd az érték, és így októberben legyen esélye a lomikunknak!!! :)

Bele se merek gondolni, mi lenne, ha megint egy újabb rossz hírt kapnánk csak... :(

Amúgy többiek, hogy vagytok? Bárkinél bármi fejlemény, vagy lelki mélypont, amihez egy kis támogatás jól esne? :)

1595. __Hope__ (válaszként erre: 1592. - Dina adam)
2019. aug. 6. 09:38

Ez tényleg nagyon attól függ, hogy mi a probléma. Azoospermia esetén szinte nulla, csökkent fertilitásnál azért jóval több. De érdemes kutatni, hogy mi okozhatja a meddőséget, mert akár az ondósejtek teljes hiányán is lehet változtatni, javítani. Valakinél egy egyszerű vitaminkúra segít, másnál hormongyógyszerek, okozhatja valamilyen gyulladás, visszér, cukorprobléma, vagy akár csak egy laptop állandóan ölben tartva.

Az esély mindig megvan, persze az is lehetséges, hogy sosem lesz gyereke egy meddő férfinak természetes úton.

Ha gyerekvállalásban gondolkodtok, és ezért tetted fel a kérdést, akkor orvosi segítséggel egész biztos, hogy nagyobb az esély. De ha az a kérdés, hogy lehetséges-e, hogy egy meddő férfi véletlenül teherbe ejtsen egy nőt, akkor erre is tudnék példát mondani. :)

Ha pedig ennél konkrétabb kérdésed lenne, akkor itt a fórumon elég sok "szakértő" van a témában (sajnos...)!

1594. Vera_84 (válaszként erre: 1592. - Dina adam)
2019. aug. 5. 10:08

Szia


Ez nagyban függ attól, hogy mi a konkrét probléma és az hogy orvosolható

1593. beach_boy
2019. aug. 4. 15:08
Nekem egy novemberi borzasztó spermaeredmén után 3 hónappal megfogant februárban a kisfiam. Fer14, no cigi, no pia. Egyébként maradt majdnem egy egész három havi adag, szívesen eladom.
1592. Dina adam
2019. aug. 3. 23:44
Mennyi esély van arra h egy meddő férfinek legyen gyermeke természetes módon? Szerintetek?
1591. Camonilla (válaszként erre: 1589. - TAndi86)
2019. júl. 17. 18:37
Akkor nektek is október lesz a nagy várakozások hónapja! Drukkolok nektek! Igen a legkönnyebb a donort ajánlani, gondolom kapnak valami jutalékot utána, ki tudja..
1590. Camonilla (válaszként erre: 1584. - __Hope__)
2019. júl. 17. 18:35
Dr. Albert Istvánnál voltunk, mert hozzá volt leghamarabb időpont, de ez be is bizonyította h érdemes várni a jobbra.. csak mikor az ember kap egy leletet amin az áll h azoospermia és nulla sperma akkor mihamarabb válaszokat akar. Most egyelőre a genetika, hormon már van, másban egyelőre nem gondolkodunk. Férjem vitaminokat szed, aztán meglátjuk. Ha látom a genetika eredményét az már sokat segít, hiszen abból már sejthető ez az.. habár minden hitemmel abban vagyok h negatív lesz, hiszen ha már egyszer sikerült összehozni a babát (amit akkor nem tarthatunk meg) akkor nem lehet genetika..
1589. TAndi86 (válaszként erre: 1584. - __Hope__)
2019. júl. 17. 18:31

Szerencsére nem törvényszerű, hogy ha az egyik érték rossz akkor a másik is az lesz, ne izgulj feleslegesen. 😉 Férjem szedett emelt dózisú C vitamint, E-t, B12-t, D-t, magnéziumot, cinket, szelént, omega3-at, krill olajat, maca port, L-karnitint, asztaxantint, q10-et, folátot, és 3 hónapig naponta 2x és éjszaka használta a Bémer gépet.

Mi októberben megyünk Vass doktorhoz, a microfluid technikában bízunk. Ha az se jön be, akkor marad a biopszia.


Amúgy nekünk is hasonló tapasztalatunk volt, mint Camonillának, minket szinte végig se hallgatott (27 ezerért) Szabó doktor, egyből a donort ajánlotta. Úgy látszik a Humancellnél az a könnyebb megoldás...

1588. agi_15 (válaszként erre: 1587. - TAndi86)
2019. júl. 17. 18:28

Igen, én is azt gondolom, hogy ez a lelki dolog főleg a férfiaknak nagyon nehéz. Mi nők kibeszéljük magunkból a dolgokat, de valahogy nincs előttem, ahogy egy férfi fórumon erről tárgyalnak a pasik :D

Mi most futni kezdünk el együtt. Mármint én már futok január óta, de most a férjem is jön velem - le kell fogynia, mert attól feltehetően fog valamennyit javulni a spermaképe. Mármint azt mondta Riesz doki, hogy spontán soha nem lesz gyerekünk, de jobb minőséggel tudunk nekifutni a lombiknak. Meg hát az általános egészség sem mindegy nyilván :)

1587. TAndi86 (válaszként erre: 1586. - Agi_15)
2019. júl. 17. 18:18
Ági, tök jó, hogy nektek van egy ilyen segítő közeg, ahol a lelki oldallal is tudtok foglalkozni. Szerintem a legtöbb férfi ilyen esetben nem tud/akar segítséget kérni, pedig a lélek “kezelése” éppoly fontos szerintem mint a testé. Az én férjem jógázni kezdett, számomra az is hatalmas előrelépés volt.
1586. agi_15 (válaszként erre: 1578. - __Hope__)
2019. júl. 17. 18:10

Az én férjemet nagyon sokkolta a diagnózis (OAT). Egyébként is kisebbrendűségi érzése van sok minden miatt, hát ez sem segített ezen.

Volt minden terítéken az elmúlt 2 hónapban, a legalja az volt, amikor azt mondta, hogy inkább csendben elhagy, hogy legyen esélyem találni egy apának való férfit. Vagy amikor teljesen más okok miatt nem úgy reagáltam a közeledésére, ahogy ő gondolta, akkor azonnal ide vezette vissza, hogy biztos ezért nézek rá más szemmel. Amúgy is újra fel kellett fedezni a szexet, mert eddigre már annyira szinte a gyerekgyártásról szólt az egész, hogy már-már megfeledkeztünk arról, hogy mi minden egyébre is jó még ;) Viszont hogy a végére ugorjak, most azt érzem, hogy amúgy sokkal felszabadultabban vagyunk együtt, senkit semmi egyéb nem érdekel, se időpont, se pozitúra, se gyertyaállás, se semmi, csak hogy jól érezzük magunkat - és ilyen nagyon régóta nem volt, és ez segít ebben a válságos helyzetben is egymásra hangolódni, még inkább egymáshoz kötődni.

Van egy barátja, aki teljesen meddő férfi, neki elmondta, viszont teljes csalódás, mert szinte nulla empátiával reagált az illető, amit nem is tudunk hova tenni... Úgyhogy inkább felkereste az egyik régi ismerősünket, aki lelkész, és vele teljes mértékben azon vannak, hogy a lelki oldalt megerősítsék addig is, míg az egészségügyi procedúrákra várunk - keresztyén emberként nekünk ez is nagyon fontos.

1585. Vera_84 (válaszként erre: 1584. - __Hope__)
2019. júl. 17. 18:06

Szia Hope,


Köszönöm a kedves szavakat. Majd megírom mi volt a dokinál.


Neked is mérhetetlen sok erőt és kitartást kívánok. 😘

1584. __Hope__
2019. júl. 17. 15:45

Camonilla,

sajnálom, hogy ilyen rossz érzésekkel jöttetek el... :( Kinél voltatok? Szerintem igazatok van, hogy ennyi alapján még nem fogadjátok el a "csak donor" javaslatot, érdemes utánajárni. Nem mintha elítélném, de első körben szerintem mindenki azért küzd, hogy a klasszikus értelemben közös baba összejöjjön. Izgulok értetek a genetikai vizsgálat miatt! Aztán nekünk is az október lesz az a hónap, amitől a nagy áttörést várjuk, szóval tényleg nagyon remélem, hogy gyorsan eljön! ;) Addig van más, amit megnézettek, kipróbáltok?


Vera_84,

nagyon erős vagy, hogy ilyen jól tudod kezelni a helyzetet! Remélem nem fog soha elemészteni a sok aggodalom... Olyan nehéz ezt a helyzetet jól kezelni... :( Nektek viszont mindjárt itt az augusztus, remélem jön majd az előrelépés nálatok! ;)


TAndi86,

sajnálom, hogy nektek senki nem javasolta korábban ezt a vizsgálatot, Vass doktor tényleg nagyon korrektnek tűnt minden tekintetben. Pontosan miket próbáltatok végig a javítás érdekében? Bevallom, nagyon félek, hogy ne legyen rossz nálunk ez az érték, annyira reménykedem, hogy legalább ebben jó hírt kapjon majd az én Drágám, biztos jót tenne a lelkének... :) Nálatok mi a következő lépés?

1583. Camonilla (válaszként erre: 1578. - __Hope__)
2019. júl. 16. 20:11
Igen izgultam értetek! Örülök hogy pozitívan jöttetek el! Mi sajnos nem annyira, nem is megyek többet ehhez az orvoshoz! Két spermatogram és egy hormon eredmény alapján egyből kijelentette h donor. Semmi további vizsgálatra nem akart küldeni.. nekem kellett erőltetni a genetikai vizsgálatot is.. szóval no comment! Pénteken megy a párom laborba és 10 munkanap múlva már sokkal okosabbak leszünk, remelem negatív lesz a genetika. Aztán október 22. lesz a mi nagy napunk, az első konzultáció Kopánál. Bízom benne hogy ő ad egy kis lendületet. Kitartás nektek október hipp hopp eljön!
1582. Vera_84
2019. júl. 16. 16:16

Nálunk az nagyon segített, mikor kiderült nálunk a baj, hogy teljesen rábíztam a döntést és megmondtam neki, hogy így is úgy is ugyan úgy szeretni fogom.


Igyekszek a mai napig nem kimuatni, hogy mennyire aggódok. Nem csak amiatt hogy lehet nekünk sose sikerül, hanem hogy tudja ezt feldolgozni. Inkább folyamatosan erősítem benne, hogy nekem ugyan úgy 100%-os ffi.


Ő sem nagyon beszél erről. A legnagyobb valommása idén tavasszal volt, mikor elejtette, hogy ez neki nagyon fáj, hogy miatta nem.

Ekkor én hasonlót mondtam neki mint TAndi86. hogy az orvosok segítenek és amilyen nehez jön, annál jobban fogunk neki örülni mikor velünk lesz.

1581. TAndi86 (válaszként erre: 1580. - __Hope__)
2019. júl. 16. 16:08

Nálunk nagyon rossz lett a fragmentáció, 46 %, mi mondjuk ezt a vizsgálatot önszorgalomból, a 3. sikertelen beültetés után csináltattuk meg. Ugyanis SENKI, egy orvos se mondta, hogy a sima spermatogramon kívül van még jópár fontos vizsgálat. Szóval igen, a lombikot rossz értékkel is elkezdik az állami intézetekben, de Vass doktor elég korrektnek tűnik, hogy előbb kezelné, ha rossz eredmény jön ki.


Sajnos az is igaz, hogy mi semmivel nem tudtunk javítani rajta, pedig kismillió vitamint, antioxidánst szedett a férjem és Bémerezett is...

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook