Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A b.-nőmnek 2, 8 a vas a vérében. Az orvos tanácsolta, hogy ne nagyon sportoljon. Meddig kell várni vele? fórum

A b.-nőmnek 2, 8 a vas a vérében. Az orvos tanácsolta, hogy ne nagyon sportoljon. Meddig kell várni vele? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 30. 21:57

Nekem a terhességem végére lett 2.4-es a vasam.

Nem egész 3 hét alatt rendbe jött!

A ferrum phosphoricum D6-ot szedtem napi 3-szor+ c-vitamint és Béres vasat.

2010. márc. 25. 13:59
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
10. sword (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2010. márc. 25. 10:08
Nagyon-nagyon szívesen:)
2010. márc. 25. 10:04
Köszi a segítséget, nagyon kedves vagy:)
8. sword (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2010. márc. 25. 10:02
olyan bor amit anno gyógyszertárba lehetett kapni és szerintem most is..alacsony az alkohol tartalma és rengeteg vas van benne..direkt alacsony vastartalmú embereknek fejlesztették anno ki..szerintem ha beírod a googléba, vagy keresődbe utána tudsz nézni. gondolom most is gyógyszertárba lehet kapni..gyógyszer íze van de finom, napi egy két evőkanál kellett belőle
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Sword)
2010. márc. 25. 09:57
Mi az a vasbor?
2010. márc. 25. 09:54
nekem anno sokat segített, hogy kevesebb teát ittam..plusz kaptam mellé vasbort..és kb három hónap alatt renedződött
5. sword (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2010. márc. 25. 09:53

igen, gyorsan rá is kerestem és itt is ezt írja..bemásolom neked


Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?

Vashiány kialakulhat az elégtelen vagy helytelen bevitel, a rossz felszívódás, a túlzott veszteség vagy ezek kombinációja miatt. Kevés lehet a táplálékkal elfogyasztott vas vegetáriánus étrend esetén, gátolja a vas felszívódását a gabonafélék fitinsav-tartalma, a tea, egyes bélbetegségek. Fokozott veszteséghez vezet a vérvesztés - például a bélcsatornán keresztül vagy erős menstruáció miatt - gyulladás, krónikus betegség, daganatos betegség. Az orvosnak ki kell zárnia, hogy a vashiány nem valamilyen háttérbetegség tüneteként alakult ki (vérzések, gyulladások). A fokozott vesztés megszüntetése mellett vaspótlásra lehet szükség, amely tabletta formájában megoldható. A C-vitamin együttes szedése javítja a vas felsszívódását.

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Sword)
2010. márc. 25. 09:49
Tényleg? A tea okoz vashiányt? 5 éve teán élek, a dokim sosem mondta ezt, pedig már alig van kimutatható vasam..:)
2010. márc. 25. 09:44
azért javasolta a doki neki, mert hamarabb elájulhat pl..gondolom kapott rá megfelelő bogyót, gondolok itt vasborra vagy vastablettára..amúgy a leggyakoribb a vashiány a vegetáriánusoknál és azoknál is akik sok teát isznak,,mert a tea meggátolja a vas felszívódását..ezt mondta anno a doki..viszont a vastabletta jó és c-vitaminnal együtt kell bevenni..mert az segít a vas felvételébe..
2010. márc. 25. 09:39
Nem igazán értem. Nekem is hasonló érték szokott lenni. Néha kicsit több szerencsére. Ez azt jelenti erősen vérszegény, a pulzusa valószínűleg magasabb is emiatt. Talán ezért nem javasolja neki. Meg hát fáradékony is ilyenkor az ember. Szedje a vasat, van akinek működik a dolog és kb 3-4 hónap alatt megemelkedik.
2010. márc. 25. 09:27
A b.-nőmnek 2, 8 a vas a vérében. Az orvos tanácsoolta, hogy ne nagyon sportoljon. Meddig kell várni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook