Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudtok mostanában előnyös megtakarítási formáról? (viszonylag magas kamat, kevés kockázat) fórum

Tudtok mostanában előnyös megtakarítási formáról? (viszonylag magas kamat, kevés kockázat) (tudásbázis kérdés)

1 2
10. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2010. márc. 24. 09:44

Otp optima,befektetési alap.Kb 10% a kamat.Kétszer lehet egy évben a tőkeátforgatás.Pl ha sokat nőtt akkor az összeget tőkésíted.

Ennél jobb most nincsen jelenleg.Naponta lehet figyelni mennyit nőtt a pénzed

9. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 8. - CsillagTM)
2010. márc. 24. 09:41
Jól tettétek, akit nem találsz, és gyanúsan magas kamatot ígér, ott valami nem stimmel, lásd mostani ügy, ahol hozzá nem értők tőzsdéztek találomra választott részvényekkel emberek pénzével. A devizatőzsde nem rossz, ha lenne rá időm, akkor azt csinálnám. Nálam szakmai ártalom a gazdasági, pénzügyi mozgások vizsgálata, mert közgazdász vagyok. :)
8. CsillagTM (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 24. 09:38

Igazad van...a szüleim egyébként Posta HaszonŐrbe (vagy HozamŐrbe? azt hiszem, előbbi) tették az övéket.

Vannak ezek a magas kamatos cuccok, UniCredit, stb., de azok csak negyedévre garantáltak általában.


A tőzsdéhez én túlságosan kockázatkerülő vagyok:)

Egyébként nemrég be akart fűzni minket egy Future Fund nevű, állítólagos új cég, h 12%-os kamat, stb., (most nem részletezném a dolgot), de nem mentünk bele, gyanús volt. azóta se hallottunk róla, neten se találom őket, sztem kamu a dolog.

7. globus (válaszként erre: 5. - CsillagTM)
2010. márc. 24. 09:38

Sima banki, számláról lekötöttek most kerek 4,0 :(

De ha kivenném a pénzt, azon is van bukta!

6. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 4. - Globus)
2010. márc. 24. 09:37
Bizony, ott van valahol benne, venni kell rá az időt és átolvasni az apró betűst is. Sok hitelszerződésnél is belevetethetsz olyat, ami később pénzbe kerülne.
5. CsillagTM (válaszként erre: 3. - Globus)
2010. márc. 24. 09:35

[link]


márc. 8-tól 4,75% (mínusz kamatadó). elég vacak...

4. globus (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 24. 09:35
Az irreálisan magas kamatok esetében érdemes keresni apróbetűs, rejtett buktatókat?
3. globus (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2010. márc. 24. 09:34
Ennek mennyi lehet most a kamata, pontosan meg tudnád mondani?
2. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2010. márc. 24. 09:34
Mivel a jegybanki alapkamatot csökkentették, ezért nagyon mást nem találsz. A bankok ajánlatai nagyon pici részletekben térnek el egymástól, inkább csak apróságokban. És sajnos a 20 %-os kamatadó sem igazán biztató, hogy betedd a pénzed, mert 10 forint kamatból 2 forintot elvesz az állam. Pedig ez már a saját sokszorosan leadózott jövedelmemből rakom be. Ha gyarapítani szeretnéd, bankon kívüli dolgokban gondolkodj, vagy pedig magasabb kockázatú, de gyorsabb megtérülést ígérő befektetést keress. Tőzsdével hogy állsz? Bár 2 év nem elég a tőzsdei kereskedéshez.
2010. márc. 24. 09:29
Eddig kincstári takarékjegyben volt a spórolt pénzem, de egyre csak megy le a kamata, úgyhogy váltani szeretnék. Rövid, vagy közepes lejáratú dolgokra gondoltam (max. 2 év). Tudtok segíteni? ("Több szem többet lát" alapon. :))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook