Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1670. Pinki02 (válaszként erre: 1669. - Magdi985)
2019. aug. 20. 13:57
Készült e citogenetikai vizsgálat a magzatnál? Mert nálunk nem volt kromoszóma eltérés, teljesen rendben volt a lelet. Szerintem ha dns fragmentált lett volna a spermium, akkor lenne citogenetikai eltérés is. A genetikus azt mondta, hogy az én szervezemben, méhemben játszódott le valami. Amíg nem készül citogenetikai vizsgálat a magzatnál, addig csak ráfogják, hogy a rossz sperma a gond.. Holott nagyon sok minden más előfordulhat még..
1669. Magdi985 (válaszként erre: 1666. - Pinki02)
2019. aug. 20. 08:31

Én háromszor estem teherbe, elég rossz spermakep mellett, kisebb csoda volt.

De sajna egyik sem maradt velünk.

Utána derült ki a rossz DNS fragmentáció. Az orvosok szerint ez lehet a hiba.

1668. Magdi985 (válaszként erre: 1667. - Hamil)
2019. aug. 20. 08:29

Szia!

Nekünk sajnos rontott a helyzeten, mind mennyiség, mind pedig mozgékonyság szempontjából....

később egy andrologus azt mondta, hogy ezeket (profertil, folandrol) egy sima, rossz spermakép alapján el sem lehetne kezdeni, mert bizonyos esetekben árt.

Utóbb elvégezték férjemen ezt a vizsgálatot, aminek már nem tudom a nevét, annyi volt, és kiderült, hogy bizony bizony, neki nem szabadott volna szedni ezt.


Viszont személyesen ismerek olyat, akinek ez használt.

Kívánom, hogy nektek is meghozza a sikert!

1667. Hamil
2019. aug. 19. 22:41

Sziasztok,Folandrol spermajavitó nincs valakinek eladó?

Atvennem ha maradt es mar nem kell.

Velemény,tapasztalat esetleg valakinek errol az etrendkiegeszitorol?

Köszi

1666. Pinki02 (válaszként erre: 1665. - Szabinaa3)
2019. aug. 18. 09:44
Szedtem az Aspirin protectet, a stimuláló első 2 hetében, azután Fraxiparin injekciót.. De a túlstimulácio miatt nagyobb dózis kellett volna... A terhesség alatt meg előtte is végig szedtem az Aspirin..de valószínű, hogy az nekem kevés. Most várom a genetikai mutációk eredményét, és akkor végre nem csak találgatnak!egyre többet agyalok, azon, hogy nem e a rossz minőségű spermium okozta.. De a magzat citogenetikai vizsgálata rendben volt... Meg nem húztam volna a 11.hétig a terhességet.. De ez is csak feltételezés! Esetleg, ha valaki közülünk biológus, vagy otthon van ebben a témában, arra lennék kíváncsi, ha a spermium dns fragmentált volt, rendben lenne e a magzat citogenetikai eredménye? Az én logikám szerint nem, gondolom akkor lenne kromoszóma rendellenesség, amit kizártak..meg nem lombik volt, természetes úton meg azért csak a legjobb éri el a petesejtet.. A szervezet már akkor szelektál..
1665. Szabinaa3 (válaszként erre: 1664. - Pinki02)
2019. aug. 18. 07:35
Szia! Szerintem van esélyetek spontán is, az aspirin protect vény nélkül kapható és az id vérhígító hatású, én azt szedtem a lombik elején, kérdezd meg a nőgyógyászodat mit ajánlana :)
1664. Pinki02
2019. aug. 17. 16:41
Sziasztok. 1 hónapja írtam, hogy a nagyon rossz spermakép mellett, a sikertelen lombik után spontán teherbe estem.. Sajnos a 11.héten missed ab lett a vége.. A magzaton citogenetikai vizsgálatot végeztek, a genetikus szerint nem a rossz spermiogramm miatt történt, mert nem találtak semmi genetikai, kromoszóma eltérést. Egy lombikunk volt eddig, nekem az összes eredményem mindig jó volt.. Most trombózis hajlamra utaló genetikai mutáciokat vizsgálják nálam..a genetikus meg a nőgyógyászom is arra gyanakszik, hogy trombózis miatt halt el a magzat, és a lombik is azért nem sikerült, mert a hiperstimulácio miatt nagyon besűrűrödött a vérem, pedig ET után szúrtam a vér higitót, de állítólag a stimulácio elejétől kellett volna. Most várunk 3 hónapot, utána megint megprobálkozunk a csodával.. Mert ha egyszer összejött természetesen, van esély, hogy másodszor is összejön.. Nem indulnák mindjárt lombikozni.. Ti hogy gondoljátok?
1663. Vera_84 (válaszként erre: 1660. - TAndi86)
2019. aug. 14. 17:14
Legelsőnek 30% volt, most 5%ot növelt. Még most nagyon pesszimistán állunk hozzá. Lehet ha feldolgoztuk akkor majd kicsit jobb lesz
1662. Vera_84 (válaszként erre: 1661. - __Hope__)
2019. aug. 14. 17:12

Igen tudom. Nagyon büszke vagyok rá. Hihetetlenül bátor. Most nagyon rosszul érzi magát és megint azt mondogatja hogy ő nem is igazi férfi...


Pedig számomra a legférfiasabb férfi a világon, aki képes éa megteszi ezt ÉRTEM!!!


Hazaérve jól megpuszilgattam és megölelgettem és biztosítottam hogy bármi lesz a lényeg hogy itt vagyunk egymásnak. Egy közös babó meg grátisz.


Köszönöm a drukkot. Én is nagyon szorítok nektek.

1661. __Hope__ (válaszként erre: 1659. - Vera_84)
2019. aug. 14. 16:32
Nagyon drukkolok értetek is, hogy 09.19-én találjanak megfelelő katonákat!!! :) Addig is bár tudom, hogy tudod, de a férjed egészen biztos, hogy mindennél jobban szeret téged, ha bevállal egy ilyen műtétet! <3
1660. TAndi86 (válaszként erre: 1659. - Vera_84)
2019. aug. 14. 15:58
Ezek azért jó hírek, főleg, hogy a doki optimista.
1659. Vera_84
2019. aug. 14. 15:51

Megvolt a konzi és a bűvös dátum. Szeptember 19. Mikro tese beavatkozás lesz. Riesz doktor fogja végezni mindkét heréből.


Véreredmény alapján teljesen egészséges férjem van, viszont a herék nem jól működnek 9,7 tesztoszteron eredménnyel és ez az oka a LH és az FSH magad eredményének. Annyit tudunk hogy a tesztoszteron szint bár alacsony de nem katasztrófa. Ha 8 vagy az alatt van az nagyobb baj lenne.....


Szó mi szó nem túl vidáman távoztunk. Pedig a doki most is optimista volt a 30%os esély most 35% lett.

1658. TAndi86 (válaszként erre: 1657. - __Hope__)
2019. aug. 14. 12:53
Szerintem a Ti DNS fragmentációs átlagotok nem is annyira vészes még. Ezen a microfluid biztos tud segíteni.
1657. __Hope__
2019. aug. 14. 12:44

Andi,

köszönöm az információkat és segítséget, és minden ellenére én rettenetesen drukkolok a PGS eredményetek miatt!!! Talán annál a kettőnél sikerült tökéletes katonákat kiválasztani MACS-szal! :)


Csajok,

már nagyon aggódom, hogy mit mondanak a jövő szerdai konzultáción az eredményünkre, hogy októberben mehetünk-e lombikra vagy sem... A Sonohysterogramm miatt már nem is aggódok, bár alapvetően amiatt megyünk... :P

1656. TAndi86 (válaszként erre: 1651. - Magdi985)
2019. aug. 13. 19:32
Mivel ez egy magánklinika, gondolom nincs tb-s lombikra lehetőség.
1655. Vera_84 (válaszként erre: 1654. - TAndi86)
2019. aug. 13. 19:28

Akkor addig fagyoba vannak a kicsik?

Elhiszem hogy nem adsz neki sok esély, viszont én hatalmasan szorítok nektek.

1654. TAndi86
2019. aug. 13. 19:01

A PGS eredménye 5-6 hét. A csehek adták a stimulációs protokollt, egyszer voltam ultrahangon a Geniumban, a másodikra már ki kellett menni, akkor mondták meg a leszívás napját.


A túlstimu miatt amúgy se akartam volna friss beültetést. A MACS nagyon hasonló a microfluid technikához tudomásom szerint.

1653. Vera_84 (válaszként erre: 1650. - TAndi86)
2019. aug. 13. 16:56

☹️ Hát nagyon nemm olcsó és ezek szerint meg is szenvedted. ☹️ Ott volt a stimu is vagy azt itthon csinálták és csak a leszívásra mentetek ki?

Hol tartotok most? A tulstimu miatt lesz most beülti a PSG követően?

1652. __Hope__ (válaszként erre: 1648. - TAndi86)
2019. aug. 13. 16:40

Andi,

őszintén sajnálom... :(

Ezek szerint nemrég volt egy újabb lombikod? Vissza is kaptad a 2 db 6 naposkát? Vagy ennél a technológiánál nem így működik, csak a PGS vizsgálat után derül ki, hogy lesz-e beültetés? Ne haragudj, lehet, hogy tejesen rosszul értelmezem az eljárást, de igyekszem minél több információt magamba szippantani a későbbiekre... Utána olvastam, hogy mi ez a MACS, nem tudod ehhez képest más, amit a Reprosysban csinálnak chipes szelekciót?

1651. Magdi985 (válaszként erre: 1650. - TAndi86)
2019. aug. 13. 16:36
Egyébként cseh állampolgárnak olcsóbb lenne vagy ott egységesen mindenkinek ennyibe kerül?
1650. TAndi86 (válaszként erre: 1649. - Vera_84)
2019. aug. 13. 16:28
Ez már az egész brnói lombik ára a PGS-sel együtt. A PGS-nél az 5-6 napos embrióból vesznek bioptátumot és elvileg kiszűrhető vele a beteg embrió, csak jó kerül beültetésre. Nekem már nem volt jobb ötletem a mi problémánkra.
1649. Vera_84 (válaszként erre: 1648. - TAndi86)
2019. aug. 13. 16:18
Ez iszonyat drága... Ez is valami genetikai vizsgálat?
1648. TAndi86 (válaszként erre: 1647. - Vera_84)
2019. aug. 13. 15:59
Vera, őszintén, de. 07.19-én volt a leszívásom. Őszintén? 23 petesejtből 13-at tudtak megtermékenyíteni, amiből 3. napra lett 8, végül 2 maradt 6. napra. Kérdeztem, hogy ha volt MACS is, mégis hogy lehet ennyire rossz az arány? Válasz: a MACS se 100%, a férfi genómDNS a 3. napon lép be, és emiatt ekkora a lemorzsolódás... Most a PGS eredméynére várunk, sajnos nem fűzök hozzá sok reményt... Mindezt 2800 euroért, szenvedések árán az iszonyatos túlstimuláció miatt. Ismét csalódás minden téren.
1647. Vera_84
2019. aug. 13. 14:22

Hope!


Teljesen egyet értek veled. Én is "ülök" a fenekemen, intézzük férj dolgait, közben olvasom, hogy ki milyen vizsgálatokat csináltat és miért, és ilyenkor elgondolkozok, hogy nem kéne nekem is? De a doki nem mondta. Semmit nem mondott. Még azt a rohadt átjárhatóságit se kérte.... Nem mondanak semmit. Úgyhogy csak a találgatás marad és kiválasztani ami úgymond "szimpi"...


lehet hogy férj eredményétől teszi függővé, de komolyan nem halnék bele ebbe a vizsgálatba így ezt most önszorgalomból teszem meg. 2017 végén kezdtük az orvoshoz járást. 2018 márciusában voltunk első konzin és még mindig nem jutottunk el addig hogy most lehet e egyáltalán vagy sem.... Idegtépő.


TAndi


Ti nem gondolkoztatok el azon hogy esetleg Brno-ban megpróbáljátok? hátha ott jobban tudnának segíteni? Lehet hogy sok költség, de sajnos nagyon úgy fest hogy itthon nem igazán tudtok előre lépni. :(

1646. Magdi985 (válaszként erre: 1643. - TAndi86)
2019. aug. 13. 14:06

A millió Ft nekünk is oda van.

De még mindig jobb, hogy a tuti sikertelen lombik előtt, minthogy párszor telenyomom magam hormonokkal, és majd csak utána derült volna ki, hogy hát amúgy esélytelen volt.

1645. Magdi985
2019. aug. 13. 14:03

Ennél csak az volt csodásabb, amikor bejutottam az egyik sztárpszichológushoz, aki elkezdte mondani a spirituális baromságát, hogy a lélek még nem döntött úgy hogy leszületik hozzánk, mert a nagy görcs elzárja a csakrát. Vagy micsoda.

Sírjak? Nevessek?

1644. TAndi86 (válaszként erre: 1639. - __Hope__)
2019. aug. 13. 13:56
Ti még nagyon az elején vagytok. Az azért elvitathatatlan, hogy a legtöbb doki azért nem kér az első lombik előtt semmi drágább, speciálisabb vizsgálatot, mert nem feltetlenül akarja költségekbe verni a párt. Hisz már az első is simán összejöhet. A sikeres lombikhoz marhanagy szerencse is kell.
1643. TAndi86 (válaszként erre: 1641. - Magdi985)
2019. aug. 13. 13:53
Teljesen egyetértek. Mi a 3. lombik után döntöttünk úgy, hogy kivizsgáltatjuk magunkat alaposabban. Akit találtam orvos és 100%-ig meg tudok benne bízni, hosszú vizsgálati protokollt adott. Eleve míg hozzá bejutottunk több hónap volt. Utána úgy szervezni az életemet, hogy lehetőleg SZTK-ba tudjak menni, ahol persze kiröhögtek, utána a fizetősekre időpontot egyeztetni, na az se volt egyszerű. Végül kb. fél év alatt elköltöttünk több mint másfél millió Ft-ot. És nagyjából ugyanott vagyunk mint azelőtt. A bajunkra nincs megoldás. Hány és hány sztárandrológust felkerestünk, csak úgy röpültek a 20 ezresek a 10 perces konzultációk után, mégse tudnak megoldást. Ez a szomorú, hogy ha legalább érne valamit, de így totál pénzkidobásnak tűnik.
1642. Magdi985
2019. aug. 13. 13:50

Másik: férjemnek kiderült az alacsony spermaszám, ajánlottak neki vitaminokat, Profertil és társaik. Drága volt, tudhatjátok.

Másik orvoshoz ment a kúra végén vissza, mert az előző nyugdíjba ment, romlott a spermakép. Hogy lehet ez?

Mire az orvos mondja, hogy ezeket automatikusan nem is lehetne szedni, csak bizonyos vizsgálat után - amint most, ha agyon ütnek se tudok megmondani, mert annyi féle három betűből álló vizsgálaton vagyunk túl :D -, mert képesek rontani a helyzeten.


Köszönjük szépen, hogy megetették férjemmel egy belföldi hosszú hétvége árát, tök feleslegesen.

1641. Magdi985
2019. aug. 13. 13:45

Lányok nekünk pont ebből lett elegünk.

Hogy nekem kell képzett nőgyógyásszá válnom, ha akarok valamit.

Nekünk így indult, ezt hallgassátok meg:

egy év próbálkozás után jelentkezni akartam az egyik vidéki Kaáliba, amihez én legközelebb lakom. Ott kiderült, hogy naaaagyon sokat kell várni.

Ezután megadták az egyik ott dolgozó orvos magánrendelésének elérhetőségét, hozzám közeli megyeszékhelyen. Oda lehetett menni azonnal.


Orvos megvizsgál, és felírt laborvizsgálatokat. Ugyebár hormonsor + AMH. Az AMH-val kapcsolatban közli, hogy azt csak magánban lehet megcsináltatni, synlab. Tudomásul vettem. De!! A 3. és 21. napi hormonsorra ő ott a magánrendelésén nem tud beutalót adni, de mivel ő heti egy napot rendel egy adott város SZTK-jában is (hozzám kb 40 km, ellenkező irányba), mint sima nőgyógyász, oda menjek el hozzá, csak pénteki napokon, ott felírja a beutalót az ottani SZTK-ba, amivel következő hétfőn ismét menjek el oda, vetessem le a vért, másnap ismét menjek el az eredményért, na és ha minden megvan, megint menjek hozzá vissza a magánrendelésre.


Na mondom köszi. Utazzam végig a megyét kb hatszor.

Fogtam magam, és levetettem egy füst alatt mindent a synlabban, ha már ígyis-úgyis menni kellett. Inkább kifizettem. AMH és a két hormonsor 30.000 ft. De ez mint utólag kiderült, aprópénz volt azokhoz képest, ami ránk várt.


Teljesen elkeserítő az egész, ami ma Magyarországon a meddőségi kezelésekkel kapcsolatban megy. Őrület, hogy Csehországba kell járkálni a rendes, korszerű ellátásért.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook