Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszul alvó baba fórum

Rosszul alvó baba (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 8. 14:30

sziasztok! nekem 4 gyerkőcöm van, az első kettővel(kislány és egy kisfiú) szerencsém volt, igaz csak 6illetve -8hós koruktól aludták át az éjszakát, addig felkeltek 2 x szopizni, aztán egyszer csak átaludták, azóta is..ja és simán letettem őket aludni este kijöttem a szobából és elaludtak egyedül.

viszont a 3.gyerkőc(fiú), nyáron volt 2 éves addig csak úgy aludt el, ha simogattam, ez az elején(kb 1,5éves koráig) 5-6 percet vett igénybe, de 2 évesen már 40percig tartott, ráadásul éjjel 6-8x felkelt!!!!!!! hulla voltam nappal...

megszületett nyáron az újabb bébi, gondolhatjátok mennyit aludtam, mert a kicsihez is kellni kellett, a kisfiamhoz is 6-8x...ráadásul volt, hogy egyszerre, és ugyebár a kettő egyszerre nem megy( szopiztatni a kicsit + a másikat visszaaltatni). És most bármit mondhattok én ezt tettem és bevált: este egyszerűen hagytam sírni, első nap ez 45percig tartott, majd elaludt, következő nap 20perc, 3.nap 8perc, negyedik nap 2 per, 1hét múlva aludt! az első 2 nap még felébrdet éjjel, akkor odamentem, hogy azért tudja itt vagyok, de kijöttem a szobából akkor is, ha elkezdett sírni! (és nem menetm vissza, első nap 20percig sírt, de kibírtam). Azóta simán elalszik este, és éjjel 1x sem(!!!!! )ébred fel. Jókedvű, semmi baja, tuti nem hagyott nyomokat benne, sőt inkább ős is sokkal kipihentebb, hogy átalussza az éjszakát. És ige, nagyon nehéz volt anyaként hallanom, hogy sír(már-már odamenetm hozzá, de férjem bírta jobban, aki megállított, hogy oda ne menjek, mert ez a célja!) és ha odamenetm volna, csak a hisztit erősítettem volna. ha elkezded ezt a módszert, ki kellbírni, hogy nem mész oda. de végre ő is és én is alszunk!!!

2010. nov. 8. 14:08

Sziasztok!


Én most egy kicsit kivettem a nyakából. De csak azért mert kipirosodott valamitől. Korábban is volt már ilyen, a nyakacskájánál meg az arca két oldalán. De nem is érdekelte, nem is viszketett neki. Olyasmi volt, mintha kidörzsölte volna valami. Kaptam rá vmi gyógyszertári krémet. Azzal kenegettük és elmúlt. A doktor nő szerint nem komoly, vszínű, hogy a túlöltöztetés miatt lehetett. Most megint olyan a nyakacskája. Kenegetem neki.

A kis arca, meg olyan, mintha száraz lenne egy kicsit, de nem hámlós. Szoktam neki kenegetni, popsikrémmel. De az utolsó pár alkalommal babaolajjal kentem. Nem igazán akar elmúlni, nem igazán látszik rajta semmi, csak ha végighúzom a kezem rajta, érezhetően durvább a bőre. Nem olyan kis selymes puha, amilyen volt. De nem zavarja egyáltalán, csak engem. Nem tudom, hogy mitől lehet neki. Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy mitől lehet, nagyon megköszönném.


Heni

35. Szkatica30 (válaszként erre: 34. - Ildi^^)
2010. nov. 8. 13:08

Szia!


Szívesen tettem.Én minden fórumon,ahol lehetőségem van rá,reklámozom a láncot.

34. Ildi^^ (válaszként erre: 33. - Szkatica30)
2010. nov. 7. 19:35
köszi hogy leírtad!:)
33. Szkatica30 (válaszként erre: 31. - Ildi^^)
2010. nov. 7. 13:34

Sziasztok!


A kislányomnak több,mint egy éve van éjjel-nappal a nyakában a lánc.Nekünk megváltás volt az alvási problémákra.Csak ajánlani tudom!

Mondjuk a fogzásra nem mindig jó nekünk se.Volt,hogy észre se vettük ha kibújt egy-egy fogacska,de voltak kemény éjszakák is!

Én a nemalvás miatt vettem meg neki és arra nagyon bevált.A férjem,aki iszony szkeptikus,pár napra kivette a nyakából,mert csak úgy győzhetik meg a hatásosságáról.Mondtam neki,hogy rendben,de ahányszor ébred éjjel,neked kell menned hozzá!

A harmadik éjszaka után visszatettük a nyakába inkább.

32. 5221355151 (válaszként erre: 31. - Ildi^^)
2010. nov. 3. 14:28

Szia!


Hát még csak pár napja van a nyakában, és csak napközben. Én nem merem rajtahagyni éjszaka is. Mondjuk észre sem veszi, nem is foglalkozik vele. Különbséget nem vettem észre még. Rengeteg mindenre jó, azért vettem én is.


Heni

31. Ildi^^ (válaszként erre: 30. - 5221355151)
2010. nov. 3. 09:37

szia!

akkor tényleg nem a hasa lehet. lehet hogy tetszik neki, ahogy csapkod a lábaival. akkor biztos a foga.

és a borostyánlánc óta jobban alszik? mert én is hallottam már hogy az használ. nálunk is a fogával szenvedünk nagyon, de annyira hogy éjjel órákig nyűglődik, és nagyon sokszor felébred. már sok mindent kipróbáltam, de a láncot még nem.

30. 5221355151 (válaszként erre: 29. - Ildi^^)
2010. nov. 2. 20:44

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget!! :-) Sajnos nem tudom szoptatni, volt egy erős megfázásom korábban. Nem úgy néz ki, mint akinek a hasikája fájna. Korábban volt ilyen úgy az első hónapban, de akkor hisztizett is rendesen. Most meg csak úgy csinálja, volt már olyan is hogy napközben csinálta, közben meg jókat vigyorgott, meg gagyarászott közben. A fogacskáira gyanakszom én is. Nem nyálzik nagyon, de mindent rágcsál. Kezecskéi is a szájában vannak állandóan, a cumit is rágja, ha etetem a kanalat is. Most úgy vagyunk, hogy kétszer szokott felkelni este, akkor visszakapja a cumiját (mindig kiesik vagy kitolja a szájából) és alszik is tovább. De van úgy, hogy fel sem kell. Hetente max. egyszer elő szokott fordulni, hogy többször felkel, akkor kivesszük magunkhoz a kiságyából. De egyébként nagyon jó kedélyű baba, csak napközben fordul elő egy kis hiszti, de az sem gyakori. Még az óra átállítás sem zavarta meg. Vettem neki borostyán baba láncot, napközben van rajta. Nem is foglalkozik vele, észre sem veszi, hogy a nyakában van.

29. Ildi^^ (válaszként erre: 28. - 5221355151)
2010. nov. 1. 17:53

szia!

ha felhúzza a lábacskáit akkor biztos hogy fáj a pocija valamitől. ha szoptatsz, akkor esetleg olyat ettél, ha nem szopik már akkor amit megevett attól, vagy túl sok levegőt nyel cumisüvegen át.

de a fogzás is ilyemkor indul be erőteljesen. nappal esetleg nagyon nyálzik, keze, ujjacskái a szájánál. ebben a korban ezek a lehetséges magyarázatok.

2010. okt. 24. 17:27

Sziasztok!


Remélem még olvassa valaki ezt a témát!

Szeretném kikérni a véleményeteket!! Van egy öt hónapos kisfiam. Az egész éjszakát átaludta mindig. Amint betöltötte a negyedig hónapot megváltozott a helyzet. Először hetente csak két-három nap kelt fel éjszakánként. Most már szinte mindig. Többségében kétszer szokott felkelni. Kap inni egy kis vizet. Visszakapja a cumiját, aztán el is alszik. Mindez egy perc alatt történik, nem órák alatt. De van úgy, hogy többször is felkel. (kb. 4-szer) Nem ordít vagy hisztizik. Inkább sír. De amint odamegyünk hozzá csendben marad. Később kezdi előröl. Ha nem megyünk oda, abbahagyja néha, de akkor később újra kezdi. Néha olyan, mintha megijedt volna, vagy nyugtalan lenne valamiért. Egy párszor kivettük a kiságyából, köztünk aludt. De nem erre utazik. Nem is csinálja mindig. Volt amikor ott sem nyugodott meg, csak nehezen. Mindig felhúzza a lábikóit behajlítva a térdénél és úgy csapja vissza. Hétkor szoktuk fürdetni, utána vacsi. Aztán bohóckodni szokott, vidáman alszik el. Soha sem szokott ordítani előtte. Nem kell altatni sem. Melegebb rugiba szokott aludni. Semmi mást nem tűr el. Semmiféle takarót, hálózsákot stb. 22 fok szokott lenni körülbelül. Semmi sem változott azóta, amióta hazajöttünk a kórházból. Eddig megfelelt neki minden. A cumiját sem mi vesszük el tőle, hanem elalszik aztán kidobja vagy kiesik a szájából. Korábban is nyugtalanul aludt néha, de soha sem kelt fel. Kb. este kilenckor szokott elaludni, és öt után szokott felkelni. De volt már olyan is, hogy hat óra után. Egyébként nagyon nyugodt baba. Szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, vidám. Nem tudom, hogy ez természetesnek számít-e, mert első babás anyuka vagyok. Sokan sokfélét tanácsoltak már nekem. Ha valaki tud valamit tanácsolni, nagyon megköszönném!


Heni

27. kiddy
2010. ápr. 19. 14:16
Sziasztok!nekem tegnap volt 1 honapos a kicsifiam,es 2 napja sztrajkol az alvas ellen napkozben.latszik rajta hogy nagyon faradt,bealszik 5-10 percekre aztan a szeme sarkig nyitva es ezt jatsza reggel kb5tol este 6ig,aztan kidol.nem tudom mi tortenhetett vele:(
2010. ápr. 1. 11:27
Kipróbáltuk a viburcolt, lassan egy hete használjuk, sokkal jobbak az éjszakák!
25. Giovannina (válaszként erre: 24. - Tamianyu)
2010. márc. 26. 10:03

Még időnként felébred, de ha mellém fekhet, könnyen visszaalszik.:)

Köszi az érdeklődést.

24. Tamianyu (válaszként erre: 23. - Giovannina)
2010. márc. 25. 13:43
Alszik az a babóca már éjszaka?
23. Giovannina (válaszként erre: 22. - Tamianyu)
2010. márc. 23. 10:38
Köszi!
22. Tamianyu (válaszként erre: 21. - Giovannina)
2010. márc. 23. 09:38

Örülök,akkor tuti fogacska van a dologban.

Véleményem szerint ilyenkor nem szabad mindjárt teával vagy mással teli üveget nyomni a pici szájába akkor sem ha 10x felébred,mert arra is rászokik,aztán akkor is felkel enni-inni ha semmi bibi nincsen.Nekem bejött mindháromnál,hogy éjszaka max cumit adtam,ha ilyen-olyan problémák voltak,akkor is máshogy próbáltuk orvosolni,de nem ettünk-ittunk éjjel.

Így a 3 gyerekkel nem éjszakáztam összesen alig többet fél évnél össze adva.De sok helyen olvasom,hogy még nagy 1-2 éves gyerkőcökhöz is fel kell kelni éjszaka.Na,nekem annyi lenne,ha ezt kellene csinálnom.

2010. márc. 23. 09:32
Borostyán láncunk nekünk is van, de éjszakára én sem merem rajta hagyni. Tegnap vettem gélt és bekentem az inyét, és sikert aratott. Csak egyszer ébredtünk! Hurrá!
20. e584b61b26 (válaszként erre: 19. - Pipőci)
2010. márc. 23. 07:31

Soha nem hagytam sírni egy percig sem!

Suttogóból vettem ki ötleteket amit a saját elveimmel gondolataimmal összeegyeztettem,és sikerült!

(A könyv többi témájára nekünk nem volt szükség,mielőtt még valaki nekem esne!)

19. Pipőci (válaszként erre: 16. - E584b61b26)
2010. márc. 22. 21:03
Hagytad sírni? Vagy más? 20 hós fiam kétszer kel fel éjjel és pár hónap múlva mennem kell dolgozni, éjszakára is, úgyhogy tehetetlen vagyok. Van jó tippetek?
18. Szkatica30 (válaszként erre: 17. - Tamianyu)
2010. márc. 22. 19:27

Eleinte én se mertem bele rakni a nyakába nappalra se de aztán győzött az,hogy nyolcszor ébredtem éjszaka.

Nem bántam meg és ahol lehet reklámozom.

2010. márc. 22. 18:20

Én nem tudom mennyire vált be a borostyán lánc,nekünk is van.Éjszakára sosem mertem rajtuk hagyni,de a fogzásnál talán segített.

Minden esetre nagyon cukik vele,és imádják.Reggel előbb kell feltenni,mint a ruhát felvenni:-)))

2010. márc. 22. 18:04
Nálunk is olyan dolog vált ami miatt kövezést kapnék.
15. Szkatica30 (válaszként erre: 14. - SarahMina)
2010. márc. 22. 18:00
Én is de nekünk bevált.
2010. márc. 22. 17:44
Hmm, halottam már hideget is-meleget is erről a láncról..
13. Szkatica30 (válaszként erre: 1. - Giovannina)
2010. márc. 22. 17:30

A kisfiam 3 éves és mostanra alussza át az éjszakát.

A kislányom 1 éves.Nagyon sokáig óránként,kétóránként ébredt én meg szopiztattam mindig.Olyan voltam,mint egy zombi és semmi nem használt.Aztán hallottam a borostyánkő láncról.Azt gondoltam,mit veszíthetek?Megvettem,.A kislányom az első éjszakát átaludta.Azután már csak egyszer ébred hajnalban.

Januárban eltörtem a bokámat és kilenc napig voltam kórházban.A férjem volt velük.Éjszakai szopizásról szó se lehetett innentől kezdve.Azóta átalussza az éjszakát.


Többen tanácsolták,hogy menjen az apuka a gyerekhez éjjel,így nem lesz miért ébrednie.Megmondom őszintén soha nem csináltam volna így ha nem jön közbe a balesetem.Ma már azt gondolom,talán a kisfiamnál is így kellett volna tennem.

12. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Giovannina)
2010. márc. 22. 10:23

Szia!

Szerintem az itatás etetés a legrosszabb amit tehetsz.A teára ép úgy rászokik,és felébred majd inni akkor is ha semmi baj nincs.

Kend be az ínyét ha a foga bántja,lehet hűsítő géleket kapni rá.Nem beteg?Ha cumizik adj neki azt,alvós játékot,babusgasd kicsit,stb.

Hidd el elmarad a felébredés,csak ki kell ezt az időszakot bírni.Ha rászoktatod a teázásra,lehet,hogy még 2-3 évesen is felébred majd.Nekem mindhárom gyerekem átaludta az éjszakákat 3 hós koruk körül,és amikor ilyen időszakok voltak,akkor csak cumit adtam,meg babusgattam Őket.Nem tartottak tovább pár napnál.

Sok szerencsét hozzá.

2010. márc. 22. 09:49
Köszönöm a válaszaitokat!
2010. márc. 22. 09:38
Sziasztok! Az én kisfiam jó alvó volt, a legtöbb éjszakát már átaludta, viszont egy hete szinte semmit nem alszunk. Én is a fogára gyanakszom, de ez csak tipp, nem vagyok túl nyugodt.
2010. márc. 22. 09:36
Még nem mászik, és elég jól eszik, nagyobb is az átlagnál.
2010. márc. 22. 09:36

Sziasztok! Nálunk is hasonló a heyzet, lassan 7 hósak vagyunk, de többx kelünk éjjel.

Lehet a pocakja, lehet a foga, lehet a sok élmény... passz

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook