Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg egészséges az "egészséges életmód?" fórum

Tényleg egészséges az "egészséges életmód?" (beszélgetős fórum)

2010. márc. 24. 19:34

Én a "fitnesstől" tépem ki a hajam, mert nekem erről a szóról eredetileg az egészség jutott eszembe, nem az ipari szemét alacsony kalória tartalommal meg biobúza vastagon cukrozva, kevés aperaromával :P


Makrobiotika nonszensz a vegetarianizmussal együtt, mikor vki "sajnálja" az állatokat (persze bőr tárca a kezében, de sebaj), vagy elkezdi bizonygatni, hogy az ember növényevő :P Ha a kegyetlennek tartja a tömegesen tartott állatokat, és nem tud másmilyet beszerezni, értem. Ha a vallása miatt, értem.


Reform étkezés kb. OK. Bio élelmiszer amennyi a keretbe fér, és elérhető (mert M.o.-on ez nem olyan természetes).


Rendszeres testmozgás kell, dohányzás sajnos borzasztó egészségtelen, pedig isteni.


Az embereknek kb. 5%-a Churchill féle, és 5%, aki "egészségesen" él, és viszonylag fiatalon úgyis megnyaffan. Nagy az esély, hogy a durván 90%-ba esünk.


A gond akkor van, ha vkinek túlzottan az agyára megy az "egészséges" életmód, káros, mint bármilyen rögeszme. Irányelv, de rugalmasnak kell lenni.

13. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 11. - 274c9996b8)
2010. márc. 24. 19:24
Te melyik irányzatra gondolsz?
12. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 24. 19:22
...az hagyján, de mikor a hupi lilát meg a vizes lepedőt is ráhúzzák :D
11. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. márc. 24. 19:20
Ha dolgozol nehany honapig 1-ilyen helyen ahol az "egeszseges eletmod" keszitmenyeit aruljak , ki fogsz gyogyulni eltevelyedeseidböl :)
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 24. 19:17

Én nem azt írtam, hogy CSAK a genetika, én azt írtam IS.

Azért az más. Nem akartam tudományos cikket írni. Persze,hogy a táplálkozás is számít. Akkor is érdekes volt az a kisérlet, még annak a tudatában is,hogy aki nagyon akarja az bebizonyítja a feketéről is,hogy fehér :)

9. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 24. 19:04

Michael Jackson azt állította, hogy egészségesen élt, de közben marék számra ette a gyógyszereket. Mit mond, mit csinál... Nem biztos, hogy a 2 fedi egymást.


A genetika kevesebbet játszik elhízás területén, mint a gyerekkori táplálkozás. Dagadt gyerek= sok zsírsejt= állandóan súlyproblémával küzdő felnőtt.

Nagyon kényelmes dolog széttárni az embernek a kezét, hogy a genetika, nincs mit tenni... Én nem azért híztam pár kg-ot, mert a génjeimbe volt kódolva, hogy adott koromban ennyit fogok felszedni, hanem azért, mert tonna szám ettem csokoládét.

Nem kell minden "amerikai tanulmányt" egy az egyben benyelni. Egy csomó mindent bebizonyítanak pro és kontra, függően attól, hogy milyen lobbicsoport áll mögötte. Néha érdemes átgondolni, hogy mit és hogyan bizonyítottak, vagy pl. nem bedőlni minden újságcikknek, ahol utalnak egy -akár rosszul értelmezett- tanulmányra.

Ha igaz lenne a tanulmány, akkor ezen az elven igaz lenne az is, hogy az amerikaiak genetiakilag mutálódtak a több zsír raktározására, hiszen lényegesen több és jobban elhízott egyén él náluk, mint pl. nálunk. Pedig olyan egyszerű a dolog nyitja, hogy mások a táplálkozási szokásaik, az életvitelük. Szerintem ez az állítolagos tanulmány legjobb esetben is scientific bullshit, vagy lemaradtak olyan kitételek, hogy 12 éves korban még nem voltak lényeges eltérések.


Bio-nem bio: nem mindegy, hogy por van a bitumenen, vagy egy vödör földet még rá borítunk.

2010. márc. 24. 16:08

Michael Jackson, állítása szerint egészségesen élt,étkezett sőt az oxigén sátorban alvásai. Mi lett a vége? Kész emberironcs lett belőle.


Egyik ember tömheti magát zsíros ételekkel, édességekkel nem hízik, jók a eü.-i paraméterei. Más a salátától is hízik. Genetika is szerepet játszik. Ez nagyon jól látszik azoknál a kisérleteknél amit az amerikaiak végeztek ikreknen. Más-más család nevelte őket érdekes az egypetéjű ikrek egyforma ducik, vagy soványak voltak felnőtt korukban hiába nevelkedtek teljesen más környezetben.

Bio élelmiszer. Annyira szennyezett a környzetünk olyan már nincs is. Lehet nem permetezi valaki a növényét, dé az eső a talajvíz a szél megteszi a hatását. Állatoknál ue. szinte. Persze van különbség ízben stb. , de annyira szennyezett az egész környezetünk nem igazán beszélhetünk így bio-ról.

2010. márc. 24. 16:00

Pont most olvastam egy cikket a bio élelmiszerekről a Nők lapja egészség e havi számában.


Ott egy adott mintát vizsgáltak be, amit éppen akkor gyűjtöttek be a piacokról (friss zöldségekről és gyümölcsökről volt szó), és azért volt különbség. Átlagban 10-20 %-kal (ha jól emlékszem)magasabb volt a bio dolgoknak a vitamin- és ásványianyagtartalma mint a nem bio termékeknek, és nem volt bennük vegyszermaradvány. Bár érdekes volt, hogy nem mindenféle zöldségnél volt ekkora különbség.


A kérdés az, hogy ez megéri-e azt a magas árát, a cikk szerint átlagban a dupláját a normál ételeknek.

6. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - 9242a6388c)
2010. márc. 24. 15:56
igaz,én a kettő között vagyok..a fuzárium és a bió dolgok között..:)
5. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Dóry87)
2010. márc. 24. 15:55

tudom,hogy nem egyezik a vegákéval,csak nagy divat az is...nézem esténként a vacsoracs...t,és abban szoktam látni,hogy mindent mindennel esznek,szezont keverik a fazonnak,és madár adagok,mindenből...én hozzászoktam a paraszt kajákhoz,meg hogy a párom annyit eszik mint egy madár(nevű ló..:))..)

ja,és mindenre azt mondják,hogy egészséges...pedig szerintem csak jó drága....

2010. márc. 24. 15:52

Szia! A fórum cimét olvasva a fuzárium ugrott be egyből...na az nem egészséges...

De bevizsgált bio dolgokkal nincs baj...A lényeg, hogy minden szükséges tápanyagból a megfelelő mennyiségű és minőségű kerüljön be a szervezetünkbe...

2010. márc. 24. 15:50

Nem veszekedni akarok veled, de az egészséges életmód nem egyezik a vegákéval...és nemfeltétlenül kell "madár adagokat" enni.


Hozzáteszem én nem figyelek ezekre oda!

És az üknagyanyám se tette:) 94 évesen halt meg.

Tehát, hogy mire jó azt nemtudom...

2. Ekka
2010. márc. 24. 15:50

Én azt mondom egészségesebb mint kolbászon, szalonnán, gyorséttermek-, cukrászdák-, és csokigyárak termékein élni:)


Persze ezekből is lehet enni, de mértékkel, és ritkán!

2010. márc. 24. 15:45
tényleg olyan egészséges az "egészséges élet mód???"bió ételeket enni egy vagyonért,madár adagokat enni,magokat és mindent???akik ilyen élet módot folytatnak mennyi az esélye,hogy tényleg egészséges marad???miért ekkora divat a vega életmód???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook