Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesnaptár - 9 hetes terhesség fórum

Terhesnaptár - 9 hetes terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhesnaptár - 9 hetes terhesség

26. lepkécske (válaszként erre: 25. - Bogáj)
2014. szept. 8. 12:06
Szia 10 hetes terhes vagyok és én is ezen izgulok, egyáltalán nem vagyok rosszul. Nagyon félek hogy van valami baj a babával! Az orvos azt mondja örülkék neki. 2 hét múlva megyek uh-rá. Neked mit mondott az orvos arra hogy nincs rosszullét?
25. Bogáj
2012. júl. 11. 21:56

Sziasztok!

Pár hete már olvasgatom a fórumotokat, ugyanis kiderült babát várunk :) Bár még meglehetősen az elején, csak a 9. hétben vagyok, de szeretném a Ti tapasztaltabb véleményeteket kérni. Az a helyzet, hogy egyáltalán nem vagyok, voltam rosszul, sem hányinger, sem gyomorégés... 4 hetesen voltam orvosnál, meg is állapította, hogy terhes vagyok, de ugye abban a korai stádiumban még nem tudott mást mondani. Szóval semmi rosszullét, de sokat járok "pisi" miatt a mellékhelységbe. Ez normális szerintetek, hogy nincs rosszullét? Elvileg azt olvastam, hogy a 6-12. hétben érzi az ember magát egy kicsit ramatyul. Viszont furi, hogy látszik a pocakom, alig bírom takargatni, hogy ne vegyék észre még. Pedig ilyenkor még korai. Köszi szépen a válaszokat!:)

2012. jún. 19. 13:38

Sziasztok :)

Én most "taposom" a 8. hetet. Nálam is előfordultak a görcsök, és a barnázás is. A dokim irt rá gyógyszert, és már elmúlt. Ti voltatok már ebben az időben vérvételen, belgyógyon, vagy valahol máshol. Küldött a dokitok valahová még vizsgálatra?

23. Timilini (válaszként erre: 22. - Judit8004)
2011. máj. 24. 16:02
ha még nem mentél, azonnal menj orvoshoz! Nem ijesztgetni akarlak, de dokinak kell látnia.. nekem januárban így kezdődött, rá két hétre elment a babám.. de olvastam itt olyat is, hogy valaki sokáig vérzett, barnázott, görcsölt hetekig és megmaradt a baba.. :) tehát a saját érdekedben, babád érdekében kérlek menj orvoshoz.. ha elmegy a babád.. nem fogod tudni feldolgozni hamar, ha megmenthető, akkor gyorsan cselekedni kell. Szorítok!
2011. máj. 20. 13:21

sziasztok!

Járt már így valaki,hogy 9 hetes uh-on voltam tegnap és ma reggelre barna váladékom lett. Nem sok de nagyon aggódom nehogy baj legyen a babával.

köszönöm.

21. Ada0822 (válaszként erre: 20. - Ada0822)
2011. máj. 15. 11:24
bocsi, félek elhinni hogy az orvosnak, hogy baj lehet
2011. máj. 15. 11:22
Sziasztok! Én is 9 hetes terhes vagyok,de sajnos nálam elég fura dolgok vannak, mint például másodjára jött meg a mesesem. Nagyon félek,hogy kilökődhetnek a babák,mert így is kérdéses hogy megmaradnak -e?! Az orvosom,azt mondja legyek nyugodt és pihenjek, csak sajnos elég sok aggódni valóm van mindig. Szerintetek meddig fog megjönni? Lehet baj??? (Valahogy nem félek elhinni az orvosnak,hogy nem lehet baj...)
2008. dec. 3. 17:51

Sziasztok!

Cicimic,én most vagyok 8 hetes terhes és nekem is nő a hasam, nőtt a csípőm, a derekam mondjuk alig. Amúgy én 156cm vagyok:):):):)Szerintem alkattól is függ,hogy kinek hogy nő a hasa illetve egyéb testrészei. Legalábbis szerintem:)

Amúgy jó egészséget minden kismamának:):):)

2008. jan. 10. 10:05
Sziasztok! Nekem már 7. héttől nő a pocim, amit sokan nem hisznek el, de most a 9. héten már a cipzárt se tudom felhúzni a nadrágomon, és érdekes, hogy megváltozott a köldököm (olyan, mint gyerekkoromban volt). A derékbőségem majdnem 10cm-t nőtt a terhesség előttihez képest. Szerintem azért, mert alacsony vagyok (158cm) és keskeny a derekam (62cm-rel kezdtem, de a csípőm pl. semmit sem változott).
2007. szept. 8. 13:36
SZiasztok.Most 22 hetes vagyok.20.héten mozdult meg.DE most valahogy nemakar mozogni.Enyire lusta lenne vagy baj van.
2007. júl. 5. 14:32
Sziasztok. Én ma töltöttem be a 10. hetet. Kicsi Vera babóci lakik a pocakomban, én tudom, hogy lány. Reméljük ő is így gondolja:) 2 fiam mellé terveztük a babócit. Holnap megyek belgyógy vizsgálatra, 19-én pedig 12 hetes uhra. A hányinger 4. hete kínoz szinte egésznap, de persze a megkönnyítő hányás az nem jön, csak ritkán.
2007. jún. 28. 18:10

Sziasztok!


Én ma léptem a 14. terhességi hétbe. A 12. hét utolsó napján voltam uh-os vizsgálaton, amit már nem hüvelyi úton végeztek! A méretei alapján 13 hetesnek feleltünk meg.

Az első gyermekemnél a magzatmozgást épp a 20. héten éreztem meg, előtte semmit. Állítólag a másodiknál már előbb lehet érezni.

Az én hasam most kezd nőni, ma meg is jegyezte a háziorvosom, hogy nincs is hasam. Az elsőnél is kb. ilyenkor kezdett. 9 hetesen szerintem még nem sok látszódhat...

2007. jún. 17. 19:25
na én most épek, további kellemes esté mindenkinek!!!pusziiii
2007. jún. 17. 19:16
akkor a 12 hetes ultrhang hüvelyi uh lesz nem hasi?
2007. jún. 17. 19:15
Szia Külföld! Ezzel éagyok, mámint h a főnök nem tudja én is megvárom a 3 hónapot pláne h még nem járt le a próbadőm :(
11. contu (válaszként erre: 10. - Német ország)
2007. jún. 17. 16:33
A szívhangját mindig megmutatják. :) Szerintem, ha a múltkor kaptál fotót, most is fogsz kapni.
2007. jún. 17. 16:32

Másfél hete voltam ellenörzésen,e´s akkor kaptam az elsö fotót.Ùgy vittem haza,mintha aranyat adtak volna.azért lenne jó ha adnának mert akkor a férjem is láthatná,hogy hogyan fejlödik.

A szívhandját hallodtad,vagy csak a monitoron láttad??

9. contu (válaszként erre: 8. - Német ország)
2007. jún. 17. 16:25
Nálunk Magyarországon még a 14. heti UH is hüvelyi, amikor a nyaki redőt mérik. Szóval valószínűleg még hüvelyi lesz. Hogy kaphatsz-e róla felvételt azt nem tudom. Ez itthon is változó. Én pl. az orvosomtól nem szoktam felvételt kapni, de amikor a szonográfushoz megyek, tőle igen, sőt ott még videofelvételt is szoktam kérni plusz 2000 Ft-ért.
2007. jún. 17. 16:23

Szia contu.

lenne egy kérde´sem.Júli 2.-án megyek az orvosomhoz isme´t.Hüveji uh-t fog csinálni,vagy már a hason kívül??

Szerintetek kaphatok ro´la felve´telt??

Remélem,hogy minden rendben fog lezajlani.

7. contu (válaszként erre: 3. - Külföld)
2007. jún. 17. 16:14

Szia!

A húgom is nagyon vékony, neki is elég hamar elkezdett gömbölyödni a pocija.

A magzatmozgást a 16. héttől lehet érzékelni. Többedik terhességnél lehet, hogy előbb is.

2007. jún. 17. 16:10

Szia Àgica.Külföld vagyok csak valamiért nem engedett be a program,i´gy csináltam másik nevet.

Elég vékony voltam,sportoltam,igaz nem minden nap,heti 3*.na meg a sok meló.

A nadrágjaim,alig jönnek rám,van ami már nem is jó.A csípö nacimat,már 3 hete elfelejtettem.De nem is baj.Elözször a férjem is azt mondta,hogy csak ke´pzelödöm,de mikor mu´lthéten elötte álltam,megnézte úgy spontán a hasam,és ö is mondta,hogy mi lessz késöbb,ha már most gömböjödik???De én nem bánom,söt büszke vagyok rá.

csak a fönököm nem tudja még,az me´g rá ér ha túlvagyunk a mágikus 3 hónapon.Remélem,hogy nem lesz gond,kicsit aggódom miata.

2007. jún. 17. 15:07
Külföld! 9 hetes vagy és már gömbölyödik a poicid? azt hogy csinálod? Milyen testalkatod vanÍ? Biztos nagyon vékony vagy ugye?
2007. jún. 17. 15:06
Sziasztok
2007. jún. 17. 10:30

Sziasztok.9.hetes terhes vagyok,de még nem sokan tudják.

A pocakom már gömböjödik,a popóm is kicsit nagyobb lett.

A fönököm még nem tudja,nem tudom,hogy mikor mondjam meg.``En külföldön dolgozom,e´s lakom a férjemmel.

aug.-ban megyünk haza.Ùgy gondolom,hogy utánna már nem megyek vissza dolgozni,mert nem igazán könnyü munkát végzek.

Majd meglátjuk mit mondd az orvos.

Ti is ennyire aggódtok,hogy minden renben mennyen,vagy csak én vagyok így ezzel.??

Mikor várható,hogy megmozdul a babám??

2007. jún. 11. 20:34

Az alkoholon kívül a dohányzás az, ami sokat árthat a magzatnak. A méhen átfolyó vér oxigéntartalma és mennyisége csökken, így mintegy "levegőhiányos szobában" kínlódva próbál életben maradni. Sokszor a születési súlyuk is kisebb.

Az alkoholista kismama újszülöttje gyakran idegrendszeri zavarokkal születik, súlya kisebb, esetleg elvonási tüneteket is produkálhat.

Vigyázzunk magunkra, és a bennünk lakó magzatra!!

1. Hoxa
2007. máj. 20. 15:33
A babád már aktívan mocorog odabent. Gondolom, szeretnéd már érezni, ne aggódj, nemsokára fogod, sőt! :)))
Most csak a várakozás marad, közben a melleden már érezheted a változásokat és a hangulati görbéd is erősen ingadozhat. A 9. héten még nem sokan tudják a gólyahírt, ezért még nem hivatkozhatsz rá, próbálj minél többet pihenni és kerülni a stresszes helyzeteket!

Ugrás a teljes írásra: Terhesnaptár - 9 hetes terhesség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook