Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meleg sós borogatás a fülre babának - hogy csináljam? fórum

Meleg sós borogatás a fülre babának - hogy csináljam? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 29. 14:10
Csak most olvastam,de hátsa segít valakinek.Én is most voltam orvosnál a füle miatt,fül cseppet adott és orr cseppet.Egy hétig kell használni. Melegitő párnát tettem rá,használt.Vagy zokniba só mikroba és a kicsi fülére.
29. Sünsanyi (válaszként erre: 28. - Sajert)
2010. ápr. 9. 20:36

Jobbulást Nektek!!

Szívod szorgalamasan az orrocskáját??

28. sajert (válaszként erre: 18. - 7717d911a9)
2010. ápr. 9. 20:33

Féléves gyerekem kapkodott a füléhez, meg éjjel nem aludt, hanem sírt... Elvittem a gyerekorvoshoz, aki mondta hogy be van gyulladva a füle, vigyem el fül-orr-gégészetre. Elvittem. A fül-orr-gégész megnézte: majd közölte: nincs semmi baja a gyerek fülének, miért zavartam! - ez volt kedden. Csütörtök este zöld váladék jött ki a gyerek füléből! Pénteken visszavittem, és letoltak hogy miért nem vittem hamarabb, kifakadt a füle! Mikor mutattam, hogy bocsika, de már voltunk, kussoltak... Így én azóta fenttartással vagyok a fül-orr-gégészekkel kapcsolatban.


Egyébként pont tegnap vittem el, mert nem kap levegőt az orrán, horkol, és olyan szörcsögő hangokat ad, hogy Verebes is megirigyelné. Mondták a jobb fülét is, hogy meleg borogatást alkalmazzak, mert nem szellőzik rendesen. A jobb fülével van általában gond - mint az Apjának :-D.

27. Sünsanyi (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. ápr. 9. 20:22

Szia! Bocsánat, hogy jópár nap múltán írok csak, a kisfiam is most lábadozik ki egy ilyesfajta kórból.

Kérdezném, hog ymilyen homeopátiás bogyót adtál neki?


Köszi, ha írsz!! :-)

26. szimonic (válaszként erre: 25. - Babszibobó)
2010. márc. 23. 13:36
köszi:))
25. babszibobó (válaszként erre: 24. - Szimonic)
2010. márc. 23. 13:15

Akkor zajlottak rendesen az események!

Azért jó, hogy pocak tájékon nincs gond!

Majd még érdeklődök pisi ügyben, de úgysem lesz semmi!

Vigyázzatok magatokra!

2010. márc. 23. 13:14
szia! köszi, aranyos vagy, hogy érdeklődsz:) Tegnap vittem vissza dokihoz, rendben találta a füleit, de a vizeletlelet gennyet mutatott, így újabb mintát kell vennem pénteken, addigra kimegy belőle a gyógyszer. Ill elküldött hasi uh-ra is, mert a gennyes vizelet vesefejlődési rendellenességre is utalhat... már tegnap este el is vittük, szerencsére minden rendben hasi tájon. remélem a genny is eltűnt már múlt csüt óta, szedett zinatot...
23. babszibobó (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. márc. 23. 13:01
Szia!Hogy van a pici füle?
22. babszibobó (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. márc. 22. 11:36
:-)Remélem már jobban vagytok!
21. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2010. márc. 21. 20:24

Hmm...

Tényleg nem értek még hozzá, mikor nekem kellett utoljára, ugye még porbafingó voltam, a lányommal meg még nem kellett - szerencsére!!! Ne is kelljen, se nekem, se senki másnak!


Egyébként nekem a doki azt mondta, mióta elterjedt az orrszívó porszívó, azóta nagyon kevés gyerek van, akinek fel kell szúrni a fülét. Ők ált, azok, akiknek eleve vagy nagyon erősen jelentkezik a betegség, vagy anyuci nem szívja rendesen a gyerek orrát...

Nagyon utáljuk mi is, és azért 3 percenként én sem szívom neki sose, de ha úgy érzem, kell, szívom, és eddig nem volt komolyabb baja...

Bár nekünk a homeopátia is bevált, szerintem segít. És nem a placebo miatt, mert azt a büdös életben nem lehet bebeszélni egy 2évesnek...

2010. márc. 21. 20:06
köszi mindenkinek, holnap kipróbáljuk...
19. babszibobó (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 19:30

Mi tavaly estünk át egy fincsi fül műtéten, ott ezt mondták a meleg hideg kombinációra!

Nekem hallójárat gyull.volt, oda hideg kellett, de a fiam középf.-re meleget tettek!

18. 7717d911a9 (válaszként erre: 11. - Szimonic)
2010. márc. 21. 19:28

Kezdeti stádiumban nyugodtan lehet meleg sót (ruhába) vagy infralámpát használni.


Nagyobb fájdalmak esetén erős gyulladásnál orrcsepp, fülcsepp használata!!!


De el lehet menni orr-fül-gégészhez is aki megnézi, kitisztítja vagy felszúrja ha nagyon komoly az ügy...

2010. márc. 21. 19:28
Én ilyenkor homeopátiázni szoktam, szóval idáig még nem jutottunk el... Bár egyszer a dokink nem mondta a fülét, csak azt, hogy szedje az ABt, és szegényemnek az éj közepén fakadt ki. Nem kívánom senkinek, amit akkor átélhetett...
16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2010. márc. 21. 19:26
No igen, de ha középfül-gyull., akkor a meleg csak fokozza a gyull. mértékét, nem?
15. babszibobó (válaszként erre: 11. - Szimonic)
2010. márc. 21. 19:24

A doki tudja,én csak annyit tudok amit az elején írtam!Ha középfül gyulladás lenne, akkor a meleg elviekben kifakasztja, de ha nincs mit fakasztani, nem tudom!

A hallójárat gyulladást hideg borogatni kell, de ha nem ez a diagnózis,akkor ismételten nem tudom!

2010. márc. 21. 19:23
Arra figyelj, hogy kellemesen meleg legyen, és vagy csuklón, vagy könyökhajlatban ellenőrizd, hogy nem forró-e?
2010. márc. 21. 19:23
zokniba tettem és rá a radiátorra. remélem, pamutzokni, vagy az mindegy?
2010. márc. 21. 19:20
Ha viszont nem gyulladt, "csak" be van dugulva a fülzsírtól, akkor én valszeg mikróban melegíteném egy kis zsákban, vagy alaposan betekerve ruhazsepibe, vagy textilpelusba. De a lentebb olvasott zokni még jobb, mert ott csak 1 lyukra kell figyelni. :P
2010. márc. 21. 19:19

bocsi, vagyok...

doki javasolta a sós borogatást, fül-orr-g szerint még messze van a középfülgyull-tól, de lát vmit, a nátha akar a fülére húzódni

2010. márc. 21. 19:19
Amíg nem tudjuk a problémát addig ne írjon senki mert nem mindegy!!!
9. bige
2010. márc. 21. 19:15
én egy kis lábosba melegítettem sót, kis zsebkendőbe beletettem, és összegumiztam. így tettem rá a fülére. ..de adhatsz rá sapkát is, és nem kell tartani. ..bár gondolom úgyis ott maradsz mellette, akkor meg nem gond...
2010. márc. 21. 19:15
tényleg nem mindegy, jelentkezz!
2010. márc. 21. 19:15
fontos
2010. márc. 21. 19:15
Ha be van gyulladva, szerintem se melengesd. A gyulladt részeknek nem esik jól a meleg, amúgy elvileg sok esetben orvosok sem javasolják (pl. nagymamám lábában gyulladás van és TILOS meleg gyógyvízbe mennie).
2010. márc. 21. 19:14
Mi a baja a picinek???
2010. márc. 21. 19:14
Régen sót melegítettünk a fülfájós babáknak. Legyen olyan meleg a só, amit még el lehet viselni, legalább két réteg rongyba (én zokniba) töltöttem, és a baba füle alá kell tenni. Értelemszerűen a fájós alá. Persze, lehet, ez csak a nagyobbaknak jó, mert a kicsi babák nem tudom tűrik-e:(
2010. márc. 21. 19:12
Mi a baja a picinek??
2010. márc. 21. 19:12
Vigyázz, attól függ középfül vagy hallójárat gyulladása van e mert a hallójárat gyulladásra hideg kell!Csupa jóindulat, mert mi így rontottuk el a fiamnál!
2010. márc. 21. 19:11
Meleg sós borogatás a fülre babának - hogy csináljam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook