Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1732. Panna07 (válaszként erre: 1731. - Klaudia20)
2019. dec. 13. 19:47
Veled mi újság?
1731. Klaudia20 (válaszként erre: 1729. - Septuagintah)
2019. dec. 13. 19:41

Tudom, hogy most nem leszek számodra megnyugtató.

Nekünk egy éve derült ki az OAT szindróma 2-4 ml az átlagos mennyiség, és 3 millió/ml, a jó motolitás 20%, és ugyan úgy 5% a morfológia.

Volt teljes labor, hormon labor, hasi és hereultrahang, kromoszóma szűrés, cisztás fibrózis szűrés. Sehol nem találtak semmi. A mellék herénél volt pár kisebb ciszta, de az andrológus azt mondta, hogy az nem okoz ilyen gondokat.

Szedett 3 hónapig Profertilt, és plusz vitaminokat, ami sajnos rontott az eredményén. De ki kell próbálnotok, mert vannak siker sztorik.

Tavaly elkezdte az életmódváltást, edz, fut, odafigyel a kajára, nem dohányzik, és továbbra is ugyan olyan az eredménye.

Számunkra is megdöbbentő.


OAT szindrómával viszont csak a lombik jöhet szóba.


Annyi, hogyha még akartok esélyt adni természetes úton (mert csodák mindig vannak😊), mindenképp csináltass petevezeték átjárhatósági vizsgálatot ha még nem volt.


Mi is akartunk esélyt, de sajnos a sors engem is megcsonkított, mert mindehhez az egész sperma dologhoz, még átjárható sem vagyok (csak a bal nyílik nagy nyomásra, de a doki azt mondta, hogy ekkora nyomás nincs a természetben, szóval szívás)


A lényeg, hogy ha nehezen juttok el a vizsgálatokra, akkor intézd úgy az időpontokat, hogy egy napra essen. Az áraknak utána tudsz járni interneten. Nem tudom mennyire vidék ez a vidék, mert mi is vidékiek vagyunk, csak nem mindegy, hogy a nagyváros 100 km, vagy 300.


Ha segítség kell, akkor szólj, itt igyekszünk segíteni egymásnak, ha érdemben nem is, de támogatunk, és meghallgatunk💗

1730. Panna07 (válaszként erre: 1729. - Septuagintah)
2019. dec. 13. 19:20
Igen, lehetséges hogy oda-vissza megy köztetek a fertőzés.
1729. septuagintah (válaszként erre: 1728. - Panna07)
2019. dec. 13. 19:09

Hát azért erre utaló jelek is vannak. A nőgyógyászom a telefonban azt mondta az eredményeimről, hogy tele van fertőzéssel és gombával. Akár oda-vissza fertőzhetjük egymást?

Viszont nem merünk reménykedni benne, hogy csak egy gyulladás.

1728. Panna07 (válaszként erre: 1727. - Septuagintah)
2019. dec. 13. 18:37
Lehet akár prosztatagyulladás (tünet nélkül), vagy húgyúti gyulladás, de akár nemi betegség, amit monogám kapcsolatban is el lehet kapni, és lehet tünetmentes. Hát ha a spermaleleten nincs szó motilitásról, mozgékonyságról, akkor ennek ismerete nélkül nem lenne jó ötlet az inszemináció, kellene egy alapos spermavizsgálat.
1727. septuagintah (válaszként erre: 1726. - Panna07)
2019. dec. 13. 18:26
És milyen gyulladás? Prosztata? A heregyulladást érezné nem? Nem írt a motilitásról, annyi volt az alján, hogy a normospermia 5%.
1726. Panna07 (válaszként erre: 1725. - Septuagintah)
2019. dec. 13. 18:21

Igen, a gyulladás okozhat rossz spermaképet, férjemnél teljesen lerontotta a mennyiséget, a motilitást, mindent. Mielőtt egy pár inszeminacióra megy, érdemes kivizsgálni amit lehet, márpedig a gyulladásos folyamatokat egyszerű kivizsgálni. Amúgy vannak olyan nőgyógyászok akik csinálnak a rendelőben inszeminaciot, nemcsak meddőségi központokban lehet.

Nem akarod megosztani hogy mennyi lett a progresszív motilitás? Inszeminációhoz nem elég h megvan a kellő mennyiség, ha nem elég gyorsak a spermiumok, az esély alacsony lesz.

1725. septuagintah (válaszként erre: 1724. - Vera_84)
2019. dec. 13. 18:09

Tényleg úgy gondoljátok, hogy egy gyulladás vagy ilyesmi okozhat ilyen kevés és rossz spermaszámot? Ha így lenne, akkor egyszerűbb lenne a megoldás.

Elvileg egy olyan urológus aki andrológus is.

Nem volt beteg, vagy ilyesmi tudtunkkal. De hát egy éve nem jön össze, úgyhogy gondolom nem valami különlegesség adta ezt a rossz számot, hanem ilyen neki mindig.

Hát, lombikba semmiképpen sem mehetünk bele. Elvileg a spermaszám elég inszeminációhoz. Czeizel doktor azt mondta eyg videóban, hogy lombik 5 ml alatti spermaszám esetén vagy kétoldali peteelzáródás esetén indokolt, másképp csak az üzletért csinálják az orvosok.

Inszeminációt csak meddőségi központokban csinálnak, vagy nőgyógyász, magánnőgyógyász is csinál?

1724. Vera_84 (válaszként erre: 1721. - Septuagintah)
2019. dec. 12. 17:35

Érdemes tényleg elmenni háziorvoshoz kérni egy nagy rutint és hogy legyen benne a crp. Azért nem kell fizetni.


Vamint akinél voltatom ő urológus aki csinál sperma vizsgálatot vagy andrológus? Mert a kettő nem mindegy. Mindenképpen keresni kell egy andrológust. Lehet sztk alapon talalálni. Sajnos nincs sok belőlük... Viszont spórolni valamennyire tudtok.


Ami még eszembe jutott hogy a minta adás előtti 3 honapban n volt esetleg lázas beteg? Mert az is befolyásolja

1723. Panna07 (válaszként erre: 1722. - Panna07)
2019. dec. 12. 16:53
Az általános labort a házi orvos kitudja írni, a PMN elasztáz nem drága, váltakozó, kb 5ezer, a fogászati szűrővizsgálat is kb 5ezer. Muszáj lenne ezeket kivizsgálni, mert ha a rossz spermakép így marad, csak a lombik marad, ami tb alapon se olcsó. Mennyi lett amúgy a progresszív motilitás?
1722. Panna07 (válaszként erre: 1721. - Septuagintah)
2019. dec. 12. 16:49
Ez szomorú h nem mondott többet az orvos. Elhiszem, hogy vidékről nehezebb megoldani, de keresnetek kellene egy jó andrológust, esetleg a hozzatok legközelebbi meddőségi központban tudnak ajánlani. Valóban furcsa a 7 ml, de nem minden rossz ami nem illik bele a tartományokba. A 49 millió valóban nem lenne olyan kevés, de azért jobb ennél több a termesztés fogantatáshoz, mert a sok millióból sok lemorzsolódik a hüvelyben. A progresszív motilitás fontos adat, nem mindegy h az adott mennyiség hány százaléka mozog jól. Szóval a továbbiakban mindenképp szükség lenne kivizsgálni, hogy van-e férjednél gyulladás. Kellene általános labor, ahogy Vera is mondta a CRP miatt, kellene PMN elasztáz teszt (ondóból), és fogászati vizsgálat, hogy nincs-e gócos foga.
1721. septuagintah (válaszként erre: 1720. - Vera_84)
2019. dec. 12. 16:14

Az a baj, hogy ezek gondolom mind pénzes vizsgálatok. Ráadásul mi vidéken élünk, nem egyszerű elutazni sem.

Az orvos semmit nem mondott. Amikor először elment, akkor lekezelő volt, kevestelte a próbálkozási időt - 10 hónap - és nagy nehezen belement egy spermavizsgálatba.

Amikor pedig vitte a mintát, ledöbbent volt, és nem akarta elhinni, azt mondta, hogy nem érti, hogy lehet ez, ekkor küldte el hormonvizsgálatra, de azt mondta az külsőleg is látszana szakállban, alkatban, bizonyos részekben... Hát, ebben igaza is lett, a hormon jó.Vitamint nem említett, azt szedünk, de csak bizonyos férfikészítmények alapanyagait szedtük össze külön vitaminban.

Azt sem értünk, hogy a 7 ml összmennyiség nem sok-e? mert ha a normál 1-5 ml tartományban lenne, akkor az a 7 millió már nem is 7, hanem mondjuk 12-14 millió lenne milinként, ami meg már jó. Mert elvileg a 49 millió össz az simán jó...Szóval semmit nem értünk egyelőre...

1720. Vera_84 (válaszként erre: 1719. - Septuagintah)
2019. dec. 12. 16:03

Érdemes megnézetni, illetve hogy a genetikával minden rendben van e. Sajnos az orvostudomány ezen része, még nagyon gyerekcipőben jár. Lehet hogy van valami gyulladás a szervezetében és az okozza.


Egyébként mit mondott az orvos? Írt fel valamit? Vagy három havi vitamin kúrára küldött titeket?

1719. septuagintah (válaszként erre: 1718. - Panna07)
2019. dec. 12. 15:56
Nem, sajnos csak alap spermatogram volt. Semmit nem néztek. És nagyon lassan halad minden. Fertőzés miatt is lehet? Asztmás egyébként, de arra is azt mondta az orvos, hogy nicns hatással semmire, se a gyógyszerek, amiket arra szed
1718. Panna07 (válaszként erre: 1716. - Septuagintah)
2019. dec. 12. 15:40
Sajnos van, hogy nem derül ki, hogy miért rossz a spermakép. Fehérvérsejtszamot néztek? Nem írtad. Sajnos sok helyen nem nézik alapból a spermavizsgálat során.
1717. Vera_84 (válaszként erre: 1716. - Septuagintah)
2019. dec. 12. 15:39

Szia Septuagintah,

Nincs gyulladás a szervezetében? Néztek CRP-t? Valamint genetikai vizsgálat volt?

1716. septuagintah (válaszként erre: 1715. - Panna07)
2019. dec. 12. 15:17
Köszönjük a választ. UH volt, talált megvastagodott eret az orvos, de azt mondja, hogy az áramlás megfelelő, úgyhogy nem az a baj. A férjem egyik heréje kisebb a megfelelőnél, de az orvos azt mondta, hogy ez nem lehet baj. Totál nem értjük, hogy mitől lehet, se túlsúly, se kor probléma, se ivás. A hormonok jók. Csak úgy magától lesz rossz az eredmény?
1715. Panna07 (válaszként erre: 1714. - Septuagintah)
2019. dec. 12. 15:07
Szia! Sajnálom, hogy ezzel kellett szembesülnötök. Van, hogy nincs hormonprobléma, de gond van a minőséggel, okozhatja pl. ferzőzés, herevisszér. Fehérvérsejtszámot kellene nézni és hereultrahangot csinálni, ha az még nem volt.
2019. dec. 12. 14:56

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék a témában! Sajnos mi is rossz spermaszámmal küzdünk. 7 m/ ml, a minta 7 ml, így az összszám 49 m. Mozgás is meg minden rossz. A doktor oat szindrómát írt a lapra. Közben megjött a hormonvizsgálat eredménye is, és minden a kiváló tartományban van. Szerintetek az hogy lehet, hogy a tesztoszteron is tökéletes, majdnem a legteteje, amikor azt is a herék termelik? Nincs összefüggés közte?

2019. dec. 5. 22:43

Sziasztok!


Nekem kb 2 éve volt biopsziám, gondoltam leírok pár sort, hátha pár emberbe lelket önthet illetve tanulságos lehet

Pasik amúgyis ritkán írnak ide, mintha a nők akarnának helyettük is mindent megoldani:) de most javítunk az arányokon:)


Mindkét biopsziát egy híres andrológus csinálta, kb minden posztban megemlítik itt.


2015 óta 3 spermium vizsgálaton voltam, mindegyiken azoospermiát állapítottak meg.


Az első 2016 biopszia nyarán volt, nem találtak semmit, megnézték a Sotén, Humancellbe és a szövettanon is.


Maga a műtét nem nagy szám, egyik nap bementem délután, reggel megműtöttek és utána reggel hazaengedtek. Nem fájt a műtét, rendesen altattak, utána viszont nagyon kellemetlen volt, kábé mintha folyamatosan tökön rúgnának. 1 hét fekvés kell minimum, de ki lehet bírni.


Szóval 0 eredmény, a dok azt mondta, Önök mindent megtettek, barátkozzanak meg a donor gondolatával. Nem ment könnyen, de végül kerestünk donort, majd pár hónap múlva feleségnek leszívták a petesejtet, oda volt készítve a donor spermium is, de valamiért nem dobták ki az én mintáimat és a donor beültetése előtt megvizsgáltak azokat is. Micsoda szerencse, mert találtak benne életre utaló jeleket (!), voltak olyan spermiumok, amik ugyan hibásak voltak (fej megvolt, de a farokrész hiányzott). A doki mondta, hogy megpróbálhatjuk ezzel, de nem sok esély van rá hogy terhesség lesz belőle. Mit ne mondjunk csodás hír volt, épp karácsonykor...


Nem jött össze, viszont kaptunk egy reményt, hogy lennie kell ott valaminek! Hangsúlyozom, hogy előtte hárman nézték meg a spermáimat és nullát találtak!


Elhatároztam, hogy újra megműtettem magam.


Három hónap múlvára szerveztük le a műtétet, igazából sok szervezésbe került, hogy az a biológus is rendelkezésre álljon aki végül a sperma kedvezményekre rálelt illetve az andrológusnak és a nőgyógyásznak is OK legyen.


Telt-múlt a 3 hónap (semmi vitamint meg ilyen Fer14 és egyéb szereket nem szedtem). Nem ittam alkoholt, sokat sporoltam, mediterrán étrendet tartottam, de a lényeg most jön. Az egyik ismerősöm foglalkozik spirituális dolgokkal, konkrétan szellemsebészettel. Nem hallottam erről soha, de félve odamentem hozzá egy héttel a műtét előtt és segítséget kértem. Nem igazán lehet leírni mi ez, ezért meg sem próbálkozom vele. Találó lehet az a megfogalmazás, hogy ez egy olyan ősi gyógyítási módszer ami az ember a saját öngyógyítási képességének hitén alapul.

A lényeg, hogy egy hétig minden nap nagyon pozitív voltam, imádkoztam, kértem hogy gyógyuljak meg és a műtét sikerült! Nulla fájdalmam volt, egyből felkeltem és haza akartam menni a saját lábamon még aznap. Reggel volt a műtét, mosolyogva mentem be mert tudtam hogy sikerülni fog. Az első műtét után "tökönrúgásos" érzésnek nyoma sem volt. Egy maratont le tudtam volna futni! Műtét után délután megtudtam, hogy rengeteg 100% egészséges spermiumot találtak, sok embrió lett és párat is tudtak fagyasztani belőlük.


A lényeg: 0 eredménnyel, sikertelen biopszia után újra belevágtam és sikerült. Azóta tanulom én is ezt a fajta gyógyítást, és életcélom, hogy sok emberen segítsek.


Engem a saját hitem és lelkierőm gyógyított meg.


Ne féljetek a biopsziától, mert semmi az egész. Tényleg. Higgyetek magatokban, és abban, hogy meg tudjátok teremteni magatoknak az egészséget. És SOHA ne féljetek!


Minden jót kívánok mindenkinek!


Aki gondolja írjon és szívesen válaszolok a kérdésekre, élőben, telefonon, bárhogy.


Boldog karácsonyt!

1712. Panna07 (válaszként erre: 1711. - Pinki02)
2019. nov. 24. 16:40
Szia! Prosztata gyulladása nincs, megvizsgálta most urológus. Valószínű a húgycsövében lehetett mert mondta hogy érzett ott egy kis fájdalmat. Mindenesetre azért elmegyek leoltásra, hogy nincs-e semmi baktérium, gomba nálam, és ő is megy bakterologia ellenőrzésre.
1711. Pinki02 (válaszként erre: 1696. - Panna07)
2019. nov. 24. 15:55
Kedves Panka! Tudni való e honnan jött az e. Coli a férjed spermájába? Prosztata gyulladás? Vagy a húgycsőben van? Nálam volt a méhnyaki törletben...ki is kezeltem. A dr azt mondta nem valószínű, hogy megfertőzhettem a férjemet, mert ez nem nemi betegség, és a férfiaknál nagyon ritka a felszállo fertőzés.
1710. Alexa98 (válaszként erre: 1709. - Panna07)
2019. nov. 20. 19:34
Igen. Azok is voltak. Vitaminokat is próbáltuk már. Össze se merem számolni, hogy mennyi pénzt költöttünk már csak a vitaminokra. Volt ami orvosi javallat volt, és volt amit saját magunk rendeltünk és próbáltunk ki. Sajnos érdménytelenül.
1709. Panna07 (válaszként erre: 1708. - Alexa98)
2019. nov. 20. 19:29
Akkor gondolom a vírusszűrés is volt, mert az is előfeltétele a lombiknak. Sajnos nincs más ötletem. Vitaminokat nem ajánlottak, hogy azzal kicsit fel lehetne javítani a minőséget?
1708. Alexa98 (válaszként erre: 1707. - Panna07)
2019. nov. 20. 19:17
Szia. Köszönjük.. Ahogy mondod. Nekünk is ez a problémánk, hogy sajnos senkitől nem kaptunk választ, hogy miért van ez a helyzet. Még csak vizsgálati javaslatokat se kaptunk. Az embert teljesen magára hagyják ezzel a helyzettel, és kezdjen vele amit akar. Azt elfelejtettem az előzőben, hogy a bakterológiai vizsgalatok elkészültek ugyanis ezek amúgy is követelmények a lombiknál.
1707. Panna07 (válaszként erre: 1706. - Alexa98)
2019. nov. 20. 18:31
Szia! Sajnálom a helyzeteket. Jól írod, az lenne a lényeg hogy az okot találják meg, és ha lehet, kezeljék, ne vaktában próbálják a lombikot, téged kitesznek a sok hormonnak.. Érdemes lenne bakterologia és vírus szűrés a férjednél, hátha valamelyik okozza a problémát.
1706. Alexa98
2019. nov. 20. 17:58
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni, hátha van olyan köztetek, aki hasonló problémával küzd és több tapasztalata van nálunk. Röviden a történetünk.. Babát szeretnénk, de a férjemnél probléma van a sperma minőségével és mennyiségével is. Utolsó diagnózisunk necrozoospermia. Volt már 1 herevisszér műtéte sikertelenül, és 1 egy oldali biopsziája is, szintén eredménytelenül. Azon az oldalon nem találtak egyáltalán spermát viszon, ha mintát ad abban van, csak hát kevés és halott. Most szakadt meg a 2.lombikunk, ugyanis hiába termékenyítették meg a petesejtjeimet, sajnos nem osztódtak. Vagyis 1 megindult, de az is megállt az osztódásban. A doktornő szerint, Trental beadása utan is csak egy helyben rezegtek. Sajnos ők le is mondtak rólunk. Donort javasolnak, de amíg a miértet nem tudjuk, ebbe nem tudunk belenyugodni.A 2.biopsziától is ockodunk. Annyira lutri,(az első alkalomból kiindulva) hogy előtte megprobálnánk mást is. Eddig "csak" alap hormon vizsgálata, y genetikai vizsgalata, és 1 visszérműtéte volt. Annyira kétségbe vagyunk esve nem tudjuk, hogy merre induljunk tovább. Ha valakinek van esetleg valami ötlete vagy tapasztalata, hogy hová lenne érdemes menni, vagy milyen vizsgalatot lenne érdemes megcsinaltatni azért nagyon hálásak lennénk, ha megosztaná velünk.. 😔
1705. Panna07 (válaszként erre: 1704. - Perdus)
2019. nov. 17. 10:07
Igazán nincs mit. Ha lesz még kérdésed, nyugodtan kérdezz. Tudom milyen nehéz ez. :(
1704. perdus (válaszként erre: 1703. - Panna07)
2019. nov. 17. 09:06
Köszönöm szépen a sok hasznos infót. Annyira letaglózott minket a hír és az utána ránk zúduló információ, hogy egyenlőre még kialakulóban van hogy mit mikor hogyan!?
1703. Panna07 (válaszként erre: 1701. - Perdus)
2019. nov. 16. 23:03
Azt kifelejtettem, hogy ha most férjed elmenne a DNS frag+ ROS vizsgálatra, akkor először csak a bakterológiára érdemes menni, és ha az negatív, csak utána célszerű a többi. Mert ha ne adj isten van baci, akkor addig felesleges megnézni ezeket a speckó dolgokat. A saját bőrünkön tapasztaltuk ezt meg, kár hogy az orvosunk nem így írta elő.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook