Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is megbotránkoztató, hogy kislányom még pelusos? (Júliusban lesz 3 éves) fórum

Szerintetek is megbotránkoztató, hogy kislányom még pelusos? (Júliusban lesz 3 éves) (beszélgetős fórum)


1 2
59. Sundance hair (válaszként erre: 49. - Ildi^^)
2010. ápr. 6. 22:14
Nincs valami, amit nagyon szeretne, hogy megtörténjen? Mondjuk Balatonra menni, vagy ilyesmi? Lehet, hogy beválna, ha azt mondanád neki, ha megteszi, hogy a bilibe végzi a dolgát, te nagyon boldog leszel, és megteszed neki azt, amit már régóta szeretne? Egy próbát megér talán, nem?
58. MMMaya (válaszként erre: 57. - 35c81b79eb)
2010. márc. 29. 22:55

Minden apró dolgot érdemes kipróbálni, amit ők nem éreznek erőltetésnek!


Mi is mondtuk neki, nincs több pelus, ez volt akkor mikor éjjelre vettük le. Szerencsére 2 hét volt kicsit, de tényleg kicsit problémás, azóta nagyon ügyesen megy neki minden. :)

57. 35c81b79eb (válaszként erre: 56. - MMMaya)
2010. márc. 29. 09:21

Igen érdemes kipróbálni! Nekem a nagylányom volt ilyen, de csak ha kakilnia kellett. Akkor nem szabadott nézni, ott kellett hagyni. A picinél ez sem vált be! :))

A picinél az Elmo mellett az vált be, hogy egyszer csak azt mondtam nincs pelus, mert elfogyott, de ő leszeretett volna menni játszani. Mondtam ha bepisil fel kell mennünk! Semmi gond nem volt vele.

56. MMMaya
2010. márc. 28. 23:18
Nálunk a titok egyszerű volt! Sokáig nem jöttem rá, de aztán leesett, kiszereti ha nézik vécézés közben? Ekkor jött, hogy egy könyv társaságában ott hagyom, kijövök a fürdőből, első alkalomra sikerült.
55. 35c81b79eb (válaszként erre: 54. - Ildi^^)
2010. márc. 28. 23:05
Szerintem érdemes, pláne, ha szereti Elmot! :D
54. Ildi^^ (válaszként erre: 52. - 35c81b79eb)
2010. márc. 28. 23:04
jé nálunk is elmo őrület volt tavaly még de azt hittem az összes rész megvan, de ez nincsen. majd beszerzem én is.
2010. márc. 28. 22:59
jav: nem pilibe, hanem bilibe :D
2010. márc. 28. 22:58

Eszembe jutott valami! Én mikor két éves volt a kislányom, és tudtam,hogy már vissza tudja tartani a pisit és csak dacból nem pisil a pilibe, vettem neki egy mesét DVD-n.

Ő nagyon szerette/szereti az Elmo-t.

Van egy olyan Elmo-s mese, hogy : FELEJTSD EL A PELUST ELMO! Ezt nagyon sokat nézte/néztük és mindig mondtam neki, hogy a gyerekek is a bilibe,wc-be pisilnek.

Jól meg van csinálva a kisfilm szerintem gyerekeknek abszolút élvezhető. Zenés, dalos, nekünk szerintem ez is segített. :)

51. egypt
2010. márc. 28. 22:49
Nemrég olvastam, hogy hála az új szuper nedvszívó pelusoknak, a mai gyerekek jóval később lesznek szobatiszták. Az átlag inkább 3 éves korra tolódott. Az én ismeretségi körömben is igazolva látom ezt. Az enyém noveberben lesz 3, de még a közelében sem járunk, majd ha jó idő lesz, kicsit próbálkozunk, de erőltetni nem fogom.
50. MMMaya (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2010. márc. 28. 22:46

Ne foglalkozz az ilyen emberekkel!!!


Minden gyerkőc más, az én fiam is majdnem 3 éves korára lett szobatiszta.


Ha erőlteted csak ártasz :(

49. Ildi^^ (válaszként erre: 48. - Jk)
2010. márc. 28. 22:44

szia!

nálunk a vc-től fél, nem ül rá csak állva pisil. még jó hogy fiú.:) de a kaka még a bilibe se megy inkább visszatartja.

48. Jk
2010. márc. 28. 22:16

sziazstok

de jó hogy van ez a fórum. az én lányom két éves négy hónapos. egyáltalán nem érzi hogyha pisilnie vagy kakilnia kell. és fél a bilitől. rá nem ülne még ruhában sem. de egyfolytában a bilikönyvet kell neki olvasni, ami után magyarázza hogy panna pelenkába pisil, jó anya?!

másnál is fél a bilitől a ygerek?

47. Ildi^^ (válaszként erre: 46. - Sundance hair)
2010. márc. 28. 22:12

na, hát gratulálok nektek!

bár nálunk is ilyen "csoda" történne!

2010. márc. 28. 14:51
Korábban írtam, hogy a 3 éves fiam még pelusos. Képzeljétek el, egyik nap egy rossz percemben közöltem a gyerkőccel, hogy anyának nincs pénze pelust venni, így most nem adok rá. Csodák csodája 1,5 hete nap közben szobatiszta, éjszakára még kell a pelus, de már éjszaka is felkel, ha érzi, hogy menni kell. Idestova 10 hónap könyörgés és gagyogás után egyik pillanatról a másikra "csoda" történt!
2010. márc. 25. 08:38

Elnézést kedves szülők én csak a magam tapasztalatáról beszélhetek és megmondom őszintén

a nagyobbik lányom 2 éves kortól szoktatuk a szobatisztaságra és mire óvodába került már semmiféle probléma nem volt ezzel. A gyermekorvos, vagy a védőnőhöz kértetek tanácsot az vajon mit nyilatkozott erre és javasolt valamit? Állandóan

arra tanitottam és sikerült kivánom, hogy a többieknek megoldódjon ez a probléma. Üdv.Ágnes

44. Ildi^^ (válaszként erre: 41. - Petra523)
2010. márc. 25. 07:14
szia! nálunk is ez a gond hogy nem ébred fel rá, de nem is zavarja ha érzi akkor se. én is próbálkoztam a matricához hasonlókkal de nem sok sikerrel. pedig már 4 éves volt januárban.
2010. márc. 24. 22:43

Szerintem semmi probléma nincs ezzel. Kicsit kitolódott manapság a szobatisztaság. Túl jók a mai pelenkák, nem kényelmetlenek a babaposinak. Nekem a nagylányom másfél évesen szobatiszta volt, két évesen éjszakára is. A pici két éves kora után lett szobatiszta nappalra, úgy hogy a déli alvásnál sincs pelus, de éjszaka még van. Ő is három éves lesz júliusban.

Mivel reggelre elég száraz már a pelus, úgy tervezem, hogy egy-két hónap múlva leveszem éjjel is. A nagylányommal azt csináltam, hogy éjjel egyszer felkeltem az ágya mellé raktam a bilit és ráültettem, félig aludt, de pisilt, és visszafektettem. Nem is kellett sokáig csinálnom, mert utána autómatikusan felébredt.

Nemtudom a picinél is beválik-e ez, de megpróbálom

2010. márc. 24. 21:45
Ne izgasd magad ezen. Akinek pedig megbotránkoztató, valószínű,hogy nincs gyereke,és nincs tisztában azzal,hogy minden gyermeknek más a fejlődési ritmusa. Nekem az egyik fiam 1 évesen elindult, a másik csak 16 hónaposan. Nincs két egyforma baba.
41. petra523 (válaszként erre: 28. - Szoszilvi81)
2010. márc. 24. 21:42
Ha esetleg kapsz valami jó tanácsot az éjszakai pelussal kapcsolatban, oszd meg velem is légyszi:))) Nekem októberben volt 3 éves a lányom, 2 évesen lett nappalra szobatiszta, de éjszaka... Olyan mélyen alszik, hogy nem ébred fel a pisilésre, de még ha költeném, sem ébred fel. Most a matricázással próbálkozom. Nem igazán válik be. Ha száraz a pelus (kb. heti 1x), akkor örül, hogy ragaszthat matricát, de ha nem, az sem okoz neki lelki problémát.
2010. márc. 23. 15:39
Ha nincs semmi baja, akkor csak hülyeség. A gyerekkel szúrsz ki, őt csúfolják a többiek,ha közösségbe jár. Ha nem, akkor otthon nem. Végül úgyis neki lesz majd kényelmetlen.
2010. márc. 23. 09:38

az én fiam is júliusi, és azon a nyáron lett szobatiszta amikor a hármat töltötte.

Nyugi, semmi extra nincs ebben. Van olyan gyerek amelyik már 9 hónaposan jár van aki csak 1 év után, nem vagyunk egyformák. Ha a gyerek egészséges skkor nincs miért aggodnod.

2010. márc. 23. 01:10
Szia Jéghegy! Ne aggódjál, nagyon sok kisgyermek pelusos még ebben a korban, többek között én is az voltam.. Mindennek eljön a maga ideje, de erőltetni semmit nem szabad! Dont worry, be happy ;)
37. 33aa509d53 (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2010. márc. 22. 23:49

szia!

az én pici lányom novemberben volt két éves, és még most sem mondja meg, hogy bement a kaka....

sőt!!!! képes órákig benne lenni!!!!!

én sem tudom, mikor fogja felfogni, hogy mi ment be a pelusba.

különben a fiammal is így jártam, majdnem 3 éves volt, hogy leszokott a pelenkáról.

Viszont csak akkor veszik fel a gyereket az óvodába, ha már nem kell rá pelenka....

36. Lemi09
2010. márc. 22. 23:39

Azért szerintem annyira nem gáz. Majd ha itt lesz az ideje, rászokik a bilire. Erőltetni rosszabbat tesz, mint szépen szoktatni.

A lányom ugyan még csak 1 éves, nem tudom nálunk hogy lesz... Viszont az unokaöcsém nagyon szépen leszokott a pelusról, mikor 2 évesen bölcsis lett. Látta a többiektől, hogy kisvécére járnak, és onnantól ő mondta az anyjának, hogy bilibe akar pisi-kakilni. És már csak éjjelre kap pelenkát.

Bizakodom, hogy velünk is ez lesz.

35. ccd8b44456 (válaszként erre: 10. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 22. 22:18
nalunk is ez van total kivagyunk mit csin varunk mAs nem tehetunk . a heten volt negy eves a dragAm es csak pelusb kakal kivarjA ejszakai pelust wc n nem megy neki bili nalunk kimaradt wc van pisi wc be de kaka.... inkabb vissatartana h nem Adnank ra. par hoja koltoztunk teso szuletett ovi kezdes szeptemberbe sok volt a valtozas aztm hagyjuk amig megszkja. olyan edes elobb sem adtuk ra wc re ultettuk nem ment megkapta alvas elott pelust mar kakalt is. aztm vedo es dr hogy ot eves korig kell leszokni. minden vagyam h sikeruljon jon a nyar elkezdem ejjelre sem raadni de kakaval mi lesz nem tudom...
34. pmjudit (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2010. márc. 22. 19:43

Ne foglalkozz velük. Jön a jó idő, leveszed róla a pelust és hipp-hopp szobatiszta lesz. Valószínűleg most érik meg a szobatisztaságra.


Nekem 2 évesen még egyik gyerekem sem volt szobatiszta.

2010. márc. 22. 19:39

Nem megbotránkoztató, csak nem ez az általános.

Drukk, hogy ovira sikerüljön átszoktatni a bilire.

2010. márc. 22. 19:37

Van , akinél megbotránkoztató,van aki furcsállja,de ezen sincs mit csodálkozni.

Nekem is furcsa,hisz lányomat 11 hónapos korától kezdve szoktattam fokozatosan a bilire és elég hamar mellőztük a pelenkát.

31. Bri*
2010. márc. 22. 18:52
Minden gyerek más és más, nem szabad őket egymáshoz hasonlítani. Ez nem verseny. Te látod a gyerekeden, hogy minden rendben van-e, csk későn érik meg a bilizésre. A kényszerítéssel csak az ellenkezőt érhetjük el.
2010. márc. 22. 18:45
Nálunk is mondja, hogy ne adjak rá, de olyan mélyen alszik, nem kel fel pisilni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook