Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit főznétek, ha több vendég jön és kevés a hely? fórum

Mit főznétek, ha több vendég jön és kevés a hely? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 22. 10:32

Nekem ez váltbe: Mivel kicsi alakás sok a vendég.Kinyitom az asztalt és ráhelyezek hideg tálakat.

Csinálok egybefasirtot tojással vagy kobásszal töltve,egy nagyobb töltött húst, csirkecombokat sütök lehet tölve is, karajt egybe sütve kolbásszal töltve,ránotthús, rántott gomba, rántottsajt. Nó meg egy nagytál majonézes zöldborsó, zöldbab, mexikói,gomba,vagy párolt zöldségek tepsibesütve mivel nagy mennyiség.


Az aztalra tesszem a sok tányért evőeszközt mindenki annyi félét vesz amit akar.


Ezek tippek...............

2010. ápr. 26. 19:22
Lasagnat.
2010. ápr. 26. 18:53

Én is valami rakottat szoktam ilyen szituban:krumpli,karfiol,vagy darált hússal vegyes zöldséggel tésztával lerakva sok tejföl és sajt a tetejére,vagy rántott husi!Az azért jó mert több féle köretet tehetsz mellé,pl:francia sali,majonézes krumpli(úú de éhes lettem),rizs,stb..

és plusz tuningnak rántott sajt:)))

2010. ápr. 26. 18:25
Valami rakottat, vagy kelt, vagy karfiolt, ha meg levesesek, akkor gulyás levest, vagy egy jó palóc levest.
2010. márc. 25. 12:27
SASLIK!!!
14. Depike (válaszként erre: 13. - Pné Veronika)
2010. márc. 25. 12:05
Ez is jól hangzik, ráadásul mindenki szereti a csirkét. Ha belegondolok, hasonlót már csináltam, csak sima pulykamellből.
2010. márc. 25. 12:04

Sajtos csirkeszárny


Hozzávalók:


csirkeszárny "dobverős része"

2 tojás

10-15 dkg reszelt sajt

2-3 gerezd fokhagyma

4 evőkanál liszt

2-3 dl tej

só, bors, vegeta, olaj a sütéshez


Elkészítés:


A tojásból, lisztből, tejből sűrű palacsinta tésztát készítünk. Beletesszük a fűszereket, zúzott fokhagymát, és a reszelt sajtot. A húst a sajtos masszába mártjuk és a forró olajba tesszük, lehetőleg úgy hogy ne érjenek össze, és kisütjük. Ha több a massza és marad én kisütöttem úgy, hogy a forró olajba egy kanállal tettem, és kis lepények lettek. Még az is nagyon finom.

2010. márc. 25. 11:56
Egybensült fasírt (akár főtt tojással töltve), hozzá franciasali, vagy krumplisali, vagy csirkeszárny (a "dobverős" forma) sajtos palacsintatésztába mártva, kisütve, ketchupos csirkeszárny. Mellé akár savanyút is lehet, de jó a majonézes sali is.
11. Depike (válaszként erre: 10. - 875f1a5663)
2010. márc. 25. 11:54
hmmm, ez finomnak tűnik :-), felírom magamnak, lehet hogy esetleg megcsinálom, köszi :-)
2010. márc. 25. 11:50

Süssél egyben rozmaringos pulyka fölsőcombot (melegen is, hidegen is jó, kuktában 1 óra alatt a legnagyobb, legvénebb pulyka is megsül) hozzá majonézes burgonyasalátát,fejessalátát, kenyeret kínálnék.Gyümölcslé legyen a leves,vagy hideg borleves.

A pulykahúst bekened egy turmixszal(4-5 szál rozmaring+ 1/2 dl. étolaj+1 mk.só+ 3-4 gerezd fokhagyma)és akár azonnak is sütheted, de egy-két napot állhat is a pácban.A kicsi,gyenge pulykacombinak 25-30 perc is elegendő a kuktában.Csirkecombot,egész csirkét is megsüthetsz így. A kuktába helyezett ,páccal bekent hús alá ünts egy dl. vizet és nagy gázon, amíg pisszegni kezd, attól kezdve takarékon süsd.Ha már érzed a SÜLT HÚS illatot, engedd ki óvatosan a gőzt és nézd meg, hogy mi kell még neki.

9. Depike (válaszként erre: 7. - Pmjudit)
2010. márc. 25. 11:48
az ötlet nagyon jó, nekem is eszembe jutott, de a 66 éves apukám sajnos nem értékelné. Neki "normális" ebéd kell, különben megsértődik, és nem eszik, vagy legalábbis megjegyzi, hogy ő ilyet azért nem adna ebédre.. nehéz dió az öreg :-)
2010. márc. 25. 11:45
köszi, elég sokat főzök, de ezek eszembe se jutottak :-). Mindenképp olyan kellene, ami egyfajta, nem szeretnék köretet, meg mellé valamit, egyszer voltak már így nálunk, akkor milánói sertésbordát csináltam, és tiszta káosz volt megenni :-)))
2010. márc. 25. 11:44
Én hidegtálat készítenék - a fogadásokon is az a menü, éppen a helyszűke miatt.
2010. márc. 25. 11:43
Szija!valami olyat amit leül és megeszik egy szalvétán is a helyén.pl:pizza szelet:)
2010. márc. 25. 11:40
ha valami különlegesebbet szeretneél: paella (15 perc alatt elékszül), 1 villával megehető. ha hetkoznapit: esetleg valami rakott dolog (pl rakott tészta darált hussal, gombaval stb), rakott krumpli...
2010. márc. 25. 11:33

Csinaljal toltott,vagy szekelykaposztat.

Fasirozottat is lehet egy kis krumplit,savanyusagot,mindenki szed a tanyerjara,es leul,ahol van hely.

2010. márc. 25. 11:29
Tudnátok javaslatot adni arra, hogy mit főzzek ebédre szombaton? A lényeg, hogy családom jön hozzánk látogatóba, 3 felnőtt, és egy 12 éves gyerek, plusz leszünk mi ketten a párommal. A lakásunkban nem lehet ebédlőasztalhoz leülni, mert az egész 30 nm... valami olyan egytálételt szeretnék, ami laktató, finom, és esetleg még a puffon ülve a kisasztalnál is meg lehet enni, szóval nem rántotthúsra gondoltam... Köszi
2010. márc. 25. 11:28
Mikor?
2010. márc. 25. 11:27
Mit főznétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook