Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Intimplasztika fórum

Intimplasztika (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1788. Juli0123
2020. nov. 11. 09:26

Sziasztok lányok!

Nekem 6.-án volt a kisajak kisebbítő műtétem / intimplasztikám .

8:30-ra kellett mennem, helyi érzéstelenítéssel felszívódó varratokkal volt ez a műtét. A legkellemetlenebb az egész dologban azok a szurik, nagyon fájt.

Nekem nagyon fájt,feszült , éjszaka a legelviselhetetlenebb..

szúrnak a varratok.

Voltam kontrollon 9.-én, a doktorúr mindent rendben talált.

Pihenek egész nap, mást nem nagyon tudok csinálni.

Menni még nem tudok normálisan.

Engem lelkileg nagyon megvisel ez az egész...

Ha valakivel tudnék beszélgetni aki már átesett ezen a műtéten azt nagyon megköszönném.

Kérdéseim lennének :

▪️Mikor múlik el a fájdalom?

▪️ Mikor tudok normálisan járni?

▪️Mikor fogok tudni ülni?

▪️ A felszívódó varratokat is ki kell venni?

1787. marijja2 (válaszként erre: 1786. - Huanita79)
2020. nov. 11. 07:45

Szia!

Bár már több napja írtad, neme is hasonló volt, aztán rendbe jött ilyen szempontból. Hogy vagy most?


Nekem továbbra is érzékeny, már 8 hete műtöttek, holnap megyek kontrollra.Tegnap be is dagadt kicsit, de ránézésre nem gyulladt, nem tudom mi a tök van...jó lenne már túllenni ezen.

1786. Huanita79
2020. nov. 5. 15:15

Sziasztok. Valaki nyugtasson meg! 8 napja volt a műtét. Az egyik oldalon még be van dagadva, és olyan mintha nem forrt volna össze rendesen a varrásnál,míg a másik oldal szépen gyógyul. Még vérzik picit és égő, csípő érzés is van.

Nagyon remélem, hogy nem kell újra varrni. Körömvirágkrémmel kenem, hátha használ. Bár nem mondták hogy bármivel is kenjem.

Valakivel történt hasonló?

1785. Fannyka96
2020. nov. 2. 00:18
Sziasztok. Miskolcon valaki csinaltatott ilyen beavatkozast?
1784. marijja2
2020. okt. 21. 18:13

Sziasztok!


Holnap lesz 5 hete, hogy műtöttek. Nekem még mindig meg van duzzadva kicsit (legalábbis baromira remélem, hogy az duzzanat), illetve még érzékeny.


Ti, akiket kb ennyi ideje műtöttek, vagy kicsit régebben, hogy vagytok? Kezdem elveszíteni a türelmem.


A doki a 2 hetes kontrollon visszahívott 6 hetes kontrollra (ennek időpontja menstruáció függvényében változhat 1-2 héttel).

1783. Lolkaa (válaszként erre: 1781. - Marijja2)
2020. okt. 7. 22:15
Köszi :)
1782. marijja2
2020. okt. 7. 20:23

Még az jutott eszembe, hogy én egy hétig nem fürödhettem, utána pedig csak óvatosan, nagyon felhabosítva az antibakteriális szappant, úgy hogy alulról nem zuhanyozhattam, csak ahogy fentről folyt le a víz a derekam magasságából.

Varratszedés óta lehet rendesen. (Nekem volt felszívódós és hagyományos varrat is.)

1781. marijja2 (válaszként erre: 1778. - Lolkaa)
2020. okt. 7. 13:49

Sziasztok!


Válaszolva a kérdésre, csütörtökön műtöttek, másnap nem dolgoztam, csak feküdtem, de következő hétfőtől csütörtökig ágyból dolgoztam. Az egy hetes kontroll után modnta az orvos, hogy aktivizáljam magam, sétáljak, üljek, így péntektől, tehát a 8. naptól már ülve dolgoztam, de én home officeban vagyok, ez azért segíett.

Illetve ugye nekem sokat vágtak, bazira be volt dagadva, sőt, ma vagyok 20 napos és még mindig érzékeny és be van dagadva, csak már sokkal kevésbé.

Klau beszámolójára reagálva, nekem is nagyon vérzett az első napon (konkrétan csöpögött belőle), kb 3 nap alatt hagyott alább de 2 hétig volt minimális szivárgás. Fájdalomcsillapító 3 nap után már nem kellett, csak a duzzanat csökkentő hatása miatt szedtem (nem hiszem, hogy sokat ért). Egyébként az elején a 3. naptól kezdve minden nap csináltam fotót, és minden nap egy hajszálnyival kisebb volt a duzzanat.

Aztán a 15. napon megjött, a doki azt mondta, hogy nyugodtan használhatok betétet, és leginkább azt használtam, mert nagyon fájt betenni a mini és normál tampon közti méretű tampont is, pedig az azért nem olyan nagy..

Most gondolkodom, h befújom aloe vera spray-vel, nem tudom mire számítsak, segít-e. Meglátom.


Hajrá lányok! Nem mindenkinek egyszerű menet, de akinek tényleg nagyon zavaró, annak megéri, legalábbis nekem megérte, mert kiskorom óta sok szorongást okozott.

1780. Lolkaa (válaszként erre: 1779. - Laklau)
2020. okt. 6. 11:39
Köszi a beszámolót! :)
1779. Laklau
2020. okt. 6. 04:23

Sziasztok!


Mikor eldöntöttem, hogy belevágok a műtétbe nagyon bíztam benne, hogy a forumon sok hasznos tippet és praktikát olvashatok mind az orvosokról mind a műtétről és az azt követő gyógyulási időszakról. Előre jelzem a bejegyzéseim nem fognak tartalmazni semmilyen lebeszélő, eltántorító javaslatokat, hiszen ha egyszer meg akarod műteni magad annak valószínű oka van. Függetlenül, hogy esztétikai, vagy diszkomfort érzet miatt, azt gondolom, hogy jobban örülne mindenki a tanácsoknak (én legalabbis ezzel a céllal jöttem a fórumra), mintsem a horror sztorik olvasásának. Persze, lehetnek félresikerült műtétek, ahogy minden tevékenységnek van egy vele járó kockázata, de ebben az esetben én inkább a pozitív oldaláról közelíteném meg a történetet, mert hiszem azt, hogy egy ilyen műtét azoknak a lányoknak, akik évek óta kellemetlenül érzik magukat az intim testrészük kinézete miatt végre önbizalmat adhat :) Lányok hajrá és segítsük egymást!!


Az én tapasztalataim Part 1

- elhatározás, orvos kiválasztása, műtét, műtét utáni első éjszaka -


Elhatározás:

Születésem óta mindig nagyobb kisajkaim voltak, mint a többi lánynak körülöttem, ami mind addig nem zavart, amíg nem kezdtem bele aktív szexuális életembe. Annak ellenére hogy a párkapcsolataimban nem jegyzett meg senki bántó kritikát az intim részem kinézetére, sajnos sosem éreztem magam komfortosan szexuális együttlétek közben. Saját magamnak nem tetszett a látvány, és az esztétikai okok mellet sajnos sokszor tapasztaltam, hogy túl nagy méretem miatt fájó érzést érzek bizonyos aktivitások közben (lovaglás, biciklizés stb.). Nem hanyagolható el az a tény sem, hogy sokszor fehérneműn és fürdőruhán keresztül is szemmel láthatóan kidomborodtak kisajkaim, így hosszú évek óta egyik, ha nem a legnagyobb bizonytalanságot okozta az intim részem kinézete. Sokáig gondolkoztam, hogy mit tudnék vele kezdeni, pár éve még azt sem tudtam, hogy az intimplasztikai műtétek már ilyen gyakorivá váltak. Egyik este valami bekattant az agyamban, beütöttem a google-ba a lehetséges plasztikai sebészeket és minden utánajárás, utána olvasás nélkül kiválasztottam a Körúti Orvosi Centrumot (KOC), ahol Dr. Halmy Csabára esett a választásom. Hogy miért? Fogalmam sincs... első ránézésre szimpátia és bíztam a saját megérzésemben :) Másnap reggel már időpontot kaptam, tehát viszonylag gyorsan mennek a folyamatok. Az első konzultációmig 3 napom volt, ez idő alatt kezdtem el utána olvasni, hogy mégis mibe akarok én pontosan belevágni. Olvastam itt megemlített orvosokról, technikákról, amik hol megerősítették a döntésemben, hol elbizonytalanítottak. Már majdnem lemondtam az egészről a sok negatív visszajelzés miatt, de amint írtam a korábbiakban, úgy voltam vele, hogy nem érdekel, ha egyszer eldöntöttem, engem ne befolyásoljon senki. :)

A magánklinika nagyon igényes, rettentő kedves és előzékeny mindenki, beleértve a nővéreket és a recepciós hölgyeket. Első találkozásom a Doktor Úrral az utolsó kételyeimet is eloszlatta. Nagyon kedves, udvarias, nyugalmat áraszt magából. Mosolygott és minden szavából a segítő szándék mutatkozott. Nem mondanám, hogy az a szószátyár típus, de nekem pont emiatt volt meggyőző. Korrekt, egyenes, nem beszél mellé. A konzultáció során már megvizsgált és megmutatta nekem az elképzelését, amivel esztétikusabbá tesz engem odalent anélkül, hogy túlzóan kisebbítené a bőrszövetet, ami egészségügyi kockázatokkal járhat. Én abban a pillanatban tudtam, hogy Ő lesz az “én emberem”. A konzultáció díja 19000 Ft-ba került, majd ezután egyeztettünk időpontot, amit érdemes ciklus után pár nappal végezni. A műtét 220000 Ft (a konzultációs díjat nem vonták le).


Műtét:

A műtétet megelőzően (konzultációt követően 16 nappal kaptam időpontot) szinte eszembe se jutott az egész. Annyira biztos voltam benne, hogy ez kell nekem, hogy alig vártam már a napját, hogy végre túlessek a beavatkozáson.

Este 6 órakor műtöttek, a műtős hölgy nagyon kedves és segítőkész volt. Felvettem a köpenyt befeküdtem az asztalra, és konstatáltam magamban, hogy ezek után.. így széttárulkozva premier plánban a nőgyógyászati vizsgálat semmiség lesz számomra :D

Ettől függetlenül nem éreztem magam zavarban, a műtős néni betakart a Doktor Úrból áradt a nyugalom és a rutinosság így elkezdtem mosolyogni a maszk alatt, hogy pár óra és mindjárt vége lesz ennek az egésznek. A műtét első részében megtisztítja a területet majd berajzolja a vonalakat. Az egyetlen kellemetlen rész a tűszúrás.. ott még én is felszisszentem, de túlélhető. Első kettő szúrás kellemetlen, a többit már nem érzi az ember tehát no problem :) A műtét kb 90-120 perc (nekem mind két oldalt vágta és varta), semmit nem éreztem, sőt az utolsó fél órában én majdnem elaludtam. A műtét után mondta a Doktor Úr, hogy valószínű hogy vérezni fog a seb, hiszen nekem tényleg sokat kellett korrigálni, így kaptam egy gézlapot a bugyimba és hazamehettem.


Műtét utáni éjszaka:

Az első 2 órában a műtét után azt se éreztem, hogy történt velem valami. Fel alá sétáltam (ne tedd) és próbáltam addig elmenni pisilni, amíg kevésbé érztem magam odalent. Közbe természetesen megnéztem magam (ezt se tedd) és rá kellett jönnöm, hogy ez nem lesz egy két napos történet. Már az ágyban feküdtem, bevettem a fájdalomcsillapítót, amikor szúró fájdalmat kezdtem érezni, majd egyre jobban feszített lent minden és nem szeretnék ferdíteni.. nagyon fájt minden, sajnos vérzett és sehogy sem volt kényelmes.. se fekve se állva sehogy. Nekem nagyon fáj, de magas a fájdalom küszöböm és úgy vagyok vele, hogy valamit valamiért. Most műtöttek.. persze hogy fáj, majd elmúlik, ahogy minden.


A tisztálkodást még ki kell találnom, a további napokról folyamatosan írok, ha ez segítségül szolgál valakinek.


Tippek:

1) ha borotválkozol, ne műtét előtt egy nappal tedd (mint én) mert nagyon csípni fog a vér és a vegyszerek amikkel fertőtlenítenek

2) ha nem is érzed magad odalent a műtét után, ne mászkálj (mint én) hanem feküdj le amint teheted

3) ne nézegesd magad (mint én), mert ha vizuális vagy hidd el nem fog segíteni, ha látod hogy mi miatt fáj pontosan az alsó feled

4) nedves törlőkendőt (illatanyag mentes) szerezz be, mert mással nem fogod tudni magad tisztítani az első 24 órában, fontos hogy legyen száraz a műtéti terület, ha kell hajszárítózd magad alul, hogy teljesen száraz maradj (ez később is fontos lesz, amikor már érheti víz a területet)


Egyelőre ennyi, most még fáj és tényleg tényleg minden bajom van DE!!! ez csak az én gyógyulásom. Fejben dől el minden, elő pár nap mindenkinek kellemetlen lehet, aztán már csak az eredményét élvezzük ennek a pár nap áldozatnak, amit megtettünk SAJÁT MAGUNKÉRT ;)


Folyt. Köv.


Klau

1778. Lolkaa (válaszként erre: 1775. - Marijja2)
2020. okt. 4. 16:05

Köszi a beszámolókat!Én szivesen olvasgatom,mert én is még előtte állok.Még az orvosválsztásnál tartok,kicsit elakadtam.

Plussz várom az alkalmat amikor könnyebben le tudnék lépni a munkahelyemről.te mennyi idő után tudtál vissza menni dolgozni?/Nyilván mkinél más a gyógyulás és attól is függ,hogy ki milyen munkát végez./

1777. Lolkaa
2020. okt. 4. 15:59
Győrben esetleg valaki csináltatta már meg?Győr-Kardirex Egészségcentrumban?Mellplasztikás fórumban olvastam dr.Győrffy Lajos plasztikai sebész nevét.Dícsérték,de kisajak plasztikáról nem olvastam semmit.Nagyon szeretném megcsináltatni,de inkább Hévíz vagy Győr közelebb lenne,mint Pest.A Hévízi lézerestől kicsit elbizonytalanodtam...
2020. okt. 4. 01:40

Sziasztok!


Régebbi műtőtektől kérdezném hogy nektek is megmaradtak a "hurkák"?

Engem 2 éve műtöttek, nem bántam meg, tök jo hogy nem lóg ki semmi, viszont nekem a hurkák látszanak, én azt hittem idővel "egyenes" lesz. Remélem lehet érteni hogy mire is gondolok...

1775. marijja2
2020. szept. 26. 08:39

Sziasztok!


Ma vagyok 9 napos. Az egy hetes kontrollon minden ok volt, közepes méretű duzzanatom van és minimális, pár cseppes vérzésem. Ami nagyon kellemetlen, hogy nekem elég hosszan kellett vágni, és a csuklya aljából is lejött valamennyi, mert volt ott egy anyajegy, és az ottani varrat baromira szúr, így nem mindegy, hogy hogy mozdulok. Egyébkét azt mondta a doki, hogy sétálgassak, ülje, mozogjak finoman, mert ezzel kvázi kimasszírozom a duzzanatot. És láss csodát, amióta nem cak fekszem, sokkal jobban érzem magam odalent is.

Minden reggel csinálok egy fotót, és nagyon érdekes, ahogy napról napra mindig egy hajszálnyival kisebb lesz a duzzanat és változik a forma, a hurka :D Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a végeredmény, de már most szeretem, hogy nem lóg ki semmi!

1774. marijja2
2020. szept. 20. 14:06

Folytatom a beszámolót.

Ma 3 napja, hogy műtöttek és sokkal jobban vagyok. A vérzés szinte teljesen elmúlt, már csak kicsit marad véres a betét, kb erre számítottam az első napra is.. a duzzanat viszont még jócskán megvan. Tegnap már nem kellett volna fájdalomcsillapítót bevennem, csak azért tettem, mert van műtét utáni duzzanat csökkentő hatása.

Azt javasolnám annak, aki előtte áll, hogy legyen felkészülve pár zacskó antibakteriális intimtörlővel és jópár éjszakai betéttel, mert nem tudhatja előre, hogy mennyire fog vérezni, és nem egyszer lett volna szükségem hosszú betétre. Mire sikerült beszereznem, addigra már nem kellett annyira..

1773. Jucus43 (válaszként erre: 1769. - Caramella.)
2020. szept. 18. 08:57

Szia.

Megkérdezhetem, hogy hogyan lehet ilyen műtétet tb támogatásra megcsináltatni?

1772. marijja2
2020. szept. 18. 08:43

Sziasztok!


Tegnap műtött a KOC-ban Sáfrány dr. Igyekszem pár naponta élménybeszámolót írni, mert most friss az élmény, különösen, hogy nem teljesen erre számítottam, de vsz 1 hónap múlva már máshogy adnám elő, mert az idő változtat a megélés emlékén.

Illetve látom, hogy mindenki mennyire máshogy éli meg, és fontos szerintem, hogy minél változatosabb beszámolók legyenek elérhetőek.


Nagyon féltem a műtéttől, a szurik baromira fájtak és jó sokat kaptam, utána viszont nem éreztem semmit. Nekem a műtét maga (szuritól varrásig) kb. 1 óra volt, az egész művelet meg kb. 1,5 óra. Bonyolultabb és drágább is volt (250 ezer), mint általában.

A doktor úr és az asszisztens nagyon profin összedolgozott, a vége felé beszélgettünk is kicsit, nagyon szimpatikusak voltak!


Műtét után tök jól voltam, gondoltam akkor ennyivel megúsztam. Hát nem. Műtét után kb 2 órával elmentem pisilni, és döbbenet volt a vér mennyiség, konkrétan csöpögött blőlem, ill a pisitől elkezdett csípni, és aztán beindult a fájás. Apranaxot vettem be, segített valamennyit, de egész este kellemetlen volt. Éjszakára viszont jobb lett, sokat jegelek, mert bazira be van dagadva. kb háromszor akkora minden, mint normálisan. Még mindig vérzik, bár már nem annyira, mint tegnap.


Ma délben kell majd hívnom az orvost, hogy hogy vagyok, egyedül a vérzés az, ami kicsit aggasztó számomra. Az itteni történetek alapján nem számítottam erre, de nem tudom, hogy azért, mert nekem sok a vér, vagy azért, mert utólag már átalakulnak az emlékek. Ettől függetlenül a körülményekhez képest jól vagyok, nem érzem pl, hogy a vérveszteségtől elájulnék, tök jól vagyok ebből a szempontból.Uh most számolom kb az órákat, hogy mikor telik le a 3-5 nap, azt remélem, hogy utána határozottan jobb lesz.


Folyt. köv.

1771. Fannyka96 (válaszként erre: 1770. - Lindus90)
2020. szept. 13. 16:03
Szia! Megkérdezhetem ki volt az orvosod?
1770. Lindus90
2020. szept. 11. 21:29

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek tapasztalataimat. Pár hete döntöttem az intimplasztika mellett és tegnap meg is volt a kisajak műtétem. Bevallom őszintén a fórumot olvasva tartottam a műtéttől és rettegve mentem oda, de alapjában véve pozitív tapasztalaim vannak és egyáltalán nem bántam meg hogy bele vágtam! Először kaptam egy Lidocain krémet, aztán vártam kb. 40 percet, majd Lidocain injekciót kaptam, ami kibírható volt. A műtét alatt nem éreztem semmit, maga a beavatkozás kb. 30 percet vett igénybe. Miután kiment a fájdalomcsillapító, minimális fájdalmat éreztem, ami hamar elmúlt. Az éjszakát zavartalanul átaludtam, a mai nap folyamán pedig semmiféle fájdalmat nem éreztem. Összességében azt gondolom, a műtét abszolút megéri es biztatok mindenkit aki erre készül , hogy nyugodtan vágjon bele!

2020. szept. 4. 10:46

Élménybeszámoló!


Nekem kedden volt a műtétem. Kisajak plasztika.

Én teljesen őszinte leszek: nagyon örülök, hogy belevágtam, mert 10 éve terveztem és borzasztóan utáltam, hogy lóg ott valami... De soha többet nem vállalnám be ezt a műtétet. Nagyon durván érzékeny ez a terület, hiába gondoltam azt, hogy magas a fájdalomküszöböm, hát nem. 3 napos vagyok és néha úgy érzem, tuti soha nem múlik el.😄 Napi 3 gyógyszert beszedek, sajnos többet elv nem szabad...és jegelek. Alapból nem fáj annyira, de nagyon feszül és neha szúr a varrat, illetve nehéz tisztàlkodni.

Arra készüljetek, hogy a seb és a felületes tisztálkodás miatt lesz egy szagotok...napi kétszer átmosom nagyon óvatosan de muszáj benyúlni a hajlatokba is.

Próbálok türelemmel lenni, mert mindenkinél olvasom, hogy 2 hónap minimum kell a felépülésig, és utána is érzékeny lesz.

Alulról nem érdemes nézegetni, mert nem szép és tele van varrattal. De ha szembeállok a tükörbe akkor végre azt làtom, hogy kislány lettem.😊😊😊 És már emiatt megérte. Ha ott legalul nem is lesz a legszebb minden, nekem akkor is megérte, mert nem lóg semmi és TB által lettem megműtve ráadásul! Nagyon félek viszont attól, hogy nehogy probláma legyen később a szexel vagy a csikló körüli érzékenységgel, mert most tényleg át vannak alakítva a dolgok. De bízok benne, hogy egy szülész-nőgyógyász ért annyira a női nemiszervhez, hogy tudta mit csinál.😄 Nehéz elengedni az aggódást és bízni benne, hogy minden okés lesz.

Ja és JEGELJETEK!!!!!!!!!

Én egy nap elfelejtettem és estére úgy begyulladt hogy a gyógyszer sem segített, aztàn a jegeléstől elmúlt!

Ma akarok venni aloe vera sprayt, több helyen olvastam, hogy ez jó rá.😊

Ha lelki gondokat okoz, akkor vágjatok bele. Mi nők annyi kínszenvedést kibírunk, ha akarunk valamit a szépségért és az önbizalmunkért, és csak egyszer kell kibírni.🙂

1768. marijja2
2020. aug. 31. 21:45

Sziasztok!


Nem tudom, hogy a nyár miatt ült-e így el itt a buli, azért kérdezek, hátha olvassa valaki.

Szóval, ha minden jól megy (pl megjön holnap-holnapután), akkor jövő csütörtökön műtenek. Eléggé be vagyok parázva, pedig nagyon-nagyon régóta tervezem. Ugye nem adnak semmi nyugi szurit előtte? (Helyi érzéstelenítésben lesz a műtét). Illetve az jutott eszembe, hogy a műtét alatt ti hogy bírtátok "ép ésszel", hogy közben matattak a lábatok közt, és tudtátok, hogy épp vágnak, varrnak stb?

1767. Melaszka (válaszként erre: 1766. - Marijja2)
2020. aug. 17. 16:54
2 hónapos múltam, teljesen gyógyult az állapot...
1766. marijja2 (válaszként erre: 1762. - Melaszka)
2020. aug. 15. 13:07

Szia!


Bár nem látom, hogy mi nem tetszik, és nyilvánvalóan nem lehet a hiányzó részt visszapótolni, a sebek sokáig gyógyulnak, így pár hónap után lesz csak a végleges formája. Szerintem próbálj ne aggódni (tudom ha-ha), mert még változhat!! Kitartás :)

1765. sziszkot
2020. aug. 7. 19:07
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Dr Csermely Gyulával? RMC-ben rendel és azért választanám őt mert Ő nagyajak plasztikát is vállal, ellenben Dr. Jánky György nem ahogy láttam. Köszönöm!
1764. Fannyka96
2020. aug. 3. 17:32
Sziasztok! Aki mostanában volt a sikos klinikan meg tudna irni milyeb arvan volt a mutet? Elore is koszonom a valaszt
1763. Beus468
2020. júl. 22. 23:37
A lézeres kezelésnél is varrnak, nekem totál szimmetrikus a két oldal, nagyon kis ajkakat hagyott de nekem így jó és tetszik is 🙂 van még pàr varratom benn de a doki szerint pàr nap és ki esik magától. 10 napja volt a műtétem és egy nap se volt hogy fàjt volna csak kicsit húzódott.
1762. Melaszka
2020. júl. 21. 09:53

Sziasztok!

Gondoltam megosztom a tapasztalatom, hátha tudok segíteni. :)

Én 1.5 hónapja voltam Hévízen. Kényelmi okok miatt döntöttem a műtét mellett. Az itteni vélemények alapján esett a Doktor Úrra a választásom (olvastam a negatív véleményeket is)

A honlapon megadott telefonszámon a Doktor Úr érhető el közvetlenül, nagyon készségesen tájékoztatott, minden kérdésemre kielégítő választ kaptam és 3 héttel későbbre meg is beszéltük az időpontot. 60 perccel a műtét előtt kellett felkennem az érzéstelenítő krémet, majd a műtét előtt mutatott néhány referencia munkát, majd szemügyre vett, az elképzeléseink egyeztek. Az injekciókat a krém ellenére éreztem, de kibírható, mindössze pár másodpercig tart. A Doktor Úr a lézerezés előtt mutatott fotót, hogy hogy képzeli a felesleges rész eltávolítását, 20 percig rajtam volt az eszköz. Többek közt azért esett erre a kezelésre a választásom, mert a honlap is úgy hirdeti, hogy nem kell varrni... Engem ennek ellenére varrtak. Majd ezután kb 30 percre elvonultam egy pihenőszobába, ahol megnézték a vérzést és kaptam fájdalomcsillapító szurit karba, popsiba... És irány az étterem, na itt nagyon fájt és mivel mindenkinél azt olvastam és a rendelőben is azt mondták, hogy este és éjszaka lesz kegyetlen... Hát rettegtem... A kocsiban haza felé letolt nadrággal már jegeltem...1 óra alatt értünk haza és akkor már nem igazán fájt... Gondoltam hatottak az injekciók... Kora este bevettem egy fájdalomcsillapítót prevenciós céllal... Jegeltem, krémeztem, vérzés csillapítóztam, de ezeket nagyon szigorúan az előírtak szerint...És átaludtam az éjszakát... Másnap nem mondom, hogy nem éreztem, de inkább kellemetlen volt, mint fájt. A 3. és 4. nap volt számomra a legrosszabb, mert akkor úgy, de úgy viszketett :D 4-5 napig vérezgettem.

Az esztétikája miatt aggódtam, de 2-3 nap után abbahagytam a napi többszöri nézegetést, mert csak kétségbe estem, javaslom, hogy Ti ne essetek ebbe a hibába!:) A gyógyulásnak idő kell. 3 hét után hívtam fel a Doktor Urat egy esetleges korrekció miatt (fotót küldtem Neki), nem tetszett a látvány, a doktor Úr azt mondta, hogy a hiányzó részt pótolni nem tudja, valószínűleg a varrat miatt alakult úgy a forma... de egy ponton a megnagyobbodást kisebbre tudja venni, viszont a leegyeztetett korreciózandó rész 2 nappal a korrekció előtt leapadt. A biztonság kedvéért küldtem a Doktor Úrnak még egy képet arról az állapotról és megbeszéltük, hogy visszajelez, közel 2 hét telt el, azóta sem kaptam választ...Kényelmi szempontból 100%-os az eredmény, én emiatt mentem. De esztétikai szempontból nagyon nem vagyok kibékülve vele, pedig egyáltalán nem volt se csúnya, se fodros, hát most nem szép... Totál aszimmetrikus, valahol túl lett vágva... viszont hozzátenném, hogy a műtét után közvetlenül, ahogy lefotózta a Doktor Úr nagyon szép volt. Nem tudom, hogy mi az oka, hogy ennek ellenére nem lett szép az eredmény, a varratok vagy az egyéni gyógyulás...a Doktor Úr azt mondta, hogy ez most már ilyen és én is látom, hogy nem igazán maradt anyag, amit lehetne korriekciózni...Én mindenkinek javaslom, aki úgy érzi, hogy ne halogassa a műtétet, azzal viszont számolni kell, hogy minden test máshogy gyógyul és nem biztos, hogy az elképzelt eredmény születik. A fizikai fájdalom, kellemetlenség nálam teljesen elviselhetető volt...A lelki részével még küzdök, pedig a párom próbál bíztatni, de ő is látja mi a bajom...A lényeg, hogy a fájdalomtól nem kell félni, én utólag már inkább hagyományos eljárást választanám, mert ott szabad keze van az orvosnak, a lézeres kezelés kötöttebb a forma szempontjából. Igyekeztem mindent leírni, remélem sokaknak segített a beszámolóm, hajrá lányok! :)

1761. Beus468
2020. júl. 17. 16:10
Ma voltam kontrollon, minden rendbe van, reggel az első pisilésnél éget, de aztán már nem. A cérnàk az orvos szerint kezdenek meg engedni, szerdán megyek újra és akkor ami még nem esik ki ő ki szedi 🙂 én őszintén nagyon meg vagyok elégedve, örülök, hogy bele vágtam ☺️ Gondoltam, hogy majd nagyon fájni fog, de úgy látszik a szerencsések közé tartozom 😎
1760. Beus468
2020. júl. 16. 10:47
Sziasztok, én új vagyok a fórumon, szerettem volna megosztani a tapasztalatom. Én Szerbiàba csináltam a műtétet és fülplasztikàt is. A szurik nagyon fàjtak, de utána nem éreztem semmit, csak hogy valami történik odalenn 😁 Mikor kész volt rögtön be vettem egy fájdalomcsillapítót és 20 perc után már mentem is haza. Egy órát vezettem, nem rendesen ültem hanem úgy fél oldalt. Mire haza értem mintha égetett volna és vérzett (csak aznap) de nem fàjt, kicsit le feküdtem, de mivel nem tudtak csak azfülpasztikàról legalább arra tudtam fogni, hogy azért fekszem. Aznap sétàltam is ültem is úgy féloldalt. Pisilés közben nem csípett csak ojan fura volt. Utána megmostam hol a lavabónàl hol kádban és be sprayeltem. Engem hétfőn műtöttek de eddig semmi fájdalmam nem volt kivéve a fülemnél, de az se borzaszto 🙂 holnap megyek kontrollra. Ja nekem annyira nincs be dagadva. Lézeres műtét volt.
1759. Nila82
2020. jún. 7. 16:34

Sziasztok!

Pont 15 napja volt Janky doktorurnal mutetem, akivel az itteni beszamolok alapjan konzultaltam. Nagyon szimpatikus volt a “konzervativ” hozzaallas, hogy csak azt veszi le, amit feltetlenul szukseges, hiszen ez nalam elsosorban nem esztetikai, hanem kenyelmi kerdes volt es mar nagyon regota terveztem. Ives vonalban vag, termeszetes format kialakitva ezzel.


Ugyanarrol szamolhatok be, mint amirol mar tobben is a doktorur kapcsan. Profi a csapat.

Erkezestol a taxiba ulesig 2,5 ora telt el. A mutet soran a lidokain szuri a legrosszabb (en spec csatakosra izzadtam azalatt a 15-20masodperc alatt :)), kb mint a fogorvosnal a szajpadlasba nyomott inyekcio, de utana hawaii az egesz. Megy a termeszetfilm a teven, az ember elol el van satrazva a muteti terulet, szoval nem latni az operaciot, nincs min izgulni, es aztan ripsz-ropsz kesz is. Bo 20-30 perc pihenes es fajdalomcsillapito beszedese utan utjara is bocsatjak az embert. Azota ketszer volt kontrol vizsgalat, szoval a gyogyulas is nyomon van kovetve. Felkeszultem a legrosszabbra az alapjan, hogy mennyire valtozatosak itt a tapasztalatok.

Ezzel szemben az elso napon sem volt fajdalomnak nevezheto erzesem. Ki voltam utve, ami azert a stressz miatt normalis, es ereztem a duzzanatot, meg azt, hogy nem szeretnek mozogni nagyon. Aznap delutan vehettem be az elso cataflamot. Azt szedtem az eloiras szerint. Amudni remekul tudtam. A helyzet rohamosan javult naprol napra. Masnap mar minimalis ovatos seta a lakasban, es utana lenyegeben mar dolgoztam homeoffice-ban (hol ulve, hol fekve). En annam orultem, hogy kiveheto varratokkal dolgozik a doktorur, szedjek csak ki, ami nem oda tartozik, nem szerettem volna, ha ido elott felszivodik a varrat vagy elfelejt itt-ott felszivodni.

Egyedul az okozott nehezseget, hogg a mozgasszegeny eletformaval nekem gyorsan megfajdult a hatam. Ezert egy het utan ki kellett talalnom valami lajtos gerinctornat, ami nem megerolteto, de rendbeteszi a hatamat. Celiranyos es ovatos gyogytorna talajgyakorlatok.

Az eredmeny: tokeletesen elegedett vagyok, a kenyelmi problemam mar erzem, hogy teljesen meg fog szunni a varratszedes utan. Most ket hetesen a duzzanat es a kis lilulas teljesen lement, az egyik oldal erzekenyebb, es lassabban gyogyul mint a masik, ezert a holnapi varratszedes meg kerdojel, de a jovoheten biztosan meglesz. Allitolag meg 2-3 honapig gyogyulnak a szovetek, mert a nyirokerek addigra talaljak meg az uj utakat a szovetkozi folyadek elszallitasara, szoval lehet, hogy meg valtozik, de en mar most is elegedett vagyok.

A doktorur utasitasait be kell tartani, egyebkent elerheto telefonon barmilyen esetben, tovabba nagyon segitokesz es turelmes. Nagyon orulok, hogy o vegezte el ezt a mutetet.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook