Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa telebeszéli a gyerek fejét...akkor az anya? fórum

Ha az apa telebeszéli a gyerek fejét...akkor az anya? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
125. Dina2 (válaszként erre: 124. - Sicike)
2010. aug. 19. 16:37

hidd el, már a puszta látványától is felmegy bennem a pumpa. mindent, de mindent fordítva csinál, mint ahogy kérem.

most kivételesen próbáltam csendes, tárgyilagos és világos beszéddel fordulni hozzá. de ha így teszek, akkor meg csak gúnyosan odavet valamit. egyszerűen meg sem hallgat. most mit csinálnék, könyörögjek neki? hát azt már nem!

a gyerek meg majd ír és tanul a szomszéd nénitől kapott használt íróasztalnál, mert apukának kell az új...

124. Sicike
2010. aug. 18. 09:35

Rengeteg a düh,tényleg.Pont azért mert a legtöbb férfi így viselkedik:majd én megmutatom.... na meg majd anya megveszi.....

Azt gondolják,hogy a gy.t.-sal le van tudva.

Pedig nem.

A bűvös,heves és dedós játékaikba annyira bele vannak merülve,hogy az nem jut eszükbe,hogy a gyerek rovására megy.

Dinus!Meg nem tudod győzni szép szóval?

Én az esetek 90 %-ban nem tudok nyugodt lenni,nálunk engem a párom csitít,higgadjak le,ne balhézzak.

És tény,ezekben az esetekben jutok is valamire.

123. Dina2 (válaszként erre: 122. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 18. 09:12
ezt próbálom kerülni. előbb utóbb rájön az ő kis eszével, hogy ki mit tesz meg érte. de sokszor a gyereknek nem kell mondani semmit, jobbak a radarjai, mint a Nasa-nak...
2010. aug. 18. 09:06
Szomorú dolgok ezek, és mindig a gyerek issza mg a levét! Pedig mindkét szülő egyformán felelős a gyerekéért! Csúnya dolog, ha a szülő a gyerek előtt ócsárolja a másik szülőt!
121. Dina2
2010. aug. 18. 09:00

a cirkusz után több mint egy hónappal hajlandó volt apuka elvinni a gyerkőcöket... szombat este 8 órakor szólt, hogy a közelben jár, elvinné őket MOST...

no, mondom, hát ez melyik bírósági végzés szerint van? este 8kor? na mindegy, nem akartam kötekedni, elmentek. közben a lánykámat meghívta a kis barátnője szülinapra, tegnap 4re. szóltam apukának, hogy 4 előtt szállitsa haza őket. na persze fél 5kor értek haza. mondom, 4re kértem.

erre ő rögtön felháborodva:jól van na, 4ig dolgoztam, nem tudtunk előbb jönni.

haha, majdnem kirobbant belőlem a röhögés, elszólta magát a drága. tehát dolgozik, s mint utólag kitudtam, jobb helyen, mint az előző munkahelye.

hoppá, keresünk egy jó ügyvédet a napokban.


a másik poénja volt a következő: gyönyörűséges hangon elmondtam neki, hogy-ha esetleg nem tudná, mert úgy tesz mint aki nem tud róla- a fia ugyebár iskolába indul elsején, szüksége lenne az íróasztalra, ami apánál maradt. jó lenn ha odaadná neki, hogy ne kelljen más módszerekhez folyamodni.

azt mondja: nála nincs semmiféle íróasztala a gyereknek!

no comment, mert különben nagyon csúnyát mondanék...

120. Sicike (válaszként erre: 119. - Dina2)
2010. aug. 11. 13:08

Hát,nálunk tiszta sor ez a felállás.Még a vak is látja.Ő bajuk.Ódákat zeng apuka erről a nőről:menjél adj neki puszit ....-kának,kisfiam.

Mér ki ő?Isten?Ha a fiamnak szívéből jönne,nem kéne figyelmeztetni.....

Egyébként meg annyira -ka (kicsinyítő képző),hogy akkora mint 1 orosz bojler,egy széles,egy hosszú....de sem érdekel.....

A fiam itthon csak úgy hívja dr. nagy csöcs.

Ami ugyan nem szép tőle,de már ráragadt.....

119. Dina2 (válaszként erre: 118. - Sicike)
2010. aug. 8. 11:01

háááát... valahogy nekem is olyan érzésem van, hogy a mi esetünkben sem az apa rendeli el a dolgokat... mivel ő meg a párjához költözött, így bizti nem főnökösködik úgy, mint ahogyan azt anno velem tette.

érdekes, hogy amíg velem szemben képes volt teljes diktátorként viselkedni, most meg képes így megalázkodni...

szerintem nálatok is hasonló lehet a szitu. nem apuka mondja meg, mikor láthassa a fiát, hanem amikor a nőci engedélyt ad rá.

amúgy meg nem tudom, mit képzel az exed, hogy akarja megkedveltetni a nőt a fiaddal, ha ő is ilyen lekezelően vélekedik róla. előbb utóbb csak azt éri el, hogy ha a gyerek nagyobb lesz, nem is akar majd menni, még azokon a ritka alkalmakon sem, és teljesen el fogják veszíteni egymást.

118. Sicike
2010. aug. 7. 09:03

Tegnap megjött a fiam az apjáéktól.

Most a szeme van begyulladva.Előtte kórházban volt...

Most cseppentek neki,ha nem javul,jövő 7-en dr.

Viszont sikerült az iskola kezdést ledumálni,ugye nem akar kimaradni ebből sem....

A felét állja,én megveszem ami kell,apuka vagy papa a felét adja.

Ez már tetszik.

Kapott 1 Nike foci cipőt és 1 Nike papucsot.

De fejmosás meg volt neki a ház előtt:ugye nem panaszkodsz anyáéknak?

Mondom,mért gáz volt?

Nem......

Hát,volt mesélni valója a fiamnak.

Állítólag,lehet hogy terhes apuka nőcskéje.

Engem nem izgat,de a fiamnak ne jusson kevesebb.

És vacsinál már azt fejtegette páromnak:szerinted apa akkor még kevesebbet törődik majd velem?

Frissiben fel is húztam magamat,hogy már ezen agonizál.....megint 1 kudarc az apjától neki.

Élje az életét,de a fiam se maradjon ki,főként hogy szökő évben van ilyen alkalom ,hogy pár napot együtt vannak....

De azt mondtam neki hamarjában,a lényeg,hogy mi szeretünk és itt vagyunk neked mi.

Erre jegelte is a témát.

Mesélte,hogy ez az illető nőcske,végig ugráltatta apukát,még nem a fiam beszólt apukának:mért D. az első? 1 évben hány napot vagy velem,apa, akkor is D. kívánsága szerint ugrasz?Minek jöttem el...

Erre apa:addig örülj,még nem te ugrálsz neki.

Hát,nem gondolom,hogy ezt kellett volna válaszolnia.....

A csaj 1 nap sem főzött,du. 3-ig dolgozik......

Apja vitte kajáldába a fiamat.Ez nem baj,csak.....

A fiam eléggé be van rágva erre a nőre.

Nem elég,hogy apja alig van vele.......

117. Sicike (válaszként erre: 116. - Dina2)
2010. aug. 1. 07:53

Jogosultak? Az még nem biztos.Ha 1 Ft-tal is átlépjük a keretet,akkor bukott minden.Senkit nem érdekel.

Gyerekpótlék alatt mit értesz?

A családi pótlékot?

Az 18. évig jár,jövedelemtől függetlenül,nem?

Kínai.?

Ha tehetném sem venném meg másutt,ez lehet igénytelenség.Még magamnak sem,mondjuk rajtam,alattam nem megy szét semmi,pár kilómon,ki már nem növöm.... a gyerekeknek meg pont ezért jó,mert pikk-pakk kinövik.Az automatice,hogy vigyázzanak a cuccaikra,ahogyan tudnak.Azért hogy kinőjék nem veszek Nike-ot,bár jobban bírják....

Sz.tem a kínaiban is ki lehet fogni,attól függ.

A mai világban sz.tem sokan vesznek olcsó holmikat,vagy a tesz-veszről.....

már nem az a világ van,nem is lesz.......mint régen.

Tegnap vettünk a párommal a fiamnak 1 tolltartót,radírt,apróságot.A java még vissza van.

Meg akarom várni apuka mit nyilatkozik hozzájárulás ügyben.....vásárolnék már most ezerrel,mindenhol már ki vannak rakva a tanszerek.De várok még hátha lesz olcsóbb és hátha lesz segítségünk onnan......

116. Dina2
2010. júl. 31. 19:11

hát, legalább egy-két féle támogatásra jogosultak vagytok...

nos, nálunk ilyen nincs. semmiféle támogatást nem kapok. a gyerekpótlék nálunk nem jár alanyi jogon minden gyereknek, nézik a jövedelmet, viszont arra nincsenek tekintettel hogy egyedülálló szülő vagyok. tavaly kaptam egy évig, éppen futotta a napközi költségeit, májusban lejárt az egy év, és mivel éppen áprilisban kaptunk meg a munkahelyen egy fél elmaradt fizetést, emiatt lecsúsztam erről is.

hová fordulhatnék lakásfelújításért? sehová. tojnak rá...

tehát marad az én fizetésem, meg a lakáskölcsönöm.

és eddig szégyenkezve mentem be a kínaiba, de már látom, nem csak én szorulok oda...

115. Sicike (válaszként erre: 113. - 2ed619333f)
2010. júl. 30. 13:33

A szégyenen már rég túl vagyok.

Épp ez az.

Volt mikor a ház előtt üvöltöttem vele,apukával.

Tojtam rá ki mit gondol.

Aki ismer tudja mi a helyzet,sajnos.

114. Sicike (válaszként erre: 113. - 2ed619333f)
2010. júl. 30. 13:32

Köszi,én is írtam.

Tegnap voltam épp bent igénylőlapért.

Elkezdtem kitöltögetni.

És ma elő turizom hozzá a szükséges papírokat.

A határok után neten nem tudok utána nézni?

Tegnap már kerestem a helyi önkormányzatunk oldalán,de sikertelenül.

Csak ettől nem változik apuka részéről változás,ami nekem fontos lenne..... nem is nekem,a fiamnak.

113. 2ed619333f (válaszként erre: 112. - Sicike)
2010. júl. 30. 13:13
Hát szégyen, nem szégyen...én bizony elmentem anno az önkormányzathoz, a szociális osztályra...ott kitöltöttem különböző papirokat, igy épp úgy, mint a gyerekgyártásból élők (már bocsánat, ennél szebben nem tudtam kifejezni) jogosult lettem egy gyerekkel is gyermekvédelmi kedvezményre, ami azt jelenti nem kell fizetnem ovidijat, ami itt 7000 ft lenne, sőt a minap még sorban is álltam ama fent nevezett emberkékkel egyszeri segélykifizetéséért, ami 5800 ft, évente kétszer...ezenkivül igényeltem lakásfentartási támogatást, ami azt jelenti, hogy egy általam kifizetett csekkbe x összeget ők kifizetnek..már az önkormányzat..igy tizenpár ezerrel beljebb vagyok egy hónapban...:)Sicike irok egy privit..
112. Sicike (válaszként erre: 111. - Dina2)
2010. júl. 30. 12:56

Na,igen,ez nálunk sincsen másként.

Volt idő,mikor bekerült a suliba,első osztály,nem is kell mondanom,színes füzetborítók,különböző mesékkel,aztán,meg,miután a fiam sport tagozatos,a gazdagabb gyerekek Adidasban,Nike-ben tornáznak,jöttek a kérdések:nekem mért nincs?

Hát,igen,nálunk is volt pl. sajnos,hogy foci edzésre olyan szöges stoplis kellett.....akkor szépen odanyomtam a gyerkőc kezébe a telefont:kérd meg apádat vigyen el megvenni.

Persze ő ez alkalommal sem ért rá,de a nője jött érte,és elmentek megvenni,igaz kínait,de a semminél jobb volt,el tudott menni focira a gyerkőc.Előtte nap fizettük be az ebédet és az osztálypénzt,amit párom pakolt be,mert gyerektartásdíj sehol nem volt még.

Ünneplő nadrágot is ott vettem,a kínai boltban 990-ért,többért nem megy,még taneszközök is kellenek.Most fűzöm a páromat,mert az 1-gyik áruházban 330-ért néztem tolltartót,guruljunk ki.

Ennél olcsóbban nem fogunk kapni.

Aztán lehet megvárom apuka mit mond,hogy és mint gondolja a kiadásokat,óhajt-e részt venni,ha nem,akkor jó lesz a régi tolltartó is.

És a szívem szakad meg ilyenkor.

Hosszú idő kellett,hogy ezeket a dolgokat megértse a fiam.10 éves lesz,neki nem kellett elmagyaráznom.Lát.Sajna látja a dolgok valóját.

Ő úgy mondja,minek?Apa úgy sem veszi meg,ő már letett dolgokról.Én nem.Nekem nem mindegy,hogy olcsót veszek és forintozok,hol,mi mennyi és ezt sem tudom megvenni,vagy pedig nem görcsölök ezen július óta szeptember végéig,aztán egész évben.

Tavaly csak a kaja pénz az osztálypénzzel volt 10-13 ezer.10 alá sosem ment.És marha elégedett apuka a sz.r összeggel amit utal.És még nem etettem,nem ruháztam, egyéb.

Mindig mondom neki:gondolkodj el,nem nekem adod fodrászra,hanem a húsod,vérednek ruhára vagy amire szüksége lenne.....tojik rá.

Van ki gondoskodjon róla,ezzel el is intézi.

De pl. a múlt hónapban kórházban volt a fiam.

Apuka elvitte láthatásra,második nap hív,kötik be az infúziót.Minden dühömet félre téve,rohantam be. X-dik nap arra lettem figyelmes,szivárognak el a fiam cuccai.Kiderült,hogy mama és apuka nője mentegette haza a fiam cuccait.Nem képzelem,hogy haza hozza.Ezek 1000 Ft-os papucs,törülköző,még a fogkefét,fogkrémet is haza cuccolták.Nehogy ide hozza haza.Majd föl robbantam.Szegény fiam,alig haza jött,szortírozta szét az 1-2 apró, filléres dolgokat,amit mama,papa vagy a nőcske vett.....

Igaz 1 hónapból 4 napot van ott,értelme nincs ott fogni,de azért nehogy már.....para....-sztok.

111. Dina2 (válaszként erre: 110. - Sicike)
2010. júl. 30. 12:08

persze hogy megveszünk mindent, még ha belegebedünk is.

persze, valószinűleg nem a márkás cuccokat. alsóneműt a kínaiban, szégyen, nem szégyen, ez van.

tanszereket apránként, minden hónapban egy-két dolgot, hogy szeptemberben ne üljek fenékre.

de ugyebár az ortopéd cipőért mégis fizetni kell, abból nem vehetek "olcó kici kínait".

és egyetértetek velem, vagy sem, én bizony az a három hónap alatt, amíg apuka egy parát sem utalt át a gyerekeinek, hát nem fizettem be nekik pl. az internetet, nem vettünk játékot. ha megkérdezte a gyerek, miért nem veszünk, bizony elmagyaráztam neki, hogy mire megvesszük, kifizessük azt, ami a fontos-kaja, számlák, ruhák, addigra nem jut a netre meg játékokra, mivel apu nem vesz nektek semmit.

lehet hogy nem szép dolog, de ne engem vádoljon a gyerek. tudja meg hogy a dolgoknak vannak másik oldalai is!

110. Sicike
2010. júl. 30. 09:43

Igen,nyersen fogalmazva így van.

Addig még ők (apukáék) szórják a zsetont,mi forintozunk és nézzük mi hol olcsóbb.

És párom,aki neveli, nem hagyja, hogy egy hülye ember miatt,aki történetesen a fiam apja sz.....ik az alkotmányra.

Folyomány folyománya,hogy nálunk idén a pici,a párommal közös kis lányunk,most kezdi az ovit...és sok kicsi....még ott senkire sem kell költeniük,csak magukra,ja,és persze a nőcskének a lakására,szoláriumra és műkörömre.Ezért nézegetem én hol olcsóbb a tanszer,hogy nőcskének fusson új körömre....... hát,tudod?Párom meg reggeltől estig dolgozik,hogy mindkettőt indítsa suliba-oviba.....

Ha mesélnék,azt mondanám:ez vicc.

Egyébként, éppen ma reggel gondoltam ezekre a dolgokra.Azaz júliustól, minden évben, már parán vagyok,mibe fog kerülni a szeptember....mert volt már olyan évünk,mikor vinni kellett a 14 ezret holnapra, a könyvekre....és apuka mosta kezeit....

Idén,már az évzárón,júniusban szóltak,hogy min. 16 ezerre számoljunk,mondtam ezt apukának,aki csak vállat húzott,hát nem hagyom annyiban.

Tavaly csak a suli volt 50.Még a felét sem fedezi amit ad.....

Gusztustanal,nekünk nőknek miket kéne elviselni... és ezzel hogy számolunk el a gyerkőcnek?Nincs tolltartó,mert apád nem adott rá?Vagy nem tanulsz,mert nincs tk.-re pénz?Ilyen nincs.

109. Dina2 (válaszként erre: 108. - Sicike)
2010. júl. 30. 07:33

sajnos nálunk is a párom sokkal többet áldoz a gyerekeimre, mint a saját apjuk. miközben a sajátjainak is fizetnie kell az éppen dupla értékű gyerektartást, mint amit nekem kellene kapjak az exemtől.

érthető, hogy valahol felháborítónak tartják, hogy ők gürcöljenek más gyerekéért, közben az apuka meg lógatja a lábát.

nálunk a kötelezőn kívül még egy büdös vassal nem járult hozzá semmilyen kiadásunkhoz. sem egészségügyihez, sem óvodai ballagáshoz, sem iskolakezdéshez.

sőt, örülhetek ha a havi kötelezőt kegyeskedik átutalni ügyvédi felszólításra...

én meg kaparhatom a falat, nem kell külön magyarázni, mivel jár az iskolakezdés, plusz a kicsi is ovis.

nincs íróasztalunk, hozzá szék-ezt csak azért hozom ki külön, mert valójában van: apukánál, vadonatújan, csakhogy nem hajlandó átadni a fiának!!!

mi majd áttapétázzuk azt a használtat, amit a szomszéd nénitől kaptunk, behozunk az ebédlőből egy széket, és már meg is oldottuk...

108. Sicike (válaszként erre: 107. - 2ed619333f)
2010. júl. 29. 09:48

Hát,szemét dolog ez.

2 dolog ami bennem lüktet:az hogy ez az összeg 4 éve elég volt,mikor ovis volt.De a suli rengeteg kiadás.

A másik,hogy más többet kap,és én képtelen vagyok változtatni ezen,mert kijátszanak apuka + kedves munkáltatója.

Pénzkérés:volt alkalom amikor felhívta,hogy beleszállhatnál még..... a május volt idén még meredek,mikor 12 volt az ebédbef. meg még táboroztak 16-ért.

Akkor adott is,de feltétellel,alá kellett irnom 1 papírt,hogy ennyit átvettem......mondom oké.

Akkor én is vezetek 1 listát,hogy te mihez nem járultál hozzá.

Tegnap nagyon járt az agyam,lépnem kell.

Először megpróbálok beszélni vele,aztán ha nem megy hivatalossá teszem.Amire ugrik.

Mást nem tehetek,ha nem jövök ki..... a párom igaz segít sokat,de már mondja alkalmanként,hogy a gyerkőc apja nem óhajtana hozzá járulni....???

És igaza van.Mindig minden olyan esetben,ahol carban vagyunk apuka nincs sehol és párom húz ki a trutyiból.Szereti a fiamat,becsülettel neveli,ha kell tanul vele,vagy orvoshoz visz,és az befizetni valót minden alkalommal ő teszi be,mert 4-5-én sehol nincs még a számlámon a gyerektartásdíj-20.-a körül utalnak.

Na,ezen is módosítani szeretnék.

Tényleg,csajok,és ha nem megy szép szóval és én ezt hivatalossá szeretném tenni,csak slattyogjak be a bíróságra?Hogy működik ez a módosíttatás?

Kicsit aggódom,hogy ezt is úgy rendezi el apuka hogy neki legyen a jó.Kéne ügyvédet fogadnom,ugye?

Az is pénz.....

107. 2ed619333f (válaszként erre: 106. - Sicike)
2010. júl. 29. 07:48
Hát akkor ird úgy, hogy a fizetés 25%-a, de minimum 25 ezer ft...érted?a lényeg,hogy most a minimum összeg több legyen,mint a 25%-a a fizujának...viszont ha egyszer a fizuja 25%-a több lesz,mint 25ezer,akkor automatikusan az fog járni neked.Hát furcsa ügyvéd vagy biró volt nálatok...nekünk 35ezer van megitélve, és még étkezési csekket is kapok.igaz pénzből én csak 20 körül szoktam kérni tőle.
106. Sicike (válaszként erre: 105. - 2ed619333f)
2010. júl. 28. 10:02

Ez így nagyon szép.Én lennék a világ legboldogabb embere,ha ezt tartanák is.Ő és a munkáltatója.

Csak hogy egyik sem hülye.

A munkáltató érdeke,hogy minél alacsonyabb bér után tb-zen,adózzon.

A gyerek apjának,pedig,hogy magukra minél több maradjon.

Ezt úgy oldják meg,hogy 84. ezerre van bejelentve,annak a 25 %-a kerek 21. ezer.És így a minimum összeget és a %-ot kapom 1 fillérrel sem többet.

Tudatosan maszekot keres,aki ezt szíves örömest teljesíti neki.

Állami céghez fel sem vennék,nincs végzettsége.

Az meg köztudott,hogy a maszekok úgy csalnak ahogyan tudnak.....

Csakhogy a lelkiismeret nem szólal meg bennük?

Na és a lényeg,ami a 84 ezer föle,azt kézbe kapja,hogy még véletlenül se lehessen utána járni bankon,ügyvéd,bíróság által.

Sőt,az is le van írva,hogy a túlóra,szabadság és még sorolhatnám,jutalmak stb. minden föle 25%-át át kellene utalniuk.De ha neki kézbe adja én azt honnan tudnám meg.

A bíróságnak és az ügyvédnek kevés az,hogy azt mondom,hogy nemzetközi kamionozik,azok mennyit keresnek?Km-ek uán is kapnak,gondolj csak bele több 10 ezer km-ekeket letepernek 1 úton.Mikor mondja a fiamnak,Hollandiából Angliába megy onnan másfelé..... 1-1 kör 3-4 hónap.....

Igen,csak a fiamnak az apja.

40 %.Nekem azt mondták tavaly a bíróságon,örüljek a 25 %-nak,mert ált. 20-at szoktak kapni.És a 21. ezernek is,más 5-10 ezret kap.....

Csak nekem ez édes kevés,mikor csak a szeptemberünk 50-60,és ez csak a suli.

Szemét ez a világ.

Szóval amíg maszeknál van,így oldja meg.

És rohadt elégedett magával.

Tavaly mondtam neki,nem hiszem el,hogy ennyit keresel.Mikor összeismerkedtünk anno,ami nem most volt,azt mondta 100 ezer alatt még csak fel sem kel az ágyból.ÉS csak 1 ács végzettsége van+a jogsijai.Évekig az én számlámra jött a fizuja,mert neki nem volt bankszámlája,ez sem bizonyíték.....

És,tudod,milyen tortúra ezeket bizonyítanom.....

pedig valamit tennem kell.....

2010. júl. 28. 08:46

Kevesebbet biztos nem itélnek, ez fix, max marad ugyanannyi...lehet egyébként úgyis irni, ha igazából mindenre figyelni akar az ember, hogy kéred a bér x%át, de minimum 21000 ftot...és akkor egész életében figyelnie kell arra, hogy soha ne legyen normálisan bejelentve, aztán ha majd nyugdijas lesz...d......n éhen:)...egyébként mostmár egy gyerek után a fizetés 40%-a kérhető és adható meg, amennyiben egy gyerek után kell fizetni...ha két gyerek után, akkor van az, hogy 25-25 % gyerekenként..tehát a fizetése fele.De ha jól olvasom akkor csak a kisfiadnak ő az apja..tehát kérhető a 40%. És akkor ird hozzá, hogy de minimum 25 ezer mondjuk.ez arra jó, hogy ha véletlenül jól lesz bejelentve, te annak a százalékát kapod, de ha elveszti az állását, akkor is köteles a minimum összeget kifizetni..

Egyébként akkor sincsen különösebb gond, ha nem fizet...van ugyanis olyan, hogy ha mondjuk már 3 hónapja nem fizetett, hogy először feljelented (ezt már egy napos késésnél is meg lehet tenni egyébként), aztán lehet kérni asszem az önkormányzatnál állami megelőlegezést, ami azt jelenti, hogy az állam kifizeti az elmaradt gyerektartást minden egyes hónapban, és asszem, hogy onnantól kezdve az állam hajtja be rajta a pénzt.Sőt ha mondtad, hogy ennyit keres, akkor neked mindenképp azt ajánlom, hogy kérd a fizetés x %-át, de ird bele azt is, hogy minimum Xyösszeget...igy ha jól lesz bejelentve jól jársz, ha nincs munkahelye pedig, akkor is ki kell fizetnie a minimum összeget.Tehát addig fizeti csak a százalékot, amig az több, mint a minimumban meghatározott összeg, amint A százalék kevesebb, a minimumot kell fizetnie..

104. Sicike
2010. júl. 27. 14:46

Okos voltál.

Én akkor hamar gyorsan csak legyek túl rajta.

Van % és min. összeg is meghatározva.

Tavaly szépen beslattyogtam a bíróságra,1 fogadó napra,ott elmondtam mindent,ahol visszaintettek,hogy ne csinálja,örüljek ennek is.

Ugyanis anno megkaptam a 25 %-ot a 20 % helyett a kevés jövedelmem miatt,most sem jobb.....na,de ha újra indíttatom,félő,hogy apuka mivel ilyen okosan,ügyesen le tudja zsírozni a bejelentést,ezek után még kevesebbet is kaphatok,erre hivatkozva,hogy apuka csak ennyicskére van bejelentve.

Aztán valóban meg 3-400 körül kap.

Ügyvédnél is voltam,aki azt mondta még tanúm vagy apuka fizetésérő konkrét papírom nincs el sem induljak.

Jól ki van találva.

És nincs lelkiismeret furdalása.

A nőjével eltapsolnak olyan összegeket...... de a fiára smurr.

Én olyan ideg vagyok.

Türtőztetnem kell magamat.

És volt már pl arra,hogy párom szólt neki,oké,hogy együtt él velünk,de ugyan már nem akarsz belesegíteni?

Erre apuka:ezt vállaltad,a gyerekkel ez jár.

Ezzel nincs is baj,mert párom előtt le a kalappal,nem hagyja a fiamat, sokszor engem is megszégyenítően gondoskodik róla, de ami jár,az jár-na.....

Most kap haladékot szeptemberig.

Elsőként próbálok ovis gyerek szinten beszélni vele,aztán ha nem megy,akkor lépek.

Jövőre felsőbe megy a fiam.

Egyedül mi nehéz lesz.

És idén már a kis lányom,a párommal közös kislányom is kezdi az ovit..... én le vagyok %-va,munkahelyet hol találok így.....???

2010. júl. 27. 14:24
Én egyébként fix összeget kértem, nem százalékot, pontosan az ilyen játszmák miatt...sőt még azt is belevetettem az itéletbe, hogy a gyerektartás összege minden évben emelkedik a központi statisztikai hivatal által közzétett infláció mértékével..
102. 2ed619333f (válaszként erre: 101. - Sicike)
2010. júl. 27. 14:21
Van még egy olyan mód akkor, hogy ha eltelt a válás óta két év, változtatásért lehet fordulni a birósághoz..tehát a gyerektartás emelését kérheted ott is.
101. Sicike (válaszként erre: 100. - 2ed619333f)
2010. júl. 27. 14:08

Hát,nem mondom,hogy nem fordult már meg a fejemben.

Tavaly mondtam is apukának,akkor vizsgáljuk ki a céget..... erre azzal jött,hogy magamnak ártok,mert akkor kirúgják és mehet munkanélkülire,ahonnan a munkaügyi kp. csak egy x összeget ad,tehát még ennyit sem kapnék.....

Nem régen neten utánajártam a cégnek.

Érdekes adatai vannak..... tisztán látszik hogy vannak valótlan adatok is..... fekete dolgok.

Már arra is gondoltam,hogy írok a cég főnökének vagy a könyvelőnek,de párom lecsitított,próbálkozzak inkább más módon,pl. normális,nyugodt stílusban....aminek mindig az a vége,hogy annyira hülyének néz,hogy én felhúzom magamat.

Szerinted?Tegnap úgy vitte ki párom a fiamat apai papához,hogy apuka otthon sincs.De a fiam menni akart.....(és a legutóbbi láthatásnál a kórházból hoztam ki....)

A másik az iskola kezdés.

Hetek óta húzom magamat,mi lesz.

Kb. 50-60-ba lesz a suli.

Ha idén sem segít,akkor minden követ meg fogok mozgatni,az tuti.

Eddig csak az tartott vissza,hogy a párom csitított,hogy tartsam szem előtt a fiam érdekeit,ne műsorozzak,mert az a fiamnak sem jó.

De a könyörgésből nem lehet megélni,gyereket beiskoláztatni.....

Jövő héten hívom apukát.

Addigra összeírom mi kell a suliba,átnézem a szekrényt és orra alá dugom a tavaly szeptemberi kiadásokat......

100. 2ed619333f (válaszként erre: 97. - Sicike)
2010. júl. 27. 13:46
Én a helyedben a férjed munkahelyére ráereszteném az apehet tuti....utána tudná a munkáltató, hogy mi a fontosabb...csalni egy senkiházi miatt és fizetni a büntetést, vagy átutalni a valós lóvét...nem lenne egy apeh ellenőrzés után olyan kedves munkatárs vagy alkalmazott a volt férjed:))
2010. júl. 21. 20:57
Sajnálom a gyerkőceidet... :(
98. Dina2
2010. júl. 21. 20:08

külön kommentet érdemel, hogy a két héttel ezelőtti cirkusz óta, amikor is foggal-körömmel kapart a gyerekek után az apjuk...nos, azóta még csak nem is jelentkezett!

sem sms, sem telefon, se nem jött értük, amikor is pedig elkészitve a cuccokat, vártuk őt a kijelölt időpontban...

tényleg nem normális...

97. Sicike (válaszként erre: 96. - Elszabadult hold)
2010. júl. 17. 16:09

Benne nincsenek semmi féle érzés.

Sem jó,sem rossz.

Állítólag szereti a fiát.

De úgy hogy ne kelljen vele semmilyen módon törődni,foglalkozni.

Volt próbálkozás nagyon régen.Pl. edzés ilyenek.

Nem ér rá.

Ez van mindig nem ér rá,dolgozik.

A nő?Kb. két éve vannak együtt.És ő a fő-fő muft.

Ő ossza az észt.Ő dob még rá 1 lapáttal,hogy apuka mit tehet,mit nem a fiáért.

........................... = ezzel jellemezném őket.

Később írok drága.

Pusz,majd írj.

Mennem kell.

96. elszabadult hold (válaszként erre: 95. - Sicike)
2010. júl. 17. 15:06
Megértelek, nem túl jó helyzet. És a 21 ezer sem sok, nem is azért mondtam, csak leírtam az általam látottakat. Komolyan a bizonyítványát sem nézte meg? :((( Mit lehetne tenni? Valahogy, valamilyen módon csak fel lehet kelteni benne azt, hogy közeledjen több érzéssel a fiához. Míg picike volt és együtt voltatok, milyen apa volt? Ez sokat elárul. Vagy csak a "f.sz feláll - ész megáll" stádiumban van, mert nem túl régi a barátnője. Ha esetleg megpróbálnátok több olyasmibe bevonni, ami összefügg a gyerekkel? Iskolai dolgokra gondolok - ha pl. van egy előadás amiben szerepel a kisfiú - elhívni. Többször is. És kihangsúlyozni, (ha eljön), milyen nagy öröm a gyereknek, hogy ő itt van... Valami ilyesmire gondoltam, hátha... Kell, hogy benne is legyen jó érzés.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook