Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógyböjt fórum

Gyógyböjt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógyböjt

13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Marylu93)
2007. máj. 26. 22:49
Pont ez a lényege,mindenki annyit használ belőle,amennyit csak akar!
2007. máj. 26. 22:37
hát, az nem jött be. Van benne igazság, de nem vagyok ilyen kitartó. Viszont amióta elolvastam a könyvet, a szétválasztás híve vagyok.. arra jó volt :)
11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - Marylu93)
2007. máj. 26. 22:35
Testkontroll?
2007. máj. 26. 22:33

az a baj, hogy én már egyszer fogytam nagyon sokat. 9 kb 95-ről 68-ra. De azt koplalással és mindenféle egészségtelen fogyikkal. Ehhez nagyon hozzászokott a szervezetem. Ha normásilan eszek, akkor örülök, ha nem hízok..

Remélem lassan én is megtalálom a nekem valót. Tulajdon képpen megtaláltam. A weight wacherst... csak az annyira lassú, hogy sokszor az ember feladja...

2007. máj. 26. 22:26
súlyt*
8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 7. - Marylu93)
2007. máj. 26. 22:25

Én sem a fogyás miatt csinálom.Már másfél éve úgymondd életmódot váltottam.De nem úgy ahogy azt a papírforma szerint veszik az emberek.Hanem úgy,hogy felhagytam a fogyókúrákkal,a kalória számolgatással,avval,hogy olyant egyek ,ami mások szerint egészséges!Mindent eszem,nem érdekel ,hogy mt mondanak a táplálkozás tudósok.Mikor felhagytam a fogyikkal,abban a pillanatban elkezdtem fogyni:D)!Mert csak akkor ettem amikor éhes voltam,és nem egyfolytában a kaja járt az eszembe,amit épp nem ehetek meg.Szóval ,már nem volt az a tényező ami generálja az áléhséget!Úgy tűnik nekem ez beválik!

Zsíros kenyér újhagymával,lángos,sütik,bármit megeszem,ha épp kívánom.

Viszont sokszor érzem ,hogy nem kell semmi,akkor böjtölök,amedig jól esik!

A fogyi versenybe azért jelentkeztem,mert olyan klassz a csapat!:)De igazából nem érdekel ,hogy mikor fogom elérni az álom sújt ,vagy kinézetet,mert időm mint a tenger,csak folytatom amit elkezdtem!

2007. máj. 26. 22:13

igen. az ember nem bánja meg... ha minden rendben megy... most ezt megcsinálom, utána én is beindítom a fogyiverseny projectet. de ezt most nem a fogyás miatt csinálom.

Neked voltak bőrproblémáid a böjt alatt? jártál szaunába? Mivel "ürítettél"..? (már most rettegek a keserűsó ízétől...nagyon útálom)

6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Marylu93)
2007. máj. 26. 22:08
Nekem is a 10 napos volt a leghosszabb és csak egyszer csináltam még,most februárban!De nagy élmény volt!:D)
5. Marylu93 (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2007. máj. 26. 21:03

teljes mértékben egyetértek.


Eddig a max hosszúsága az eddigi böjtjeimnek 10 nap volt. De jót tett nagyon. Közben dolgoztam. (ülőmunka)

Én is könyv segítségével csináltam. FX. Mayr, írta. Sajnos nem találom, de az emlékeim segítenek.


Szerintem, ha valaki elhatározza magát és egészséges, akkor képes egyből végigcsinálni az 5-7 napot.

De az is igaz, hogy jó kis lépésekben elkezdeni...


A lényeg, hogy holnap kezdem. Már nagyon vártam rá. Az utóbbi két nap csak gyümölcsöt és magokat ettem. Holnaptól tea, víz, friss zöldséglevek.

2007. máj. 25. 11:40

Már legalább 10 éve gyakorlom a böjtöt.Ekkor kaptam egy könyvet,az volt a címe ,hogy A böjt csodája.Akkoriban nem voltak az újságok tele,divatos böjtkúrákkal,és mindenkinek csak a 40 napos böjt jutott az eszébe a témáról.

Én ebből a könyből tanúltam meg ,hogyan is lehet beiktatni a mindennapi életünkbe az ilyen napokat.

Ami nem tetszik manapság ezekbe a böjtös cikkekbe,hogy 5-7 napos kúrákról beszélnek.

A mai világban mutassanak nekem olyan családos ,felnőtt embert aki 5-7 napig el tud vonulni a külvilágtól,hogy ezt csinálja csak.

Egyszerűen kivitelezhetetlen,másrész ennyi nappal kezdeni egyből ,inkább butaság.

A böjtnek testi lelki megtisztulás a hivatott feladata.Nem pedig az ,hogy a hirtelen ételmegvonástól,a felszabaduló mérgektől,elájuljunk,miközben tesszük a dolgunkat ,meg gyereket nevelünk,vagy épp az irodában veszekszünk a főnökkel.

Ilyenkor mindenre figyel az ember de nem a lelkére,a pihenésre,a gondolataira.

Másrészről,szerintem itt is fontos a fokozatosság elve.Én 16 órás böjtökkel keztem,ami ugyan nem nagy szó,de nekem az volt.És igenis számít!Aztán megpróbálkoztam egy naposokkal.Sok évig nem is csináltam többet,csak rendszeresen havonta egy-egy napot.Ezt még munka mellett is gyakorolhatja az ember,anélkül ,hogy bármi gond adódhatna belőle.

Nem akarom túl bő lére ereszteni,csak azt szerettem volna elmondani,hogy nem csak az egyhetes böjt ,a böjt.Bizony itt is igaz az a közmondás:Sok kicsi ,sokra megy.

Ráadásul nincs szükség hozzá orvosi felügyeletre,méreg drága hozzávalókra,csak egy -egy olyan napra,amikor lehetőség szerint többnyire egyedül lehet az ember.

3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 2. - Marylu93)
2007. máj. 25. 11:04
Igen.Én sokszor böjtöltem már,szerintem is sokkal többet ad,mint az a pár finom falat,amiről lemond ilyenkor az ember!
2007. máj. 25. 10:48

sziasztok!

Valaki csinált már ilyen kúrát? Én eddig kétszer, és nem bántam meg... Vasárnaptól szeretnék tartani egy egyheteset.

Valaki más esetleg?

1. Hoxa
2007. máj. 20. 15:09
A hagyományos értelemben vett böjt vallási szokás. Generációkon át fennmaradt a húsvéti és adventi böjt, ennek célja azonban nem elsősorban az egészség helyreállítása.

Ugrás a teljes írásra: Gyógyböjt

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook