Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vorwerk. fórum

Vorwerk. (beszélgetős fórum)


1 2
46. Nanini
2014. máj. 9. 12:25

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a saját tapasztalataimat Vorwerk téren.

Előzményként tudni kell, hogy Édesanyám a 90-es évek elején vett egy víztartályos, csúcsminőségű porszívót, és mivel ő sosem volt szívbajos, így én nyolc évesen (!) azzal a porszívóval tanultam meg porszívózni. :D

Aztán (20 évvel később), történt, hogy egy szállodában takarítottam néhány hónapig külföldön. Ott katasztrofális porszívó volt, siránkoztam is miatta eleget, hiába húzogattam, tologattam azt az átkozott masinát beállt háttal, nem szívta fel a koszt, úgyhogy annyit tehettem, hogy kézzel összeszedtem a nagyobb darabokat, a főnökség előtt meg látványosan parádéztam egy sort, porszívózást imitálva. egészen addig amíg el nem jutottam a lomtárba. Na, mit találtam ott? Egy Vorwerk kobold 121-et, és egy Vorwerk tiger 251-et.

Az elődeim dugták el oda, mert nem tudták, hogy kell használni (ja, hát előny, ha a forgófejjel nem kapatod be a cipőfűzőket, a függönyzsinórokat, illetve nem fejteted le a bénán lerakott padlószőnyeget :D ). Én viszont pontosan tudtam, hogy mire kell figyelni, mert, hát egy ehhez hasonló géppel tanultam meg eleve porszívózni.

A továbbiakban pedig?

– Három árnyalattal sötétebb lett a folyosókon a szőnyeg az első használat után.

– Kiderült, hogy az előtérben a szőnyeg nem is szürke, hanem zöld. :D

– Harmad annyi idő alatt végeztem porszívózással, de az eredmény sokkal tisztább volt.

– Pipiskedve, musicalt táncolva két újjal is könnyedebben tudtam irányítani a Vorwerket mint a másikat úgy, hogy mindkét kezemmel, szorítottam, teljes testsúlyommal nekiveselkedtem, vöröslő fejjel, vicsorogtam...

Ja. és még egy fontos dolog!

Amiket említettem modellek, azok régiek. Szerintem, megvannak vagy 20 évesek is. Elég régiek, de elmondhatatlanul megkönnyítették a dolgom az egy-két éves simmnes és -egyéb modellekkel szemben.

A Vorwerk az általam kipróbált eddigi legjobb takarítógép.

2013. dec. 14. 15:22

Sziasztok! Épp tervezek egy szuperjó porszívót beszerezni, barátnőmnek Vorwerk van, ő ódákat zeng róla. Igaz, azt mondja egy vagyon volt, de részletre vették, így fel sem tűnt a nagy kiadás. Viszont azt mondja, egy halom port kiszedtek a szőnyegekből, matracokból vele. (Előtte is szoktak takarítani. :D )

Én őszintén szólva nem szánok 400 ezret porszívóra, de láttam én is, hogy a német e-bay-en van olcsóbban, új készülék. Azt nem tudom viszont, hogy vajon a 140-es és a 150-es közt mi lehet a különbség? Esetleg a 135 vagy 130 modellek már nagyon elavultak lennének?


Néztem még a SEBO, szintén német (nem Kínában összerakott) porszívót, ipari és háztartási célra is gyártanak. Az ő gépeik elérhetőbb áron vannak, de vajon képes ilyen "csodákra", mint a Vorwerk? A Vorwerk mitől ilyen nagy CSODA? Mit tud, mi az, amitől ennyivel hatékonyabb? Gondolom más cégek porszívói is lehetnének szuper-csudajók, nem? Amúgy Amerikában a Fehér Házat is SEBO-val takarítják. :)


Egy biztos, nem akarok "sima" porszívót újra, mert elegem van abból, hogy porszag van porszívózás után, hogy addig porszívózok, hogy már szakad rólam a víz, a hátam széttörik, de mégsem érzem olyan tisztának a szőnyegeket, ahogy szeretném. Most ráadásul nagyobb házba költözünk, sok-sok szőnyeggel, szóval a magam védelmére is szeretnék egy hatékony "csodagépet". :)

44. hamyka (válaszként erre: 4. - Laleh)
2013. ápr. 3. 21:34

Német ebayről kétlem hogy beszereznéd !!


és ha gondod lesz vele ? kihez fordulsz ?


most látom 2010-es a hozzászólásod, sebaj akkor írj megvan-e még a porszívó ha megvan mennyiért vetted működik-e még mindent írj le


üdv

43. hamyka (válaszként erre: 35. - Bim-Bam)
2013. ápr. 3. 21:31

érdekelne melyik porszívó ez, 980 ezerért? jó ég!!


idáig ezekről halottam : Lux/zepter/vorwerk/


Lux: 400-500 ezer ft-ért


zepter tutoluxo csodája : majd 700 ezer ft-ért


vorwerk : itt 400 ezer ft-ért mondják a fórumon


Olasz az milyen ? honlap cimet tudsz adni ?


1 biztos :


embereknek erre nincs pénze, és ha valakit 1x megtaláltak tuti rá próbálja sózni, ez olyan mint a házalás hogy tiltott még is házalnak, és egyre olcsóbban adja a termékét csak hogy elvidd

42. hamyka (válaszként erre: 39. - Serry)
2013. ápr. 3. 21:27

biztos fognak még zaklatni ha kerestek, ha meghallom hogy termék bemutató a telefonban ( ha felhivnak) küldöm el őket a fenébe :)


van aki a koszban él még is él 100 évig :)

41. hamyka (válaszként erre: 39. - Serry)
2013. ápr. 3. 21:24

sziasztok


először is : nem megbántani akarlak de mérnem fordultál a békéltető testülethez vagy a fogyasztó védelmisekhez ?


másodszor : láttam a vorwerk honlapján és 10 év garanciát vagy mennyit igérnek és azt hogy 20 évig adnak hozzá alkatrészt, ez mind szép és jó de kitudja mi lesz 20 év múlva ?


ez pont olyan mint az Omron vérnyomásmérő hogy 10 év garancia van rá persze úgy hogy 2 évente beviszed vizsgáltatni persze plusz pénzért,


a volverknél mi a feltétel annak a 10 év garanciának? érdekelne


szerintem egy olcsó porszívó ami olyan 12-15 ezer ft-nál kezdődik, és porzsák nélküli ugyanolyan jó lehet,


400 ezer ft az nagyon sok érte bórultam is magamnak, nagyon sok érte !! meg ocsárolják a régi módszert, lehet fárasztóbb de mindenki olcsó dolgokkal tisztít, és megértem a te pénzügyi helyzetedet is, senkié se jó és elvárják hogy mindenki vegye meg az ő terméküket ?? én azt mondom soha, noha jó lehet, de soha az életbe ki nem fizetnéd 1 élet is kevés lenne ahhoz hogy valaki 1 olyan porszívót megengedjen magának !!


én majd 1 porzsák nélküli porszívót szeretnék venni max 20 ezer ft-ért, tudom folyadék nem érheti csak is szárazon


és arra lennék kíváncsi hogy van-e olyan porszívó amivel akármit fellehet porszívozni ?


visszatérve a Volwerkre : emlékszem tavaly vagy hogy belefutottam 1 emberkébe hogy tart ilyen bemutatót nem jött el nem is beszéltünk, talán nem is baj,


nyitni akartam 1 termék bemutatós topikot de a moderátor törölte, nem értem mi baj van abban ha megbeszéljük hogy ki a csaló és ki nem ?


írjatok és üdv

40. *valerie* (válaszként erre: 16. - Bim-Bam)
2010. aug. 30. 21:33
Mindössze abban,hogy ez nem porszivó,hanem takaritórendszer.Viz,vegyszer,gőz nélkül tisztit és atkamentesit.Egyébként több mint 20 funkciót lát el.Ha jobban belegondolsz,hogy mennyi vegyszert elhasznál egy háztartás manapság,sok ezer forintra jön ki(és még veszélyes is).Ez a sok ezer forint,amit erre költesz fedezi a részletet.Nem beszélve arról,hogy ha ezzel van renszeresen takaritva,azt veszed észre,hogy eltünik a por a lakásból és az atka is.
39. Serry
2010. máj. 30. 12:27

Tegnapelőtt hívott a vorwerkwes ügyintéző,hogy volna egy pénzügyi ajénlata. Eljönne. hát mondtam sem hitel,sem kölcsön nem kell. Erre mondja egyikről sincs szó na ja el is higgyem? Elküldtem. Perpill örülök,ha hó végén marad 3 ezer arra, ohgy esetleg gyerek napozzunk. GYES-ből és egy közalkalmazottiból ennyire futja a két gyerek mellett.

Nem szeretem az ilyet már 4-5 éve megvettük a porszívót, úgy hogy hagyjanak békén.

Anno nem akartam én csak kíváncsi voltam mi ez. De a körülményeket kihasználva ( eléggé hülye napvolt akkor) élve a direkt marketinggel ránk sózták, nem lehetett visszacsinálni, mert mire végre elértem a témában valakit lejárt a 8 nap. Nagy nehezen kinyögtük a részleteket. Azóta meg ilyen olyan pénzügyi meg újabb porszívós ajánlatokkal zaklatnak holott megmondtuk hagyjanak békén.

2010. máj. 30. 09:49

Sziasztok! Nálunk tegnap volt egy ügynök és ha orvosi igazolása van valakinek az allergiáról vagy asztmáról, akkor 250-ért odaadják sok kütyüvel és tisztítószerekkel. nekem nagyon tetszett,a részlet is jónak mondható, de még így sem engedhetem meg magamnak. amit a tisztítóból visszakapott szőnyegemből kiszedett...az brutális!!!!!!! akinek futja rá, az vegye meg!!!!!

köszi az elöttem szólóktól a tippet, megnézem az ebay-en.

2010. márc. 23. 17:40
Köszönöm mindenkinek a véleményeket.
36. Serry (válaszként erre: 34. - Bim-Bam)
2010. márc. 23. 16:47
Míg fizettük a részleteke k,étszer is felhívtak,hogy milyen ügyesek vagyunk hogy rendesen fizetjuk .Ezért ajánlanáka egy 400 ezres szabadon felhaszánlható konstrukciót amit alkatrészekre vagy amire akarunk költhetünk .Illetve kifizethetjük belőle azt ami még hátra van. Aztán mikor lejárt a törlesztő megint megkerestek,hogy milyen ügyik vagyunk kifizettük. Most vegyünk valami mást... Erről vna szó. Üdüléssel vagy mivel tlaáltak meg ugyan az a cég.. Én elküldtem őket.
2010. márc. 23. 15:38

Engem egy másik cég talált meg, ha jól emlékszem, akkor Olasz. Közvetlen értékesítéssel porszívót árult. Nagyon klassz kis kütyü volt, és fantasztikus, hogy mit ki nem szedett a szőnyegből és az ágyakból. De az ára!


980.000

34. Bim-Bam (válaszként erre: 32. - Serry)
2010. márc. 23. 15:35

Szerintem, ha tényleg olyan jó, akkor hosszútávon nem is olyan drága. Bár ez attól is függ, milyen hosszú az élettartalma. Hogy érted azt, hogy: Mindig megtalálnak?

Na, ne ijesztgess! ;)

33. Laleh
2010. márc. 23. 15:31

Mi még csak most fogjuk beszerezni. A bemutató meggyőzött viszont. Mind a szőnyegből kiszedett ,,macska". (van cicánk, és hiába takarítok látszólag tisztára, mégis rengeteg szőrt kiszedett.

Mind az ágyból kiporszívózott atkamennyiség. Pedig akkor volt pár hónapos a matracunk, amit újonnan vettünk persze.

32. Serry
2010. márc. 23. 15:29

Sziasztok!

Rám 2005-bem sózták 250ért. Alapkészülék nincs hozzá gégecső és egyéb kis kütyük amiket alapból kapsz egy norm prszívóval. Tisztitószer meg egyéb ilyensmi van .Zsák is . Nekem még nem fogyott el a kezdő csomag, mert laminélt padlóm és járólapom van. Két kisszönyeget takarítok vele meg ágyat. Ennyi. Ahhoz,hogy keveset használom oltári drága. Igen van részletfizetés. De vigyázz mert mindig meg fognak találni,hogy újabb hitelet akassznak rád.

31. Bim-Bam (válaszként erre: 30. - Laleh)
2010. márc. 23. 15:27

Köszönöm a címet! Amint lesz egy kis szabadidőm, megnézem.

Neked milyen tapasztalataid voltak?

30. Laleh
2010. márc. 23. 15:21

www.vorwerkporszivo.hu


Ez a helyes cím, bocsánat!

29. Laleh
2010. márc. 23. 15:19
www.vorwerk.hu
2010. márc. 23. 15:19
Szépen megy le az ára! Talán ha várnék vele 5 évet, még olcsóbb lesz. :D
27. KATA0525 (válaszként erre: 23. - Bim-Bam)
2010. márc. 23. 15:13
kérdésedre:én is részletre vettem.
26. Bim-Bam (válaszként erre: 24. - Laleh)
2010. márc. 23. 15:12

Én is azért kérdezem meg ezeket a kérdéseket, mert kíváncsi vagyok.

Tudod... infót gyűjtök. :)

25. KATA0525 (válaszként erre: 24. - Laleh)
2010. márc. 23. 15:12
most 312-ért fut.
24. Laleh (válaszként erre: 19. - Bim-Bam)
2010. márc. 23. 15:07

Nekünk 415-ért kínálták... Az alapgépet ráadásul.

Hogy itthon mennyiért venném meg?

Megvenném én is 315-ért, ha futná.

Ezért fogom az ebayről venni. Azt még megengedhetjük magunknak.

2010. márc. 23. 14:51

Részletre is meg lehet venni?

Kinél lehet érdeklődni?

22. KATA0525 (válaszként erre: 21. - Bim-Bam)
2010. márc. 23. 14:49
AZ!!! Imádom!!!!( JÖVÖK MÉG DE MOST KILÉPEK EGY KIS IDŐRE)
2010. márc. 23. 14:48
Szóval azt akarod mondani, hogy ez a csúcs minőségű porszívó minden Háziasszony álma? :)
20. KATA0525 (válaszként erre: 19. - Bim-Bam)
2010. márc. 23. 14:44
nem 400, csak 312.o Olyan tömény koszt szedett ki a cuccaimból, amire nem is gondoltan. Azt tudni kell, hogy a lányom asztmás úgyhogy nálunk a por nem szívessen látott vendég. De amit kiszedett ez a porszi az ágyából, azt kegyetlen volt látni.akkor mondtam hogy ez kell.És hát a többiről nem is beszéltem még. A szőnyegek, a járolap ragyog miota azt használom. Ja a lényeg: nem vizes porszi!!!!
19. Bim-Bam (válaszként erre: 17. - KATA0525)
2010. márc. 23. 14:37

400.000Ft- ért ez elég kevés információ.

Nem akarod bővebben kifejteni, miben áll a tudása?

2010. márc. 23. 14:35
Én most vettem meg, de a világ minden kincséért sem cserélném el másra.
17. KATA0525 (válaszként erre: 16. - Bim-Bam)
2010. márc. 23. 14:32
Elég sokban.De az biztos hogy egy nagyon profi gép.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook