Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan látjátok az EMOkat? fórum

Hogyan látjátok az EMOkat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. ápr. 7. 17:05

Pár éve olvastam róluk egy kétségbeejtő cikksorozatot a Nők Lapjában, el se akartam hinni, hogy ez a valóság.

Aztán arra gondoltam, hogy a "mi időnkben" is egy életérzés volt a csöves farmer - kockás ing - rockzene, utáltak is minket a felnőttek, mégsem lettünk olyan rossz emberek ...:))

2011. ápr. 7. 16:52

Az emo egyáltalán nem olyan,mint ahogy azt a média akarja beállítani: nem vágják az erüket,nem akarnak öngyilkosak lenni és könyörgöm,NINCS OLYAN SZÓ,HOGY EMÓS!:D Persze van olyan is,aki emo és egyben depressziós is.

Az emonak rengeteg fajtája van,leírok párat:D

Van az az emo,aki külső alapján és belső alapján is emo.Olyan zenét (hardcore,screamo) hallgat és úgy is néz ki mint egy emo.(ez álltalában fekete alapú ruha színessel vegyítve).Illetve az érzése is emo (nem depressziós!,csak érzékenyebb típus mint a többi ember,de ez nem feltétlenül jelenti azt,h megakar halni -.-)


[link]

[link]



Van a scene.A scenek (ejtsd:szén) olyan emberek akik tetőtől talpig színesek.Szó szerint...vagyis még a hajuk is lila-rózsaszín-piros-kék-zöld leopárd mintás...


[link]



Vannak akik csak feeling emok,vagyis nem néznek ki,úgy mint az emok,de bírják őket és ugyanazt a zenét hallgatják és az érzéseik is hasonló,mint az emoknak.


A hard'n emok pedig a depressziós emok,akik felvágják az ereiket.


További emo fajták itt: [link]


Nem ítélem el ezt a stílust,sőt tetszik is,de én kizárólag a "lájtosabb",nem megbotránkoztató stílust képviselném külsőleg.Az emo egyesek szerint stílus,mások szerint egy zenei irányzat,de vannak akik azt állítják,hogy egy életérzés!Ez kinek mit jelent...


És vannak a pózerek,akik csak és kizárólag másolják a stílust.Értsd úgy,hogy emonak vallják magukat,pedig 1-2 hét után máris más irányzatot követnek.


Mivel az emberek a külső alapján ítélnek,ígyis-úgyis kinézik az emokat,pedeig ugyanolyan stílus,mint pl a punk vagy régen a hippi stb...


Minden emo más,minden emo egyéni valamennyire,de talán a legmegkülönböztetőbb jel a póthaj (színes csíkokkal vagy teljes egészében színes haj),fekete cuccok,vasalt haj (fiúknál-lányoknál),és a PIERCING!

2010. nov. 10. 13:59
** mindenkinek a saját maga baja a legnagyobb...
2010. nov. 10. 13:58

:D:Dhááááát van benne valami:)

Csak azért tényleg vannak olyanok is,akik tényleg depisek...de mai világban ki nem az? sokan (felnőttek) beszólnak a kamasznak,én is tapasztalom sokszor hogy "jajjj neked milyen olyan nagy problémáid lehetnek amitől depis lehetsz"?

ugy gondolom hogy mindenkinek kortól függetlenül meg vannak a nagy-kis próblémáik..csak sokan nem tudják kezelni,és végeznek magukkal...

2010. nov. 10. 13:54
Szerintem nagy baj nem lehet,míg van kedvük megvenni a hajfestéket meg a szemcekát.....addig tuti nem akar senki "depresszióba" esni közülük!
67. d7e65d27c4 (válaszként erre: 66. - 9251d3b80f)
2010. nov. 10. 13:51

64.hozzászólásomban írtam 1-2 dolgot (:

De megértelek ..!

HÁt ezért nem kellene véleményt modani addig,amíg nem ismeri egyik a másikát !:D

De persze előítéletek vannak..

amúgy sok kivételes emo csoport van!

De kérdem én: ha az emok depisek,utálnak társaságba járni..(média szerint) akkor miért vannak -vagyunk mindíg mindenhol nagy csoportokban,bandákban?:D logika :)ha arra gondolsz hogy feltünés miatt...a-a :)

2010. máj. 7. 19:28
Depressziósoknak . De nem sértésnek szántam a véleményem mert nincs ilyen ember a környezetemben így nem ismerek egyet sem személyesen.
2010. máj. 7. 19:27
természetes ebben a fiatal korosztályban felkapnak egy-egy stílus irányzatot, idővel majd kinövik.
64. d7e65d27c4 (válaszként erre: 63. - 7af3347250)
2010. máj. 7. 19:10

az emo mögött sok minden olyan van,amit az emberek nem tudnak :/

mert csak azt tudják,amit a hülye média,és net ír le(legtöbbször elferdítve)!!!!!!!!!!!!

de látod hogy neked is meg volt a saját korszakod :)

az emok(nem pózerekre gondolok) mndíg emok lesznek,csak leveszik egy idö után a külső stílust,de az érzés meg marad!

2010. máj. 5. 13:33
Hehe...azért eszembe jut, hogy nem voltam semmi én se gimis koromban...fekete festék mindenhol, tiszta dark ruhák...eredeti, hamisítatlan katonai surranó...3 évig ez volt. Ettől függetlenül a mai napig ez az imádott zenei irányzatom. :)
2010. máj. 5. 13:27

Sehogy, mert az idióta félre fésült hajuktól még a szemükbe se lehet nézni...(és itt nem a külső látásra gondolok...hiszen ahogy mondani szokták: a szem a lélek tükre).


Ez egyébként egy tini kori "betegség". Most őszintén, ti láttatok már 18 évesnél idősebb emost? Max 20 a határ...Amikor még keressünk magunkat, szar az egész világ, szar az élet, mindenki bántani akar minket, utálom a szüleimet, mert...senki se ért meg, mert...De ezen túlesik mindenki. Csak a mi korosztályunkban ezt a jelenséget nem "emo"-nak hívták. Az, hogy a társadalom és a média ezt ennyire elferdítette, na az szerintem elég káros hatással bír a fiatalokra. Van, aki "kigyógyul" belőle, van, aki nem...

2010. ápr. 4. 23:33
na ja....vannak a toleranciás emberek,és vannak a tolerancia mentesek...SAJNA!!
60. 625b4da9ec (válaszként erre: 1. - D7e65d27c4)
2010. ápr. 4. 19:38

Én nem ítélkezem, csupán nem értem az emosokat.

Vannak emberek, akik genetikailag rondák, és vannak, akik kozmetikailag bűn-csúfok (ők az emosok)

Hogy miért kell egy helyes, csinos tininek bazárimajmot csinálni magából...???

2010. márc. 26. 10:21

hat aki kineveti magat hogy milyen stilust vett fel akkoriban..ami nem is olyan regen volt..meg hogy hajazott a temara...+ hogy nem tartott olyan sokaig....SAJNOS o csak pozer volt!:S de mindenki azt csinal amit akar!:)

de remelem hogy nem vagdosta magat!!!!!

ugyan csak a 27.hozzaszolasomban benne van,hogy inkabb lennek en is pozer("divat majom")mint igazi emo!!!!!!de sajna ezeket nem mindig ertik meg hogy mit miert..stb!!!en pl. 4even keresztul nem oltozkodtem EMOkent...de tudtam hogy emo vagyok!! de nem mertem felvalalni!! mert ugye mindenki elitel miatta...de most mar nem erdekel,mert ez vagyok en!!!:S

58. szanád (válaszként erre: 52. - D7e65d27c4)
2010. márc. 25. 19:31

nem bántottál meg....

gondolod hogy te nem vagy "majom "....

te mennyire azonosulsz ezzel a dologgal ?

2010. márc. 24. 23:21
igen sajnos tudom....de azert nem 99% hanem kb 70% ...mert mar koztudott,hogy a pozerek tobbsegben vannak :S
56. egypt (válaszként erre: 54. - D7e65d27c4)
2010. márc. 24. 23:07
Hát a többségnél nem erről van szó, azt ugye tudod. Kb. 99%-nak a világon semmi baja.
2010. márc. 24. 23:05
ja es nem emoS hanem emo :)
2010. márc. 24. 23:04
27.hozza szolasombol kiderul :S
53. egypt (válaszként erre: 50. - D7e65d27c4)
2010. márc. 24. 23:01
Akkor mitől vagy emós?
2010. márc. 24. 22:43

igen,mert akkor o is pozer volt!!!

mert a legtobben csak divat majmok!!!

akiket az igazi emok nagyon nem szeretik!!!

nem bantani akartam...csak ez a teny

2010. márc. 24. 21:59

A lányom is hajazott erre a stílusra ..kb 9.-es korától ......most 12.-es és kiröhögi magát , hogy milyen ruhákat vett fel és milyen volt a haja...))

Kb másfél éve teljesen hétköznapi ruhákat hord..nagy örömömre...

50. d7e65d27c4 (válaszként erre: 49. - Egypt)
2010. márc. 24. 21:56
NINCS VILAGFAJDALMUNK!!!!!! max az emo pozereknel.....
49. egypt (válaszként erre: 30. - D7e65d27c4)
2010. márc. 24. 11:39
Ó, dehogynem!! Én is kinőttem az alteros korszakomból minden tekintetben, a világfájdalom is elmúlt.:P
48. egypt
2010. márc. 24. 11:38

Én röhögök rajtuk.

Amúgy meg semmi új nincs benne. Én cure-os voltam régen, na kb. azt nyúlták le. Olyanok, mint a gruftik voltak, csak persze nekik már fogalmuk sincs, kik is voltak azok.

47. 9242a6388c (válaszként erre: 30. - D7e65d27c4)
2010. márc. 24. 11:38
Ezt most igy gondolod, de mondjuk 40-50 évesen is igy fogod?:D...De nem baj, ez természetes, hogy ezt gondolod, érzed...
2010. márc. 24. 11:36
divat, jön és megy...PL: hippik, punkok, egy fajta életérzést sokféleképpen ki lehet fejezni...minden korban meg volt ez...
2010. márc. 24. 09:36

Nekem nincs az ismeretségi körömben emos személy, én csak a külsejükről tudok nyilatkozni: szerintem nagyon gáz, hogy nem lehet eldönteni valakiről, hogy fiú vagy lány :)) Én a Tokio Hotel énekesét is lánynak néztem :D Szerintem elég ciki a Hello Kitty is, szerintem 14 alatt még elmegy, de egy 16-17 évesnek már...

Mikor én voltam tini, akkor a skinhead-ség volt a nagy divat, meg nyáron a bakancs. Azok is elég ciki dolgok voltak így visszagondolva, de hát szerencsére kinövi ezeket az ember:)

44. 1aa92abc3d (válaszként erre: 42. - 5e48d37001)
2010. márc. 23. 20:04
minden korba megvan ez.nincs ezzel baj.
43. d7e65d27c4 (válaszként erre: 42. - 5e48d37001)
2010. márc. 23. 16:46

orulok hogy tetszik :)))

de sajna nem mindenki van igy ezzel :((

de oket is meg ertem :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook