Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, hogy hogyan tudok otthon bonsait csinálni? fórum

Tudja valaki, hogy hogyan tudok otthon bonsait csinálni? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 1. 08:38

Sziasztok!


Tudtok segíteni, hogy melyik a legjobb Bonsai-os könyv?


Köszönöm: Renáta

24. jsanett (válaszként erre: 23. - Giga455)
2010. márc. 25. 15:29

oke, koszi! :)

kezdek felvilagosdni mar husevok-ben is :D

23. giga455 (válaszként erre: 22. - Jsanett)
2010. márc. 25. 15:21

köszi!


Sarracena- kürtvirág

Nagyon szép virágja is van. Különleges.

22. jsanett (válaszként erre: 21. - Giga455)
2010. márc. 25. 15:10

[link]


Ha erre az oldalra ramesz, akkor bal oldalon a kepen latod. Egyebkent ez az a kiszereles amirol az elobb is iram, h magad ultetheted el. (Sajnos a magyar nevet nem tudom) :(


A lap aljan meg az osszes fellelheto magrol ultetheto husevok vannak, kis kepekben felsorolva.

21. giga455 (válaszként erre: 20. - Jsanett)
2010. márc. 25. 14:37

Attól függ melyik.

A kürtvirág, vénusz légycsapója,hízóka és a harmatfű állandóan desztillált vízben állnak, mert mocsári növények.

A kancsóka az lóg a karnisról, napi egyszer tuti meg kell locsolni,mert ezek mind tőzegbe vannak, az meg hamar kiszárad. És jó magas páratartalmat szeretik. :)

A dracula virág érdekelne melyik az :)

20. jsanett (válaszként erre: 19. - Giga455)
2010. márc. 25. 14:31

Itt a kerteszeti centrumban talaltam egy kis cserepet, meg hozza mellekelve magokat es magad elvetheted a husevo novenyeidet! :D

Van van 3-4 fajta, van 1 amit ugy hivnak Dracula virag... :)

En meg husevoket nem probaltam tartani, de lehet h 1x belevagok.... :D


Nalatok hogy birjak a husevok? milyen gyakran kell ontozni oket?

19. giga455 (válaszként erre: 18. - Jsanett)
2010. márc. 25. 13:39

de elképzelhető, meg ugye a szállítás, a boltban se tartják optimális körülmények között :S


még nem próbáltam magról, ahhoz kicsit türelmetlen vagyok, meg nem is láttam még olyat amit írsz. De a link amit küldtél az tényleg nagyon jó. Megint kedvet kaptam hozzá, körül fogok nézni megfelelő példány után, és újra belevágok :)


Nálunk nagyon szeretnek az orhideák, imádják a fiam szobájában a klímát.

A párom meg húsevő növény rajongó :)

18. jsanett (válaszként erre: 16. - Giga455)
2010. márc. 25. 13:05

...amugy en inkabb orchidea rajongo vagyok, de nagyon erdekesek ezek a bonsaiok... Kivancsi leszek, hogy lesz-e az en magvaimbol valami?


Bonsai magokat meg nem ultettel korabban?


Amugy nem lehet hogy japannak a klimaja mas es azert fejlodnek ott jobban? (csak spekulalok!)

17. Berbooo (válaszként erre: 13. - Jsanett)
2010. márc. 25. 12:51
Köszönöm a linkeket, sok okosság egy helyjen :)
16. giga455 (válaszként erre: 13. - Jsanett)
2010. márc. 25. 12:31

én is sokszor belevágtam már :)

volt rendes bonsai-om is, amit készen lehet kapni, némelyik elég sokáig húzta. Sajnos az a baj velük, hogy nagyon érzékenyek, és sokszor már az üzletből úgy hozzuk el hogy pusztulóban vannak :( Volt egy nagyon drága ezercsillag fácskám is (serissa photeida), sajna az is tönkre ment.

De nem adom fel :)

Keltettem már én is makkot, de az speciel pont az egyik legnehezebb bonsai-féle, elég gyorsan nő, és nagyok a levelei. A leglassabban pedig a tiszafa nő, azt se javaslom, hacsak nem az unokádnak csinálod :P

15. jsanett (válaszként erre: 9. - Berbooo)
2010. márc. 25. 12:29
Amugy a magok kinezetre ugyanugy neztek ki, mint a fenyomagok, csak kisebbek voltak. Szerintem menj el a kerteszeti boltba, talan ott kapsz specko magokat!
14. jsanett (válaszként erre: 10. - Giga455)
2010. márc. 25. 12:21
Ez erdekes! tenyleg teljesen olyan mint a foszabalyozas :)
2010. márc. 25. 12:20

[link]


[link]


Ezeket talaltam, ami talan hasznos lehet :)


Amugy en a kerteszeti aruhazban talaltam ezeket a bonsai magokat es gondoltam kiprobalom, egyalatalan nem tudom, h ki fognak-e kelni... (amugy en sem vagyok zseni a bonsai kerdesben, csak az instrukciokat kovetem) :)

Amugy ha erdekel titeket, akkor majd visszajovok 1-2 update-tel, hogy hogyan novekednek (ha egyaltalan kibujnak... egyszer)

12. giga455 (válaszként erre: 7. - Jsanett)
2010. márc. 25. 12:08
Meg azt is olvastam, hogy eredetileg ezeket a növényeket évekig szabad földben tartják. Persze metszik már előre, hogy bonsai-nak alkalmas legyen. Aztán jópár év múlva, mikor mondjuk a törzse elég vastag teszik át cserépbe.
11. giga455 (válaszként erre: 7. - Jsanett)
2010. márc. 25. 12:07
azok amiket a képeken látunk sokszor 25-30 éves növények!!! (gyönyörűek egyébként)
10. giga455 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2010. márc. 25. 12:05

sokat kell tápoldatozni, ezzel ellensúlyozod, hogy kevés a földje :S


Nem minden faj alkalmas bonsai-nak, pl. mert túl nagyra nőnek a levelei.

Elsőnek fenyőfélét ajánlanék, mert azok a legigénytelenebbek. Viszont az alakítgatása nagy szakértelmet igényel. Nem mindegy hol metszed, be kell kenni a sebet valamiféle pasztával, amit nem nagyon lehet kapni, és különleges drót kell a lombkorona alakításához is, hogy ne hagyjon nyomot az ágban. Tisztára minta fogszabályozás :) Aztán ez a drót hónapokig rajta lesz, és amikor leszeded válik el, hogy jól dolgoztál-e. Sőt sokszor évek múlva. Nem átültetni kell, hanem fajtól függően gyökeret metszeni, ezzel együtt lombkoronát is sok fafajtánál.

Nem lebeszélni akarlak, mert megéri a munka, csak szerezz valami jó szakkönyvet amiből ezeket megtanulhatod (persze ha még nem tudod). Egyébként sok sikert hozzá :)

2010. márc. 25. 12:03

hát akkor nekem totál téves arról az elképzelésem hogy hogyan kell bonszait csinálni. azt hittem veszek egy átlagos fa magot mondjuk makk és mikor kin hormonnal kell traktálni hogy ne nőjön nagyra csak külsőre legyen a korához méltó kinézetük. de akkor mitől nem nő, mit kell metszeni , segítsetek tök hólye vagyok :) :(

akkor spec mag és minden megy magától . SOS

8. jsanett (válaszként erre: 7. - Jsanett)
2010. márc. 25. 12:00
...majd 4-6 HET utan vigyuk be a melegbe a cserepet... A "het" szo kimaradt... :)
2010. márc. 25. 11:58

En pont 2 napja ultettem el bonsai magokat.


Az en utasitasomban az van, hogy eloszor szorjuk el a magokat, majd ha teli idoszakban ultettuk el, akkor tegyuk ki a szabadba a cserepet, ha nem hidegben ultettuk el akkor meg tegyuk a cserepet egy zacskoba es tegyuk be utana a hutobe (nem fagyasztoba). Majd 4-6 utan vigyuk be (melegbe) es ezutan kb 2 het mulva beindulna a magok. Vannak persze renitens magok is, amik csak sokkal kesobb indulna majd novekedesnek...


Hat turelem az kell hozza, meg jo par ev mire olyan nagyok lesznek mint amik a kepeken vannak.... :)


De amugy milyen hormonra gondoltal? :-o

6. 'szti (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2010. márc. 25. 11:55
na meg a metszés
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Giga455)
2010. márc. 25. 11:55
na igen ebből a legtöbb :)
2010. márc. 25. 11:54
:)
2010. márc. 25. 11:54

szia,

tudtommal semmi hormon, simán súllyolni kell a picinyke ágakat formára, hogy ne tudjon nőni akármerre, no meg az sem engedi nagyra nőni, hogy alig van földje :)

2010. márc. 25. 11:53
Szerintem nem hormon kell hozzá, hanem sok-sok idő, és türelem :)
2010. márc. 25. 11:52
Sziasztok! tudja valaki hogx hogxan tudok otthon bonsait csinálni? milxen hormon kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook