Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagypapám meghalt január 19-én és azóta folyton vele álmodok...vajon üzenni akar?Mikor tudom "elengedni"? Nagyon szerettem:(:( fórum

Nagypapám meghalt január 19-én és azóta folyton vele álmodok...vajon üzenni akar?Mikor tudom "elengedni"? Nagyon szerettem:(:( (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. ápr. 20. 20:50

Rèszvètemet kuldom. Biztos vagyok benne, hogy vagy a te lelkedben van mèg valami fontos dolog, ami elintèzendo lett volna, vagy az ovèben.


Kèrj olyan àlmot, ha mèg mindig vele àlmodsz, amiben meglàtod, mièrt tortènik mindez veled.

Utàna a temetoben vagy otthon egyedul beszèld meg vele (gondolatban)mi mièrt tortènt.

Nem szègyen ez, maximum ne beszèlj rola senki olyannal, aki hulyènek titulàl.Rengeteg ember àlmodik elhunyt csalàdtagjàval, sot làtjàk, halljàk oket, manapsàg ez màr nem mondthato extrèm paranormàlis dolognak.

65. CsillagTM (válaszként erre: 64. - Écsanya)
2010. márc. 31. 13:42
drukkolok..vigyázzatok magatokra!
64. écsanya (válaszként erre: 60. - CsillagTM)
2010. márc. 31. 12:55
Nagyon kedves vagy, köszönöm, de Nélküle nekem nem megy, de remélem a fiaim boldogok lesznek még.
2010. márc. 30. 20:57
Köszönöm szépen mindenkinek:)
2010. márc. 30. 15:59

Nekem a Nagymamám jelent meg sokszor álmomban, míg

egyszer megkértem, hogy bár nagyon szeretem, de ne jöjjön vissza többet és többet nem álmodtam vele.

Valószínű, hogy valami mondanivalója van: vagy úgy

érzi, hogy még életében megbántott és elnézést szeretne kérni, vagy te bántottad meg. Minden esetre

a legjobb amit tehetsz: Kérj elnézést, ha bármikor,

bármivel megbántottad és mondd neki, hogy te sem haragszol rá semmiért. Amikor egyedül vagy, ülj le

képzeld magad elé, mint amikor élt még és mond el

a fenti mondatot és, hogy most is szereted, úgy mint amikor még itt volt. Remélem sikerül és nem

fognak nyomasztani az álmok. Sok sikert. Anikó

2010. márc. 30. 15:44
Én is együttérzésem küldöm! Azért írok, mert egyszer a Lelkünk útja című könyvről beszélgettünk egy másik fórumon (címe: Lelkünk útja) és a témája nagyon idevág, ezért ajánlom Nektek, különösen Hellcatnak, hogy nézzen be oda, hátha segít a lelkének akár a könyv, akár amiről ott beszélgettünk!
60. CsillagTM (válaszként erre: 57. - Écsanya)
2010. márc. 30. 13:41
részvétem. kitartást, kívánom, hogy jöjjön el az idő, amikor megint boldogok lesztek!!
59. écsanya (válaszként erre: 58. - 35c81b79eb)
2010. márc. 30. 13:31
Köszönöm
58. 35c81b79eb (válaszként erre: 57. - Écsanya)
2010. márc. 30. 12:56
Sajnálom! Nagyon rossz lehet nektek! Sok erőt és kitartást kívánok!
2010. márc. 30. 10:40
Sziasztok! részvétem minden gyászolónak, én a férjemet vesztettem el hirtelen, a 40-es évei elején járt. Ennek már lassan két éve és a fiaimmal együtt talán sosem tudjuk elengedni, nem csitul a fájdalom. Alig várom az estéket, mert nagyon sokszor álmodom vele és akkor olyan jó, olyan mintha minden igaz lenne, újra élne, csak sajnos jön az ébredés......
2010. márc. 28. 19:19
mielőtt elvitték a papámat a kórházba,megöleletem és mondtam neki,hogy szeretm:) és még este is a telefonba...és tegnap éjjel megint vele álmodtam:)azértötülök neki,hogy álmomban láthatom, és én úgy vélem,tényleg üzenni szeretne,hogy jó helyen van és boldog, és tudom hérzi h minden egyes percben az eszemben van...mindig látom magam előtt még akkor is, ha nem hunyom be a szemem.Számomra Ő örökké élni fog:)és köszönöm a sok sok együttérzést és kedves szót:) nagyon sokat jelentenek és mindnekinek kitartást és sok szép emléket aki hozzám hasonló fájalmat érez:(
2010. márc. 27. 12:01
Tudod együtt érzek veled,édesapámat vesztettem el,de nem jön vissza álmomban.Már nagy beteg volt és volt egy dolog amiről sohasem beszéltünk,de mindketten tudtuk,hogy egyszer el kell mondanunk,beszélnünk kell a dologról,addig amíg nem késő.Beszéltünk....Úgy érzem nem hagytunk megoldatlan dolgot.Egyetlen szó volt,amit sohasem mondtunk egymásnak,bár tudtuk!Ki kellett mondanunk!Hihetetlen?! Egy szó! Szeretlek!
54. SzSzV
2010. márc. 27. 10:06

Én ismertem mind a 4 nagyszülőmet, de mindegyikkel csak 1-2x álmodtam, pedig a másik nagypapám nekem is tüdőrákban halt meg de őt fél év alatt elvitte!:(

De ez a papám, aki tavaly nyáron halt meg ő volt a legutolsó nagyszülőm és ő is nagyon sokat szenvedett, 86 éves volt, már nem ismert meg minket, már semmit nem tudott magával csinálni csak feküdt a végén és szó szerint már csak azért mentünk be hozzá az otthonba hogy lássuk mert beszélni se tudtunk vele!:( Nagyon szörnyű volt, de álmomban mindig egészségesnek látom és nagyon sokat álmodok vele!

Én a nagymamámmal álmodtam olyat hogy álmomban az ő temetéséről mentünk az ő házukhoz és a mama ott ült a többiekkel és ez senkinek fel se tűnt!:(

2010. márc. 25. 18:54
szegény:(nagyon rossz lehetett neked:( sajnos én is az ünnepektől félek de rettenetesen:( minden nap egyre rosszabb a hiánya:(
52. noika
2010. márc. 24. 22:44

Sziasztok!

Részvétem minden gyászolónak.Nekem tavaly ápr 15-én egy balesetben halt meg az Apukám,tehát váratlanul 58 évesen.Ennél nincs borzasztóbb,amikor váratlanulmegy el valaki.Lassan egy éve és most kezdem tudni elfogadni.Az első gyászév a legnehezebb amig el nem mulik minden egyes családi ünnep nélküle.Mindenki szülinapja,karácsony stb.Én is álmodtam Apuval sokszor,néha fél napig sirtam magamon kivül,néha jó álom volt.Van egy honlap:"vigasztalódás.hu".Jó érzés volt vigasztaló szavakat hallani.

51. 35c81b79eb (válaszként erre: 29. - Ronikutyi)
2010. márc. 24. 22:35

Nincs semmi probléma, dehogy haragszom!!! :D Bár nem hiszek a "babonákban",de azt sem mondhatom, hogy elengedem a fülem mellett. Például éjfélkor sosem nézek tükörbe meg hasonlók. :D

Tudom, hogy nem ijesztegetni akartál, csak tényleg rosszkor jött. :)

2010. márc. 24. 22:25
köszönöm szépen mindenkinek:):)sokat segített hogy beszélhettem róla:)
2010. márc. 24. 22:24
Szóval remélem sikerül túljutnod ezen, drukkolok neked látatlanban is és kívánok minden jót, sikert az életben!
48. lillenet (válaszként erre: 46. - Hellcat)
2010. márc. 24. 22:22

Nem is kell:)

Elengedni és elfelejteni nagyon különböző dolgok:)

Valaki a családból nekem azt mondta, hogy a tudat, hogy az elengedéssel segít a mamájának, könnyebbé tette az elengedést. Na meg az, hogy tudta, bármikor "visszatérhet".

47. Ronikutyi (válaszként erre: 46. - Hellcat)
2010. márc. 24. 22:20
:)
2010. márc. 24. 22:18
tényleg el kell engednem:)örülök, hogy ismerhettem és volt egy ilyen nagyszerű és csodálatos Nagypapám:)és sokat fogok tudni mesélni róla:)soha nem felejtem el!!!
45. lillenet (válaszként erre: 41. - Hellcat)
2010. márc. 24. 22:16

Jól van, ha hiszel benne, akkor képes leszel segíteni neki:) Mert erről van szó, segítség kell neki, hogy továbbléphessen.

Az esküvődön pedig ott lesz, érezni fogod, ha nem is folyamatosan:)


Nem vagyok semmilyen szakértő, csak van kicsi tapasztalatom ilyen dolgokban meg (talán az átlagnál) több "infóm".

44. Binky (válaszként erre: 42. - Binky)
2010. márc. 24. 22:15
ja és nem akarok senkit megbántani ezzel, de az elhunytak elsősorban bennünk élnek, és az álmok is a magunkkal való kapcsolatunkat és az érzéseinket tükrözik
43. Ronikutyi (válaszként erre: 41. - Hellcat)
2010. márc. 24. 22:15
Ez nem hülyeség,sőt!!!Ha hiszel benne,akkor bármi megtörténhet,bármi.
42. Binky
2010. márc. 24. 22:12

Ha babonás vagy és hiszel a aszellemekben, akár lehetne az is. Vagy csak a tudatalattid a nagyapádra emlékeztet, és az generálja a képeket. Ezt magadban kell lerendezned és tisztáznod az érzéseidet, nem valamiféle ezomarhasággal elűznöd.

A gyász sosem 1-2 napig vagy 1-2 hónapig tart, ahnem egy lassú folyamat. Mikor már nem fog fájni annyira az emléke, akkor engedted el véglegesen.

41. Hellcat (válaszként erre: 38. - Lillenet)
2010. márc. 24. 22:12
hiszek benne:)tudom, hogy a lelke él:) amikor meghalt írtam neki egy levelet és beletettem az urnába...tudom hogy elolvasta ésemikatt bárki hülyének nézhet, én hiszek benne:(
40. Ronikutyi (válaszként erre: 38. - Lillenet)
2010. márc. 24. 22:11
Egyetértek!
39. CsillagTM (válaszként erre: 37. - Hellcat)
2010. márc. 24. 22:11
igen, én mindig elképzeltem, milyen lesz az első gyerekem a karjaiba tenni, hát már ez sem jön össze, de nincs mit tenni. gondolj arra, h viszont mennyi szeretted ott lesz!
2010. márc. 24. 22:09

Sziasztok!


helga, nyugi! A papád így köszönte meg, hogy mellette voltál, nem fog "magával vinni", ebben a szellemeknek nincs hatalma! És bármilyen hírt is kaptál az egészségedről, meggyógyulsz, ha hiszel benne! Ismétlem: bármilyen! Csak hinni kell a gyógyulásban nagyon és nem beleélni magad a betegségbe!


Hellcat: én úgy gondolom, hogy üzenni szeretne a papád. És igen, azt, hogy jól van, és semmi baj, a lélek halhatatlan, de ahhoz, hogy a maga útját járhassa, tényleg "el kell engedned". Tudnod kell, hogy akkor lesz igazán boldog a lelke, ha mindenki elengedi idelent. Ezzel nem fogod őt "még jobban" elveszíteni, az álmaidban bármikor ott lehet, és szerintem ott is lesz ha engeded őt továbblépni, még azon sem csodálkoznék, ha onnantól változnának az álmok és beszélne is hozzád. Nekem azt mondták a hozzáértők, ha engedjük őket továbblépni, arról a helyről ők bármikor "visszatérhetnek" ha akarjuk, ha hívjuk őket. Persze csak álmokban, vagy megérzésekben, de sajnos ez az élet rendje. Nem tudom hiszel-e ebben, de a lelke él, és hála égnek boldog, de tovább kell mennie valahová és addig nem tud amíg ennyire ragaszkodsz hozzá. (Ami persze természetes, de gondolkodj a fentieken, hátha segít)

37. Hellcat (válaszként erre: 35. - CsillagTM)
2010. márc. 24. 22:09
persze ebben teljesen igazad van:)boldognak szeretne látni...viszint annyira itt van bennem amikor mondta h táncolni fog velem az esküvőmön és tudom ha egyszer eljön az a nap Ő nem lesz ott:(:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook