Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hetes kisfiam arcán megjelent néhány, pattanáshoz hasonló kiütés. Ez mitől lehet? ill. ez normális vagy inkább orvosnak mutassam meg? fórum

3 hetes kisfiam arcán megjelent néhány, pattanáshoz hasonló kiütés. Ez mitől lehet? ill. ez normális vagy inkább orvosnak mutassam meg? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 3. 23:00
semmi gond,tejkiütés,majd elmúlik
16. sas02 (válaszként erre: 12. - Sajert)
2010. ápr. 3. 22:42
Egyetértek veled!
2010. márc. 24. 19:57

Tejkiütés - teljesen normális. nem kell vele semmit csinálni majd elmúlik.

A lányomnál gyorsan eltűntek, a kisfiamnál lassabban.

Ne aggódj!!!:)))

2010. márc. 24. 19:00

sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.

Nagy segítség volt!:))

13. Anka71
2010. márc. 24. 12:22

Abszolut normális dolog. Lányomnak is három hetesen kezdődött, nagyon el voltam keseredve. (lánykám nem szopott, de ez a dolog szoptatott és tápszeres babáknál is van, mondta akkor a védőnő).

Pár hét alatt magától letisztult, nyom nélkül eltűnt:) Ne aggódj.

12. sajert
2010. márc. 24. 12:14
A fiamnak is volt, majd három hónapos koráig. Én nem kértem rá kenőcsöt, pedig adni akartak rá. Elmúlt magától is (nem voltam (vagyok) híve, hogy szteroidos krémmel kenegessem az épphogy kibújt gyerekem arcát). Nekem is azt mondták, hogy a tejtől/hipoallergén tápszertől van. A gyereket nem zavarta, csak esztétikai dolog.
2010. márc. 24. 10:56
szia én babómnak is volt ilyen...erős a tejed...nekünk attól volt...ha szólsz a védőnődnek akkor írat fel neked kenőcsöt..nekünk elocomos kenőcsöt írtak fel és pár nap alatt helyre hozta, egyébként ha csak a fejecskéjén van és máshol nem akkor biztos hogy tejkiütés...
2010. márc. 24. 10:46

ürülnek a szervezetéből a hormonok.. valszeg hamarosan lesz koszmója is, szintén emiatt..


..nem biztos, de készülj, jobb hamar észrevenni, és leszedni :)

2010. márc. 24. 10:45
Normalis,nekunk is volt,elmulik.
2010. márc. 24. 10:39

Normális

A lényeg, hogy nem szabad piszkálni. Elmúlik magától.

2010. márc. 24. 10:37

ha szoptatsz teljesen normális, kicsapta az anyatej

(hormonok, fehérje)

tápszernél is szerintem normális, bár azzal nincs tapasztalatom.

2010. márc. 24. 10:37
Szopizik? Mert általában attól van, hogy a tejet meg tejterméket nem tudja még feldolgozni, kiüti. Próbálj kevesebbet enni ilyen termékeket. De az sem árt, ha megmutatod védőnőnek, orvosnak, bár el fog múlni.
2010. márc. 24. 10:32

Szia!

Teljesen normális. Nem tudja a szervezete feldolgozni a tejfehérjét, ez üti ki. Magától is elmúlik, nem szabad piszkálni. Hamarabb tisztul a bőre, ha a neogranomonos krémmel kened (háziorvos írja fel). Nálunk 2 nap alatt teljesen rendbe hozta a bőrét.

2010. márc. 24. 10:31
normális
2010. márc. 24. 10:30
Normális, de biztos ami biztos, és ha téged megnyugtat kérdezd meg a védőnőt, vagy a dokit! :o)
2010. márc. 24. 10:30

Szia!

Szerintem ha holnapig nem múlik el, én csak megmutatnám a gyerekorvosnak!

2010. márc. 24. 10:28
3 hetes kisfiam arcán megjelent néhány, pattanáshoz hasonló kiütés. Ez mitől lehet? ill. ez normális vagy inkább orvosnak mutassam meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook