Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukorbeteg gyerekek fórum

Cukorbeteg gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2
37. fdóri
2014. febr. 28. 20:56
Szia! Az egyes gyerekklinikán! De ne Körner doktornőhöz menj. Ő szuper doki, de nehéz ember. Minden jót
2014. febr. 28. 17:54
Sziasztok! Hol vannak a legjobb orvosok gyermek cukorbetegség esetén! Tud valaki ajánlani jó orvost??? köszi
35. tengericsillag (válaszként erre: 34. - Fdóri)
2014. febr. 19. 19:36
Köszönjük!Reméljük később sem lesz gond
34. fdóri
2014. febr. 18. 11:12

Örülök:)

Akkor további jó egészséget:)

2014. febr. 17. 20:23
MInden rendben!!!!!!:D :D
32. fdóri
2014. febr. 12. 11:11
???
31. tengericsillag (válaszként erre: 30. - Fdóri)
2014. febr. 5. 21:00
Szia! MA voltunk,hétfőn lehet érdeklődni az eredmény miatt..Köszi
30. fdóri
2014. febr. 5. 19:06

Szia!


A stressz okozhat magasabb cukrot, de ez a cukorbetegekre vonatkozik szerintem...

Írj ha megvolt a terhelés!

29. tengericsillag (válaszként erre: 28. - Fdóri)
2014. jan. 31. 18:27

Szia!

Szombathelyre megyünk..

Ma beszéltem egy cukorbeteg ismerősömmel..azt kérdezte nem stressze-e a fiam...Szerinte okozhat magasabb cukorszintet..lehet benne vmi szted?

(magába fojtja az érzelmeit,még nekem sem nagyon sikerül megtörnöm..erről többet is tudnék mesélni,de nem akarok fárasztani senkit)

28. fdóri (válaszként erre: 27. - Tengericsillag)
2014. jan. 30. 19:28

Szia!


Drukkolok, hogy ne az legyen. Hová mentek terhelésre? Budapestiek vagytok?

2014. jan. 30. 17:44
Hétfőn az orvosnál evés után (fél virsli egy zsemle)után 1és 1/4 órával 6,6 volt.
26. tengericsillag (válaszként erre: 25. - Fdóri)
2014. jan. 30. 17:32

Köszönöm!!!

Most igyekszem keveset gondolni rá,jővő héten kiderül ugy is...2 hónapja is mértünk neki 7-et 11-et az éhgyomri labor 5,4 volt (határ 3,3-5,6)vizelet teljesen normális volt.Azzal nyugtatom magam h két hónap alatt már vmi tünetnek is kellett volna jelentkeznie,nem?

Köszönöm h írtál!

25. fdóri (válaszként erre: 24. - Tengericsillag)
2014. jan. 30. 09:37

Szia!


Nem csak fiúk vannak, de talán tényleg több a fiú... Nekem is kisfiam van, 4,5 éve diabos:(

Iskolás, most elsős. Gyorsan megszokta a szurkálást, az ovit végig így járta, két cuki óvónénivel és két dadussal. Mindenki imádta, odafigyeltek rá, de soha nem hangsúlyozták a betegségét. Ez a legfontosabb egy közösségben!

Az iskolában sincs gond egyenlőre. Cukros anyukáktól tudsz tanácsot kérni hol fogadták-fogadják szívesen őt. Sajnos ez tényleg nagyon úgy hangzik... örülj neki hogy nem később vettétek észre, minekünk volt fogyás, sok pisi és ivás, mégis alig vették észre hogy mi a baj, már nem sok hiányzott hogy kómába essen:(


Minden jót!

Írj ha meg van az eredmény nyugodtan, segítünk!

24. tengericsillag (válaszként erre: 23. - Kszilvi)
2014. jan. 27. 16:45

Na ettől meg megint csak a hideg ráz,mi lesz a suliban (feltéve ha tényleg beteg).De jővő héten többet tudunk.

Biztosan semmi jelentősége csak felfigyeltem rá,itt a hoxán h többségében a fiúk cukorbetegek,talán egy kislányról olvastam..

Jővő héten lesz terheléses..addig nem gyötröm méréssel..

Köszi h irsz..:)

23. kszilvi (válaszként erre: 22. - Tengericsillag)
2014. jan. 27. 14:41

Szia!

Az én fiam már megszokta a szúrkálást. Ő csinál mindent. Nagyon ügyes, már 5és fél éve cukorbeteg.

A sulitól nagyon féltem, most elsős. Szerencsére semmi gond-most már:) Az elején volt, hogy nem néztek rá a tanárok, és nem is adott be délben szurit. (az elején még felügyelet kellett, volt hogy én mentem be) A suli közel van, ha édes dolog van a menüben, neki más van, vagy édesítőszerrel készítik. Ha mégis olyasmit kap pl. túrórudi, és belefér az uzsiba pl. akkor mehet simán.

2014. jan. 26. 22:47

Sziasztok!Remélem azért van még valaki itt közben,sajnos ugy tűnik nekem is csatlakoznom kell:(

Kisfiam 9 éves egészen véletlenül derült ki h magas a cukra,méghozzá 7-11 bőven evés után.Sajnos ez nem az egyszeri eset ,novemberben éhgyomri labor:5,9 ami nekem nem nagyon tetszik..ma is megmértük ebéd után 3órával :11,6 Holnap gyerekorvos,aztán terheléses vizsg. Nagyon el vagyunk keseredve,mondanom sem kell Nektek.Kisfiam a sok szúrkálástól fél.Pedig az ellen nem tudunk semmit tenni,más tűnetet eddig nem vettem észre,nem fogyott (bár nem is hízik) nem eszik-iszik -pisil sokat,nem acetonos a lehelete de az érték magáért beszél..Jó lenne ha vki írna,hoy viseli a gyereke a szúrkálást,mi lesz a suliban..stb...?

21. kszilvi (válaszként erre: 20. - Panna2)
2013. máj. 19. 18:39
Szia!:)
20. panna2
2013. máj. 14. 09:55
Halihó! Jár e még erre valaki?
19. Anatita81 (válaszként erre: 17. - Kszilvi)
2012. febr. 29. 13:40

Szia, bennem csak felmerült a gyanú, hogy a 4,5 éves lányomnak a vércukor szintje eshet le és azért ájul el időnként. Ismerem a cukorbetegség tüneteit, de pl. nem fogyott, nem iszik-pisil sokat. Acetonos lehelletet éreztem nála, a tényleges ájulás után.

A doktornő először is az epilepsziát akarja kizárni...Még 4 hetünk van a vizsgálatig. :S

Felső légúti betegség + emiatt jártunk nála és eszembe sem jutott említeni, hogy reggelire édeset evett és ebédnél, a 2-3 falat után ájult el. Bár közben bőrtesztet is akartunk csinálni propolisszal, amitől teljesen bestresszelt. Akkor szürkült el, fennakadtak a szemei és összecsuklott. Szerencsére a kezemben volt már addigra. Korábban egyszer beütötte a lábát, attól is összeesett. Sosem sírt, de ettől függetlenül én affektív apnoéra gyanakodtam.

Viszont ma nagyon hasonló volt minden, reggelire engedélyeztem a nutellás kenyeret és kb. 3,5 óráig semmi, majd az ebédből pár falat után megint sápadt lett. Az az érdekes, hogy ebéd előtt fejfájásra panaszkodott, aztán közben elkezdett teljesen belemerülni, hogy csak egyre rosszabb, már ez is fáj, az is fáj :( és ahogy magát hergelte, már ájult volna el, megnyugtatásra aztán visszatért a színe.

Így nem igazán tudom nyugodtan kivárni a vizsgálatot...

18. kszilvi (válaszként erre: 15. - Gallinaccia73)
2011. dec. 21. 18:10

Azóta jól van?

Ha van kedved írj!

2011. dec. 21. 18:05

Sziasztok! Az én fiam is cukorbeteg, 19 hónapos kora óta. Szeptemberben volt 5 éves.

Szívesen beszélgetek!

16. 4ebcab610b (válaszként erre: 15. - Gallinaccia73)
2011. febr. 8. 10:39

Szia!

Hogy vagytok? Én 7 évesen lettem cukros, ha segíthetek valamiben írj!....

2010. aug. 25. 21:29
Sziasztok, az én fimaról 2 hete derült ki,hogy cukorbeteg, életveszélyes állapotban került krházba. Most 13 éves és még csak elképzelni sem tudom, hogyan fogunk ezután együtt élni ezzel a betegséggel.Ő még a kórházban van, már inzulinozza magát, kiszámolják neki az étel adagjait, de itthon????Kétségbe vagyok esve....
14. fdóri (válaszként erre: 13. - Krisztinika)
2010. márc. 26. 12:31

Szia!


Mi is voltunk elötte 2 nappal egy másik orvosnál, aki szerint csak rossz volt az emésztése...az egy dolog hogy nekünk nem esett le az acetonos lehelet, lepedékes nyelv, de egy orvosnak...

Szerencsére az ügyeletes orvos(vasárnap volt) 2 mondatunk után gondolta hogy mi a baj. Beni 13-ról fogyott 11-re:( majd írj még. pussz


Esetleg ja vkinek sulis agyereke, leírhatná milyen?

13. Krisztinika (válaszként erre: 12. - Fdóri)
2010. márc. 26. 07:06
Szia! Nem a kisebb fiam diabos,még csak nagy csoportos de én is hasonló dolgoktól féltem. Nálunk is így zajlott csak a orvosok nem hitték el mi lehet a baja, már 4 napja kómaszerű állapotban volt. Acetonmérgezése volt, nem vették fdigyelembe, hogy 6 nap alatt 12,9 kilóról lefogyott 9,9kg-ra a napi tea fogyasztása elérte a 8 litert. Most mennem kell de szívesen beszélgetek veled ebéd után. Puszillak
12. fdóri (válaszként erre: 11. - Krisztinika)
2010. márc. 25. 14:45

Szia!

Nekem a kisebbik fiam diabos, kicsit több mint fél éve. Az elején nagyon kiborultam, de amikor láttam a kórházban a sok sokkal betegebb gyereket, rájöttem hogy rosszabb dolog is történhetett volna velünk. Amikor a kórházba mentünk, és még nem tudtuk hogy mi baja, csak a tünetek voltak, mi is mindenre gondoltunk, nagyon féltem. Amikor kiderült kicsit megkönnyebbültem, nem tudtam hogy ilyen bonyolult, csak amikor már megértettem az egészet. Akkor borultam ki. Mostmár túl vagyunk rajta. Nehéz, de ezzel lehet élni...

Szóval neked a nagyfiad diabos? Mennyire tud a suliban magára figyelni? Én attól félek hogy majd ellinkeskedi, vagy az osztálytársai unszolására megeszik egy nagy csokit...lehet hogy hülyeség...a te fiad ezzel hogy van?

2010. márc. 25. 08:45
Már 7 éves a fiam de még mindig nehéz tudatosulni vele, még vannak dolgok amikek rendszerint elfelejt.
2010. márc. 25. 08:40
Szia,15 éve vagyok cukros.Rettegtem tőle hogy a gyerekeim is cukrosak lesznek,de hála istennek nincs semmi gond,együtt érzek veled,nehéz megbirkozni vele még felnőtt fejjel is.....
2010. márc. 25. 08:39
Köszönöm puszillak
2010. márc. 25. 08:38

Elhiszem , hogy megvisel, -egy felnőttnek is nehéz így élni , nagyon fegyelmezettnek kell lenni és ott a sok mérés-szuri , a sok tiltás .....

Ha tudok tanácsot adni -nagyon szívesen , -írhatsz priviben is ! Puszka :))))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook