Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1760. Elza111 (válaszként erre: 1758. - Camonilla)
2020. jan. 3. 10:13

Esetleg lehet még 1-2 kérdésem tőled? Mivel ugyanabban a helyzetben vagyunk sajnos.

Nagyon kevés emberrel lehet erről beszélni,mert nem érzik át.

Ti lombik központban voltatok már? Mert mi úgy gondoltuk hiába megyünk addig,míg nem tudjuk a biopszia eredményét. Viszont az idő meg telik és párhuzamosan futnia kéne ,hogy haladjunk.Hogy a helyzet mégjobb legyen azért nekem is van 1-2 problémám.

Ti hány évesek vagytok?

A párod sem érzett soha semmi elváltozást?

Bocsánat a kérdésekért,ha gondolod privát üziben is válaszolhatsz

1759. Elza111 (válaszként erre: 1758. - Camonilla)
2020. jan. 3. 09:56

Mi novemberben tudtuk meg,azóta még csak a genetika és az Mri eredményét tudjuk.Semmi mást.

Annyira hihetetlen az egész.

Körülöttünk mindenkinek babája lesz és velünk meg ez történik. Úgy fáj az embernek és igazságtalanság.

És attól is tartok mi van ha a biopsziában sem lesz semmi. Hogyan tovább? :(

1758. Camonilla (válaszként erre: 1757. - Elza111)
2020. jan. 3. 09:21
Az elején borzalmas volt, elmondani sem lehet mekkora fájdalmat és kétségbeesést éreztünk, mikor emailen megkaptuk a spermiogram eredményét és az állt rajta, hogy 0. Semmi magyarázat, semmi. Azt sem tudtuk mit jelent, merre induljunk. Időpontot bárhova horror volt kapni :( Ez volt júniusban, azóta ahogy telik az idő valamivel jobb, de ez a bizonytalanság még mindig idegőrlő. Szerencsésnek mondhatom magam, hiszen a férjem minden megoldásra nyitott, de egyelőre nagyon bízunk a sikeres biopsziában.
1757. Elza111 (válaszként erre: 1756. - Camonilla)
2020. jan. 2. 21:20

Szia!

Mi nem Pestiek vagyunk,így egy egy vidéki orvoshoz megyünk most 6.án,eddig nem magánorvosnál voltunk. Reménykedünk,de én rettegek,fogalmam sincs mi lesz. :( Ti hogy viselitek?

1756. Camonilla (válaszként erre: 1739. - Elza111)
2020. jan. 2. 14:22
Szia! Nálunk is ez a helyzet mint nálatok, magas hormon értékek, 0 sperma szám. Mi Kopa Zsoltnál jártunk. Genetika nálunk is rendben. Nekünk here működési zavart mondott és 3 hónapos Arimidex kúrát irt fel a biopszia előtt. Ma voltunk kontroll hormon vervetelen, holnap lesz eredmény. 14.-én pedig megyünk megbeszélni a műtét időpontját. Elvileg ilyen működési zavarnál a mintába már nem lehet spermiumot varázsolni viszont biopszia során a here csatornákban még találhatnak. 50% esélyt mondtak. Ti melyik andrologusnál jártatok?
1755. Ivett24
2019. dec. 28. 10:41
Akinek a párja szedett astaxanthint az milyen fajtát és mekkora adagot szedett? Köszi!
1754. kirukiru
2019. dec. 19. 19:03
A hormonrendszer irányítója az agyalapi mirigy. Ha a táplálkozással bevitt kálium, kevés, akkor az a.m. képes blokkolásokat végrehajtani a hormonrendszerben. A leginkább érintett területek, ezekkel együtt. Pajzsmirigy, mellékvese vese, nemi rendszer, "keringés". De a nemi rendszer érintettsége előtt vannak indikátor tünetek. Epe, lábikra görcs, vérnyomás, pulzus, pajzsmirigy, Bőr-pigment...stb...
1753. Balázs1978 (válaszként erre: 1751. - Elza111)
2019. dec. 15. 22:14

Szia Elza,


Én is átéltem ezt az érzést, amikor benyögi a doki, hogy nem lehet gyereketek. Olvasd el az én történetemet kicsivel lentebb, abban benne van, hogy nálam mi hozta meg a sikert sok nullás spermiumvizsgálat és egy sikertelen biopszia után.


Egy dolgot tudok tanácsolni: A kialakult (reméljük átmeneti) állapotot érdemes a családdal megbeszélni. Hihetetlen energiákat tudnak adni az embernek a szerettei.


Sok lelkierőt és mielőbbi gyermekáldást kívánok!

1752. Vera_84 (válaszként erre: 1751. - Elza111)
2019. dec. 15. 19:21

Ez az érzés mindig is jelen lesz. Mindig megssemmisítő érzés amikor megint egy nullás eredmény jön. Magába zuhan az ember majd megint kételkedni kezd.

Sajnos ez egy örök körfográs. Remélem megtalálják nállatok az ok forrását és fognak tudni segíteni.

1751. Elza111
2019. dec. 15. 18:52

Köszönöm és írni fogok,hiszen ezeket csak az tudja hogy milyen,aki átéli. Másoknak hiába mondom.

Őszintén? Amikor megmondták,hogy nem volt benne spermium. Mintha megsemmisültünk volna... minden átfutott az agyamon.De leginkább az,hogy most akkor mi van ilyenkor? Semmit se tudtam az egészről. Meg ilyenkor az ember arra is gondol,hogy az nem lehet,elnéztek valamit.

Mindenesetre ha többet tudunk,írok majd

1750. Klaudia20
2019. dec. 15. 18:37

Mi kimerítettük a lehetőségeket. Nem tudják mi okozza, a vitamin kúra pedig ront az eredményén.


Most a legutolsó lombikkor megkérdeztük a biológust, hogy javult e.

Mondta, hogy nem, ugyan olyan. Kérdezte a vitamint, mondtuk, hogy túl vagyunk rajta.

És szó szerint azt mondta, hogy sajnos ilyen esetben csodának kell történnie, hogy akkora javulás legyen, hogy elég legyen a spontánhoz.

Szerencsére nekünk vannak elé, jól mozgó katonák.

El sem tudom képzelni milyen szörnyű érzés, mikor nulla 😥

1749. Vera_84 (válaszként erre: 1746. - Elza111)
2019. dec. 15. 13:25

Tényleg egyre gyakoribb sajnos. Az hogy visszagordítható e az nagyban függ mi okozza. Ha genetika akkor azon nem tudnak segíteni. Ha vitamin vagy hormonális a gond azon tudnak segíteni. Ha elzáródás van vagy hereviszér ott kétesélyes a dolog. És persze ott van amikor az ok ismeretlen. Ilyenkor csak vaktában lövöldözés ill. a biopszia marad.


A nagy igazság az, hogy ez a rész még mindig gyerekcipőbem jár. De már azért tudnak segíteni.

1748. Panna07 (válaszként erre: 1746. - Elza111)
2019. dec. 15. 12:28

Igen, sokan tapintatlanok, tőlem volt aki megkérdezte h azért nincs még gyerekünk, mert nem akarunk? No comment.

Valóban jó hogy ez nálatok hamar kiderült, így minél hamarabb kaphattok segítséget. Tudom milyen elkeserítő tud lenni ez az egész, ha bármi van, csak írj ide, itt tudjuk tartani egymásban a lelket.

1747. Zsazsa2020 (válaszként erre: 1746. - Elza111)
2019. dec. 15. 11:14

Nekünk műtét elött a prof. azt mondta megpróbálja felnyitni az elzáródott vezetékeket,de sajnos nem jött össze.

Idő kell a férfiaknak mig feldolgozzák,értéktelennel tartják magukat.

1746. Elza111
2019. dec. 15. 10:56

Köszönöm,hogy válaszoltatok és a biztatásokat.

Kíváncsi lennék azért,hogy akinek 0 a spermaszáma,visszajöhet e még bárhogy ez? Mert erről szinte 1-2 történetet ha olvastam,pedig folyton keresgetek. Természetesen ha nem változik,megyünk biopsziára,nem adjuk fel.

Egyébként én is hasonlókat mondok a kérdezősködő ismerősöknek és hozzá teszem hogy nagy baj van,mert különben elkezdik hajtani,hogy még összejöhet ne görcsölj rá és szerintem ennél idegesítőbb mondat se sok van. Egyébként nagyon tapintatlanok és tudatlanok az emberek,de bár mi is tudatlanok maradtunk volna a témában

Amugy tényleg ilyen sok 0 spermaszámmal küzdő férfi van manapság?

Egyetlen dolognak "örülünk".

Hogy mi csak fél évig próbálkoztunk és már kiderült. Még jó,hogy nem vártunk 1 vagy még több évet...mint ahogy szokták mondani.

1745. Vera_84 (válaszként erre: 1741. - Elza111)
2019. dec. 15. 09:13

Szia Elza11


Azért gondolnak rögtön arra hogy a nővel van baj mert régebben tényleg kevesebb volt a férfi gond. Viszont ez manapság már nem igaz. Mikor annó mi voltunk andrológusnál akkor kb 10 férfi várt kint rajtunk kívűl és mindegyikük eredménye 0ás spermiumszám volt.


Ami az esetekben nagyon jó hír hogy a genetika rendben van. Legalább nem a 0% os sikerességről indultok. Az is remek hír hogy a tesztoszteron jó tartományban van mert akkor a herék működnek. Az valóban gond hogy az úgynevezett női hormonok magasak. Ez sokmindetől lehet. Az MR-nél rögtön tudni fogjátok az eredményt.

Lehet hogy titeket 3 hónapos hormon kúrára fognak küldeni utána meg újabb sperma analízis.


Tudom milyen nehéz de kirtatás. Minden rendben lesz. Én mindenkinek annó azt mondtam hogy tudjuk az okot de nem akarok erről beszélni. Lényegtelen kinél van gond. Ezt mindenki nálunk tudomásul vette és nem néztem sem rám sem pedig a páromra furcsán.

1744. Zsazsa2020 (válaszként erre: 1739. - Elza111)
2019. dec. 14. 21:49
Nincs minden veszve, biopszián találhatnak spermiumot,a férjemnél tálaltak. Az lehet egy gyerekkori mumpsz, felfázás. Okozhatja bármi.
1743. Zsazsa2020 (válaszként erre: 1739. - Elza111)
2019. dec. 14. 21:30
Nálunk a férjemnél kezdődött a kivizsgálás,meddőségi centrum előtt a nődokim sperma vizsgálatra küldött.
1742. Panna07 (válaszként erre: 1741. - Elza111)
2019. dec. 14. 20:41
Hat igen, a közeli embereknek azt még csak elmondja az ember lánya ha nála van valami gond, de a párunk problémájának elmondása már más tészta. Teljesen megértelek. Mi is most várunk, hogy teljen az idő és férjem mehessen a sperma kontrollra. Kitartás nektek, remélem előrelépés!
1741. Elza111 (válaszként erre: 1740. - Panna07)
2019. dec. 14. 20:30

Eddig még nem mondtak semmit,mert a magas prolaktin miatt MRI re küldték. A magas prolaktin ugyanis agyalapi mirigy daganat/megnagyobbodás tünete is lehet. És ennek még nincs meg az eredménye.Valamint a genetikai eredményt is most kaptuk még meg,ezekkel együtt megyünk majd vissza.

Magas még az fsh,progeszteron. Tesztoszteron határ felett.

Az a baj igen,hogy mindenki azt hiszi velem van a baj és nyílván nem mondom/nem mondhatom,hogy nem,mert szegény férjem ez neki a legrosszabb :(

1740. Panna07 (válaszként erre: 1739. - Elza111)
2019. dec. 14. 20:11

Szia! Nagyon sajnálom, borzasztó lehetett ezzel szembesülni. A hormonproblémával tudnak valamit kezdeni. Mit mondtak nektek, kell rá gyógyszer?

Egyetértek, nagyon kevés szó esik a férfi problémákról, a kívülállók többsége azt hiszi h amelyik párnál gond van, biztos a nő nem tud teherbe esni.. A férfi problémákkal foglalkozó területnek van hova fejlődnie, sajnos kevés andrológus van az országban.

1739. Elza111
2019. dec. 14. 17:54

Sziasztok!

Én is becsatlakoznék a témához ha nem baj.

Néhány hónapig próbálkoztunk a férjemmel és mivel nem sikerült gyanakodni kezdtünk úgy döntöttünk kivizsgáltatjuk magunkat.

Nemrég szembesültünk a 0 spermaszámmal...

Hát szerintem itt vannak olyanok akik tudják mit éltünk és élünk át. Értetlenül állunk az egész előtt. Teljesen tudatlanul. Hiszen én ha tudtam is,hogy ilyen létezik,azt hittem,hogy iszonyatosan ritka.

De kérdem én,hogy erről miért beszélnek ilyen keveset?

Rengetegszer először csak a nőt vizsgálják. Nálunk is mindenki,aki tudott róla,hogy próbálkozunk,mindenki azt kérdi,hogy voltam kivizsgáláson stb?

És akkor nyilván elkezdték a kivizsgálásokat a férjemnek Genetika rendben,az már megvan. Hormonok több is magas.Ennyit tudunk eddig.

Folyton azon jár az agyam,hogy van egyáltalán akinél változott a helyzet vagy itt már csak ahogy írjátok a biopszia vagy donor maradt?

Tudom,hogy mindenkinél más az ok

Nagyon el vagyunk keseredve :(

1738. Panna07 (válaszként erre: 1737. - Zsazsa2020)
2019. dec. 14. 12:39

Ez szuper, gratulálok, remelem minden rendben lesz az ultrahangon!


Septuagintah, minden jót kívánok!

1737. Zsazsa2020 (válaszként erre: 1736. - Septuagintah)
2019. dec. 14. 11:06

Az biztos hogy idegtépő az egész vizsgálat, sokszor volt nekünk is olyan hogy mi hiába akartuk minél hamarabb, az előkészület a műtőbe bejutás a professzornak a programálás elhúzódott hónapokig.

Utána kezdődött a lombikozás.

Konzultáció az orvossal a Kaáliba, megint elküldött egy csomó vizsgálatra.

3 sikertelen lombik után, gondolhatod nekünk sem volt könnyű,de nem adtuk fel,szüneteltettük az egészet.

Másfél év után ujújra ra belevágtunk azaz idén.

Döcögősen indult,kiderült a doki akihez jártam elmegy az intézetből,egy világ omlott össze bennem. Választottam egy másik dokit,az első konzultációra nagyjából meg volt minden vizsgálatom. De elküldött egy 3pontos inzulin mérésre. Kiderült magas az inzulinom. 3 hónap 160 grammos szénhidrát diéta +napi 30 mozgás +gyógyszer,teljesen jo eredmények.

Októberbe elkezdte a kezelést ,hormon injekciók,punkció, 7 petesejt lett ebből 4 megtermékenyült 5.ik napra 2 egészséges embrió maradt,amit visszakaptam.

Es az eredmény sikeres,pozitiv a teszt. Uhra várok.

Nem szabad feladni.

2019. dec. 14. 10:42

Hát, mi feladjuk, vagyis inkább leteszünk a dologról, mivel a házasságunkat is szétrombolja az, hogy minden hónap egy óriási trauma, megrázkódtatás. Minden vizsgálat két-három-négy hónap, addig folyamat idegeskedés, minden alkalommal egy világ összeomlása, és valószínű miért -- hogy széttegyék a kezüket, kijelentsék, hogy minden rendben van, mégis ez a szám, sajnos nem tudják miért.

Akkor inkább a biztos elfogadás, amikor nem érhet csalódás, mert tudod a végeredményt...

(Ui.: nem hiszünk a gyulladásban sem, mert az egy év alatt két alkalommal is szedett antibiotikumot, felsőlégúti megbetegedésre, az rendbe tette volna.)

Sziasztok, köszönjük a segítséget, mindenkinek sok sikert kívánunk!

1735. Zsazsa2020 (válaszként erre: 1725. - Septuagintah)
2019. dec. 14. 09:19

Szia

Nálunk,a férjemnél 3 sperma vizsgálat volt és egyikbe sem tálalták,nem láttak élő mozgó spermiumot. Kis időbe beletelt mire,feltudta dolgozni,eltudta fogadni.

Urológus felvázolta: herebiopszia vagy donor sperma.

A biopszia,műtét melett döntöttünk,ami azzal járt hogy felvágták a heréit,mellékheréit onnan vettek több szövetdarabot, mibe volt élő, mozgó spermium.

1734. Panna07 (válaszként erre: 1733. - Klaudia20)
2019. dec. 13. 20:35

Sajnálom a helyzeteteket. Hátha akkor az immunológiai kivizsgálás kihoz valamit. Megértem, hogy pszichológuson gondolkozol, segíthet. Én kineziológusnál voltam, örülök h elmentem.

Kitartás nektek!

1733. Klaudia20 (válaszként erre: 1732. - Panna07)
2019. dec. 13. 19:59

Mi túl vagyunk 3 lombikon sikertelenül, egy kémiai terhességgel.

Az utolsó lombiknál kértünk IMSI spermium válogatást is. El sem indult.

Most az immunológiai kivizsgálás van soron.

És lehet a pszichológust is megejtem, mert ez most nagyon padlóra vágott.


És fiatalok vagyunk, szóval még a sablon szöveget sem lehet mondani, hogy öregek a sejtjeink.

Senki sem érti.

És úgy, hogy mindketten tetőtől talpig kivagyunk vizsgálva, én 29, férj 32, mindkettőnk családja népes, tele gyerekkel.

1732. Panna07 (válaszként erre: 1731. - Klaudia20)
2019. dec. 13. 19:47
Veled mi újság?
1731. Klaudia20 (válaszként erre: 1729. - Septuagintah)
2019. dec. 13. 19:41

Tudom, hogy most nem leszek számodra megnyugtató.

Nekünk egy éve derült ki az OAT szindróma 2-4 ml az átlagos mennyiség, és 3 millió/ml, a jó motolitás 20%, és ugyan úgy 5% a morfológia.

Volt teljes labor, hormon labor, hasi és hereultrahang, kromoszóma szűrés, cisztás fibrózis szűrés. Sehol nem találtak semmi. A mellék herénél volt pár kisebb ciszta, de az andrológus azt mondta, hogy az nem okoz ilyen gondokat.

Szedett 3 hónapig Profertilt, és plusz vitaminokat, ami sajnos rontott az eredményén. De ki kell próbálnotok, mert vannak siker sztorik.

Tavaly elkezdte az életmódváltást, edz, fut, odafigyel a kajára, nem dohányzik, és továbbra is ugyan olyan az eredménye.

Számunkra is megdöbbentő.


OAT szindrómával viszont csak a lombik jöhet szóba.


Annyi, hogyha még akartok esélyt adni természetes úton (mert csodák mindig vannak😊), mindenképp csináltass petevezeték átjárhatósági vizsgálatot ha még nem volt.


Mi is akartunk esélyt, de sajnos a sors engem is megcsonkított, mert mindehhez az egész sperma dologhoz, még átjárható sem vagyok (csak a bal nyílik nagy nyomásra, de a doki azt mondta, hogy ekkora nyomás nincs a természetben, szóval szívás)


A lényeg, hogy ha nehezen juttok el a vizsgálatokra, akkor intézd úgy az időpontokat, hogy egy napra essen. Az áraknak utána tudsz járni interneten. Nem tudom mennyire vidék ez a vidék, mert mi is vidékiek vagyunk, csak nem mindegy, hogy a nagyváros 100 km, vagy 300.


Ha segítség kell, akkor szólj, itt igyekszünk segíteni egymásnak, ha érdemben nem is, de támogatunk, és meghallgatunk💗

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook